۱۰ نکته برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

25 بازدید
۱۰ نکته شگفت انگیز برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

جلب اعتماد مخاطب و جلوگیری از خروج کاربر از سایت ، یکی از دشوارترین چالش های یک شرکت طراحی سایت است. کسب اعتماد برای گرفتن سفارش طراحی سایت برای هر شرکت طراحی سایت امری حیاتی می باشد. در این مقاله چالش های بر سر راه هر شرکت طراحی وبسایت و کارفرمایانی که سفارش ساخت سایت فروشگاهی یا شرکتی دارند خواهیم پرداخت و با آن ها آشنا خواهیم شد. این مقاله بسیار برای کسانی که سفارش طراحی سایت میدهند و یا شرکت هایی که مراحل طراحی سایت را انجام میدهند حیاتی می باشد.

ما در این مقاله به چهار سوال مهم در این زمینه پاسخ خواهیم داد:

  • چگونه اعتماد مخاطب را برای دریافت سفارش طراحی سایت جلب کنیم؟
  • نکات شگفت انگیز برای اعتماد کارفرمای طراحی سایت چیست؟
  • ارتباط بین اعتماد کاربر و طراحی سایت در ایران چگونه است؟
  • طراحی سایت استاندارد، دارای چه اصولی می باشد؟

 

کسب اعتماد کاربران به وسیله سفارش طراحی سایت

یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین راز اعتماد کاربر وارد شده به سایت در نوع طراحی سایت می باشد. نوع طراحی سایت به بخش های متعددی تقسیم می گردد. مثلا نوع قرارگیری محصولات در صفحه دربرآورد قیمت سایت فروشگاهی و یا نوع قرارگیری دقیق خدمات در قیمت سایت شرکتی است. به نحوی که کاربری که وارد سایت میشود، برای یافتن محتوا به حداقل زمان نیاز داشته باشد.

در نتیجه طراحی مدرن سایت ، بسیار در جذب اعتماد مخاطب و نگه داشتن کاربر در سایت موثر است. یکی از راه هایی که به راحتی میتوانید متوجه علاقه کاربر به سایت شوید در بررسی آمار ورودی کاربر و رفتار کاربران می باشد به نحوی که متوجه شوید کاربر پس از ورود چه بخش هایی را مشاهده میکند و آیا به برگه های دیگر سایت شما نیز سر می زد و یا خیر؟!

 

آمار رسمی مشاهده کاربر از سایت شما

طبق آمار رسمی، زمانی که کاربر برای کسب اعتماد و یا عدم اعتماد خود نیاز دارد. تنها دو ثانیه می باشد. این بدین معنی است که اگر سایت در عرض دو دقیقه برای کاربر جذاب بود. در آن می ماند و در صورت عدم جدابیت و اعتماد کاربر، آن را ترک خواهد کرد. این دو ثانیه حتی به کاربر اجازه مطالعه مطالب سایت را نیز نمی دهد. و کاربر فقط به ترتیب چینش المان های صفحه توجه میکند و همین زمان برای کاربران طراحی سایت کفایت میکند.

برای اینکه متوجه این امر شوید که آیا کاربران به سایت شما اعتماد می کنند. می توانید به مدت زمان ورود و خروج کاربران که در سایت alexa نیز قابل ردیابی است توجه کنید. بازدید های کوتاه این حس را به کاربر میدهد که طراحی سایت شما مشکل دارد. یکی از عواملی که در دالین وب باعث تعیین قیمت سایت فروشگاهی یا قیمت سایت شرکتی می شود، دقت به این اصول در سفارش سایت فروشگاهی و در کل سفارش ساخت سایت موثر است.

۱۰ نکته شگفت انگیز برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

 

۱۰ راز شگفت انگیز برای اعتماد کاربران طراحی سایت جهت جلوگیری از خروج کاربر از سایت

برای جذب و جلب اعتماد کاربران سایت، اه های متعددی وجود دارد که در ادامه به بررسی مهم ترین ها خواهیم پرداخت:

۱- انجام وعده های قول داده شده بعد از تحویل سفارش طراحی سایت

یکی از مهم ترین راه های جلب مخاطب، عمل به وعده هایی است که قبل از سفارش ساخت سایت طی شده است. مثلا در صورتی که وعده داده شده که در ۱۵ روز کاری سایت آماده می شود. حتما در اسرع وقت و زمان تعیین شده، سفارش طراحی سایت خود را تحویل دهید. زیرا مشتری بسیار حافظه قوی دارد و به ریزترین جزئیات نیز توجه می کند. حتی عمل به وعده ها باعث رضایت مشتری و معرفی شما به دوستانش.

به عنوان مثلا یک شرکت طراحی سایت در شیراز یا تهران است. پس حیلی حائز اهمیت است که اگر وعده یا قولی داده می شود، حتما انجام شود. از دادن وعده های تو خالی در ابتدای قرارداد حتما اجتناب بفرمایید. زیرا کاربر متوجه خواهد شد و دیگر از خدمات طراحی سایت شما همچون تولید محتوای سایت و یا پشتیبانی سایت استفاده نخواهد کرد. و در نتیجه خروج کاربر از سایت اتفاق می افتد.

۱۰ نکته شگفت انگیز برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

 

۲- سازگاری سایت برای مخاطب بسیار مهم است

سازگاری سایت به این معناست که طراحی سایت خود را به گونه ای انجام دهید که کاربر به راحتی بتواند با آن کار کند و درگیر یافتن مطلب مورد نظر خود و یا خدمات شما نباشد. در یک کلام؛ همه چیز برای کاربر به محض ورود مهیا باشد. زیرا مخاطب انتظار و جستجو را نپسندیده و سریعا از سایت خارج می شود. مورد بعدی تغییرات در سایت است. اگر قصد تغییراتی در ساختار سایت خود را دارید، حتما باید این تغییرات به آرامی صورت پذیرد. زیرا کاربر به طراحی سایت قبلی شما عادت و در صورتی که کل طراحی سایت را فورا تغییر دهید. در نظر کاربر خوش آیند نخواهد آمد و اعتماد کاربر را از دست خواهید داد. در نتیجه سعی کنید که تغییرات را بسیار به آرامی انجام تا کاربر با شرایط جدید به آرامی وفق پیدا کند.

مطلب بعدی در زمینه سازگاری به طراحی سایت شما در گوشی همراه، تبلت و گجت های روز دنیا بر میگردد. باید سایت خود را بتوانید برای همه راه های ارتباطی کاربر، هموار کنید تا بازخورد مثبتی را تجربه کنید.

 

۳- طراحی سایت شما باید تمیز، ساده و روان باشد تا خروج کاربر از سایت اتفاق نیفتد

عادت بسیار بد کاربران ایران که از وبسایت های بزرگی همچون دیجی کالا یا ورزش۳ نشات میگیرد، این است که کاربر را عادت به طراحی شلوغ کرده است و این امر در هیچ کجای دنیا و در هیچ سایتی انجام نمی شود حتی سایت هایی از قبیل آمازون و ای بی هم دارای طراحی ساده، تمیز و روانی هستند. ما به عنوان کارشناسان طراحی سایت در شیراز و در کل ایران به شما به شدت پیشنهاد می کنیم تا آنجا که امکان دارد، سایت خود را ساده طراحی بفرمایید.

دلیل: کاربر بر خلاف نظر خیلی از مدیران سایت، به دنبال سادگی استفاده از محتوای سایت است. زیرا به راحتی و بدون کوچک ترین آموزشی می تواند محصول خود را در سایت فروشگاهی شما خریداری کند. و یا خدمات شما را به ساده ترین حالت ممکن، در سایت شرکتی بیابد و اطلاعات کسب کند. در نتیجه هرچه سایت پیچیده تر، کاربران بیشتری را از دست خواهید داد.

مورد بعدی در خصوص رنگ بندی وبسایت می باشد. سعی کنید از سه رنگ یا نهایتا چهار رنگ به هم نزدیک استفاده بفرمایید. استفاده از رنگ بندی نامتعارف، باعث کاهش اعتماد کاربران خواهد شد.

۱۰ نکته شگفت انگیز برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

 

۴- استفاده از برگه های مشابه در طراحی سایت

یکی دیگر از عواملی که در اعتماد کاربر به سایت نقش مهمی ایفا می کند. استفاده از چارچوب یکسان سایت است. این مورد را با زدن مثالی توضیح میدهیم. اگر صفحات داخلی شما همچون تماس با ما و یا درباره ما به مانند قالب صفحه اصلی نباشند. مثلا از دیدگاه رنگ بندی یا سربرگ و پابرگ متفاوت باشد، کاربر دچار تناقضی در سایت شما خواهد شد. و این امر بسیار به اعتماد کاربر و اعتبار شما لطمه وارد خواهد کرد. در نتیجه سعی کنید که کل صفحات سایت شما یکپارچه و مشابه باشد تا چشم کاربر تناقضی تشخیص ندهد. و فقط از لحاظ محتوا تغییرات را تجربه کند که طبیعی خواهد بود.

 

۵- ارتباط واقعی با کاربران در طراحی سایت راز جلوگیری از خروج کاربر از سایت

یکی دیگر از دلایلی که باعث اعتماد کاربران به سایت شما خواهد بود، ارتباط نزدیک شما با آن هاست. به این صورت که خود واقعیتان باشید و سعی کنید از دیگران و رقبا متمایز باشید. تا آنجا که می شود از تقلید بپرهیزید و خود واقعیتان را به کاربران سایت عرضه کنید. با انجام این کار اعتماد دو صد چندانی را در نزد مشتریان خواهید داشت. و کاربران شما را دوست خواهند داشت و این حس اعتماد باعث افزایش فروش و معرفی دو چندان شما خواهد داشت. شاید برای شما سوال باشد که ممکن است چه ایرادی داشته باشد. کاربران وبسایت بسیار باهوش هستند و متوجه تناقض در ظاهر و باطن سایت خواهند شد و به راحتی خواهند فهمید که شما در حال تقلید و ادا هستید و در اینصورت هیچگونه انتظاری را از کاربر نداشته باشید.

همچنین ما به عنوان کارشناسان طراحی سایت همواره به مشتریانمان توصیه می کنیم که متفاوت باشند و از خود واقعی برای معرفی و عرصه خدمات خود استفاده کنند. این مورد بسیار مهم است که طراحان سایت در این حوضه، کارفرمایان را راهنمایی و مشاوره طراحی سایت کنند.

 

۶- طراحی سایت مطابق با نیاز مشتریان به جای تمرکز بر روی گوگل

یکی از خطراتی که سایت های بی شماری را تهدید می کند. تمرکز به SEO و بهینه سازی صددرصد برای گوگل است. در صورتی که مشتری و کاربران اول و آخر شما کاربران می باشند. یکی از دلایلی که گوگل همواره در حال تغییراتی در استاندارد های بهینه سازی خود است. توجه به رفتار کاربر با وبسایت ها است. مدیر عامل گوگل در مصاحبه ای، جمله مهمی را بیان کردند که برای دنیای وب تکان دهنده بود.

هر زمان بین SEO سایت خود و توقع کاربران خود مردد شدید، بدون شک کاربران خود را انتخاب کنید.

این صحبت بدین معناست که درست است که رعایت الگوریتم های گوگل برای رسیدن به صفحات اول بسیار مهم است. اما عدم اعتماد سازی کاربران خود را فدای گوگل نکنید. زیرا استاندارد های گوگل همواره در حال تغییر و نزدیک شدن به نیاز کاربران را دارد. و در نتیجه در صورتی که نتوانید اعتماد مشتریان خود را کسب کنید و ورودی مستمر بگیرید، گوگل را نیز از دست خواهید داد.

موارد را با مثالی به اتمام می رسانیم. در صورتی که در حال آموزش کاربران هستید، در لینک سازی افراط نکنید! زیرا باعث ناراحتی کاربر و برداشت تبلیغاتی بودن نوشته شما را خواهد کرد و سریعا از وبسایت شما خارج می شود.

۱۰ نکته شگفت انگیز برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

 

۷- تغییرات را تدریجی و پی در پی در سایت خود پیاده سازی کنید

در بازه زندگی یک وبسایت قالبا هزاران بار تغییر در وبسایت اتفاق بیفتد. و این موارد هیچگاه به یک باره در سایت ها نخواهید دید و در طول سنوات، به مرور و تدریجی تغییر و به سمت بهینه سازی بیشتر و بهتر حرکت می کند. با جرات می توان گفت که عدم تغییرات یک وبسایت، آن را به مرز نابودی خواهد کشاند. با توجه به صحبت های صورت گرفته، تغییر برای هر وبسایت الزامی می باشد.

حال باید نحوه تغییر را بیاموزید. بسیاری از شرکت های بزرگ، پس از هرگونه تغییری آن را در نسخه بتا خلاصه و در اختیار کاربران قرار میدهند. و از آن ها برای پیشنهادات و انتقادات راهنمایی میخواهند. اما در صورتی که قصد تغییر در سایت را دارید. سعی کنید بسیار آهسته ساختار سایت را تغییر دهید تا در دید کاربر خوش یمن باشد. و باعث جلوگیری از خروج کاربر از سایت گردد.

 

۸- طراحی سایت می بایست به تمایلات کاربر نزدیک باشد

یکی دیگر از عواملی که باعث کاهش اعتماد کاربران می گردد، حس فریب خوردگی در آن هاست. تا آنجا که میتوانید سعی کنید که همان چیزی نشان دهید که واقعا وجود دارد. مثلا اگر در حال آموزش مطلبی هستید، ۹۰ درصد را آموزش داده و ده درصد انتهایی را به گونه ای کسب و کار خود را معرفی کنید. که به کاربر حس بدی دست ندهد. در صورتی که کاربر از نیت تبلیغاتی شما مطلع باشد، تبلیغ شما موثر تر خواهد بود تا زمانی که به صورت آنی مثلا به صورت پاپاپ صفحه به کاربر تحمیل گردد.

 

۹- از ارائه توضیحات اضافی در سایت خود بپرهیزید

شما به عنوان مالک کسب و کار بسیار بر موضوع کاری خود احاطه دارید. و علاقه مندید که آن را به صورت تمام و کمال در اختیار کاربران قرار دهید. و حجم عظیمی از اطلاعات را کاربر مجبور به مطالعه آن می شود. در عین حال که شما بسیار راضی به نظر میرسید. اما با توضیحات بی جا، حوصله کاربر را سر برده و باعث عدم اعتماد به شما و ترک سایت شما می شود. تا آنجا که می شود سعی کنید موارد اصلی را بیان کرده و وارد جزئیات نشوید. جزییات برای شما به عنوان کارشناس آن بخش مفید است و نه کاربران!

 

۱۰- به حریم خصوصی کاربران در سفارش طراحی سایت احترام بگذارید

برای راه اندازی یک وبسایت برای کارفرما، مجری نیازمند دریافت مدارکی جهت احراز هویت و ثبت نام سرویس هایی برای مخاطب دارد. گاهی اوقات به نحوی موضوع مدارک را به مخاطب بدون هیج توضیحاتی اعلام میکنید. که کاربر حس بدی پیدا کرده و حس میکند که مجری، به حریم خصوصی و اطلاعات آن برای سو استفاده نیاز دارد. از این جهت تا آنجا که می شود قبل از گرفتن مدارک توضیحات لازم را ارائه دهید تا کاربر حس بدی به مراحل سفارش طراحی سایت پیدا نکند.

۱۰ نکته شگفت انگیز برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

 

صحبت پایانی

در ابتدا از صبر شما بابت مطالعه مقاله تا این لحظه سپاس گزاری می کنیم. و امیدواریم که مطالب بالا، باعث پیشرفت در کسب و کار اینترنتی شما گردد. مبحث جلب اعتماد کاربر بسیار در طراحی سایت حائز اهمیت است. پس موارد را رعایت تا از خروج کاربر از سایت، جلوگیری به عمل آید. در نهایت هدف این است که کاربر شما و وبسایت شما را دوست داشته باشد و از مشتریان وفادار شما گردد.

در ادامه می توانید مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

موارد ضروری و غیر ضروری در طراحی سایت حرفه ای

عوامل موثر بر موفقیت یک فروشگاه اینترنتی خوب

دلیل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی چیست؟

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۱۰ نکته برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان
شماره تماس و بازه زمانی مناسب شما جهت تماس کارشناسان تیم دالین وب را وارد نمایید.

۰۹۹۱۰۴۰۷۵۴۰ | 021-91301385

admin@DalinWeb.com