۱۱ نکته طلایی در خصوص زمان بازطراحی سایت

89 بازدید
۱۱ نکته طلایی در خصوص زمان بازطراحی سایت

امروزه اکثر فروشگاه ها، به سمت آنلاین شدن روی آورده اند. اگر شما صاحب یک وبسایت هستید، نیاز است که آن را همیشه و بطور دائم بروز نگه دارید و در این امر از وبسایت های خدمات پشتیبانی سایت کمک گرفته و بازطراحی سایت کنید. اگر صاحب وبسایت نیستید، به فکر راه اندازی یک وبسایت جدید باشید تا از داشتن فروش بی نظیر در دنیای وب بی نصیب نمانید. بار ها برای شما پیش آمده که برای استفاده از امکانات جدید در وبسایت نیاز به بروز رسانی داشته باشید.

همانطور که میدانید، تکنولوژی های روز دنیا به طور لحظه ای در حال پیشرفت و توسعه هستند. اگر وبسایت شما به مدت طولانی تغییر نکرده باشد، قطعا نیاز به بروز رسانی و یا حتی بازطراحی خواهد داشت. نرم افزار ها همانند اشیا هستند و مطابق با تکنولوژی های روز نیاز به بروز رسانی و تغییر دارند. این نیاز به بروز رسانی با یک مثال قابل لمس است. اگر چنانچه یک روش نفود جدید به وبسایت ها کشف شود، صاحبان وبسایت ها و کسب و کار های اینترنتی بایستی راهی برای جلوگیری از نفوذ پیدا کنند. همچنین زمانی که تعداد کاربران وبسایت بالا میرود، برای سرویس دهی بهتر نیاز به بهینه سازی سرعت خواهد داشت. همچنین صاحبان وبسایت برای دیده شدن، نیاز به تقویت سئو و افزایش رتبه وبسایت دارند.

امروزه روش های تبلیغات مدرن و پر بازده ای برای جذب مشتریان بیشتر ایجاد شده است. همچنین تغییرات وسیعی در شکل ظاهری وبسایت ها بوجود آمده است. این تغییرات، هشداری برای صاحبان وبسایت ها و کسب و کار های اینترنتی است که خود را مطابق با این تغییرات بروز نگه دارند. بازار کسب و کار های اینترنتی به شدت رقابتی است. بروز نبودن یک وبسایت به معنای شکست آن خواهد بود.

 

۱۱ نکته که نشان می‌دهد، سایت شما نیاز به طراحی مجدد یا بازطراحی دارد

کارامدی و موفقیت کسب و کار آنلاین شما، رابطه مستقیمی با بروز بودن وبسایت شما از لحاظ ظاهری، سرعت و امنیت دارد. هر کاربری برای آشنایی با کسب و کار شما و ارتباط بهتر، در ابتدا وارد وبسایت شما میشود. وبسایت شما هر چه سریع تر، زیبا تر و امن تر باشد، کاربر ارتباط بهتری با کسب و کار شما برقرار میکند و در نتیجه کسب و کار شما بازده بیشتری خواهد داشت.

بروز نگه داشتن وبسایت و بازطراحی سایت مجدد آن، حائز اهمیت بسیار زیادی است. در یک کسب و کار آنلاین، از دست دادن یک مشتری هم بسیار مهم است. عدم وجود امنیت کافی و یا جذابیت لازم در وبسایت و یا بروز نبودن از لحاظ امکانات، باعث منفی شدن نظر یک مشتری میشود.

زمانی که یک مشتری نظر منفی در مورد یک وبسایت داشته باشد، میتواند از آن وبسایت خرید نکند و یا بسیاری از مشتریان دیگر را از خرید در این وبسایت منصرف کند. اینجاست که مشخص میشود که حتی یک مشتری چطور میتواند به کسب و کار شما ضربه وارد کند. در واقع هدف از بروز نگه داشتن یک وبسایت، جلب نظر مشتری و مثبت نگه داشتن آن است. در باز طراحی یک وبسایت نکاتی را باید رعایت کرد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

بازطراحی و پشتیبانی سایت

 

اصلی ترین دلایل نیاز به بازطراحی و سفارش پشتیبانی سایت وردپرسی

هر وبسایت بایستی ویژگی های خاصی داشته باشد که بتواند نظر مشتری را جلب کند. مشتری باید با وارد شدن به آن وبسایت، احساس راحتی کند. حتی بروز یک خطا در روند خرید از یک وبسایت فروشگاهی، میتواند چندصد خرید را لغو  و ضرر های جبران نا پذیری به کسب و کار وارد کند. حتی آسیب پذیر بودن وبسایت از لحاظ امنیتی، میتواند وبسایت را به طور کلی نابود کند و منجر به ورشکستگی کسب و کار شود.

 

۱- واکنش گرا نبودن سایت دلیلی بر بازطراحی سایت

یکی از نیاز های اساسی یک وبسایت، واکنش گرا بودن آن است. بر اساس آمار، تقریبا ۸۰ درصد کاربران از گوشی و تبلت برای مرور محیط وب استفاده میکنند. در زمان قدیم، استفاده از گوشی برای مرور محیط وب یک امر بعید و دور از ذهن بوده است؛ اما امروزه شاهد آن هستیم که هر شخصی تمام امور خود را با گوشی و اینترنت انجام میدهد.

واکنش گرا بودن وبسایت به معنای قابل نمایش بودن آن در تمام پلتفرم ها همچون گوشی، کنسول بازی، کامپیوترو یا تبلت است. کاربر باید بتواند در محیط وبسایت، با گوشی  به راحتی خرید خود را انجام دهد. اگر چنانچه وبسایت دارای ویژگی واکنش گرایی نباشد، نصف مشتریان خود را از دست خواهد داد.

میخواهیم میزان اهمیت واکنش گرایی یک وبسایت را توضیح دهیم. بر اساس آمار، ۴۰ درصد از کاربرانی که وارد یک وبسایت غیر واکنش گرا میشوند، دیگر به آن وبسایت وارد نمیشوند. همچنین وبسایت هایی که واکنش گرا هستند، بازدیدشان ۶۰ درصد بیشتر از دیگر وبسایت هاست.

میتوان نتیجه گرفت که رسپانسیو یا واکنش گرا بودن وبسایت از اهمیت زیادی برخوردار است و تاثیر مستقیمی بر پیشرفت کسب و کار و بازخورد وبسایت شما میگذارد. اگر وبسایت شما واکنش گرا نیست، باید به فکر بازطراحی آن باشید.

مشتریان دالین وب میتوانند با سفارش ساخت سایت به همراه پشتیبانی سایت ، از داشتن یک وبسایت کاملا واکنش گرا و بروز بهره ببرند.

 

۲- سئو ضعیف سایت و عدم رعایت استاندارد های SEO

رتبه سئو و رنکینگ از مهم ترین عوامل توسعه و پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی و بازطراحی سایت است. با این ابزار شما در محیط وب دیده میشوید و در نتیجه فروش و درآمد شما افزایش پیدا میکند. به عبارتی، میزان فروش و تعداد مشتریان شما با میزان رتبه شما در موتور های جست و جو، رابطه مستقیمی دارد. این به این معناست که اگر وبسایت شما اصول سئو را رعایت نکند، قطعا فروشش به ۰ خواهد رسید.

هر موتور جست و جویی، الگوریتم خاص خود را برای جست و جوی وبسایت ها دارد. یکی از بهترین موتور های جست و جو، گوگل است. تمام وبسایت ها سعی بر این دارند تا با کار بردن تکنیک های سئو مطابق با استاندارد های گوگل، خود را در این موتور جست و جو نمایش دهند. یکی از خدمات پشتیبانی سایت، ارتقا و افزایش رتبه وبسایت در موتور های جست و جو است. کارشناسان پشتیبانی سایت با رعایت استاندارد های سئو در محتوای وبسایت، این کار را انجام میدهند.

خواندن این مقاله  23 نکته کلیدی جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی

تکنیک ها و اصول سئو روز به روز در حال بروز رسانی و تغییر هستند. اگر شما وبسایتی دارید که سئو آن به مدت طولانی تغییر نکرده، باید شاهد کاهش چشمگیر فروشتان باشید. یکی از عوامل بهبود سئو، خوانایی محتواست. شما باید به طور دائم اطلاعات خود را در زمینه خواناتر کردن محتوا بروز کنید تا بتوانید محتوایی شفاف تر و خوانا تر به مشتریان ارائه دهید.

 

۳- ظاهر گرافیکی ضعیف و بی علاقگی کاربران برای استفاده از سایت (UX)

تجربه کاربری مجموعه ای اصول و قواعد است که در چینش عناصر صفحه وبسایت به کار میرود. این اصول و قواعد به طراح وبسایت میگویند که کاربر چگونه با وبسایت کار کند که راحت تر باشد. به عبارتی، مشتری با وارد کردن کمترین ورودی، بیشترین خروجی را دریافت یا بیشترین کار را انجام دهد.

در بحث طراحی وب، آن طراح وبی موفق است که در اولین بازدید مشتری، رضایت او را جلب نماید. از نمونه های طراحی تجربه کاربری میتوان به انتقال راحت به دیگر صفحات، یا حجم مطالب قابل نمایش، عدم قرار دادن دکمه های اضافی، عکس های مناسب، قرار دادن عناصر در جای مناسب اشاره کرد. تجربه کاربری یک مبحث تخصصی است.

یکی از ویژگی های تجربه کاربری خوب، نگه داشتن مشتری در وبسایت است. مشتری به کار با وبسایت شما علاقه مند میشود. این باعث میشود که مشتری بیش از نیازش از شما خرید کند. از دیگر ویژگی های تجربه کاربری، عدم ورود مشتری شما به وبسایت های رقیب است. این باعث میشود که وبسایت شما در رقابت با دیگر وبسایت ها، برنده میدان باشد.

 

۴- استفاده از تکنولوژی های قدیمی و منسوخ در طراحی سایت

در قدیم، برای بازطراحی سایت از تکنولوژی فلش (flash) استفاده میشد. این تکنولوژی باعث بارگذاری سنگین وبسایت و آسیب پذیری آن میشد. امروزه مرورگر های وب و موتور های جست و جوی جدید از این برنامه پشتیبانی نمیکنند. استفاده از این برنامه در وبسایت ها، نه تنها باعث پیشرفت وبسایت نمیشود، بلکه باعث پایین آمدن سرعت بارگذاری وبسایت و سنگینی آن میشوند.

اگر شما در وبسایتتان از این قبیل برنامه ها استفاده میکنید، بهتر است وبسایت خود را بازطراحی کنید.

 

۵- پایین بودن امنیت وبسایت و نفوذپذیری دلیل جدی برای بازطراحی سایت

امنیت وبسایت از فاکتور های مهم مورد کاربرد در طراحی وبسایت است. بسیاری از وبسایت ها بعد ماه ها فعالیت، به علت داشتن یک حفره امنیتی، مورد نفوذ قرار میگیرند و تمام زحمات را به هدر میدهند. امنیت وبسایت از فاکتور هاییست که همانند سایر فاکتور ها باید به روز باشد. اگر وبسایت شما در برنامه نویسی از تکنولوژی های قدیمی استفاده میکند،بهتر است آن را بروز نمایید. ما به شما پیشنهاد میکنیم از سیستم مدیریت وردپرس در سفارش ساخت سایت استفاده کنید.

امنیت وبسایت

 

۶- عدم بروزرسانی قالب و پلاگین دلیلی بر نیاز به بازطراحی سایت

اگر وبسایت شما از لحاظ مطالب و محتوا و امکانات بروز نباشد،قطعا میزان بازدید وبسایت شما کاهش خواهد یافت. زمانی که شما محتوایی را در وبسایت خود قرار میدهید، ممکن است آن محتوا تاریخ انقضایی داشته باشد و به مرور زمان قدیمی شود.

کسب و کار ها و مشاغل روز به روز در حال تغییر و بروز شدن هستند. بنابر این نیاز است که شما هم نسبت به تغییر کسب و کار خود، وبسایتتان را بروز نگه دارید. پشتیبانی سایت با استفاده از مهارت و تخصص خود، اقدام به بررسی و بروز رسانی ماژول های وبسایت شما میکند.

نیاز است که به طور دائم، رقبای خود را بررسی کنید. آپشن ها و ویژگی های جدید آنها را به وبسایت خود اضاف کنید.

برای مثال، بسیاری از وبسایتهای فروشگاهی، دارای ویژگی علاقه مندی و یا مقایسه محصول میباشند. اگر وبسایت شما فاقد چنین ویژگی هایی باشد، مشتری وبسایت شما را ترک و به وبسایت رقیبتان خواهد رفت.

تکنولوژی مورد استفاده در طراحی وبسایت بسیار مهم است. اگر از تکنولوژی قدیمی در وبسایتتان استفاده میکنید، به شما پیشنهاد میکنیم آن را بروز کنید تا از لحاظ امنیت، سرعت و کارایی، هم گام با دیگر وبسایت های رقیب پیش بروید.

 

۷- نبود بخش بلاگ و ارتباط با مشتری در سایت دلیل طراحی مجدد

یکی از مهم ترین بخش های یک وبسایت، بلاگ آن است. بلاگ دارای اهمیت بسیار زیادی در وبسایت است. بدون وبلاگ، کمتر کسی میتواند وبسایت شما را بشناسد و با آن ارتباط برقرار کند.

یکی از مزیت های وجود وبلاگ در وبسایت، جذب مخاطب است. شما میتوانید با قرار دادن اخبار، مطالب آموزشی و اطلاعیه های مختلف، مخاطبان هدف خود را جذب کنید. مشتری از طریق مقالات و آموزش ها، بهتر با وبسایت شما ارتباط برقرار میکند و خواهد دانست که وبسایت شما در چه زمینه ای فعالیت میکند. کاربران با دیدن و خواندن مقالات شما، تبدیل به مشتری خواهند شد و خرید های خود را از وبسایت شما انجام خواهند داد.

از دیگر مزیت های وجود وبلاگ میتوان به جذب موتور های جست و جوی گوگل اشاره کرد. این مزیت، به بالا آمدن رتبه وبسایت شما در گوگل کمک شایانی میکند. معرفی شدن بهتر به گوگل باعث میشود که مخاطبان زیادی به سمت وبسایت شما سرازیر شوند و در نتیجه میزان فروش شما افزایش چشمگیری خواهد داشت. گذاشتن مطالب بهتر در وبلاگ، باعث متمایز شدن وبسایت شما با رقبایتان میشود. خوب است بدانید که خزنده های گوگل علاقه بسیار زیادی به نشر اطلاعات دارند؛ بنابر این تفاوت بسیار زیادی بین وبسایت های دارای بلاگ و بدون بلاگ قائل خواهند شد.

 

۸– پایین بودن سرعت بارگذاری وبسایت و یا کند بودن سایت

پایین بودن سرعت بارگذاری وبسایت، در نظر، چیزی بی اهمیت می آید اما اینطور نیست و در بازطراحی سایت بسیار مهم است.

تقریبا ۵۰ درصد کاربران، وبسایتی را که بارگذاری آن از ۵ ثانیه بیشتر است را ترک میکنند و دیگر باز نمیگردند. سرعت پایین بارگذاری باعث خسته شدن کاربر میشود.

خواندن این مقاله  مزایای شگفت انگیز طراحی سایت با وردپرس

همچنین یکی از فاکتور هایی که در رنکینگ و سئو گوگل تاثیر دارد، میزان سرعت بارگذاری سایت و تعداد فایل هاییست که وبسایت بارگذاری میکند. وبسایت هایی که بارگذاری آنها بالای ۶ ثانیه است، رتبه قابل قبولی به آنها تعلق نمیگیرد. اگر باز شدن وبسایت شما بیشتر از ۶ ثانیه طول میکشد، بهتر است که آن را بازطراحی کنید و از بارگذاری فایل های اضافی در وبسایتتان بپرهیزید.

از عوامل کند شدن سرعت بارگذاری وسایت میتوان به حجم عکس ها اشاره کرد. عکس هایی که حجم آنها از ۲۰۰ کیلوبایت بیشتر است، برای استفاده در وبسایت مناسب نیستند. این عکس ها به شدت سایت را سنگین میکنند. پشتیبان سایت میتواند علل بارگذاری سنگین را پیدا و آن را حل کند.

یکی از عوامل مهم، استفاده از هاست مناسب است. باید توجه داشت که سخت افزار مورد استفاده در سرور با کاربرد وبسایت تناسب داشته باشد،

تعداد فایل های مورد استفاده در وبسایت، نقش بسزایی در سرعت بارگذاری دارد. هر چه تعداد فایل ها و حجمشان بیشتر باشد، زمان بیشتری برای بارگذاری وبسایت نیاز است. تیم قدرتمند پشتیبانی سایت دالین وب، وبسایت شما را به سرعت مناسب خواهد رساند.

سرعت وبسایت

 

۹– نداشتن تماس دریافتی از جانب مشتریان با وجود بازدید بالای سایت

زمانیکه آمار بازدید وبسایت شما بالاست اما تماسی از مشتریان دریافت نمیکنید.حتی ممکن است برای شما این سوال بوجود بیاید که چرا کاربر بعد از ورود به وبسایت شما، آن را ترک میکند. قطعا مشتری با ورود به وبسایت شما، چیزی را که به دنبال آن است، دریافت نمیکند و مجبور است به وبسایتی دیگر رجوع کند. شما به عنوان فروشنده و صاحب وبسایت باید دلیل این چرایی ها را پیدا و این گونه کمبود ها را یافته و در وبسایت قرار دهید.

در این مقاله سعی شد دلایل نیاز به بروز رسانی و طراحی مجدد وبسایت برای شما توضیح داده شود. وبسایت ها و شرکت های زیادی در اینترنت وجود دارد که این کار را برای شما انجام میدهند.

 

۱۰- مناسب نبودن سایت برای حضور کاربر و جستجو در وبسایت

رابط کاربری، اصلی ترین قسمت یک وبسایت است. مشتری در اصل از طریق رابط کاربری با وبسایت در تعامل خواهد بود. عدم استفاده از رنگ مناسب در طراحی عناصر، صفحه، اندازه نامناسب، عدم جای گیری مناسب عناصر، مشتری را از وبسایت دور میکند. اگر چنانچه مشتری نتواند به خوبی با وبسایت ارتباط برقرار کند، قطعا وبسایت شما را برای همیشه ترک خواهد کرد.

 

۱۱- تولید محتوا سایت ضعیف و قدیمی دلیل نیاز به بازطراحی سایت

تطابق محتوای شما با عنوان وبسایت شما، از عوامل مهمی است که هر کاربر به ان اهمیت  میدهد. اگر محتوای شما اشتباه باشد و یا بروز نباشد، وبسایت کاربران خود را از دست خواهد داد.عدم شفافیت در توضیحات و یا تصویر محصول، از عوامل دفع مشتری است.

دالین وب در تلاش است با طراحی  و پشتیبانی سایت ، وبسایت شما را مطابق با استاندارد های روز، طراحی و بروز رسانی نماید.

تیم دالین وب با گذاشتن مطالب جهت بالا بردن میزان اطلاعات شما و ارائه خدمات طراحی وب، سعی در پیشرفت و توسعه کسب و کار شما مشتریان عزیز و گرامی دارد. به امید پیشرفت و موفقیت روز افزون شما در عرضه تکنولوژی.

آیا طراحی مجدد (بازطراحی) سایت ضروری است؟

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند طراحی سایت می‌تواند یک بار برای همیشه انجام شود و بهترین نتیجه را داشته باشد. این در حالی است که سایت‌ها هم مانند هر محصول دیجیتال یا فیزیکی دیگر طول عمر مشخصی دارند و میانگین عمر مفید آنها بین ۱.۵ تا ۲.۵ سال است. روندهای طراحی و تکنولوژی معمولا در طول این مدت تغییر می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود یک سایت پس از مدتی تازگی و جذابیت نو بودن را از دست بدهد. گرایش‌ها تغییر می‌کنند و کاربران طراحی‌های جدید و به‌روزرسانی‌شده را ترجیح می‌دهند.

با توجه به این موارد می‌توان گفت فرایند طراحی مجدد یا بازطراحی سایت Website Redesign اگر هدف جلب مخاطب بیشتر باشد ضروری است. این فرایند در موارد زیادی، به‌ویژه در برندهای تکنولوژی به‌عنوان یک فرایند همیشگی و دائمی در نظر گرفته می‌شود و سرمایه‌گذاری بلند مدت روی توسعه وبسایت یا اپلیکیشن انجام می‌شود. اما وبسایت‌های کسب‌وکارهای آفلاین هم پس از گذشت مدتی کهنه می‌شوند و ضرورت طراحی مجدد سایت در آنها ظاهر می‌شود.

مراحل اصلی بازطراحی سایت

بازطراحی سایت فرایندی طولانی و نسبتا پیچیده است که مراحل اصلی آن با کمک ابزارهای تحلیلی آنلاین و دیجیتال انجام می‌شود. مراحل اصلی بازطراحی سایت در ادامه معرفی می‌شود.

 

مراحل اصلی بازطراحی سایت

 

۱- ثبت آمار عملکرد فعلی سایت

بررسی آمار عملکرد سایت به‌خوبی ضرورت بازطراحی سایت یا عملکرد مناسب طراحی فعلی را نشان می‌دهد. با توجه به آمار ممکن است ضرورت و اهداف بازطراحی سایت اولویت متفاوتی پیدا کنند. بعضی از مهم‌ترین آمار و اطلاعاتی که ماهانه لازم است مورد ارزیابی قرار بگیرند را در ادامه مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید، بازدیدکنندگان و تعداد بازدیدکنندگان جدید
نرخ ریزش
زمان روی سایت
کلمات کلیدی با بهترین عملکرد از نظر رتبه‌گرفتن، ترافیک و ایجاد سرنخ فروش
تعداد دامین‌های لینک‌سازی و بک لینک‌ها
سرنخ‌های کاملا جدید و فرم پر کردن‌ها
میزان کل فروش
تمام صفحاتی که ترافیک جذب می‌کنند
اهمیت بعضی از این اطلاعات با توجه به اهداف بازطراحی سایت در ارزیابی می‌تواند کمتر یا بیشتر تعیین شود. برای مثال ممکن است میزان کل فروش تا زمانی که یک سایت وارد مرحله عملیاتی نشده باشد اهمیتی در چرخه بازطراحی سایت نداشته باشد. همین عامل در یک سایت فروش اینترنتی می‌تواند دلیل اصلی طراحی مجدد سایت و تلاش برای جذب مشتری بیشتر باشد.

 

۲- تعیین هدف طراحی مجدد سایت

مرحله کلیدی بعدی در بازطراحی سایت تعیین هدف از این فرایند است. اهداف با توجه به معیارهای مشخص و آماری تعیین می‌شوند و از طریق ابزارهای آنلاین پیگیری می‌شوند. معمولا اهداف بازطراحی سایت یک یا چند مورد از موارد زیر است:

افزایش تعداد بازدید و ترافیک
کاهش نرخ ریزش
افزایش زمان روی سایت
بهبود اعتبار دامین سایت
افزایش سرنخ‌های کاملا جدید و پر کردن فرم
افزایش فروش
بهبود رتبه در نتایج موتورهای جستجو

خواندن این مقاله  اهمیت استفاده مناسب از رنگ طراحی سایت

۳- تعریف برند و پیام آن

بهتر است پیش از درگیری عملی با طراحی مجدد سایت تعریف شفاف و روشنی از برند، پیام آن و ارزش منحصربه‌فردی که ارائه می‌کند وجود داشته باشد. هر کس که وارد سایت می‌شود باید بلافاصله متوجه بشود که سایت چه کار می‌کند، چه سودی می‌تواند داشته باشد، و چرا باید روی سایت بماند. بدون داشتن تعریف روشن و شفاف برند مراحل بازطراحی سایت هماهنگی و یکپارچگی لازم را نخواهد داشت.

 

۴- تعریف پرسونای مشتری

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در بازطراحی سایت مورد توجه قرار بگیرد این است که وبسایت باید برای بازدیدکننده و مخاطب جذابیت داشته باشد. هنوز هم این تصور اشتباه که سایت لازم است راجع به کسب‌وکار باشد باعث کاهش بازدید بسیاری از سایت‌ها می‌شود. تعریف پرسونای مشتری در بازطراحی سایت کمک می‌کند نکاتی که برای مخاطب کلیدی هستند در طراحی مجدد لحاظ بشوند.

 

۵- تحلیل بازار رقابت

مرحله اصلی بعدی در بازطراحی سایت که نقش قابل‌توجهی در موفقیت این فرایند دارد تحلیل بازار رقابتی و سهم سایت از بازدیدکنندگان است. ابزارهای مختلفی برای این منظور وجود دارند که با استفاده از آنها رقبای یک سایت در زمینه‌های مختلف و نحوه فعالیت و جذب مشتریان توسط آنها مشخص می‌شود.

در این مرحله لازم است سایت‌های رقیب مشخص شده و با دقت بیشتری بررسی شوند. در این ارزیابی عناصر مختلف سایت‌های رقیب مثل انواع محتوا، طراحی، فرمت و ساختار از جنبه‌های گوناگون بررسی می‌شود و راهکار مناسب برای جذب مخاطبانی که به آنها علاقه نشان می‌دهند در نظر گرفته می‌شود.

 

۶- بازطراحی و انتشار نسخه جدید سایت

در نهایت نوبت به عملی ساختن بازطراحی سایت و انتشار نسخه جدید می‌رسد. این مرحله با توجه به میزان تغییرات و به‌روزرسانی‌ها، و تیم اجرای بازطراحی می‌تواند مدت زمان متفاوتی طول بکشد. در این مرحله تمام صفحه‌ها و محتوایی که پیش از این موفق عمل کرده‌اند بهبود یافته و تلاش می‌شود محتوای مشابه آنها تهیه شود. به همین ترتیب نقاط ضعف برطرف می‌شوند و قابلیت‌هایی که سایت فاقد آنها بوده‌ است به آن اضافه می‌شوند.

نکات طلایی بازطراحی سایت (ریدیزاین سایت)

مراحل اصلی بازطراحی سایت با توجه به اهداف طراحی مجدد می‌توانند اولویت متفاوتی داشته باشند. در ادامه ۱۰ نکته طلایی بازطراحی سایت را مشاهده می‌کنید.

۱- تمرکز روی تحلیل رفتار کاربران

یک بازطراحی سایت موفق با شناخت دقیق کاربران هدف و مشتریان سایت انجام می‌شود. برای همین هر چه در مرحله بازطراحی زمان بیشتری روی تحلیل رفتار کاربران در سایت و سایت‌های رقیب گذاشته شود، نتیجه بهتری به دست می‌آید.

 

۲- هدف بازطراحی سایت

تعیین هدف بازطراحی سایت نکته‌ای طلایی در سنجش موفقیت این فرایند است. در این مرحله لازم است بدون تعارف هدف از طراحی مجدد مشخص شود و به سمت آن حرکت شود.

 

۳- اجتناب از توجه بیش از حد به جزئیات

یکی از اشتباهات رایج در بازطراحی سایت تمرکز بیش از حد روی جزئیاتی است که ممکن است اهمیت زیادی در این مرحله از توسعه سایت نداشته باشند. در مقابل تمرکز روی بهبودهای عملی و قابل اجرا در زمان محدود نتایج به مراتب بهتری در پی دارد.

 

۴- زمان گذاشتن روی طراحی صفحه اصلی

صفحه اصلی یا Homepage اولین فرصت یک سایت برای درگیر کردن کاربران است و هر چه طراحی حرفه‌ای تر و جذاب‌تری داشته باشد می‌تواند عملکرد کلی سایت را بهبود ببخشد. صفحه اصلی سایت مانند یک ابزار دسترسی سریع به موضوع فعالیت، پیام، برندینگ و بخش‌های مختلف سایت است.

 

۵- کار روی طراحی ریسپانسیو

یکی از نکات طلایی که سایت‌های حرفه‌ای را از نمونه‌های آماتور متمایز می‌کند طراحی ریسپانسیو برای نمایش بهینه در نمایشگرهای گوناگون است. حالا دیگر بیشتر کاربران با موبایل و تبلت سایت‌ها را باز می‌کنند و نداشتن طراحی ریساپنسیو به معنای از دست دادن آنها است.

 

 

۶- بهینه‌ سازی برای موتورهای جستجو

یکی از هدف‌های مهم در بسیاری از بازطراحی‌های سایت بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا سئو سایت است. این نوع از طراحی مجدد سایت معمولا زمان‌بر است اما ارزش زیادی در افزایش اعتبار سایت در بلند مدت دارد.

 

۷- بازطراحی چندبعدی

فرایند طراحی سایت یک فرایند جمعی است که در آن طراحان گرافیک، توسعه‌دهندگان، استراتژیست‌ها و تیم‌های بازاریابی و تحقیقات بازار نقش مهمی دارند. بدون همکاری مجموعه این عوامل و ارائه کار خلاقانه در تمام این زمینه‌ها، بازطراحی سایت نمی‌تواند موفقیتی در پی داشته باشد.

 

۸- محتوای قدیمی را کپی/پیست نکنید

مدیران سایت‌ها بهتر است با محتوا و صفحه‌های قدیمی موفق سایت ارتباط عاطفی برقرار نکنند و در صورت نیاز آنها را به‌روزرسانی کنند. تازه‌سازی محتوای متنی، تصویری و ویدئویی سایت کلید طلایی موفقیت بسیاری از سایت‌های بزرگ و معتبر است.

 

۹- تمرکز روی پیام برندینگ

ارزش منحصربه‌فرد هر کسب‌وکار و سایتی در پیام آن به مخاطب ارائه می‌شود. تمرکز روی پیام برندینگ باعث می‌شود فرایند بازطراحی سایت یکدستی و هماهنگی خود را حفظ کند.

 

هزینه باز طراحی سایت (طراحی مجدد) چقدر است؟

با توجه به اهداف طراحی مجدد و تغییراتی که قرار است در آن لحاظ بشود هزینه بازطراحی سایت می‌تواند متفاوت باشد. به‌طور کلی استفاده از گرافیک و عناصر تصویری اختصاصی، تولید محتوا، برنامه‌نویسی و فعالیت‌های تحقیقاتی و بازاریابی هزینه‌هایی دارند که با توجه به میزان حرفه‌ای بودن و اهمیت آنها ممکن است در یک پروژه بازطراحی سایت بیشتر یا کمتر باشد.

هزینه بازطراحی سایت در بسیاری از سایت‌ها، به‌خصوص سایت‌های تکنولوژی و فروشگاه‌های اینترنتی بخشی از هزینه‌های عملیاتی است و تیم توسعه در آنها فعالیت می‌کند. در سایت‌های کسب‌وکارهای آفلاین و موسسات و شرکت‌ها این هزینه معمولا زمانی انجام می‌شود که سایت کارایی خود را به‌کلی از دست داده باشد که رویکرد مناسبی نیست. برای آگاهی از هزینه و مشاوره در مورد بازطراحی سایت خود می‌توانید با دالین وب شرکت طراحی وب سایت تماس بگیرید.

شاید مقالات زیر نیز برای شما مفید واقع شود.

۴ نکته شگفت انگیز برای داشتن یک وب سایت خوب و موفق

۹ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه شرکت دالین وب

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۱۱ نکته طلایی در خصوص زمان بازطراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours