۲۵ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

179 بازدید
۹ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

اولین گام و مهمترین راه برای ورود به دنیای فروش اینترنتی طراحی سایت حرفه ای و بروز است. راه اندازی یک فروشگاه آنلاین باعث ورود تعداد کثیری از کاربران اینترنتی است قطعا با ورود به دنیای آنلاین تعداد مشتریانی که مراجعه میکنند به اندازه فروش فیزیکی نخواهد بود در فروشگاه اینترنتی کوچکترین عامل نقش بسزایی در افزایش یا کاهش مشتریان شما دارد.

امروزه موفقیت در کسب کار انلاین تا حد قابل توجهی به وب سایت شما وابسته است و دستیابی به این هدف بدون رعایت نکات اساسی در پیاده سازی وب سایت میسر نمیشود . پیاده سازی وب سایت در قدم اول باید با توجه به نیازمندی های کاربر صورت گیرد و غافل شدن از نیاز ها و عدم برنامه ریزی صحیح در طراحی سایت ممکن است به از دست دادن شغل، مسایل امنیتی، ترافیک کم و سایر مشکلات منجر شود. در ادامه به نکات مهم در طراحی سایت و عواملی که بهتر است از آن ها پرهیز شود اشاره خواهیم کرد

یک فروشگاه اینترنتی، بستری برای فروش محصولات از طریق محیط وب و اینترنت است. کاربر به وسیله ی یک لپ تاپ و اینترنت، تمام خرید ها و مایحتاج زندگی خود را فراهم میکند و نیازی به حضور فیزیکی در فروشگاه ها و مغازه ها نخواهد بود.

تا قبل از اینکه بخواهید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، ممکن است سوالاتی برای شما بوجود بیاید. در ادامه، به ۲۳ نکته ی اساسی که در فروش شما تاثیر دارند، اشاره خواهیم کرد. همچنین، به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

  • ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی چیست؟
  • یک وبسایت حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟
  • راه علاقه مند کردن مشتریان به فروشگاه اینترنتی چیست؟

خواندن این مقاله، به کسانی که میخواهند یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند، اکیدا پیشنهاد می شود.

 

۲۵ نکته در ساخت سایت فروشگاهی آنلاین که بهتر است به آن توجه کرد

تعیین هدف ، اولین و ابتدایی ترین گام در هر پروسه ای خواهد بود و می تواند موجب جهت گیری کسب وکار و پروسه کاری در سمت و سویی مناسب شود بنابراین طراحی سایت و بخش های مختلف آن باید متناسب با هدف شما انجام شود .

اهداف تجاری، بازرگانی ، شخصی و …  می تواند هر یک معرف بخش ها و کاراکترهای خاص در طراحی وب سایت باشد. موفق ترین وب سایت ها خصوصیات مشترکی در طراحی وب دارند که توجه هر بازدیدکننده ای را به خود جلب می نمایند. رعایت نکاتی که در ادامه توضیح می دهیم میتواند بازدیدکننده از وب سایت یا فروشگاه شما را تبدیل به مشتری کند .

 

 

۱- ناوبری navigation و کاربری راحت سایت

برای جذب مشتری، وب سایت فروشگاهی شما نه تنها باید چشم نواز باشد، بلکه باید کاربر پسند نیز باشد. حدود ۲۵% از کاربرانی که خرید از یک فروشگاه اینترنتی را نیمه تمام رها می کنند، دلیل این کار خود را ناوبری پیچیده سایت می دانند. به همین دلیل ناوبری سایت شما باید کاملا شفاف و ساده باشد. ناوبری سایت شما شامل شکل ظاهری منوها، گزینه ها و کلیدهای موجود در سایتتان است. ناوبری سایت شما چه به لحاظ ظاهر کلیدها و منوها و چه به لحاظ ارتباط با آنها یکدیگر، نباید پیچیده باشد. یک ناوبری ساده و جذاب به لحاظ بصری، نقش به سزایی در افزایش میزان فروش سایت شما خواهد داشت.

اینکه تمامی محصولات خود را با هر سایزی کنار هم قرار دهید، نه تنها امتیاز نیست بلکه ممکن است شما را به مشکل بیاندازد. برای ویترین فروشگاه اینترنتی خود از یک یا دو عکس با کیفیت، که جزو زیباترین محصولات شما است استفاده کنید. تا کاربران را ترغیب کند که به طبقه‌بندی فروشگاه شما وارد شود.

از طبقه‌بندی‌هایی با عناوین شفاف و جذاب استفاده کنید. تا مشتری به سرعت راه خود را پیدا کند.

درون طبقه‌بندی‌های فروشگاه‌تان به هیچ عنوان از عکس‌های کوچک با وضوح کم استفاده نکنید. قرارگیری تمام محصولات کنار هم، یا محصولات مشابه کنار هم ممکن است کاربر را گمراه کند.

 

۲- کامل بودن جزییات و مشخصات محصول سایت فروشگاهی

حتما تا الان وب سایت هایی را دیده اید که محصولات آنها قیمت و یا توضیحات کامل ندارند. همانطور که شما از این وب سایت ها متنفر هستید، گوگل هم برای این نوع از وب سایت های فروشگاهی امتیاز خاصی در نظر نمی گیرد و حتی امکان افت رتبه برای آنها نیز وجود دارد. در سایت های فروشگاهی فروشنده ای وجود ندارد که پاسخگوی سوالات مشتری درباره محصولات گوناگون باشد به همین دلیل حتماً تمام توضیحات مربوط به هر محصول را به طور کامل در وب سایت خود درج کنید. پس از دیگر نکات مهم برای طراحی سایت فروشگاهی ، درج توضیحات کامل ، مشخصات و قیمت محصولات است که باید به آن توجه شود.

به دلیل عدم حضور فیزیکی مدیر وبسایت و نبود نیرویی برای ارائه ویژگی های محصولات، نیاز است که اطلاعات و جزییات هر محصول به طور دقیق در وبسایت نمایش داده شود. هر اندازه که محصولات شما با کیفیت و قیمت های شما مناسب باشند، باز هم این موارد برای فروش محصولاتتان کافی نیست. مشتریان شما علاقه دارند تا توضیحات مناسبی را درباره محصول در اختیار آنها قرار دهید. توجه داشته باشید که هر محصول باید توضیحات کامل و واضحی داشته باشد. توضیحات محصول شما باید در عین اینکه کامل و جامع است، مختصر ومفید نیز باشد.

 

کامل بودن جزییات و مشخصات محصول سایت فروشگاهی

 

۳- انتخاب تصویر مناسب برای کالای فروشگاه آنلاین

تصاویر و عکس ها نیز همانند اطلاعات متنی بخشی از محتوای سایت و محصولات شما بحساب می آیند و لازم است هر محصول دارای عکسهایی با کیفیت و واضح باشد. عدم وجود تصویر یا استفاده از تصاویر با کیفیت پایین، تاثیر منفی زیادی بر اطمینان کاربران و خریدان از محصولات سایت شما و همچنین امکان افت رتبه در نتایچ گوگل خواهد داشت. یکی دیگر از نتایج رعایت نکردن این مورد میتواند ایجاد شک و انتخاب های نادرست از محصول شما در ذهن کاربر باشد.

یکی از نکات مهمی که باید در تصویر گذاری محصول در نظر گرفت، گذاشتن چندین عکس از زوایای مختلف محصول است. مشتری نیاز دارد که محصول را بطور کامل لمس کند و آن را از تمام زوایا ببیند. هر چه تعداد تصاویر محصول بیشتر باشد، احتمال اینکه مشتری آن محصول را خریداری کند، بیشتر است.

در فروشگاه اینترنتی ما برای معرفی محصولات‌مان فقط از عکس و ویدئو می‎توانیم استفاده کنیم. ولی در فروشگاه‌های فیزیکی مشتریان از حواس دیگر همچون: لمس کردن، بو کردنو شنیدن هم علاوه بر دیدن می‌توانند استفاده کنند. پس ما باید از تنها راه ارتباطی‌مان با کاربران بیشترین بهره را ببریم. اینجاست که کیفیت تصاویر، مورد توجه قرار می‌گیرد.

لازم است برای محصولات‌تان تا جایی که تمامی ابعاد آن مشخص باشد، تصاویر واضح بگذارید. همچنین اگر ویژگی از محوصلات مورد توجه شما است، باید از جزئیات آن با فاصله کمتری عکس گرفته‌شود. توضیح محصولات و تعریف سناریو برای محصولات، از جمله مواردی است که به جذابیت فروشگاه شما می‎افزاید.

نمایش چندین تصویر با کیفیت در کنار توضیحات کامل برای محصول باعث می شود که مشتری با دید بهتری به خرید محصول مورد نظر از فروشگاه اینترنتی شما اقدام کند.

یکی از نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، ارائه تصاویر با کیفیت از محصول شماست. شاید توضیحات محصول شما کامل باشد، اما اگر کاربران نتوانند تصویری از محصول شما را ببینند، تبدیل به مشتری نخواهند شد. توجه داشته باشید که یک عکس تار و کوچک کافی نیست. طبق آمارها، ۶۷٪ از خریداران اینترنتی، اذعان داشته اند که مشاهده تصاویر با کیفت از یک محصول مهمترین فاکتور در تصمیم گیری آنها برای خرید آن محصول بوده است. شما باید حداقل ۳ عکس با کیفیت و خوب برای هر محصول داشته باشید و سعی کنید تا محصول خود را از زوایای مختلف به کاربران نشان دهید.

کیفیت تصویر از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید از دوربین های عکاسی حرفه ای برای تصویر برداری از محصول استفاده کنید.

مجموعه دالین وب با کادری مجرب و با سابقه در امر طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی ، پیشگام در توسعه وبسایت ها است. جهت مشاوره رایگان طراحی سایت در خدمت شما هستیم.

جست و جو در فروشگاه آنلاین

۴- نکات سئو در طراحی سایت

هر اقدامی که به صورت مستقیم و توسط فرد برای بالا بردن رتبه سایت در موتوری‌های جستجوگر همانند، گوگل، بینگ و یاهو صورت می‌گیرد سئو و بهینه سازی نامیده می شود.

طراحی وب سایت بخصوص طراحی یک سایت که بتواند بهترین رتبه را در گوگل کسب کند قوانین و ترفندهای خاصی دارد و این موضوع جمله نکاتی است که باید توسط افراد مدنظر قرار گیردامروزه سئو یا بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو، برای کسب‌وکارهای اینترنتی به یک مسئله حیاتی تبدیل شده است. تجارتی که در فضای آنلاین فعال نباشد و به خوبی دیده نشود، به زودی از بین خواهد رفت. سئو به بهتر دیده شدن وب سایت‌ها کمک می‌کند و رتبه آن‌ها را در صفحات نتیجه جست‌وجو بالا می‌برد. هر چه این رتبه بالاتر باشد، سایت بازدیدکنندگان بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل شرکت‌ها وقت و هزینه بسیاری را صرف بهینه‌سازی وبسایت خود می‌کنند.

سئو در سطوح مختلفی انجام می‌شود و انواع مختلفی دارد. برای مثال قسمتی از فرایند بهینه‌سازی در هنگام تولید محتوا و با تاکید بر کلمات کلیدی انجام می‌شود. یکی از مهمترین سطوح سئو باید در هنگام طراحی سایت انجام شود. به این کار بهینه‌سازی ساختار سایت یا سئو تکنیکال می‌گویند.

 

۵- نکات گرافیک در طراحی سایت

در طراحی بصری یک و‌ب‌سایت، رنگ‌بندی مناسب با نوع کسب‌وکار و چیدمان صحیح المان‌ها بسیار اهمیت دارد. یک طراح و گرافیست صفحات وب باید آشنایی کلی با ساختار سایت و کارکردهای آن داشته باشد.

اولین چیزی که کاربر اینترنت در سایتتان با آن مواجه می شود ، گرافیک سایت شماست. این طراحی گرافیکی سایت است که می تواند مشتری شما را وادار به کند و کاو بیشتر در مورد برند تجاری و کسب و کار شما کند. این گرافیک باید مرتبط با کسب و کار شما بوده و در عین فنی بودن از نظر زیبایی شناختی حس خوبی را به کاربران القا کند.  توجه کنید که گرافیک یک وبسایت به طور خاص با ، با هنر طراحی و گرافیک تفاوت دارد چرا که گرافیک یه وبسایت بخشی از طراحی کلی آن سایت بوده و دلیل اصلی تفاوت های شما را رقبایتان خواهد بود.

خواندن این مقاله  آیا کسب وکار اینترنتی یک فرصت میلیاردی است؟

گرافیک یک صفحه وب باید با توجه به موضوع و کارایی آن طراحی شود و اصولی مانند سایزبندی تصاویر، رنگ‌ها واندازه المان‌ها، نوع و سایز قلم‌ها، تغییراتی مانند رنگ دکمه‌ها که با اشاره کاربر بر روی یک المان (هاور کردن) انجام می‌شود، تم پس‌زمینه و رنگ، رنگبندی منوها، هدر، فوتر و … باید کاملا رعایت شود.

اگر محتوای شما از کیفیت لازم برخوردار نباشد و یا نتواند به اندازه کافی مخاطب را جذب و راضی نگه دارد، بدون شک نمی‌تواند کشش لازم را در ترغیب کاربر برای دنبال کردن ادامه محتوا داشته باشد.

همانطور که می‌دانید برای دیده شدن دردنیای پر رقابت کسب‌وکارها در دنیای وب باید بتوانید مخاطب را طوری جذب سایت خود نمایید که پتانسیل لازم را برای ماندن در صفحه شما به مدت حداقل چند ثانیه را داشته باشد. با تولید محتوای گرافیکی امکان جذب کاربر چند برابر شده و به آسانی موفق به نگاه داشتن مخاطبان خود خواهید شد.

 

۶- فعالیت در شبکه های اجتماعی

ایجاد و توسعه وب سایت برای هر کسب و کاری مهم است. اما همراه با داشتن یک وب سایت، شما باید دسترسی آنلاین خود را به شبکه های اجتماعی نیز گسترش دهید. سایت های شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، واتساپ و اینستاگرام در کشور ما برای حفظ فضای رقابتی بسیار ضروری هستند. بد نیست بدانید که وب سایت هایی که کانال و صفحات فعالی در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام دارند، علاوه بر جذب فرصت های بی شمار برای بازاریابی محصولات خود، خدمات را درگستره ای وسیع تر از وب سایت خود نیز به مخاطبان ارائه می دهند.

 

۷- جست و جوی راحت و حرفه ای محصولات فروشگاهی

قطعا این موضوع تعجب برانگیز است که  عنوان این موضوع که بسیاری از فروشندگان سیستم عامل تجارت الکترونیک ، جستجو در سایت فروشگاهی خود را پشتیبانی نمی کنند و برخی در فروشگاه اینترنتی خود از موتور های جستجوی خارجی مانند گوگل استفاده میکنند که فرایند جستجو را طولانی تر و دامنه نتایج ارائه شده را بسیار وسیع تر میکند. بنابراین مطمئن شوید نرم افزار فروشگاه اینترنتی را که برای فروش و معرفی محصولات خود انتخاب می کنید از موتور جستجوی داخلی استفاده میکند.

نوار جستجوی پیشرفته در یک فروشگاه ووکامرسی باعث می شود بازدید کنندگان سایت به راحتی قادر به پیدا کردن محصولات مورد نیازشان نباشند. بنابراین ممکن است از سایت خارج شده و دیگر برای بازدید به سایت شما برنگردند. همین مساله باعث افزایش نرخ پرش سایت شده و باعث افت رنک سایت خواهد شد.

 

 

جست و جوی راحت و حرفه ای محصولات فروشگاهی

 

 ۸- وب سایت تنها زیبایی ظاهر آن نیست

جمله معروف زیبایی در چشم بیننده نهفته نه در چیزی که به آن می نگرد باید اشاره کرد که تاثیر گذار بودن یک طراحی سایت نیز توسط بیننده آن قابل قضاوت است نه توسط مالک سایت فاکتور های زیادی وجود دارد که تنها مربوط به ظاهر و شکل سایت نیست بلکه به عملکرد آن بستگی دارد.

یک وب سایت ممکن است رنگ های زیبا، بنرهای متحرک، گرافیک های جذاب، موزیک و دیگر جزئیات گرافیکی را برای تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان داشته باشد، هر چند ظاهر خوب قطعا در موفقیت آن نقش بسیار زیادی ایفا می کند، اما اینکه ظاهر وب سایت مناسب مخاطبین باشد و آیا این ظواهر مکان قرارگیری در موتورهای جست وجو را بهبود می بخشند یا خیر دارای اهمیت بسیار زیادی است.

طراحی تنها به این معنی نیست که یک چیز چقدر زیبا به نظر برسد طراحی به این معنی است که آن چیز چقدر خوب کار میکند.استیو جابز -بنیانگذار شرکت اپل

فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که بر تاثیرگذار بودن سایت اثر میگذارد که تنها مربوط به ظاهر و شکل (زیبا بودن طراحی سایت) نیست بلکه به عملکرد آن (راحت بودن آیا مشتریان می توانند وب سایت شما را یافته و در آن به گشت وگذار بپردازند؟ اینجاست که مفهوم رابط کاربری (UX) پررنگ می شود. به این معنی که سایت شما باید در کنار ظاهر زیبا ، به گونه ای باشد که تجربه ی رضایت بخشی به کاربر انتقال دهد . بازدید کننده ی سایت شما با هر سطح از دانشی باید بتواند به راحتی با سایت شما کار کند .

۹- پیشنهاد محصولات مشابه در طراحی سایت فروشگاهی

محصولاتی هستند که مشابه محصول مورد نظر مشتری بوده و آن ها را برای تغییرات بسیار کوچکی که با محصول اصلی دارند معرفی نمائید برای مثال تغییراتی در رنگ و یا طرح و… با توجه به قالب شما این محصولات در کنار محصول اصلی به نمایش در خواهند امد

۱۰- در نظر گرفتن تخفیف جهت خرید محصول

یکی از روش‌هایی که انواع فروشگاه‌ها برای فروش بیشتر محصولات خود ارائه می‌کنند *تخفیف* است. حتماً برای شما هم دیدن کلمۀ “تخفیف”هیجان‌انگیز است و باعث می‌شود برای خرید ذوق‌زده شوید. آشنایی با انواع تخفیف به شما کمک می‌کند تا با روش‌های بهتری و کاربردی‌تر محصولات خود را بفروشید.

تخفیف در بازاریابی یکی از سنتی‌ترین روش‌های بازاریابی محصولات است اما همچنان جایگاه محبوب‌ترین روش برای افزایش فروش را دارد. به‌کارگیری این استراتژی جذاب به آشنایی با روش‌های مختلف تخفیف گذاری و تخصیص میزان تخفیف نیاز دارد.

تخفیف یعنی کاهش هزینۀ تعیین‌شده در فاکتور و قیمت نهایی فاکتور که باید پس از خرید بلافاصله پرداخت شود. تخفیف در بازاریابی برای فروش بیشتر محصولات با ارائه انواع تخفیف به مشتریانی که به دنبال آن فروش بیشتر و درآمد بیشتر حاصل می‌شود.

۱۱- ایجاد حس امنیت خرید برای مشتری

مجوز نماد اعتماد الکترونیک باعث امنیت خرید برای مشتریان میشه، نماد اعتماد از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک که زیر نظر وزارت صنعت و معدن است اعطا میگردد.

احتمالاً در کسب و کارتان اتفاق افتاده که از خود بپرسید چه چیزی مشتری را تشویق به خرید می‌کند. این یکی از معمول‌ترین چالش‌هایی است که کسب و کارها با آن روبرو هستند. اما به نظر می‌رسد ساده‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید.

یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد که تعداد حیرت‌انگیزی از مشتریان بر اساس احساس، اقدام به خرید محصولی می‌کنند

برای شناخت مشتریان خود، کافی است به تحقیقات علمی در مورد رفتار مصرف کننده رجوع کنید و به کمک این تحقیقات، راهکارها و تکنیک‌های اثبات شده برای جذب مشتری را بشناسید.

وقتی به مشتری اطمینان بدهید که حتی یک قدم کوچک هم می‌تواند تاثیرگذار باشد، انگیزۀ لازم را برای شروع کار به او داده‌اید. پس اگر از مشتریان خود درخواست کاری را دارید، یک حداقل را برای آنها مشخص کنید. با اینکار، آنها می‌توانند ترس خود از تصمیم‌گیری را پشت سر بگذارند و با اعتماد به نفس بیشتری دست به کار شوند.

ایجاد حس امنیت خرید برای مشتری

 

۱۲- پیشنهاد محصولات مرتبط در ساخت سایت فروشگاهی

یکی از مهم ترین کار هایی که باعث جلب نظر مشتری میشود، پیشنهاد محصولات مرتبط است. در اکثر وبسایتها، قسمتی برای نمایش محصولات مرتبط به محصول مورد خرید مشتری، قرار داده اند.

نحوه دسته‌بندی کردن و قرار دادن محصولات در فروشگاه بسیار مهم است و شما میتونید با استفاده از یک دسته‌بندی اصولی تأثیر زیادی بر ذهن مشتری بگذارید. در هنگام قرار دادن محصولات در کنار یکدیگر باید دقت داشته باشید. شما باید کاری کنید که مشتری هنگام ورود به فروشگاه شما سردرگم نشده و به‌راحتی بتونه خرید خودش را انجام بده.

یکی از قابلیت‌های خوبی که ووکامرس در اختیار شما قرار می‌دهد دسته‌بندی محصولات است. شما باید سعی کنید محصولات مرتبط با یکدیگر را در کنار هم قرار دهید. این کار باعث این می‌شود که کاربر تجربه کاربری خوبی در سایت داشته باشد و از سایت راضی باشد.

محصولات مرتبط یعنی محصول اصلی را ارائه دهید و کنار محصول، به فرض مثال لوازم جانبی محصول موردنظر را همراه با قیمت‌های جداگانه قرار دهید. همچنین برخی مواقع شما می‌خواهید که محصولاتی که دارای تخفیف ویژه هستند را در کنار هم به کاربران نمایش دهید.

۱۳- نمایش پاپ آپ در سایت

افزونه پاپ آپ یکی از بهترین افزونه های رایگان پاپ آپ وردپرس که با بیش از ۲۰۰ هزار نصب فعال در رده افزونه های محبوب و قدرتمند ساخت پاپ آپ وردپرس قرار گرفته است. شما می توانید هر نوع محتوای سفارشی و افکت های انیمیشنی ایجاد کنید. این افزونه امکاناتی نظیر بستن خودکار، محرک های تاخیر زمان، ادغام با سرویس های ارسال ایمیل MailChimp و AWeber را فراهم می کند.

۱۴- زمان بارگذاری کامل سایت را بصورت دقیق چک کنید

مبحث افزایش سرعت وب‌سایت یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مباحث موجود در بازاریابی اینترنتی به حساب می‌آید.با توجه به پارامترهای کنونی و پیشرفت صنعت بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها، منابع معتبر جهانی سرعت ۱ ثانیه برای لود شدن یک وب‌سایت را بهترین حالت ممکن می‌دانند. اما استاندارد این مدت زمان ۱ الی ۳ ثانیه است. در واقع اگر بارگذاری سایت شما تا ۳ ثانیه به طول بی‌انجامد شما هیچ مشکلی از این لحاظ ندارید.

داشتن یک سایت سریع و بهینه‌شده هیچ‌گاه تا این حد اهمیت نداشته است. حالا طیف خیلی وسیع‌تری از مردم به اینترنت‌های پر سرعت دسترسی داشته و انتظار آنها این است که سایت‌هایی که واردشان می‌شود خیلی سریع بارگذاری شوند. رقبای دیگر شما و سطح توقع کاربران فعلی باعث شده تا هیچ جایی برای اشتباه و شکست در این زمینه وجود نداشته باشد. تجربه نشان می‌دهد حتی اگر کاربران ثابتی هم داشته باشید، سرعت کم سایت و بهینه نبودن آن باعث دلسردی تدریجی این افراد شده و سبب می‌شود تا آنها به فکر پیدا کردن جایگزین‌های بهتری باشند.

۱۵- راحتی و اطمینان کار با وبسایت فروشگاهی در روند خرید کالا

رعایت استاندارد تجربه کاربری (UX) امری بسیار مهم در طراحی وبسایت است. تجربه کاربری به مجموعه استاندارد ها و قواعدی گفته میشود.  رعایت آن باعث تعامل راحت تر و سریع تر مشتری با وبسایت میشود.

فرض کنید یک مشتری، قصد خرید از فروشگاه آنلاین شما را دارد. او محصولات خود را انتخاب میکند و بر روی دکمه پرداخت کلیک میکند. در بعضی وبسایت ها، مشتری بعد از کلیک بر روی دکمه پرداخت، وارد صفحه ثبت نام میشود و خود را مجبور به ثبت نام میبیند.حتی بعد از ثبت نام، تمام محصولات انتخابی او حذف میشود و مجبور است مجددا برای پیدا کردن آنها جست و جو کند. این اتفاق باعث دل زدگی و از دست رفتن مشتری میشود. مشتری بعد از این اتفاق، دیگر به وبسایت شما نخواهد آمد و برای خرید خود به وبسایت رقیب خواهد رفت.

خواندن این مقاله  راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر و کسب درآمد

برای حل این مشکل، بهتر است دکمه ی ثبت نام بعد از گذشت دقایقی از حضور مشتری در وبسایت، به او نمایش داده شود. همچنین اگر برای تکمیل روند خرید، نیاز به ثبت نام است، در زمان اضافه کردن محصول به سبد خرید، این مورد به مشتری گوشزد شود.

نکته ای که حائز اهمیت است، ساده و سریع بودن روند ثبت نام مشتریان است. تا جایی که ممکن است، اطلاعات اضافی را در ابتدای ثبت نام از مشتری دریافت نکنید. در وبسایتهای معتبر، در ابتدا از مشتری تنها شماره همراه و ایمیل او دریافت و بعد از خرید، ثبت نام او کامل میشود.

۱۶- فونت استفاده شده در سایت مناسب باشد

انتخاب فونت مناسب یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت است که در کنار عوامل دیگری همچون سرعت بارگذاری سایت، طراحی بصری جذاب و پیاده سازی قوانین سئو تاثیر مستقیمی بر بهبود تجربه کاربر دارد. اما بهترین فونت برای طراحی سایت چه فونتی است و یک فونت مناسب باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ امروزه فونت‌های فارسی و انگلیسی متنوعی برای طراحی سایت و یا طراحی لوگو در دسترس هستند که انتخاب از میان آنها را برای ما دشوار ساخته‌اند.

وب سایت‌های بسیاری وجود دارند که در عین اجرای صحیح قوانین مربوط به SEO سایت، توجه طیف گسترده‌ای بازدیدکنندگان خود را از دست داده‌اند که علت اصلی آن انتخاب فونت نامناسب است. زمانی که کاربر نتواند محتواها و مطالب سایت شما را به راحتی مطالعه کند، قطعا از صفحه خارج شده و به سراغ وب سایت رقیب خواهد رفت. بنابراین آشنایی و انتخاب بهترین فونت ها برای طراحی سایت یکی از موضوعات مهمی است که در هنگام راه اندازی سایت باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

به لحاظ فنی بهترین فونت برای سایت (چه فارسی و چه انگلیسی) فونتی است که علاوه بر جذابیت ظاهری، ساده و خوانا باشد تا کاربر به راحتی قادر به خواندن آن باشد.

۱۷- سبد خرید هوشمند و گرافیکی در ساخت سایت فروشگاهی

سبد خرید، صفحه ای از وبسایت است. در این صفحه، اقلام مورد خرید مشتری در آن قسمت نگه داری و به صورت لیست نمایش داده میشود.

شما می توانید لیست خرید خود را در دستگاه آپلود کنید و مادامی که سبد خرید بدنبال شما حرکت می کند در فروشگاه قدم بزنید. همانطور که اشاره شد این سبد هوشنمد بصورت خود رو طراحی شده و می تواند زانوهای شما را شناسایی کرده و بدنبال شما بصورت خودکار حرکت کند و دیگر نیازی به صرف انرژی از شما برای حمل چرخ فروشگاه نیست.
هنگامی که اجناس خود را داخل سبد فروشگاهی می گذارید، بارکد آن نیز توسط اسکنر تعبیه شده خوانده می شود.

پشتیبانی آنلاین

۱۸- پشتیبانی آنلاین مشتریان سایت فروشگاهی خود

وجود پشتیبانی آنلاین به‌خصوص در وب‌سایت‌های فروشگاهی بسیار مهم است. تصور کنید مشتری با تصمیم به خرید وارد سایت می‌شود، اما با سوالی مواجه می‌شود حال برای دریافت پاسخ این سوال و ادامه فرآیند خرید، تماس تلفنی بهتر است یا گفتگوی آنلاین؟ باید گفت موردی مناسب است که ذهنیت فرد را از خرید دور نکند، به اصطلاح فرد مجبور به انجام کار اضافی نشود! چراکه ممکن است بر فرآیند خرید تآثیر بگذارد. به‌طور مثال تصور کنید مشتری ما یک فرد کم حوصله و یا تنبل است، شاید به دلیل تغییر موقعیت مکانی جهت دسترسی به تلفن، به کل خرید را فراموش کند، درصورتی با گفتگوی آنلاین، کاربر می‌تواند در حین بازدید و بدون نیاز به بازگشت مجدد به سایت، پاسخ سوالای خود را در همان لحظه دریافت کند.

۱۹- مشخصات تماس خود را کاملاً مشخص در وب سایت قرار دهید

مطمئناً ثبت اطلاعات تماس در سایت، یکی از مهم‌ترین کارها است، بنابراین باید یک صفحه مخصوص به خود داشته باشد. میلز می‌گوید: تا به حال شده چند بار به سایت یک شرکت سر بزنید و با خود بگویید که چقدر سخت میشود با این شرکت تماس گرفت؟ او می‌گوید بنابراین نیاز است که در سایت خود یک صفحه مختص به اطلاعات تماس قرار دهید و همه اطلاعات، مثل: آدرس ایمیل، تلفن ثابت، در صورت نیاز تلفن همراه، فرم تماس و لینک شبکه‌های اجتماعی مخصوص به کسب‌و‌کار خود را در این بخش قرار دهید.

تا افراد به راحتی بتوانند به اطلاعات تماس شما دسترسی پیدا کنند. زیرا هیچ چیز ناامید‌ کننده‌تر از عدم برقراری ارتباط با یک کسب‌و‌کار نیست. زیرا هدف همه کسب‌و‌کارها از طراحی وب سایت این است که تعامل خود با مشتریانشان را افزایش دهند.
زمانی که خواستید اطلاعات تماس و آدرس ایمیل و شبکه‌های اجتماعی‌تان را در سایت بگذارید، آنرا به صورت عکس در سایت قرار ندهید، باید قابلیت کلیک کردن روی آنها وجود داشته باشد، تا با کلیک بر روی آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی، مخاطب به راحتی بتواند وارد صفحه مربوطه شود و فعالیت مورد نیازش را انجام دهد.

استفاده از افزونه برای اضافه کردن دکمه تماس تلفنی یکی از راحت‌ترین و کم درد سرترین روش‌هایی است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید. درواقع در این روش این امکان به شما داده خواهد شد که به‌راحتی یک دکمه برای تماس تلفنی در گوتنبرگ، ویرایشگر کلاسیک وردپرس، ویجت نوار کناری وردپرس و یا حتی در صورت دلخواه یک دکمه تماس ثابت ایجاد کنید.

۲۰- شفافیت در ارائه خدمات و جزییات محصول فروشگاهی

فروشگاه های زنجیره ای خصوصی نه تنها باعث ایجاد رقابت و افزایش کیفیت خدمات و رضایت مشتری شده است؛ بلکه شفافیت را در بهترین شکل ممکن در حوزه توزیع به وجود آورده است. شفافیت بالا به ساختار حقوقی این مجموعه ها و الزامات اداره و مدیریت آنها بر می گردد. داشتن یک شخصیت حقوقی مشخص الزام به رعایت قوانین مالی و مالیاتی در کل زنجیره تامین ایجاد می کند در حالیکه چنین الزاماتی برای خرده فروشان کوچک و مستقل الزامی نیست.

۲۱- تمیزکاری و ارتقاء امنیت وب‌سایت، با آپدیت‌های دقیق و منظم!

جدی نگرفتن به‌روزرسانی‌های مهم امنیتی، همه‌روزه وب‌سایت‌های زیادی را دچار آلودگی می‌کند. همانطور که گفتیم، بیشتر آپدیت‌ها به دلیل برطرف کردن رخنه‌های امنیتی ارائه می‌شوند؛ پس اگر آن‌ها را جدی بگیریم، احتمالاً از آسیب‌های احتمالی و نفوذ هکرها پیشگیری خواهیم کرد.

بهتر است بدانید، نقاط آسیب‌پذیر نرم‌افزارها و کنترل سطوح دسترسی، وب‌سایت‌های کوچک را به اهدافی بزرگ برای هکرها تبدیل می‌کند. حالا جالب این‌جاست که گاهی این سایت‌های کوچک که در یک هاست اشتراکی قرار گرفته‌اند، زمینۀ نفود به دیگر سایت‌های مشترک را هم فراهم می‌کنند.

داشتن وب‌سایتی امن برای همه کاربران، وظیفه‌ای بر عهده شماست که باید بر اهمیت آن واقف باشید. در مقابل تهدیدات بالقوه‌ای که خدمت‌رسانی وب‌سایت شما را مختل می‌کنند به هوش باشید و از «به‌روزرسانی به‌موقع» اطمینان حاصل کنید.

۲۲- استفاده از CTA یا Call To Action

دعوت به اقدام به شما این امکان را می‌دهد تا کاربران را به‌صورت هدفمند هدایت کنید. فرض کنید که شما در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی فعالیت می‌کنید و مقاله‌ای با عنوان «روش‌های یادگیری زبان انگلیسی» دارید که کاربران را از موتورهای جستجو به سایت شما هدایت می‌کند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای موتورهای جستجو بسیار مهم است که بدانند کاربری که وارد سایت شما می‌شود، آیا با دیدن یک صفحه خارج می‌شود؟ یا اینکه چندین صفحه از وب سایت شما را مشاهده می‌کند. هر قدر کاربران بیشتری، تعداد صفحات بیشتری از سایت شما را مشاهده کنند، گوگل متوجه این موضوع می‌شود که سایت شما سایت ارزشمندی است و به همین دلیل است که کاربران از صفحات مختلف سایت شما دیدن می‌کنند. اما از طرفی دیگر اگر کاربران وارد سایت شما شوند و فقط یک صفحه از سایت شما را مشاهده کنند، گوگل چنین برداشت می‌کند که سایت شما سایت ارزشمندی نیست که کاربران حاضر باشند در آن بمانند و صفحات مختلف زیادی را مشاهده کنند.

۲۳- داشتن هویت شفاف و آشکار محتوا در وب سایت

باید مطالب موجود در سایت به صورت شفاف و بدون ابهام بیان شود. بازدیدکنندگان این موضوع را که متوجه نشوند مطالب سایت درباره چیست را نمی پسندند. اجازه ندهید تلاش بازدیدکنندگان شما برای کشف مطالب وب شما برای بدست آوردن این که وب شما درباره چه موضوعی می باشد، تلف شود. از ابتدای طراحی وب، شفافیت و وضوح مطالب را در نظر داشته باشید. داشتن تیتر توصیفی در صفحه اول وب سایت روش بسیار مناسبی است برای اعلام این که مطالب وب شما از چه موضوعی سخن می گوید.
همچنین انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای صفحات به عنوان جلب توجه نگاه افراد نیز عمل می کند. بنابراین همیشه از کلمات کلیدی مرتبط با مطالب در صفحات وب خود استفاده نمایید.

 

۲۴- جلب توجه با استفاده ازفضای سفید

برای داشتن بهترین طراحی باید از فضاهای سفید در حاشیه ها، بخش ها، متن ها و عناصر گرافیکی استفاده کنید.یکی از بهترین جنبه های سازماندهی با فضاهای سفید این است که تنظیم آن بسیار ساده می باشد و می تواند تاثیر خوبی بر روی طراحی شما داشته باشد. بنابراین موارد جدید را تجربه کنید.

فضای سفید به برخی از عناصر موجود در طراحی کمک می کند خود را متمایز کنند. استفاده موثر و خلاقانه می تواند باعث جلب توجه کاربران به موضوع خاصی شود. زمانی که طرح پایداری از فضای سفید را ایجاد می کنید، قادر خواهید بود محتوای موجود را به درستی در اختیار بازدید کننده خود قرار دهید. زمانی که افراد در طراحی شما گشت و گذار می کنند؛ هر گونه توقفی می تواند باعث ایجاد تمایز شود. بهترین نمونه از این مورد، تغییر در فضای بین حروف در عنوان است.

خواندن این مقاله  23 نکته کلیدی جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی

۲۵- آسان سازی فرایند خرید

هرچه سرعت فروش شما بیشتر باشد، سریع تر می توانید برای شرکت خود درآمد ایجاد کنید. اما در صورتی که فرآیند فروش شما بیش از حد پیچیده باشد این امر به سختی میسر خواهد شد. با ادغام بیشتر زندگی ما با فناوری، به نظر می رسد که فرایند فروش باید راحت تر از گذشته صورت گیرد. اما در این حالی است که خلاف این موضوع صحت دارد. تحقیقات نشان می دهد که امروزه فروش برای متخصصان فروش نیز به طور فزاینده ای پیچیده و طاقت فرسا شده است

اگر می خواهید برای افزایش فروش و ساده سازی فرایند فروش اقدام کنید، ابتدا باید سعی کنید پیچیدگی عملکردهای پشتیبانی فروش و خدمات پس از فروش شرکت خود را کاهش دهید. زیرا این پیچیدگی داخلی اغلب سردرگمی فروشنده را افزایش می دهد و در نتیجه فرآیند فروش شرکت را کند می سازد. این ترفند فراتر از ارائه پشتیبانی گسترده است و به ارائه یک پشتیبانی هدفمند اشاره دارد که به فروشندگان کمک می کند فروش بیشتری را در زمان کمتر تجربه کنند.

۷ راز مهم در طراحی سایت فروشگاهی که بهتر است به آن توجه کرد

در زمان طراحی و راه اندازی وبسایت، نکاتی را باید مد نظر قرار داد. این نکات باعث افزایش فروش شما و جذب بیشتر مشتریانتان خواهد شد.

 

۱- طراحی گرافیکی و بصری طراحی سایت فروشگاهی

اصول طراحی گرافیک سایت -در طراحی بصری یک و‌ب‌سایت، رنگ‌بندی مناسب با نوع کسب‌وکار و چیدمان صحیح المان‌ها بسیار اهمیت دارد.

اصول طراحی گرافیک سایت -در طراحی بصری یک و‌ب‌سایت، رنگ‌بندی مناسب با نوع کسب‌وکار و چیدمان صحیح المان‌ها بسیار اهمیت دارد.

اگر محتوای شما از کیفیت لازم برخوردار نباشد و یا نتواند به اندازه کافی مخاطب را جذب و راضی نگه دارد،

بدون شک نمی‌تواند کشش لازم را در ترغیب کاربر برای دنبال کردن ادامه محتوا داشته باشد.مطالعات نشان داده است استفاده صحیح از رنگ‌ها و تعادل میان آن‌ها در میزان نرخ پرش و نرخ تبدیل تفاوت ایجاد می‌کند.

رنگ‌ها ابزار قدرتمند و با اهمیتی در طراحی یک سایت به شمار می‌آیند. در نتیجه باید اصول استفاده از رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها در طراحی سایت رعایت گردد. برای مثال استفاده از رنگ‌های متضاد، المان‌های سایت را مشخص‌تر و واضح‌تر نشان می‌دهد.

۲- واکنش گرا بودن طراحی وبسایت فروش اینترنتی

در قدیم اکثر خرید ها در فروشگاه آنلاین به وسیله کامپیوتر انجام میشد و تعداد کمی از تلفن های همراه به اینترنت دسترسی داشتند. با پیدایش گوشی و تبلت های هوشمند،  نیاز نمایش وبسایتها در تلفن های همراه و تبلت ها حس شد.

واکنش گرایی به معنای نمایش محتوای یک وبسایت، به تناسب  اندازه صفحه نمایش دستگاه است. در هر اندازه ای از صفحه، محتوا به گونه ای خاص نمایش داده می شوند.

واکنش گرایی وب سایت شما می‌تواند یک تجربه بهتر برای کاربران ایجاد کند… اما قضیه به همینجا ختم نمی‌شود. بلکه علاوه بر این، ریسپانسیو بودن سایت باعث کسب رتبه‌های بهتری در گوگل هم می‌شود.

بازاریابان در عصر گذشته زمانی که اقدام به طراحی سایت می نمودند متحمل هزینه های زیادی می شدند، به این صورت که هزینه ای را به طور جداگانه صرف سایت و طراحی آن می کردند. از طرفی هزینه ای را نیز برای سایتی دیگر تحت عنوان ورژن موبایل، برای دستگاه های تلفن همراه می نمودند. اما الان این هزینۀ اضافی حذف شده است

واکنش گرا بودن وبسایت، یکی از فاکتور های مهم برای بالا رفتن میزان رتبه در موتور های جست و جو است.

بهینه سازی سایت

۳- بهینه بودن سرعت سایت فروشگاهی

یکی از عوامل تاثیر گذار هم در جذب مشتری و هم در افزایش رتبه گوگل، بهینه بودن وبسایت از لحاظ سرعت است. اگر سرعت وبسایت پایین باشد، مشتری های خود را از دست میدهد. این روز ها کاربران زود خسته میشوند و نمیتوانند صبر کنند. یک وبسایت بهینه، سرعت بارگذاری صفحات آن از ۴ ثانیه کمتر است. اگر بارگذاری وبسایت بیشتر از این مقدار باشد، مشتری وبسایت شما را ترک کرده  و به وبسایت رقیب خواهند رفت.

مبحث افزایش سرعت وب‌سایت یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مباحث موجود در بازاریابی اینترنتی به حساب می‌آید.

خیراً سرعت بارگذاری یک وب‌سایت به یکی از فاکتورهای اصلی در زمینه موفقیت در بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است. پیش‌تر چنین مسئله‌ای به این اندازه مهم نبود. شاید دلیل اصلی چنین مسئله‌ای افزایش قابل‌توجه درصد توقع کاربران و همچنین پرسرعت‌تر شدن اینترنت‌های امروزی است. اما موضوع مهم‌تر به رقابت نزدیک رقبا مرتبط است. کشمکش‌ها و رقابت‌ها در بین تجارت‌های آنلاین بسیار تنگاتنگ شده و حالا می‌توان گفت که چند ثانیه تأخیر مساوی است با شکست تدریجی و بدون چون و چرای یک تجارت آنلاین.

۵- سایت را برای موبایل نیز طراحی کنید

طراحی سایت برای موبایل یکی از امور مهم برای هر وب‌سایتی است و حتما لازم است بهینه‌سازی سایت برای موبایل صورت بگیرد. یک سایت واکنشگرا برای تلفن همراه برای طراحی سایت فروشگاهی، محتوا صفحه را بدون اینکه از کناره‌ها خارج شود پر می‌کند و به راحتی قابل پیمایش است. تعداد زیادی از کاربران سایت شما را در گوشی های خود جستجو می کنند. اگر صفحه شما به گونه‌ای تنظیم نشده است که پاسخگوی تلفن همراه باشد، بلافاصله آن گروه از مشتریان را از دست می‌دهید. به همین دلیل است که اولین نکته ما این است که فروشگاه خود را واکنشگرا طراحی کنید. یک طراح سایت خوب به طور خودکار سایت شما را نسبت به قالب های موبایل واکنشگرا طراحی می کند تا مطمئن شود که در این مورد به خوبی کار می کند. طراحی سایت فروشگاهی به این صورت مفید است زیرا شما کاملاً آنلاین هستید. شما می خواهید همه شانس برابر برای خرید از شما داشته باشند.

۶- محصولات برتر خود را در جلو و مرکز سایت قرار دهید

فروشگاه شما باید محصولات محبوب تر شما را برجسته کند. این محصولات می تواند به معنای محصولاتی باشد که بیشترین فروش را دارند، توسط مشتریان زیادی بررسی شده اند، یا محصولاتی که بیشترین درآمد را برای شما به ارمغان می آورند.
سعی کنید آنها را با رنگ های متضاد برجسته کنید، طرح یا اندازه تصاویر را تغییر دهید و بنرهایی برای تبلیغ این محصولات برتر بسازید. اگر بتوانید توجه مردم را به محصولات برتری که می خواهید ارائه دهید منحرف کنید، فروش بیشتری خواهید داشت. این کار شبیه ساختن یک نمایشگر در اطراف یک محصول برتر یا قرار دادن آن در جلوی چشم است.

۷- از ثبت نام در سایت استفاده کنید

یک فرم ثبت نام طراحی کنید که چیزی در ازای ثبت نام ارائه می دهد. تعداد زیادی از ‌سایت‌های فروشگاهی موفق از یک صفحه ثبت نام استفاده می‌کنند. چرا؟ زیرا این کار به بازاریابی مجدد کمک می کند. بازاریابی مجدد مهم است زیرا برخی از بینندگان فقط جستجوهای اولیه را انجام می دهند، محصولات را بررسی می کنند و به قیمت گذاری نگاه می کنند. با جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل آن‌ها، این فرصت را دارید که وقتی مشتری بالقوه فرصت فکر کردن در مورد گزینه‌های خود را دارد، دوباره درگیر شوید. یک ایمیل سریع از طرف شما ممکن است در زمان مناسب به آنها برسد و آنها تصمیم بگیرند به فروشگاه شما سر بزنند. فقط مطمئن شوید که اگر آدرس ایمیل آنها را می‌پرسید، در ازای آن چیزی را ارائه دهید، در غیر این صورت آنها به احتمال زیاد فقط پنجره بازشو را می‌بندند و ادامه می‌دهند.

۴ راه برای بهینه سازی سرعت ساخت سایت فروشگاهی وجود دارد

۱- حذف فایل های اضافی در وبسایت فروشگاهی

این فایل ها فقط باعث بالا رفتن حجم بارگذاری میشوند و کاربرد دیگری ندارند. پس نیاز است که آنها را حذف کرد.

 

۲- کاهش حجم تصاویر و بهینه سازی آنها

یکی از عوامل مهم در سرعت بارگذاری وبسایت، تصاویر هستند. سعی کنید از تصاویر با حجم کم استفاده کنید.

 

۳- غیر فعال کردن سرویس های اضافی طراحی سایت

بسیاری از سرویس های وبسایت، کاربردی ندارند. بهتر است آنها را حذف کنید.

 

۴- استفاده از هاست با کیفیت برای فروشگاه اینترنتی

بسیاری از هاست ها برای وبسایت مناسب نیستند؛ از جمله هاست های رایگان بی کیفیت. بهتر است از هاست های مناسب و سازگار با وبسایتتان استفاده کنید.

 

 سئو سایت فروشگاهی برای دیده شدن در گوگل

سئو و بهینگی یک فروشگاه اینترنتی اصلی ترین نکته ایست که در طراحی و پیاده سازی هر وبسایتی باید مد نظر داشت. اگر وبسایتتان فاقد رتبه و سئو باشد، هیچگاه دیده نخواهد شد.

این امر در طراحی وبسایت هیچگاه به پایان نمیرسد. شما به طور دائم باید قوانین و استاندارد های سئو را در مقالات و محصولات به کار ببرید تا میزان بازدید وبسایت شما افزایش پیدا کند. در انتها خرید اینترنتی راهی بسیار سریع و آسان برای تهیه کالای مورد نظظر شما می باشد. شما همواره می توانید سفارش ساخت سایت فروشگاهی خود را از ما بخواهید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

قانون ۵ثانیه ای برای اهداف و کلیات سایت

به یاد داشته باشید که شما فقط ۵ ثانیه فرصت دارید تا اهداف و کلیات سایت و محتوای خود را به مخاطب معرفی و مخاطب را جذب نمایید.

دکمه back پراستفاده ترین دکمه در فضای وب است اگر شما پاسخگوی نیازهای مخاطب و بازدیدکننده نباشید و مخاطب هنگام ورود به سایت شما دچار سردرگمی شود او با کلیک روی دکمه back بلافاصله از سایت شما خارج خواهد شد.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما ویژگیهایی دارد که سریع و بدون فوت وقت، چیزی که مخاطب به دنبال آن به سایت شما آمده را در اختیار او قرار میدهد  تا او دلیلی برای باقی ماندن در سایت شما داشته باشد.

در صورت تمایل میتوانید سایر مقالات دلین وب را مطالعه بفرمایید.

۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه شرکت دالین وب

بزرگترین عامل رشد تضمینی هر کسب و کار اینترنتی هدف گذاری است؟

قراردادن محصول در سایت وردپرسی

عوامل ضروری و غیر ضروری در طراحی سایت حرفه ای

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۲۵ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours