شناخت ۶ نوع چالش برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

237 بازدید

مواجهه صاحبان کار هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی با ۶ چالش زیر و راه‌حل آن در ۵ دقیقه

 

تا حالا شده در چالش آب سرد شرکت کنی؟(در کامنت‌ها بهمون بگید لطفا؛ البته بعدا)

راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، مثل شرکت در چالش آب سرد هست. حالا چطور؟!
زمانی که یک اینفلوئنسر(شاخ مجازی خودمون) به چالشی دعوت میشه و یا چالشی رو خلق میکنه، فکر اینکه قراره یک عالمه بازدید و نظر بعد از انجام کار جمع کنه میفته و به هر طریقی که شده، حتی سخت‌ترین کار‌های ممکن رو برای هدف خودش حاضر هست متحمل بشه. جدا از اون که چقدر قراره اون چالش ترسناک باشه!

شروع یک کسب و کار اینترنتی با ذهنیت اینکه قرار است شما محصول و خدمات خود را به کل مردم ایران ارائه کنید، به خودی خود بسیار بزرگ و فوق‌العاده بنظر میاد که واقعا هست.

اما چالش‌هایی بر سر راه قرار داره که شاید بهتر باشه قبل از مواجهه با اون‌ها آمادگیشو داشته باشید.

در این مقاله چالش کسب و کار اینترنتی رو با هم بررسی و راه حل ارائه می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

6 چالش برای شروع کسب و کار اینترنتی

 

اگر تا به حال با مشاغل و صاحبان شرکت‌های کوچک صحبت کرده باشید. متوجه می‌شوید که آنها هر روز با چالش‌های مشابهی روبرو هستند‌.

اکثر مدیران این شرکت‌ها معتقدند باید به صورت “‌گروهی” جنبه‌های چالش برانگیز تجارت خود را مدیریت کنند‌. زیرا هر اندازه که در مورد تجارت و کسب و کار اینترنتی خود آگاهی داشته باشند، باز برای رشد و سودآوری شرکت، نیاز به راهنمایی و پشتیبانی تخصصی دارند.

 

برخی از چالش هایی که برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد

۱- مشتریان کسب و کار اینترنتی شما

چالش های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مشتریان، عامل اصلی و مرکزی درآمد‌زایی هر کسب و کاری هستند. طراحی سایت فروشگاهی بدون مشتری و درآمد حاصل از آن‌، هیچ معنایی ندارد و به همین خاطر اصلی‌ترین چالش‌هایی که اغلب کسب و کارها با آن روبرو هستند، چگونگی جذب‌، حفظ و به حداکثر رساندن مشتریان است.

شاید سخت‌ترین کار ممکن، حفظ مشتریان خاص و وفادار است. شاید بعضی مشاغل خدمات یا محصولات عالی ارائه ندهند، اما با برقراری ارتباط درست و پشتیبانی از مشتری، توانسته‌اند مشتریان و درآمد خود را به حداکثر برسانند‌.

در یک کلام: هرچی بتونید اعتماد کاربر رو بیشتر جلب کنید، اون هم با تبلیغ رایگان شما به آشناهاش، مشتری‌های بیشتری رو برای شما میسازه. چنتا تجربه من در این زمینه رو میگم بهتون:۱- با مشتری رفیق باشید نه ارتباط مغازه‌داری ۲- خودتونو از مشتری قایم نکنید. ۳- ارتباط خودتونو باهاشون صوتی یا تصویری کنید. ۴- مشاوره رایگان بدید بهشون

۲- یادگیری مهارت بازاریابی و جذب مشتریان

بسیاری از مدیران مشاغل در زمینه بازاریابی، تخصصی ندارند و ناچار هستند برای ایجاد و حفظ موقعیت تجاری‌، برنامه‌های تبلیغاتی، ارتقا شغلی و موارد دیگر بازاریابی‌، از صاحبان این حرفه مشاوره و کمک بگیرند‌.

بازاریابی چالشی است که کسب و کارها باید انجام دهند. زیرا که جذب یک بازاریاب ماهر، مانند مشاور به توسعه‌، جذب مشتری‌، رشد و رسیدن به اهداف شرکت کمک می‌کند.

در یک کلام: شاخ غول رو نمیخواید بشکنید که، یه دوره مارکتینگ شرکت کنید و مهارت اون رو همیشه در کسب و کار خود پیاده کنید. سعی نکنید مارکتینگ خودتونو به کس دیگه بسپارید، کسی به اندازه خودت، دل نمیسوزونه برای کسب و کارت. پس فرار نکنید و چنتا تکنیک مهم رو یاد بگیرید. اگر باز هم سوالی بود، من از طریق کامنت‌ها راهنماییتون میکنم.

 

۳- مدیریت زمان در پیش‌برد کسب و کار اینترنتی خود

چالش های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بعضی از کارآفرینان، زمان کافی برای پیشبرد اهداف خود ندارند. از آنجایی که تمام پیشرفت شرکت‌ها، براساس زمان صورت می‌گیرد، اختصاص وقت اضافی و کار، بیشتر از شعار، باید به

صورت متمرکز برای رونق شرکت انجام گیرد.

صاحبان مشاغل می‌توانند از مشاوران مدیریت زمان استفاده کنند تا روی رونق و بهبود تجارت خود تاثیر بیشتری بگذارند.

در یک کلام: خیلی مهمه که ارتباط مستمری با کسب و کار خود داشته باشی. برنامه ریزی کن که حداقل روزی یک ساعت تو بدترین حالت ممکن، وقتبرای کسب و کار اینترنتیت بزاری، شغل لازمه هر فردی هست ولی کسب و کار هست که مسیر موفقیت رو برات میسازه. پس خودتو زیاد درگیر شغل نکن.


۴- مدیریت مالی در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

هر کسب و کار کوچک و متوسط، ​​مستلزم اداره امور مالی خود به طور مؤثر است. زیرا برای بسیاری از صاحبان کسب و کارها رسیدگی به P&L (سرمایه و امور مالی شرکت)بصورت روزانه چندین مرتبه باید انجام شود (براساس سفارشات روزانه).

بنابراین مشاوره مالی هدفمند برای تجزیه و تحلیل عملکرد کسب و کار، بررسی بدهکاران‌، سودآوری‌، تجزیه و تحلیل خرید مشتری و اقدامات ‌مربوط ‌به برنامه‌ریزی مالی مؤثر، شانس شرکت را در مواجهه با مشکلات مالی افرایش می‌دهد.

در یک کلام:راه اندازی کسب و کار اینترنتی بسیار کم خرج‌تر از کسب و کار‌های دیگه هست ولی خرج‌های خردخرد کم نداره. باید ببینید برای چی دارید، خرج می‌کنید و چه تاثیری بر روی کسب و کارتون داره. تعادل رو در خرج‌هاتون برای کسب و کار رعایت کنید.

 

۵- سودآوری کسب و کار اینترنتی

چالش های شروع کسب و کار اینترنتیبرخی از صاحبان مشاغل، برنامه‌ریزی سود‌آوری خود را اولویت دوم خود قرار داده‌اند و اولویت اول آنها کار و تلاش است. سودآوری مستلزم برنامه‌ریزی سالانه است و حداقل چهار هفته قبل از پایان سال مالی، اندازه‌گیری و شروع می‌شود. و تقریبا باید متناسب با بودجه سالانه باشد.

ارائه اقداماتی چون درک سودآوری از مشتری‌، امکانات رشد‌، برنامه ریزی توسعه تجارت و تحقیق در مورد هزینه‌های کلیدی مورد‌نیاز برای خدمات‌رسانی به مشتریان و بازاریابی علاوه بر سودآوری پایدار‌، باعث جذب مشتریان پایدار در طول زمان می‌شود.
کارآفرینان ثروتمند، تجارت خود را صرفاً برای ایجاد بستری پایدار و سودآور ایجاد می‌کنند و همواره سعی میکنند از چندین روش (وبسایت، شبکه های مجازی،بازار و …) خود و کسب و کار خودر را معرفی کنند.

در یک کلام: دوستان، خیریه باز نکنید، در ارائه خدمات، خسیس هم نباشید. اول کار، فکر یه قرون سود نکنید و دائما برای رشد کسب وکارتون وقت بزارید. حتما مبلغی رو برای رشد کسب و کارتون کنار بزارید هر ماه. کسب و کار رو یه درخت (علف غول پیکر) بامبو بدونید. باید پنج سال نگهداری کنید تا یک عمر استقلال مالی داشته باشید.


۶- مراحل و رویه‌ها هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی

چالش های شروع کسب و کار آنلاین

بسیاری از کسب و کارها نیازی به گذراندن کلیه فرآیندها و فعالیت‌های کاری ندارند‌. بنابراین مهم‌ترین چالش آنها، کاهش و ساده‌تر کردن فرآیندهای دست و پا گیر است. برای حل این چالش، کمک گرفتن از مشاور بسیار سودمند است.
عدم رسیدگی به فرآیندهای ضروری از قبیل فروش‌، بازاریابی‌،سئو و بهینه سازی وبسایت، توسعه تجارت‌، وفاداری مشتری‌، مدیریت عملیاتی‌، منابع انسانی و توسعه کار، می‌تواند منجر به عدم موفقیت شرکت شود. بنابراین گسترش کارکردهای تجاری برای صاحبان مشاغل و تجارت سودمند نیست و تنها حفظ رویه‌های مرتبط با حرفه هر تجارت، مهم است.

در یک کلام: یه لیست از کار‌هایی که باید برای کسب و کارتون انجام بدید، تهیه کنید و در ابتدا بر روی یک خدمت، فوکوس کنید. به مرور آپشن‌های جدید، محصولات جدید را ارائه کنید. در ابتدا فقط یک خدمت یا محصول و یک رویه رو دنبال کنی که نه فشار وارد بشه و نه سرد بشید.

 

تبلیغ خودمون: مشاوره و گفتگو، یک بستر بازاریابی – تجاری مناسب است، به همین خاطر ما با ارائه مشاوره مناسب به صاحبان مشاغل و کسب و کارها، به آنها در پیدا کردن راه حل مناسب چالش‌های شغلی شان، کمک می‌کنیم و با بررسی چالش‌ها و تجزیه و تحلیل آنها و حل مشکلات مشترک کسب و کارها به رونق کسب و کارشان کمک می‌کنیم.

 

اگر درباره موارد گفته شده تجربه و یا داستانی دارید. از طریق تیکت در زیر همین مقاله، آن را با افراد دیگر به اشتراک بزارید.

در ادامه، مقالات بخش کسب و کار اینترنتی را از دست ندهید. آموزش‌های دیگر را از بخش دپارتمان آموزش/ کسب و کار اینترنتی بخوانید.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید بوده است. لطفا نظرات خود را از طریق کامنت به ما منتقل کنید.

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد شناخت ۶ نوع چالش برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان
شماره تماس و بازه زمانی مناسب شما جهت تماس کارشناسان تیم دالین وب را وارد نمایید.

۰۹۹۱۰۴۰۷۵۴۰ | 021-91301385

admin@DalinWeb.com