۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه شرکت دالین وب

26 بازدید
طراحی سایت حرفه ای

ویژگی سایت حرفه ای : در دورانی از عصر ارتباطات و تکنولوژی به سر میبریم که برای شناخته شدن در دنیای مجازی، طراحی سایت، نگه داشتن آن و همچنبن حضور در شبکه های اجتماعی، حداقل کاریست که میتوانیم انجام دهیم. در نیاز به طراحی و داشتن یک وبسایت، هیچ تفاوتی بین آن کسی که کسب و کارش نوپاست و آن کس که دارای سال ها سابقه در امر مدیریت کسب و کار است وجود ندارد.

برای هر دو قشر، نیاز به داشتن یک بستر کسب و کار آنلاین با ویژگی یک سایت حرفه ای، بسیار ضروری است. تفاوتی بسیار زیاد بین کسب و کار های دارای وبسایت و فاقد وبسایت از لحاظ میزان درامد وجود دارد.

یکی از دلایل مهم داشتن وبسایت، نیاز به شناساندن خود به جامعه بین المللی و جهانی و پر رنگ شدن در محیط مجازی است.

یکی از سوالاتی که بعد از تشخیص نیاز به طراحی وبسایت پیش می آید، این است که وبسایت به چه اصول و قوانین و ویژگی هایی باید پایبند باشد که بتواند تمام نیاز ها و موارد شرکت را برطرف نماید؟ همچنین آن وبسایت باید چه امکاناتی داشته باشد؟

از دیگر سوالاتی که ممکن است برای صاحبان کسب و کار پیش بیاید، این است که آیا خود به تنهایی میتوانند با دیدن آموزش ها و یادگیری اصول و قواعد به صورت خود آموز، یک وبسایت حرفه ای طراحی کنند یا اینکه نیاز است این کار را به یک شرکت طراحی وبسایت بسپارند؟

در جواب این سوال باید گفت که در ابتدا باید وبسایت خود را نیاز سنجی کنید. نیاز سنجی به معنای تشخیص و استخراج مواردی است که باید در ویژگی های وبسایت گنجانده شود. بعد از نیاز سنجی، بهتر است که یک شخص یا یک شرکت را انتخاب کنید که طراحی وبسایت را انجام دهد.

۷ ویژگی که برای طراحی سایت حرفه ای الزامی است

موردی که حتما باید به آن توجه داشت، انتخاب شخص یا شرکت طراحی سایت است. شخص یا شرکت مورد نظر حتما باید در این زمینه از تجربه کافی بهره مند و دارای سابقه کافی باشد. این شرکت نباید صرفا با دیدن فیلم های آموزشی، اقدام به طراحی وبسایت نماید.

یکی از نکات مهم در انتخاب شخص یا شرکت طراحی سایت، ملاک قرار ندادن میزان قیمت طراحی سایت است. هر شخص یا شرکت باید به طور کامل پاسخگوی نیاز ها و استاندارد های شما در طراحی سایت باشد. گاها ممکن است یک وبسایت، علیرغم قیمت بالا، بسیار بی کیفیت و فاقد استاندارد های لازم طراحی باشد. بر عکس این موضوع هم صدق میکند.

در ادامه، به نکاتی اشاره میکنیم که هر شخص یا شرکت، باید در طراحی وبسایت خود، این نکات و اصول را در نظر گیرد. این نکات دربر گیرنده استاندارد ها و قوانینی است که یک وبسایت با کیفیت، آنها را داراست.

 

۱- بکارگیری قابلیت ریسپانسیو (واکنش گرا) در سایت

از ویژگی سایت حرفه ای قابل قبول، واکنش گرا بودن آن است. واکنش گرا بودن وبسایت به معنای قابل نمایش بودن وبسایت در تمامی پلتفرم ها از جمله کامپیوتر، تلفن همراه و یا تبلت است. یک وبسایت واکنش گرا، عناصر صفحه را در تمام ابعاد صفحه به خوبی نمایش می دهد.

تا چند سال قبل، تقریبا تمام خرید های اینترنتی به وسیله کامپیوتر انجام میشد و کسی با تلفن همراه یا تبلت، اقدام به خرید اینترنتی نمیکرد. این باعث میشد که اهمیت چندانی به واکنش گرایی وبسایت ها داده نشود.

طراحی وب سایت به صورت واکنش گرا، از نیاز های اساسی در طراحی محسوب میشود. امروزه مردم بدون هیچ محدودیت سنی، زمانی و مکانی، از گوشی های تلفن همراه و تبلت ها برای خرید های اینترنتی خود استفاده میکنند. بنابر این، واکنش گرایی از مواردی است که حتما باید در طراحی سایت، مدنظر گرفته شود.

 

۲- تولید محتوای مفید و باکیفیت برای سایت

بروز بودن، زیبایی تصاویر و ویدیو ها، منظم بودن زمان محتوا گذاری و مرتبط بودن محتوا با عنوان وبسایت شما، جزء ویژگی سایت حرفه ای است که حتما باید در طراحی سایت مد نظر گرفته شود.

محتوای وبسایت، هویت آن وبسایت است. درج محتوا به صورت منظم، روزانه یا هفتگی، میتواند تاثیر به سزایی در جذب مخاطب داشته باشد. یکی از راه های فوق العاده برای جذب مخاطب هدف و تولید محتوای مرغوب، تولید مقالات می باشد.

کاربران به وبسایت شما می آیند تا از مطالب شما استفاده و آن را مطالعه کنند. قطعا نیاز خواهد بود که در نوشتن محتوا و مطالب، علائم نگارشی و دستور زبان، رعایت شود تا مخاطب بتواند با وبسایت شما ارتباط برقرار کند.

 

۳- طراحی سایت با داشتن ۲ ویژگی کاربر پسند

مناسب بودن وبسایت از لحاظ بصری، از ویژگی های اساسی در طراحی است. در طراحی وبسایت، از دو تخصص طراحی رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری استفاده میشود.

 

۱- طراحی رابط کاربری در سایت UI

وظیفه طراح رابط کاربری، طراحی و چینش عناصر، استفاده مناسب از رنگ ها، استفاده مناسب از عناصر و طراحی صفحه با در نظر داشتن نکات گرافیکی است. انتخاب فونت و آیکن های مناسب از اهمیت خاصی در طراحی رابط برخوردار است. کاربر باید بتواند به راحتی، محتوا و مطالب را بخواند.

 

۲- طراحی تجربه کاربری در سایت UX

طراح تجربه کاربری، عناصر را به گونه ای میچیند که کاربر راحت تر بتواند با  وبسایت کار کند و به عبارتی، با وارد کردن کمترین ورودی، بیشترین خروجی را دریافت کند.

طراحی سایت کاربر پسند

۴- پایین بودن سرعت بارگذاری وبسایت

امروزه صبر مردم بسیار کم شده است. یکی از ویژگی هایی که یک وبسایت را از دیگر وبسایت ها متمایز میکند، سرعت بارگذاری وبسایت است. سرعت بارگذاری یک وبسایت استاندارد، حداکثر سرعت بارگذاری مناسب، ۴ ثانیه است. اگر وبسایتی سرعت بارگذاری آن کمتر از این مقدار باشد، کاربران و مشتریان خود را از دست خواهد داد؛ حتی اگر آن وبسایت دارای محتوای مفید و جذابی باشد. از ویژگی سایت حرفه ای سرعت بارگذاری زیر ۴ ثانیه است.

از دلایلی که باعث افت سرعت بارگذاری وبسایت میشود، میتوان به حجم بالای عکس ها، فایل های اضافی، زیاد بودن تعداد ماژول ها و یا ضعف هاست اشاره کرد.

 

۵- بالا بودن رتبه سئو سایت و بهینه سازی وبسایت

بعد از طراحی وبسایت، ارتقا رتبه آن در موتور های جست و جو، مهم ترین گام برای طراحی سایت حرفه ای است.  اگر وبسایت شما در موتور های جست و جو دیده نشود، هیچ ارزشی ندارد؛ حتی اگر بهترین امکانات و ویژگی ها را داشته باشد. دیده نشدن آن وبسایت در موتور های جست و جو به معنای وجود نداشتن آن وبسایت است.

زعایت اصول و تکنیک های سئو و ارتقا رتبه وبسایت، باعث دیده شدن آن و در نتیجه افزایش فروش آن وبسایت میشود.

 

۶- بروز بودن وبسایت برای بالا بردن کارایی، امنیت و سرعت سایت

از عواملی که باعث طراحی سایت حرفه ای میشود، بروز بودن وبسایت از لحاظ تکنولوژی، طراحی و محتواست. نیاز است که برای بروز نگه داشتن وبسایت خود، بطور مداوم مطالب بروز در وبسایت درج کنید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس در امر بروز نگه داشتن وبسایت کمک شایانی به شما میکند. با ووردپرس، می توان محتوای زمان بندی شده درج کرد. همچنین میتوانید محتوای خود را با کیفیت تر کرده و  با سرعت بیشتری وبسایت خود را بروز رسانی کنید.

 

۷- امنیت وبسایت اصلی ترین ویژگی سایت حرفه ای

امنیت در محیط وب یکی از مهم ترین فاکتور هاییست که در طراحی وبسایت باید در نظر گرفت. اگر زمانی پیش بیاید که وبسایت شما مورد حمله سایبری قرار گیرد، تمام اطلاعات و زحمات شما از بین خواهد رفت. این فاکتور بایستی در طراحی وبسایت، در اولویت قرار گیرد.

 

سخن پایانی در خصوص ویژگی سایت حرفه ای

اگر به وبسایت های خارجی دقت کنید، میبینید که وبسایت ها در حین سادگی، بسیار زیبا و دارای کاربری راحت هستند.

عوامل زیادی در تبدیل شدن وبسایت آنها به یک وبسایت حرف ای وجود دارد.

استفاده از محتوای مناسب و بروز، وجود فلسفه های مختلف در طراحی، استفاده مناسب از عناصر و قرار گیری هر کدام در جای مناسب، عواملی هستند که وبسایت انها را به یک وبسایت حرفه ای تبدیل کرده است.

دالین وب در تلاش است با طراحی یک وبسایت فروشگاهی حرفه ای مطابق با نیاز های شما، گامی بزرگ در عرصه وب بردارد.

 

در ادامه، مقالات دالین وب در خصوص طراحی سایت را مطالعه بفرمایید.

موفق باشید

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه شرکت دالین وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان
شماره تماس و بازه زمانی مناسب شما جهت تماس کارشناسان تیم دالین وب را وارد نمایید.

۰۹۹۱۰۴۰۷۵۴۰ | 021-91301385

admin@DalinWeb.com