۷ نکته که قبل از شروع طراحی سایت نیاز است

171 بازدید
7 نکته برای شروع طراحی سایت

این روزها بسیاری از کسب و کارها آنلاین شده اند و افراد تمام کارها و خریدهای خود را به صورت آنلاین نیز انجام می دهند. اگر می خواهید یک بازار اینترنتی را برای خود راه اندازی کنید، طراحی سایت اولین مرحله ای است که باید آن را انجام دهید. اگر شما یک وب سایت مختص به کسب و کار خود طراحی کنید، می توانید محصولات و خدمات خود را به تمام نقاط کشور به صورت آنلاین ارائه دهید حتی اگر این کسب و کار در دورافتاده ترین نقطه کشور یا دیگر شهرهای کشورمان باشد. شما با طراحی وب سایت می توانید کسب و کار خود را به تمام کاربران معرفی کنید و مشتریان دائمی خود را بیابید. برای کسب درآمد بیشتر و موفق شدن در کار خود می توانید از ابزارهایی همانند سئو، شبکه های اجتماعی و … نیز کمک بگیرید. قبل از طراحی وب سایت نیاز است یکسری کارها انجام شود که موجب کارآمدتر شدن وب سایت خواهد شد. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

قبل از شروع طراحی سایت خود باید برای این هدف برنامه ریزی کنید. زمانی مناسب را جهت فکر کردن و برنامه ریزی برای چگونگی راه اندازی کسب و کار و طراحی سایت شخصی خود اختصاص دهید. رعایت این نکته از بسیاری از مشکلات آینده جلوگیری میکند. با این کار اطمینان پیدا میکنید که نسبت به نیازتان، بهترین طراحی سایت را خواهید داشت.

در این مقاله ۷ مورد که قبل از شروع سفارش ساخت سایت باید به آن توجه کنید را برمیشماریم:

 1. هدف ما از طراحی وب سایت چیست؟
 2. روش یافتن مخاطبان هدف در شروع طراحی سایت
 3. اهمیت داشتن لوگو و نام تجاری در مراحل طراحی سایت
 4. میزان بودجه مناسب جهت سفارش طراحی سایت چقدر است؟
 5. اهمیت استفاده از مطالب و محصولات مناسب در سایت شخصی
 6. قرار گیری در صفحه اول گوگل و سئو سایت برای شروع طراحی سایت مهم است!
 7. توجه به میزان زمان لازم برای مدیریت و تولید محتوای وبسایت

 

آیا شروع طراحی سایت بدون خواندن این مقاله اقدام هوشمندانه ای است؟

مهم ترین سوالی که در ابتدای شروع طراحی سایت باید به آن پاسخ دهید. چرا نیاز به سفارش ساخت سایت دارید؟ هدف گذاری برای شروع کسب و کار. با پاسخ دادن به این سوال مهم، مراحل طراحی سایتتان هم در ذهنتان ایجاد می‌شود. پاسخ این سوال برای بعضی از افراد کاملا مشخص شده است. به عنوان مثال شخصی که خورده فروشی کالایی خاصی یا دسته از محصولات را دارد. هدف از راه اندازی برای این گروه از افراد، فروش محصولات به صورت آنلاین است. اگر هدف شما از راه اندازی سایت فروشگاهی این مورد است تنها کافیست به نوع سوالات پاسخ دهید

با چه روشی باید محصولاتم را ارائه کنم و چه میزان محصول مورد نیاز دارم؟

ایده های جدید برای فروش بهتر در سایت فروشگاهی را از کجا باید پیدا کنم؟

راه کارهایی برای افزایش فروش محصولاتم در سایت وجود دارد؟

افرادی باید روی هدف گذاری جهت راه اندازی سایت وقت زیادی بگذارند، که شغل خاصی ندارند. این افراد از طریق ساختن وب سایت قصد ورود به یک زمینه ی کاری جدید دارند. خیلی از افراد کار خود را با شروع طراحی سایت آغاز کردند ولی در ادمه شکست خوردند. دلیل این شکست جز نیودن هدفی مشخص نیست.

با پیدا کردن هدف مورد نظرتان، حتی با راه اندازی یک سایت ساده هم میتوانید کار خود را آغاز کنید. مهم شروع کردن است.

شناخت مخاطبان هدف سایتمان

 

روش یافتن مخاطبان هدف در شروع طراحی سایت

از موارد مهمی که باید در نظر بگیرید، شناخت مخاطبان هدف است. با مشخص کردن مخاطبان و مشتریان سایت خود چند گام جلو تر از رقیبان هستید. وب سایتی که مخاطبان و سلایق آن ها را میداند با ارئه بهترین خدمات و محصولات باعث جلب رضایت مشتریان خود می‌شود. با رعایت این نکته شما مالک یک سایت کاربر پسند هستید.

انتظار نداشته باشید همه ی کاربران از شما راضی باشند. هدف خود از سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را مشخص کنید و کار را شروع کنید.

سوالاتی که میتوانید براش شناخت مخاطبان خود مطرح کنید ازین قبیل است:

 • چه کسانی مخاطبان سایت مرا تشکیل می‌دهند؟
 • آیا قشر کودکان و نوجوانان مخاطب شروع طراحی سایت من هستند؟
 • مخاطبان من میتوانند از قشر شرکت ها و ادارات دولتی و غیر دولتی باشند؟
 • مخاطبان اصلی سایت من خانم ها هستند یا آقایان؟

 

اهمیت استفاده از لوگو و نام تجاری در مراحل طراحی سایت

برای سایت خود لوگو و نام تجاری مناسبی انتخاب کنید. اگر برای کسب و کار و سایت خود نام تجاری مشخص کرده باشید عالی است. اما اگر این کار را نکرده اید میتوانید با شرکت طراحی سایت خود مشورت کنید. با این کار میتوانید بهترین نام تجاری و طراحی لوگو را برای سایت خود داشته باشید.

با انتخاب نام تجاری و لوگوی مناسب و استاندارد، میتوانید مشتریان و مخاطبان وب سایت خود را قانع کنید که شما قابل اعتماد هستید. یک شرکت حرفه ای دارای لوگو و نام تجاری مرتبط با کسب و کار خودش است.

به صورت ذاتی انسان ها با شخص یا شرکت طراحی سایت وردپرسی یا اختصاصی ای همکاری میکنند که به آن اطمینان دارند.

اهمیت نام تجاری و لوگو در طراحی سایت

 

نام های تجاری بزرگ به همین صورت عمل می کنند. با این روش و داشتن اعتماد کاربران خود، فروش فوق العاده را تجربه میکنند.

یکی از کارهایی که روی شهرت سریع و بیشتر نام تجاری شما موثر است. استفاده از نام تجاری خود در همه جا هست. استفاده در طراحی کارت ویزیت، طراحی بروشور های تبلیغاتی، لباس کارکنان شرکت، جشنواره های فروش سایت، هدایای تبلیغاتی و …

پس این نکته مهم را برای شروع طراحی سایت خود در نظر بگیرید. چه چیزی بهتر از این است که کاربر لوگو و نام تجاری شما را در جاهای مختلف مشاهده کند؟

 

میزان بودجه لازم جهت پرداخت قیمت طراحی سایت !

برای شروع سفارش سایت فروشگاهی یا شرکتی برآورد بودجه کرده اید؟ از مهم ترین نکات قبل از شروع هر کاری مشخص کردن میزان بودجه و هزینه ی تمام شده است. قیمت طراحی سایت شیراز با طراحی سایت در تهران و دیگر شهر ها متفاوت است. باید همه ی این نکات را در نظر گرفت. قیمت طراحی سایت فروشگاهی با قیمت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت خبری و طراحی سایت آموزشی متفاوت است. حتی طراحی سایت اختصاصی هم با قیمت ساخت سایت وردپرسی تفاوت دارد.

خواندن این مقاله  هزینه طراحی سایت وابسته به چه معیارهایی است؟

محاسبه دقیق این نکته بخش مهمی از موفقیت شما را تشکیل می‌دهد. پس با دقت همه مراحل طراحی وب سایت را بررسی کنید.

بودجه مناسب جهت شروع طراحی سایت

قیمت ساخت سایت تقریبا چقدر خواهد شد؟

هرچه بودجه ی بیشتری برای سفارش طراحی وبسایت خود در نظر بگیرید. سرعت انجام پروژه و راه اندازی کسب و کار آنلاین شما بیشتر می‌شود. البته باید بودجه را طبق نیاز ها و برنامه های خود در نظر بگیرید. صرفا هزینه های زیاد برای شروع طراحی سایت تضمین موفقیت برای شما نیست. با برنامه ریزی هزینه کنید.

اگر شما دارای هدف بزرگ و اساسی هستید، باید برای موارد مختلفی بودجه در نظر بگیرید. هزینه برای طراحی لوگو، بروشور تبلیغاتی و برندسازی بسیار حائز اهمیت است. با صرف این هزینه ها و پیشروی طبق برنامه، بودجه و هزینه های پرداختی به شما باز خواهد گشت.

در ابتدای کار با صرف هزینه های کم نیز امکان راه اندازی کسب و کار آنلاین وجود دارد. پس نباید ناامید شد. با برنامه ریزی و هدف گذاری هیچ چیز غیر ممکن نیست.

 

اهمیت ارائه محصولات و تولید محتوای قوی در وبسایت

چه مطالب و محصولاتی را در سایت خود قرار می‌دهید؟ مراحل تولید محتوا و محصول گذاری سایتتان توسط خودتان انجام می‌شود یا کارمندانتان یا شرکت های خدماتی؟

سعی کنید تولید محتوا سایت قدرتمند در سایت خود قرار دهید. از مطالبی استفاده کنید که جذاب و مرتبط باشند. با انجام این موارد مشتری شما پس از ورود به سایتتان احساس رضایت میکند. با جلب اعتماد مشتری او همیشه مخاطب وب سایت شما قرار می‌گیرد. پس در مرحله شروع طراحی سایت، اهمیت تولید محتوای سایت خود را فراموش نکنید.

اهمیت تولید محتوا برای وبسایت

 

با قرار ندادن مطالب و محتوای خوب در سایت خود، لذت مشاهده وبسایت شخصیتان را از او گرفته اید. کاربران علاقه ای به مشاهده ی سایت های ضعیف و بی کیفیت ندارند. با رعایت این نکات مانع ترک کردن کاربران از سایتتان شوید.

همیشه نهایت تلاشتان را به کار گیریدتا محتوای مناسب در سایت قرار دهید. با استفاده از تصاویر جذاب و مناسب و ویدئوهای کاربر پسند به این مورد جامع عمل بپوشانید. جلب رضایت بازدید کنندگان و مشتریان سایت، باید مهم ترین هدف شما در مدیریت سایت باشد.

 

قرار گیری در صفحه اول گوگل و سئو سایت برای سفارش طراحی وبسایت مهم است!؟

تبلیغات یکی از مهم ترین اولویت های هر کسب و کاری است. از بهترین روش های تبلیغات وب سایت ها در فضای اینترنت سئو آنها است. با بهبود استاندارد های سئو سایت خود، فروش و بازدهی تضمین شده را برای خود به ارمغان بیاورید.

به عنوان یک توصیه دوستانه از جانب ما. در ابتدای سفارش طراحی سایت خود، بودجه ای جدا را برای سئو سایت کنار بگذارید.

توجه به سئو در طراحی وب سایت

 

با رشد روز افزون تکنولوژی و استفاده روزافزون مردم دنیا از آن، در آینده ای نه چندان دور کسب و کارها دچار تغییرات اساسی میشوند. استفاده از اینترنت و صنعت رباتیک هر روز در حال افزایش است. اکثر افراد این روزها خرید آنلاین را انتخاب میکنند. با جلب رضایت آنها از خرید اینترنتی شان، این افراد تبدیل به مشتری همیشگی میشوند. با محکم کردن پایه های کسب و کارتان در فضای آنلاین آینده ای مناسب در انتظار شماست. پس اهمیت بهینه سازی سایت ( سئو ) را دسته کم نگیرید.

آیا نوع سایت خود را مشخص کرده اید؟

در ابتدا باید بدانید که چه نوع کسب و کاری را می خواهید راه اندازی کنید و هدف چیست. وب سایت ها انواع متفاوتی دارند که با توجه به نوع کسب و کار شما طراحی خواهند شد. طراحی سایت در هر زمینه ای در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد. وب سایت ها را می توان در سه گروه تقسیم و بررسی کرد که شامل وب سایت های فروشگاهی، وب سایت های شرکتی و سایت های شخصی هستند.

۱- سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی از مواردی است که این روزها افراد بسیاری به سمت آن رفته و خواستار این نوع از وب سایت ها هستند. سایت های فروشگاهی اگر روی اصول پیش روند بسیار قدرتمند ظاهر خواهند شد به عنوان مثال فروشگاه آنلاین دیجی کالا یکی از سایت های فروشگاهی بسیار موفق ومعتبر در ایران به شمار می رود. شما می توانید در سایت های فروشگاهی انواع کالاها را در برندهای متفاوت و حتی خدمات آنلاین ارائه دهید.

طراحی سایت فروشگاهی قابلیت های زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد از جمله درگاه پرداخت آنلاین، سبد خرید، مقایسه میان محصولات مشابه، فیلترگذاری و … . هر چه امکانات سایت بیشتر و ظاهر آن جذاب تر باشد کاربران بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. از مزیت های سایت فروشگاهی این است که می تواند به صورت ۲۴ ساعته به کاربران خدمات ارائه دهد و افراد می توانند در هر زمان و مکان کالاهای مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

۲- سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی، برای شمایی که برند خاصی را ارائه می دهید یا حتی تولید می کنید بسیار مفید می باشد. وب سایت شرکتی باعث می شود برند و محصولات شما به افراد زیادی معرفی گردد. قرار دادن کاتالوگ ها، نمونه محصولات و خدمات در سایت شرکتی خود می تواند در معرفی برندتان بسیار موثر واقع شود. از آن جایی که امروزه افراد اکثر کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند و زمان زیادی برای این کار می گذارند، مطمئنا سایت شرکتی شما خیلی سریع پیشرفت خواهد کرد. شما حتی می توانید از طریق سایت های فروشگاهی موجود، برند خود را به افراد زیادی نیز معرفی کنید.

۳- سایت شخصی

شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و وبلاگ ها می توانند محیط های مناسبی باشند که بتوانید خود را معرفی کرده و با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید. اما طراحی سایت شخصی به شما این امکان را میدهد که گسترده تر فعالیت داشته باشید. هر فردی می تواند هدف منحصر به فرد خود را در طراحی سایت شخصی دارا باشد. به عنوان مثال:

افرادی که از عقاید شخصی، زندگی نامه و تجربه های شخصی خود را از زبان خود می نویسند و با افراد تبادل تجربه کرده و یادگیری هایی را ایجاد می کند.
سایت های شخصی پورتفولیو (Portfolio) معمولا نویسندگان، افراد مشهور و … سازنده آن ها هستند. این افراد بیوگرافی و اتفاقات جالب زندگی خود را برای طرفداران خود در سایت قرار می دهند.
افرادی هم هستند که در سایت شخصی خود هنرهای خاصی مثل نقاشی، خیاطی و … را به کاربران آموزش می دهند.
این نکته بسیار مهم است که بدانید چه نوع سایتی با توجه به کسب و کارتان، برایتان مناسب است که با توجه به آن وب سایت مورد نظر طراحی گردد. شما حتی می توانید با مشاوران شرکتی که قصد دارید طراحی سایت خود را به آن ها بسپارید، مشورت کنید و آن ها می توانند راه های مختلفی را به شما پیشنهاد دهند که انتخاب شما راحت تر گردد. اگر این مرحله خوب پیش رود علاوه بر اینکه از هدر رفتن وقت جلوگیری می کند، ممکن است مانع پرداخت هزینه بیشتر شود.

خواندن این مقاله  13 مزیت فوق العاده طراحی فروشگاه اینترنتی

ارتقای کیفیت سایت به وسیله امکانات مورد نیاز آن

سعی کنید نقشه طراحی سایت خود را در ذهن داشته باشید، حتی می توانید آن را روی کاغذ آورده و نقاشی کنید که ظاهر سایت شما و امکانات آن همانطور که می خواهید در سایت قرار بگیرد. شما می توانید نقشه مد نظر خود را به طراح سایت داده و با پیشنهادات او این نقشه را بهتر و کامل تر کنید. بعضی مواقع ممکن است یکی از امکاناتی که به درخواست شما در سایت قرار می گیرد بدون استفاده باقی بماند. علاوه بر اینکه هزینه بیشتری برای این مورد پرداخت کرده اید، در بعضی مواقع این مورد باعث می شود برخی از کاربران را نیز از دست بدهید. از جمله امکاناتی که باعث ارتقای کیفیت در طراحی سایت می شود:

استفاده از آیکن های شبکه های اجتماعی دارای لینک در سایت

به کار بردن دستورهای فراخوان عمل یا Call to Action در سایت که مشتری را به انجام کاری در سایت جذب می کند و در بازاریابی بسیار موثر است. این دستورها می توانند عباراتی مثل ” برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید” یا “همین حالا از ما خرید کن” باشند.
ایجاد صفحه “تماس با ما” و “ارتباط با ما”
تمرکز روی سئو سایت
استفاده از وب سایت مپ و یا Navigation برای راحتی کار کاربر و افزایش رتبه سایت در گوگل
تهیه گواهی SSL برای ایجاد امنیت سایت
Responsive بودن سایت
قرار دادن قسمتی برای سوالات متداول که دارای جواب های مختصر و مفید برای کاربران هستند.

میزان اهمیت دیزاین و ظاهر سایت

دیزاین و ظاهر سایت مانند ویترین و چیدمان یک مغازه عمل میکند. زمانی که شما وارد یک مغازه می شوید اولین چیزی که می تواند شما را جذب کند، ظاهر آن مغازه است. هنگام طراحی سایت، خوب است که طرح مناسب وب سایت خود را در نظر داشته باشید اما بهتر است در این زمینه عجله نکنید. شما می توانید با تیم طراحی وب سایت درباره طرح و دیزاین وب سایت خود مشورت کنید زیرا آنان با توجه به داشتن تجارب بیشتر، پیشنهادات خوبی را نیز به شما ارائه خواهند داد.

خرید دامنه
این مرحله از مراحل آخر طراحی سایت به حساب می آید. شما باید قبل از به پایان رسیدن پروژه خود، دامنه مورد نظر خود را تهیه نمایید. سعی کنید دامنه را با اطلاعات خود خریداری و ثبت نمایید.

لوگو
لوگو یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه شود. اگر دارای شرکت و سازمانی هستید باید قبل از شروع فرایند طراحی سایت، لوگوی شما آماده باشد و با فایلی با کیفیت در پوشه ذخیره شده و تحویل تیم طراحی گردد. جالب است بدانید در بعضی مواقع از لوگوی آن شرکت برای طراحی ظاهر سایت و هماهنگی میان رنگ های بخش های مختلف آن استفاده می شود. به این صورت که رنگ های اصلی سایت شما بر اساس رنگ لوگوی شما انتخاب خواهند شد که زیبایی بیشتری به ظاهر سایت شما ببخشد.

صفحات “درباره ما” و “تماس با ما”
کاربران از طریق صفحه “درباره ما” با شرکت یا سازمان شما و خدماتی که ارائه می دهید و همچنین سابقه کاری شما آشنا خواهند شد و از این طریق می توانید اعتماد کاربران را به سایت خود جلب کنید.

صفحه “تماس با ما” هم شامل راه های ارتباطی میان شما و مشتریانتان خواهد بود که می تواند شامل شماره تلفن، آدرس ایمیل، فکس، آدرس و لوکیشن و… باشد. شما باید تمام اطلاعات مورد نیاز این دو صفحه را به صورت خلاصه و مفید در اختیار تیم طراحی سایت قرار دهید که آماده باشد.

 

گروه بندی های اصلی مربوط به محصولات

شما باید گروه بندی های اصلی محصولات یا خدمات شرکت خود را مشخص کرده و به شرکت طراحی سایت ارائه دهید که بدون دردسر و سریع محصولات یا خدمات شما را در گروه های مربوط به خودشان قرار دهند. البته سایت ها معمولا به صورت داینامیک طراحی می شوند که بتوانید خودتان اطلاعات مربوط به محصولات خود را ویرایش کنید یا حتی اطلاعات جدیدی را اضافه کنید. از آن جایی که تیم طراحی برای تست کردن وب سایت به یکسری از این اطلاعات نیاز دارند باید گروه بندی محصولات و اطلاعات مربوط به آن ها در اختیارشان قرار داده شود.

تهیه کردن محتوا برای بخش های وبلاگ و اخبار سایت

اگر می خواهید وب سایت شما دارای صفحات وبلاگ یا اخبار باشد باید مطالب این صفحات آماده باشد که هنگام آماده شدن این صفحات، مطالب نیز در آن ها ثبت شود.

تهیه متون و بنرهای های تبلیغاتی مناسب سایت

اگر می خواهید صفحه وب سایت شما دارای متون تبلیغاتی یا نوشته خاصی باشد و از بنرها در سایت استفاده کنید باید آن ها را هر چه سریع تر آماده کرده و به دست تیم طراحی دهید که این متون و بنرها را در بخش های مختلف وب سایت قرار دهند.

توجه به محتوای سایت

محتوای یک وبسایت علاوه بر متون، شامل تصاویر و ویدئوهای مربوطه نیز می باشد. شما باید تصاویر مربوط به شرکت، کارکنان، محصولات، خدمات و … را جمع آوری کنید که هنگامی که  ابعاد تصاویر بعد از اتمام طراحی سایت بخش ظاهری مشخص شد در اولین فرصت، تصاویر را در وب سایت قرار دهید.

 

 

میزان بودجه مد نظر شما برای طراحی سایت

مشخص شدن میزان بودجه ای که قرار است صرف طراحی سایت شود، باعث می شود راحت تر نوع سیستم برای طراحی سایت خود انتخاب کنید و خیلی زودتر به نتیجه برسید. شما می توانید طراحی سایت را به چشم یک سرمایه گذاری ببینید که اگر تمام مراحل آن اصولی پیش رود، می توانید در آینده درآمد بالایی از طریق آن کسب کنید.

مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که چه گروه افرادی از سایت شما بازدید می کنند؟ توجه به مشتریان هدف و تحقیق درباره آن ها بسیار مهم است و می تواند به جذب کاربران بیشتر کمک کند. شما باید بدانید که محصولات یا فعالیت هایتان برای چه گروه سنی مناسب است یا کدام گروه سنی بیشتر طرفدار فعالیت های شما بوده و با آن ها آشنا هستند. زمانی که مشتریان هدف سایت شما مشخص می شوند، ظاهر سایت با توجه به سلیقه همان گروه از مشتریان طراحی می گردد، همچنین امکانات مورد نیاز آن گروه در سایت قرار داده خواهد شد.

خواندن این مقاله  طراحی سایت فروشگاهی یا راه اندازی پیج اینستاگرام

چگونه قیمت طراحی سایت مشخص می شود؟

قیمت طراحی سایت و هزینه ای که باید بابت آن پرداخت شود به مسائل متفاوتی بستگی دارد. یکی از این عوامل نوع سیستم طراحی سایت است که معمولا CMS هستند یا اختصاصی. از موارد دیگری که در قیمت طراحی سایت موثر هستند شامل:

نوع وب سایت
همانطور که اشاره شد سایت ها انواع متفاوتی دارند از جمله سایت شرکتی، سایت فروشگاهی، سایت خبری و … که هر کدام امکانات خاص خود را دارند. این وب سایت ها هر کدام فضای هاست خاص خود را دارند که با توجه به این فضای هاستی که می گیرند قیمت آن نیز مشخص می شود.

رابط کاربری UI
یکی از مهمترین بخش های یک سایت است. توجه به ظاهر سایت در جذب مشتری بسیار موثر است. هرچه سایت از نظر گرافیکی جذاب تر باشد مورد توجه کاربران بیشتری قرار خواهد گرفت. این عامل باعث افزایش رتبه سئو سایت شما خواهد شد.

تجربه کاربری UX
مربوط به کدهای مربوط به برنامه نویسی سایت است که کاربران نمی توانند آن را ببینند در عین حال تاثیرات مستقیمی روی آنان دارد. طراحی سایت و چیدمان آن باید به گونه ای باشد که باعث سردرگمی کاربران نشود.

 

 

Responsive بودن سایت

زمانی که سایت شما دارای این قابلیت باشد در هر ابعادی از جمله موبایل، تبلت و … نمایش داده خواهد شد و کاربران به راحتی می توانند در هر زمان و مکان از سایت شما بازدید کنند.

دامنه
پسوندی است که بعد از نام وب سایت قرار گرفته و انواع متفاوتی دارد. دامنه ها هرکدام با توجه به کاربردی که دارند هزینه های متفاوتی نیز دارا می باشند.

معیارهای انتخاب شرکت طراحی سایت
برای انتخاب شرکت مناسب برای طراحی سایت، ابتدا باید نوع کسب و کار خود را مشخص کنید زیرا هر شرکتی دارای یک تیم حرفه ای است که در زمینه خاصی فعالیت می کند. برای انتخاب یک شرکت مناسب و معتبر باید موارد زیر را بررسی کنید:

مشاهده نمونه کارهای آن شرکت و رضایت مشتریان آنان
توجه به تنوع و خلاقیت کاری آن ها
ایجاد ارتباط با کارکنان آن جا
سابقه شرکت
هزینه های شرکت

توجه داشته باشید برخی مواقع شما نمی توانید با افراد شرکت مد نظرتان ارتباط برقرار کنید، در این صورت بهتر است قید آن شرکت را بزنید چون این موضوع بسیار مهم است که بتوانید راحت با کارکنان صحبت کنید و نظرات و خواسته های خود را به آن ها منتقل کنید.

توجه به قرارداد طراحی سایت

بعد از انتخاب شرکت مناسب برای طراحی سایت خود و توافق کردن درباره قیمت نهایی، باید از شرکت یک پیش قرارداد درخواست کنید. در این قرارداد شما باید تمام مواردی که مد نظرتان است را با جزئیات ذکر کنید که بعد مشکلی ایجاد نشود، زیرا طراحی سایت با توجه به مواردی که در قرارداد آمده است، جلو می رود. بعد از ایجاد قرارداد طراحی سایت، اگر بخش هایی از آن برایتان مبهم بود یا نیاز به اصلاح داشت حتما با کارشناسان شرکت، آن ها را در میان بگذارید.

نقش سئو در پیشرفت سایت

یکی از عواملی که در افزایش رتبه سایت شما در گوگل موثر است، بهینه سازی سایت یا سئوی آن می باشد. شما باید تا حدی که می توانید امکانات لازم را برای کاربران ایجاد نمایید که رضایتمندی آن ها را جلب کنید زیرا اولین چیزی که برای گوگل اهمیت دارد و در رتبه سایت شما می تواند موثر باشد، رضایت کاربران از وب سایت شما است.

عواملی که در سئو سایت مهم هستند:
دارای محتوای جذاب
توجه به خوانایی متن و حذف متون بی ربط
استفاده از رنگ ها در متن و توجه به روانشناسی رنگ ها
استفاده از منو و سایدبار در سایت
قابل دسترس بودن کلیدهای مورد نیاز کاربر و لوگوی سایت
استفاده از لینک های داخلی و خارجی
استفاده از هدر (Header) و فوتر (Footer) در جای مناسب خود

توجه به میزان زمان لازم برای مدیریت سایت و تولید محتوا سایت

اگر قصد راه اندازی سایت شخصی برای شروع کسب و کار خود دارید و مراحل سفارش طراحی سایت را طی کردید. برای موفقیت و رونق کسب و کارتان در فضای اینترنت باید زمان صرف کنید. سایتی پیشرفت میکند که مدیر آن هر روز برای وبسایت خود وقت بگذارید. آپدیت های منظم و روزانه به شما در رونق سایتتان کمک شایانی میکند. بروز رسانی و محتوا گذاری در سایت شاید هزینه چندانی نداشته باشد ولی کلید رشد و موفقیت شماست.

زمان لازم برای مدیریت سایت

بهترین کار برای پیدا کردن مشکلات سایت شما دیدن وبسایتتان به صورت کاربری تازه است. وارد سایتتان شوید، قسمت های مختلف را مشاهده کنید، در سایت ثبت نام کنید و مراحل عضویت را بررسی کنید. در انتها حتی با خرید از سایت کوچک ترین مشکلات را هم میتوانید مشاهده کنید. با برطرف کردن این ایرادات شما صاحب یک وبسایت فروشگاهی یا شرکتی کاربر پسند میشوید. زمان مهم ترین مقوله برای موفقیت در هر زمینه ای است، پشت کار خود را از دست ندهید.

امیدوارم این مقاله در زمینه ی شروع طراحی سایت و مهاجرت شما به سمت کسب و کار آنلاین کمکی کرده باشد. همچنین در ادمه لینک چند مقاله مرتبط که میتواند به شما در این راه کمک کند قرار داده شده است. اگر ابهاماتی یا سوالاتی در ذهن شما باقی مانده، همکاران ما همواره برای مشاوره رایگان طراحی سایت در خدمت شما هستند. 

 

مقالات مرتبط:

چگونه با انتخاب دامنه کسب و کار خود را به خطر نیندازیم؟

شرکت طراحی سایت در شیراز

۳ روش عملی شروع کسب و کار اینترنتی پر درآمد

بزرگترین عامل رشد تضمینی هر کسب و کار اینترنتی هدف گذاری است؟

۵ راز جهت شروع کسب و کار اینترنتی خانگی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۷ نکته که قبل از شروع طراحی سایت نیاز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours