فروش میلیاردی با طراحی و داشتن فروشگاه اینترنتی

185 بازدید
فروش میلیاردی با طراحی و داشتن فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی این امکان را به شما می دهد تا بدون در نظر گرفتن بعد زمان و مکانی، محصولات و خدمات خود را به سایر مشتریان در سراسر جهان ارائه دهید.

مزایای خرید اینترنتی چیست که این روزها بیشتر مردم خرید کالاهای آنلاین را نسبت به روشهای معمول، مثل ورود به فروشگاهها ترجیح میدهند. اینترنت شیوه خرید ما را متحول کرده است، اما مزایای خرید اینترنتی چیست که این روزها بیشتر مردم خرید کالاهای آنلاین را نسبت به روشهای معمول، مثل ورود به فروشگاهها ترجیح میدهند.

مزایای خرید اینترنتی برای مشتریان بیشمار است، فروشگاه های آنلاین محدودیت فضا ندارند و محصولات متنوعی را میتوان در وبسایتها نمایش داد. این تنوع به خریداران کمک میکند تا پس از یک جستجوی خوب، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

مزایای خرید اینترنتی برای خریداران باعث راحتی آنها میشود، در خرید اینترنتی پیدا کردن محصولات آسانتر است و میتوانید بدون مراجعه به فروشگاه، محصولات را به راحتی و بدون زحمت سفارش دهید.

میلیونها محصول از راه کسب و کار اینترنتی در سراسر جهان به فروش میرسد. خرید آنلاین به دلیل افزایش دسترسی به اینترنت به وسیله گوشی های هوشمند و لپ تاپها بسیار محبوب شده است. به دلایل مختلف مردم تصمیم به خرید آنلاین یا آفلاین میگیرند. هنگام خرید آنلاین، مزایای خرید اینترنتی برای مشتریان متعدد است که از آنها لذت خواهید برد.

خدمات فروشگاه اینترنتی

همانطور که در تعریف فروشگاه اینترنتی عنوان شد، مشتری می تواند از طریق سبد خرید فرآیند را تکمیل کند و هزینه خدمات یا محصول مورد نظر خود را واریز نماید. ارائه خدمات در فروشگاه آنلاین به دو روش فیزیکی و مجازی صورت می گیرد. از جمله خدمات فیزیکی که یک فروشگاه اینترنتی ارائه می دهد، می توان به فروش محصولات خانگی، کتاب، موبایل، لوازم پزشکی، ماشین آلات و … اشاره کرد.

در فروشگاه اینترنتی فیزیکی پس از تکمیل فرآیند خرید و پرداخت هزینه، آدرسی که محصول باید به آن ارسال شود را نیز وارد می کنید تا محصول به آدرس مورد نظر ارسال شود. در سمت مقابل فروشگاه های آنلاینی نیز با هدف ارائه خدمات غیرحضوری(مجازی) راه اندازی می شوند که از جمله محصولات این فروشگاه ها می توان به فروش فیلم، فایل، موسیقی و … اشاره کرد.

در فروشگاه اینترنتی مجازی، پس از تکمیل فرآیند خرید و پرداخت هزینه لینک مربوط به دانلود محصول برای شما ایجاد و یا در صورت وارد کردن ایمیل، لینک محصول به ایمیلتان نیز ارسال می شود.

خرید اینترنتی از طریق طراحی سایت فروشگاهی و ۸ مزیت آن

میتوان گفت که خرید آنلاین به شما امکان می دهد در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

میتوانید در خانه خود استراحت کرده و از لپ تاپ خود برای دسترسی به چندین سایت خرید آنلاین استفاده کنید. توانایی مقایسه چندین سایت خرید آنلاین باعث صرفه جویی در هزینه میشود.

 

۱- راحتی در خرید از سایت فروشگاهی

یکی از مزایای خرید اینترنتی برای مشتریان، راحتی است، به این معنی که شما میتوانید در هر هنگام از شبانه روز اقدام به خرید محصولات مورد نیاز خود کنید.

هنگام خرید آنلاین، نیازی به برنامه ریزی برای رفتن به نزدیکترین مرکز خرید خود ندارید. همه اطلاعات در اختیار شماست و میتوانید در مدت زمان کوتاهی اقدام به خرید کنید. در خرید آنلاین نیاز نیست منتظر صندوقدار ها بمانید و این فرآیند در عرض چند دقیقه انجام می شود و در هزینه و زمان شما صرفه جویی میشود.

 

۲- قیمت های بسیار مناسب در فروشگاه های اینترنتی

یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی برای خریداران در دسترس بودن قیمتهای مناسب است. زیرا محصولات بدون دخالت واسطه و مستقیما از تولید کننده یا فروشنده به شما میرسند. به علاوه، در خرید اینترنتی مقایسه قیمتها وجود دارد.

بسیاری از سایتهای آنلاین تخفیف ارائه میدهند که میتوانید محصول مورد نظر خود را با قیمت ارزانتری تهیه کنید.

شما میتوانید در کمترین زمان وبسایتهای مختلف را ببینید و تمام قیمتها را بررسی کنید اما در خرید حضوری این کار بسیار زمانبر است و با وجود ویروس کرونا میتواند بسیار خطرناک باشد.

 

۳- تنوع بیشتر محصولات در سایت فروشگاهی

اگر بخواهیم بگوییم که مزایای خرید اینترنتی چیست؟ میتوانیم به تنوع بالای محصولات اشاره کنیم. تصور کنید از فروشگاه محل زندگی خود جنسی را بخواهید و آنها نداشته باشد یا سایز و رنگ مورد نظر شما نباشد، اما در خرید آنلاین به راحتی میتوانید به محصول مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. با وجود طراحی سایت اینترنتی مختلف، تنوع محصولات هم بیشتر شده است و تقریبا میتوانید هر نام تجاری یا موردی را که به دنبال آن هستید به راحتی ببینید.

مزایای خرید اینترنتی برای سهولت در چرخه خرید است تا تجربه خوبی داشته باشید. شما میتوانید بدون صرف هزینه رفت و آمد به فروشگاهها، از منزل یا محل کارتان محصول خود را سفارش دهید.

برخی از محصولات آنلاین بسیار ارزانتر هستند زیرا برخی از محصولات منحصر به فرد، آنلاین هستند. به این معنی که فقط خریداران آنلاین میتوانند به آنها دسترسی داشته باشند. روش های زیادی برای مرور آنلاین محصولات و مقایسه قیمت ها قبل از خرید وجود دارد.

 

فروش میلیاردی با طراحی و داشتن فروشگاه اینترنتی

۴- جذب مشتریان بیشتر

همان‌طور که گفتیم با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی (Online Shop) به دلیل دسترسی آسان و راحت آن، سبب نگهداری هرچه بیشتر مشتریان وفادار و قدیمی خواهد شد که از جمله مزایای فروشگاه های اینترنتی برای مشتریان و همینطور صاحب فروشگاه می باشد. از طرف دیگر، یک فروشگاه اینترنتی از هر نقطه دنیا قابل دسترس مشتریان خواهد بود‌. در این شرایط، چنانچه بتوانید تمهیداتی برای ارسال کالای خریداری شده به ساکنین دورتر از محل اقامت خود (چه منطقه شهری، چه شهر و چه کشور دیگر) در نظر بگیرید؛

مشتریان قدیمی شما که از محل سکونت سابق خود نقل مکان کرده اند، همچنان امکان خرید از فروشگاه شما را خواهند داشت.
مشتریان جدیدی از مناطق دورتر خواهید یافت و بازه خریداران محصولات شما، بزرگتر خواهد شد.

۵- عرضه بر مبنای تقاضا

خریداران با مراجعه به یک فروشگاه فیزیکی، توقع مشاهده محصولات و بررسی آنها را خواهند داشت. هرچند ممکن است مراجعه کننده کالا را بخرد یا به هر دلیلی اعم از قیمت، مقایسه با کالای دیگر و… از خرید آن، منصرف شود. در هر صورت شما موظف هستید موجودی مناسبی از کالاهای قابل ارائه، با میزان تقاضای نامشخص داشته باشید.

اما با استفاده از مزایا فروشگاه اینترنتی در یک فروشگاه آنلاین، کافیست تصویر و کاتالوگ مناسبی برای هر محصول ارائه دهید. کاربران با مراجعه به فروشگاه آنلاین، تصاویر و اطلاعات مربوط به محصول را مشاهده می‌کنند، با سایر محصولات مقایسه می‌کنند و در صورت تمایل، به خرید آن اقدام می‌کنند. شما در فروشگاه آنلاین نیاز به تامین فیزیکی کالا به تعداد زیاد، نخواهید داشت. بلکه باید این مورد را در نظر بگیرید که، امکان تامین کالا برای سفارش‌های ایجاد شده داشته باشید، در غیر اینصورت کالا را از منوی محصولات حذف کنید یا اتمام موجودی را، اعلام نمایید.

حتی چنانچه در آینده امکان تامین مجدد کالا را دارید، می‌توانید این مورد را در توضیحات محصول درج کنید تا احتمال مراجعه مجدد خریداران را، به وب‌سایت فروشگاه خود افزایش دهید.با مزایای فروشگاه اینترنتی به این ترتیب شما در بودجه اختصاص داده شده به تامین کالا نیز، صرفه جویی خواهید کرد و بر اساس میزان تقاضا نسبت به عرضه محصولات، اقدام خواهید نمود.

خواندن این مقاله  دلیل نیاز کسب و کارها به طراحی فروشگاه آنلاین

۶- حذف هزینه‌های خرید و اجاره

ارائه خدمات از طریق یک فروشگاه فیزیکی، همواره با هزینه‌های تهیه یا اجاره، نگهداری، تعمیرات، مالیات و… همراه خواهد بود. فروشگاه شما چه کوچک به اندازه یک کیوسک فروش مجله، یا بزرگ به اندازه یک نمایندگی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نیاز به صرف چنین هزینه‌هایی خواهد داشت. ضمن اینکه هرچه فروشگاه شما بزرگتر باشد، علاوه بر افزایش هزینه‌های نگهداری از ساختمان نیاز به نیروهای انسانی بیشتری نیز، پیدا خواهید کرد. علاوه بر آن اگر برای مناسبت‌های گوناگون، حراج‌های ویژه یا تغییر فصل، نیازمند تغییر چیدمان فروشگاه باشید هزینه‌های قابل توجهی برای ابزار، وسایل و نیروی کار بوجود خواهند آمد. در مقابل، در صورت راه‌اندازی یک وب سایت برای فروشگاه اینترنتی خود با یک طراحی سایت مناسب و کارآمد، بخش زیادی از هزینه‌های نام برده، با استفاده از مزایای فروشگاه اینترنتی کاهش خواهد یافت.

شاید در ابتدای فعالیت هزینه‌ی بالایی برای طراحی یک سایت بهینه بپردازید، یا در طی فعالیت مستلزم پرداخت هزینه سالانه هاست و خرید دامین باشید و یا موضوع پرداخت مالیات همچنان برای شما ایجاد چالش کند. اما چنانچه طراحی متناسبی را در نظر گرفته باشید، نیروی کار بسیار کمتری نیاز خواهید داشت. از طرف دیگر، جز برای بروز رسانی سایت و طراحی‌های منحصر به رویدادهای خاص، احتیاج به پرداخت هزینه تعمیرات سایت ندارید. در رویدادهای مهم سالیانه نیز، تنها با افزودن یک صفحه جدید به طراحی وب سایت، از صرف هزینه برای تغییر دکور تمام فروشگاه، اجتناب خواهید کرد.

۷- فروشگاهی همیشه باز و در دسترس

همانطور که می‌دانید طبق قوانین دولتی مالکان فروشگاه‌های فیزیکی، بسته به نوع فعالیت خود موظف به تعطیلی فروشگاه در ساعتی مقرر خواهند بود. اگر فروشگاه شما در یک مرکز خرید واقع شده باشد، ساعات کار مرکز خرید نیز بر ساعات فعالیت فروشگاه، تاثیر خواهد گذاشت. البته در بعضی روزها و یا برای بعضی مشاغل شبانه روزی، قوانین متفاوت خواهند بود.

یک هاست فروشگاهی اینترنتی، شامل این قوانین نخواهد بود. حتی در زمان استراحت شما و کارکنان، فروشگاه شما همیشه باز است که این از جمله مزایای فروشگاه اینترنتی می باشد! نیمه شب، پس از اتمام ساعت اداری، زمان پخش آگهی تلویزیونی و… همگی زمان مناسبی برای مراجعه به فروشگاه خواهند بود. این فروشگاه تعطیلی ندارد و همواره پاسخگوی مراجعین است که از جمله مزایای خرید آنلاین می باشد.با تمام موارد گفته شده هر نوع فروشگاه فیزیکی یا آنلاین، مزایا و چالش‌هایی برای مالک کسب و کار خواهد داشت.

با توجه به حوزه کاری و امکاناتی که هر یک از دو نوع فروشگاه برای شما فراهم می‌کند، تسلط شما بعنوان صاحب کسب و کار به بازاریابی و اداره هریک از این فروشگاه‌ها و نوع مشتریان و امکان مراجعه آنها به هریک از شکل‌های فروشگاه، تصمیم گیری برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی یا فیزیکی و یا هردوی آنها صورت خواهد پذیرفت. با در نظر گرفتن تمام جوانب و به یاد داشتن این موضوع که، تمایل مشتریان به فضای آنلاین هر روزه رشد چشم گیری دارد، تلاش کنید تا اگر زمینه فعالیت بعنوان فروشگاه آنلاین را دارید، آن را راه‌اندازی کرده و از قید و بندهای فروشگاه‌های فیزیکی و فروش سنتی کالا، رها شوید.

 

فروشگاهی همیشه باز و در دسترس

 

۸- گسترش گستره جغرافیایی

داشتن یک مکان فروشگاهی قطعا مشتریانی از محله خود و یا محله های اطراف خواهد داشت . یک کسب و کار محلی با طراحی سایت فروشگاهی  می تواند محصولات خود را  در سراسر کشور و یا بسته به محصول، در سطح بین المللی، به فروش برساند  و این امر فقط از طریق داشتن یک استراتژی تجارت الکترونیک امکان پذیر می باشد. این از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی است که شما میتوانید محصول خود را به تمام کشور معرفی کرده به فروش رسانید و یا حتی صادر کنید.

چرا طراحی فروشگاه اینترنتی اهمیت دارد؟

طراحی فروشگاه اینترنتی یا خرید فروشگاه ساز چه اهمیتی دارد؟ بعضی از افراد این فروشگاه اینترنتی ها را طراحی می کنند تا در کنار شغل خود یک شغل دوم و کسب درآمدی داشته باشند اما بعضی دیگر از افراد طراحی وب سایت حرفه ای انجام می دهند و شغل اصلی خود را از این طریق دارند.

امروزه میلیون ها سایت وجود دارند ولی نمی‌توان گفت با طراحی سایت به راحتی می توان کسب درآمد کرد؛ زیرا هر سایت بعد از طراحی نیاز به جذب بازدید کننده دارد تا بتواند مشتری مرتبط با شغل خود پیدا کند.

جذب بازدید کننده به معنای جذب مشتری نمی باشد؛ پس باید راهکاری را در پیش گرفت که بازدید کننده هایی که مشتری هستند را جذب کرد. در این مطلب می خواهیم نکاتی را بگویم که با رعایت آنها بتوانید کسب و کار خود در فضای مجازی را رونق بخشید.

مزایای خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین چیست؟

امروزه بسیاری از افراد به دلیل راحتی و صرف هزینه و زمان بسیار کمتر، خرید اینترنتی یا خرید آنلاین را انتخاب می‌کنند. خرید از فروشگاه‌های آفلاین حتما به وجود دو شخص وابسته است و به مهارت فردی، بستگی دارد. اما در مقابل، در خرید آنلاین فقط یک شخص باید وارد اینترنت شود، به وب‌سایت فروشگاه مورد نیاز خود رفته و کالای مورد نظرش را انتخاب کند و بتواند تمامی اطلاعات محصولات را ببیند و با هم مقایسه کند.

از فواید خرید اینترنتی این است که این کالاها در یک سبد خرید مجازی نگهداری می‌شوند تا هر زمان که مشتری آماده خرید شود. خریدار می‌تواند در حین اینکه خرید آنلاین خود را انجام می‌دهد به کارهای روزمره خود نیز رسیدگی کند و پرداخت را در پایان روز انجام دهد.

کتاب، پوشاک، لوازم‌خانگی، اسباب‌بازی، سخت‌افزار، نرم‌افزار و بیمه‌درمانی فقط برخی از صدها کالایی است که مصرف‌کنندگان می‌توانند فروشگاه های آنلاین تهیه کنند.

بعد از ثبت نهایی خرید آنلاین می‌توان از انواع روش‌های حمل‌و‌نقل موجود در سایت استفاده کرد. به طور مثال می‌توان زمان تحویل کالا را مشخص کرد و از طریق پیک و یا پست کالا را درب منزل تحویل گرفت. در برخی سایت‌ها حتی نیاز به پرداخت اینترنتی خرید آنلاین نخواهد بود و هزینه‌ی کالا در زمان تحویل، پرداخت می‌شود.

 

نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

۱- طراحی سایت زیبا و کاربر پسند

تجربه ثابت کرده است که کاربران اکثرا از سایت هایی خرید می کنند یا مشتری سایت هایی می شوند که دارای ظاهر خیلی زیباست. اگر سایت دارای ظاهر زیبا نباشد نمی تواند تمام بازدید کنندگان را جذب نماید. سایت هایی که دارای طراحی زیبا می باشد می تواند بازدید کنندگان را به مدت خیلی بیشتری در سایت نگه دارد.

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر در لحظه ورود به سایت متوجه موضوع سایت شود. برای برند شدن باید در ابتدا سایتی با ظاهر فوق العاده داشته باشید تا اعتبار سایت را افزایش دهد.

 

طراحی سایت زیبا و کاربر پسند

 

۲- نقد و بررسی محصولات

زمانی که وبمستر درحال وارد کردن محصول است باید حتما مطالبی را به عنوان توضیحات وارد توضیحات محصول کرد که وقتی کاربر درحال بررسی محصول است با خواندن این توضیحات به خرید محصول ترغیب شود یک توضیح خوب در مورد محصول می تواند درصد فروشتان را بالا ببرد.

تنها توضیحات برای محصول کافی نیست بهتر است قسمت نظر کاربران وجود داشته باشد تا مشتریانی که قبلا خرید کرده اند بتوانند نظرات خود را در مورد محصولات و خریدشان بیان کنند وجود نظر کاربران برای جلب اعتماد کاربران خیلی مهم و موثر می باشد.

خواندن این مقاله  اهمیت استفاده مناسب از رنگ طراحی سایت

تجربه ثابت کرده است سایتی که  دارای نظر کاربران بسیار زیاد می باشد قابل اعتماد تر از سایت هایی است که قسمت نظر کاربران ندارد. حداقل تعداد نظراتی که باعث افزایش فروش می شود ۶۰ نظر به جز پاسخ خود وبمستر سایت می باشد.

اگر  استفاده از فروشگاه ساز مشابه دیجی کالا را دارید با تیم حرفه ای ما در تماس باشید تا با ارائه مشاوره رایگان تلفنی بهترین تصمیم را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود بگیرید. در مطلب ” سئو محصولات ” به شما یاد داده ایم که چطور صفحات محصول را بهینه سازی کنید.

۳- توصیف محصولات

این روز ها مردم دارای فن بیان قوی تری نسبت به گذشته می باشند به همین دلیل توقعشان از قدرت کلمات و نویسندگی بالا رفته است؛ پس زمان وارد کردن محصولات در قسمت توضیحات باید با بهترین کلمات و جملات بازی شود تا بهترین توصیف ممکن برای یک محصول را قرار داد.

اما این به این معنا نیست که برای وارد کردن محصولات نیاز به نویسندگی فوق العاده قوی و یا مدرک بازاریابی است باید تمرکز حول محور خواسته مشتری باشد و اینکه چه چیزی بیشتر مورد توجه مشتریان است. در این مقاله برای کاربران عزیز نکاتی را جمع آوری کرده ایم که با استفاده از آنها می توانند بهترین توصیفات برای یک محصول را بنویسند.

سعی کنید از زبان عامیانه و مقداری لحن صمیمی استفاده کنید.
از نوشتن توضیحات طولانی دوری کنید تا در ذهن مخاطب ماندگار تر باشد.
استفاده از کلمات ساده راه خیلی بهتری است.
مزایای محصول را کاملا صحیح و کامل توضیح دهید.
اصلا از یک توضیح کلی برای مقایسه محصولات استفاده نکنید و برای هر محصول توضیح خاص و مفیدی قرار دهید.
استفاده از کلمات و عواملی که منجر به خرید کاربر شود.

۴- عکس های با کیفیت

یکی دیگر از نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی، استفاده از عکس های با کیفیت است. اهمیت عکس محصولات کاملا مشخص می باشد یعنی ممکن نیست کاربران بدون دیدن عکس محصول خرید انجام دهند. هر سایت فروشگاهی حتما از محصولات خود عکس قرار می دهد و اما آنچه باعث هویت بخشی به آن فروشگاه اینترنتی می شود میزان کیفیت عکس می باشد.

اگر محصولات فروشگاه اینترنتی دارای عکس های بی کیفیت باشد نشان دهنده ضعف این فروشگاه اینترنتی و یا سایت می شود و حتی ممکن است کاربر به سایت و یا کیفیت محصول بی اعتماد شوند. در بهترین فروشگاه های اینترنتی موفق تا به حال دیده اید که دارای عکس های با کیفیت هستند و همچنین در بعضی از سایت تصاویر درحال استفاده محصول را نیز قرار می دهند.

 

۵- نمایش محصولات مربوط

ما در این قسمت راهی را به شما پیشنهاد می کنیم که با انجام صحیح می توانید فروشگاه خود را یک فروشگاه کاملا کامل در ذهن کاربر ثبت نمایید و این راه این است که شما محصولات مرتبط با محصول خود را به عنوان پیشنهاد سایت در کنار محصول قرار دهید با این کار فروش دیگر محصولاتتان نیز بیشتر می شود به عنوان مثال اگر شما دارای فروشگاه اینترنتی موبایل می باشید می توانید محصولات مرتبط مانند گلس، کاور، حافظه و… را در کنار محصولتان قرار دهید که اگر کاربر زمان خرید دیگر محصولات را فراموش کرده است بتواند به راحتی به سبد خرید خود اضافه نماید.

 

۶- قرار دادن باکس جستجو در دید کاربران

داشتن باکس جستجو برای راحتی دسترسی به بخش های مختلف سایت امری ضروری است اما در برخی از فروشگاه ساز ها باکس جستجو در دید کاربران سایت نیست!!! باکس جستجو را باید در محلی قرار دهید که کاربر در صورت نیاز به جستجو به راحتی بتواند آن را در دسترس داشته باشد.

سایت های فروشگاهی اغلب دو باکس جستجو دارند:

باکس جستجوی کلی برای یافتن محصولات سایت یا مطلب در سایت
باکس جستجوی پیشرفته که همراه با فیلتر است. این باکس برای جستجوی محصولی با ویژگی هایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

۷- آسان کردن مراحل و روند خرید

یکی از نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی، آسان کردن روند خرید است. مراحل خرید باید به گونه‌ای باشد که زیاد زمانبر نباشد و آنقدر پیچیده که کاربر را از خرید منصرف نماید. روند خرید باید ساده و کاربر پسند باشد. یکی از فاکتورهای تاثیر گذار مشخص کردن این است که کاربر در کدام مرحله از خرید قرار دارد. اهمیت این امر از این رو است که خریدار متوجه می‌شود در کدام مرحله از خرید است و در مراحل خرید دچار سردرگمی نمی‌شود و همچنین اطمینانش بیشتر جلب می‌شود. این عملیات باید به این صورت انجام گیرد که، پس از انتخاب محصول مورد نظر توسط خریدار بایستی فرم عضویت یا ورود به سایت به او نمایش داده شود و سپس به درگاه پرداخت هدایت شود.

ساده‌سازی فرایند خرید منجر به افزایش فروش سایت می‌شود؛ پس یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت‌هایی که امکان فروش محصول دارند، فرایند خرید است که باید استاندارد باشد. زمانی که خریدار اقدام به خرید می‌کند معمولا این مراحل طی می‌شود. البته مراحل زیر در سایت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

 

آسان کردن مراحل و روند خرید

 

۸- داشتن قابلیت جستجوی پیشرفته برای فروشگاه

اگر فروشگاه شما چندین دسته بندی دارد برای راحتی کاربران سایتتان در هر دسته بندی جستجوی پیشرفته قرار دهید. فرض کنید کاربران سایت شما قصد داشته باشند در دسته بندی موبایل، موبایلی با ویژگی‌های خاص را بیابند و خریداری کنند. جستجوی پیشرفته به کاربران کمک می‌کند خیلی سریعتر محصول مورد نظر خود را بیابند.

 

۹- سایت خود را بهینه کنید

یکی از دغدغه مشتریان ما این است که فروشگاه من چه زمانی در گوگل بالا می آید؟ برای اینکه یک سایت در رتبه بالای گوگل قرار بگیرد نیاز دارد که اصول سئو در آن رعایت شود. این اصول را سئو کار و یا خود صاحب فروشگاه می تواند انجام دهد. اما در کنار این مسئله، استفاده از سیستم یا فروشگاه ساز که استانداردهای سئو را رعایت کرده باشد و قابلیت سئو و بهینه سازی داشته باشد نیز اهمیت زیادی دارد.

۱۰- بخش نظرات کاربران را فعال کنید

اگر شما نیز محصولی را دیجی کالا خریداری کرده باشید، دیده اید که در پایان صفحه محصول بخشی برای نظرات کاربران وجود دارد. می توان گفت این نظرات کاربران است که می تواند یک مشتری را به خرید محصول ترغیب کند. با مراجعه به نظرات، کاربران می توانند ارزیابی بهتری از محصولات و فروشگاه شما داشته باشند و بهتر تصمیم بگیرند. از طرفی نظرات کاربران در جلب اعتماد مشتریان نیز نقش دارد.

۱۱- فروشگاه خود را به شبکه های اجتماعی متصل کنید

همه مشتریان شما در فضای اینترنت حضور ندارند و ممکن است بسیاری از آنها در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشند، به همین دلیل از شبکه های اجتماعی غافل نشوید. شما می توانید در شبکه های اجتماعی مختلف به تبلیغ و جذب مخاطب و مشتری بپردازید و ثبت سفارش را به سایت ارجاع دهید. با این کار می توانید مخاطبین هدف در همه محیط ها را جذب کنید با کمک سایت فروشگاهی نظم و اعتبار بیشتری به کار خود ببخشید.

۱۲- برای محصولات تخفیف در نظر بگیرید

تخفیف برای همه جذاب و هیجان انگیز است. با ارائه تخفیفات در ایام مختلف از سال می توانید مشتریان را برای خرید ترغیب کنید. با این کار شیب فروش را افزایش می دهید.

خواندن این مقاله  طراحی سایت پوشاک ، لباس و مزون کیف و کفش

 

۱۳- چندین روش ارسال کالا در نظر بگیرید

شرایط هر مشتری با دیگری تفاوت دارد؛ شما باید بتوانید با توجه به شرایط و خواسته هر مشتری عمل کنید. اگر نگاهی به شرایط ارسال کالا در دیجی کالا بیندازید، خواهید دید که دیجی کالا در این زمینه دست مشتری را باز گذاشته است. یعنی مشتری می تواند از میان چندین روش ارسال کالا، یکی را انتخاب کند. از طرفی این امکان برای او فراهم است تا بتواند ساعت و روز ارسال کالا را نیز مشخص کند.

 

۱۴- پشتیبانی داشته باشید

زمانی که مشتری به صورت حضوری خریدی را انجام می دهد، فروشنده می تواند در همان زمان به سوالات او پاسخ داده و یا در صورت نیاز داشتن به کمک، او را راهنمایی کند. حتی بسیاری از فروشنده ها این اطمینان را به مشتری می دهند که می توانند محصول را تعویض کرده و یا پس بدهند.

همین حمایت از مشتری و پشتیبانی از او پس از خرید، رضایت و اعتماد مشتریان را به خود جلب خواهد کرد. در روش فروش اینترنتی شما به صورت مستقیم به مشتری دسترسی ندارید، بنابراین باید سعی کنید شرایط خرید حضوری را در بستر اینترنت برای مشتری فراهم کنید.

انتخاب یک روش امن برای پرداخت هزینه، ضمانت اصالت کالا، ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت، آموزش استفاده از محصول و … روش هایی است که شما می توانید به صورت آنلاین از مشتری پشتیبانی کنید.

 

۱۵- از ابزارهای تحلیل سئو استفاده کنید

در فروش حضوری شما می توانید ساعات و روزهای پر فروش را به راحتی پیدا کرده و در آن زمان ها بهترین خدمات را ارائه بدهید. اما این شرایط در فروش اینترنتی نیز برای شما فراهم است. شما به راحتی می توانید صفحات پر بازدید، میزان ماندگاری هر کاربر در صفحه، ساعات پر ترافیک سایت و حتی عملکرد کاربر در سایت را بفهمید. کافیست برای این کار سایت خود را به گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول متصل کنید.

فروش محصولات در کل ایران تنها با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای

در دنیای امروز نمی توان مزایای فروشگاه اینترنتی را نادیده گرفت. زیرا جستجو در فضای اینترنت اولین ابزار تحقیق و بررسی برای تهیه کالا و خدمات است. همه ی ما قبل از خرید کالای مورد نیاز خود، ابتدا به بررسی انواع محصولات موجود و ارائه دهندگان آن در فضای آنلاین میپردازیم. سپس با انتخاب بهترین گزینه نسبت به خرید آن در یک فروشگاه اینترنتی، اقدام میکنیم.

در این شرایط اگر فروشگاه مورد اطمینان خود یا فروشگاه های بیشتر توصیه شده را در جستجوی اینترنتی مشاهده کنیم قطعا انتخاب ما برای خرید، مشخص خواهد شد. پس یکی از مزایای داشتن یک فروشگاه اینترنتی و راه اندازی فروشگاه ساز آنلاین برای صاحبان کسب و کار، آسان تر کردن دسترسی مشتریان قدیمی و وفادار، به فروشگاه خواهد بود.

 

کاهش هزینه های اجاره بهای مغازه و تبلیغات با طراحی فروشگاه اینترنتی

تبلیغات نقش بسزایی در فروش یک مغازه دارد. به جرات می توان گفت که کسب و کار سنتی که تبلیغاتی در زمینه کاری خود ندارد، محکوک به شکست خواهد بود. حالا در صورتی که بخواهد تبلیغات کار خود را انجام دهد، مشمول هزینه های سرسام آوری خواهد شد. در گذشته راه های تبلیغات به صورت سنتی بسیار محدود بوده است و مدیران کسب و کار با پرداخت هزینه های بالا می توانستند که تبلیغات خود را بر روی بیلبورد های شهر، بنر های کنار خیابان و … انجام دهند.

شما با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای می توانید از موتور جست و جو گر گوگل به صورت رایگان برای جذب مخاطبین هدف خود استفاده کنید. به مرور با رعایت استاندارد های سئو در طراحی سایت فروشگاهی خود، میلیون ها کاربر را می توانیم به سایت خود هدایت کرده و آن ها را به مشتری طراحی سایت ثابت خود تبدیل کنیم. این در صورتی است که در کسب و کار سنتی همچین امکانی برای شما وجود ندارد یا اگر وجود داشته باشد، با هزینه های بالایی همراه خواهد بود.

فروش میلیاردی با طراحی فروشگاه اینترنتی

۳ مورد از انواع پرداخت ها در طراحی فروشگاه اینترنتی

امروزه یکی از مباحث کاربردی اینترنت خرید و فروش آنلاین میباشد. و دراین میان فروشگاه های اینترنتی نقش مهمی را ایفا می کنند.در این مقاله تعریفی مختصر و مفید درباره نحوه پرداخت هزینه سفارش در فروشگاه های اینترنتی می پردازیم. اغلب فروشگاه های اینترنتی در هنگام ثبت سفارش به مشتریان خود این امکان را می دهند که از سه طریق بتوانند هزینه کالای خود را پرداخت نمایند.

 

 ۱- پرداخت هزینه محصول از طریق درگاه اینترنتی سایت فروشگاهی

در این روش در هنگام ثبت سفارش به درگاه اینترنتی بانک ها متصل شده و پرداخت را انجام می دهید. و یا از طریق پنل اینترنتی بانک شخصی خود، مبلغ را به صورت آنلاین را پرداخت و ثبت می کنید.

 

۲- پرداخت در محل (COD) برای هزینه محصول

اگرچه پرداخت اینترنتی روش سریع و مطمئنی است اما بعضی از مشتریان تمایل دارند که پس از دریافت سفارشات هزینه را پرداخت کنند.

 

۳- پرداخت کارت به کارت هزینه کالا

این روش برای مشتریانی ست که به هیچ کدام از روش های قبل نتوانند پرداخت خود را انجام دهند.این مشتریان مبلغ را به صورت کارت به کارت به شماره های درج شده در فروشگاه واریز کرده و رسید آن را به مامور پست تحویل می دهند.

این روش های پرداخت در طراحی فروشگاه های اینترنتی و شرایط مورد نظر مدیریت فروشگاه، در پنل مدیریتی قابل بررسی است و به راحتی می توان در آن تغییراتی ایجاد نمود.

 

نمایش پیشرفته محصولات در طراحی فروشگاه اینترنتی

تنوع در انتخاب محصولات در وبسایتهای فروشگاهی یکی از مواردی است. که میتواند مشتریان بیشتری جذب و در تصمیم گیری هنگام خرید به آنها کمک بسیاری کند. ایجاد تنوع برای یک محصول در ووکامرس دقیقا شامل همان امکاناتی است که در یک فروشگاه واقعی ممکن است در اختیار داشته باشد. یکی از راه هایی که در فروش محصولات و جذب مشتری بیشتر باعث موفقیت شما خواهد شد. استفاده از افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس میباشد.

 

چگونگی مدیریت بخش مقالات، اخبار سایت و تازه ها در فروشگاه آنلاین

در ابتدا طراحی سایت فروشگاهی فاقد بخشی برای ساخت مقالات، اخبار و تازه ها بوده است. و این موارد در سایت های شرکتی و بازرگانی رایج بوده است. اما در دالین وب به عنوان یک شرکت طراحی سایت فروشگاهی ، شما هیچ محدودیتی برای استفاده از مقالات و تازه ها ندارید و در وبسایت شما این موارد قرار داده شده است.

در صورتی که قصد راه اندازی سایت فروشگاهی خود را دارید، با مشاوران طراحی سایت ما در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

در ادامه مقالات زیر را نیز می توانید مطالعه بفرمایید.

مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

۹ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

۶ مزیت فوق العاده طراحی فروشگاه اینترنتی

۱۰ نکته کلیدی جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد فروش میلیاردی با طراحی و داشتن فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یک =

 1. سلام روز بخیر

  برای دست یابی به فروش خوب و کسب درآمد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز به داشتن چه علومی هست؟ مدیریت سایت و تولید محتوا برای سایت چقدر موثر هستند و این پروسه چقدر نیاز به زمان دارد؟

  ۳

  1. سلام، روز بخیر دوست عزیز
   از مهم ترین موارد برای بهبود در فروش کسب و کار اینترنتی، تولید محتوا برای سایت و بهبود سئو سایت هست. با افزایش بازدید کنندگان سایت، شما به موفقیت های بزرگی خواهید رسید. مدیریت سایت، تولید محتوا و سئو سایت اصلی ترین علوم مورد نیاز است. که میتوانید از متخصصان این زمینه نیز کمک بگیرید.
   صبر و استمرار مهم ترین عامل در رسیدن به موفقیت است. هیچ سایت موفقی یک شبه به جایگاه خود نرسیده. با داشتن هدف و تلاش مداوم در زمانی کوتاه به نتایج خوبی میرسید.

   ۳

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours