آیا کسب وکار اینترنتی یک فرصت میلیاردی است؟

37 بازدید
توانایی مدیریت و پردازش تعداد زیادی سفارش

امروزه با استقبال شدید مردم دنیا از اینترنت مواجه هستیم و همین موضوع باعث میشود تا به راه اندازی کسب وکار اینترنتی خود بپردازیم.

در حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی رونق زیادی داشته تا جایی که آنهایی هم که دارای کسب و کار سنتی هستند دست به کار شده اند وکسب وکار اینترنتی خود رادر کنار فروشگاه سنتی راه اندازی  کرده اند.

باتوجه به استقبال بالا از اینترنت خیلی کم پیش می آید که شخصی از اهمیت چشمگیر آن خبر نداشته باشد.این دنیای بزرگ در کشور ما ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و موردتوجه وعلاقه زیاد کاربران قرار دارد.
فرقی نمیکند که ما در چه سنی قرار داریم، محبوبیت اینترنت به حدی رسیده است که افراد در سنین مختلف از کودکی تا پیری، در این دنیای عظیم،غرق استفاده از آن شده اند.

تاریخچه اینترنت مربوط می شود به چند دهه قبل:
ارسال ایمیل به دهه ۱۹۶۰
اشتراک گذاری فایل ها به دهه ۱۹۷۰
TCP/IP در سال ۱۹۸۲ استاندارد گذاری شد.

اما ایجاد وب جهانی در سال ۱۹۸۲ اتفاق افتاد که ارتباطات انسان ها را دگرگون ساخت، شاید در ابتدا متولیان این دنیای بزرگ ، فکر نمیکردند که در سال ۲۰۲۰ اینترنت به چنین جایگاهی برسد.

 

۹ مزیت شگفت انگیز راه اندازی کسب وکار اینترنتی با طراحی سایت

۱- هزینه مالی کم در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

یکی از مزایای فضای مجازی هزینه های بسیار پایین نسبت به فضای فیزیکی است. برای مثال اگر شما بخواهید یک فروشگاه لوازم خانگی را در فضای فیزیکی راه اندازی کنید. نیاز به هزاران دلار سرمایه برای اجاره و مواد اولیه ای مانند طراحی نشان تجاری فروشگاه، طراحی سایت فروشگاهی، خرید موجودی، تجهیزات فروش و … دارید. فروشگاه های لوازم خانگی در محیط فیزیکی نیاز به استخدام کارمند برای پیشبرد مار و اگر محیط فروشگاه کمی بزرگتر باشد نیاز به استخدام نگهبان نیز خواهد بود.

خواندن این مقاله  راز اعتماد به یک شرکت طراحی سایت چیست؟

در این حالت طراحی سایت نیز باید گران قیمت باشند. ولی جالب است بدانید هزینه راه اندازی فروشگاه های اینترنتی کوچکرشد تعداد کاربران استفاده از اینترنت به طور تصاعدی در حال افزایش است به طوری که تا سال ۲۰۱۹ بیش از نیمی از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی داشتند و پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۴ میلیارد نفر کاربر فعال در اینترنت داشته باشیم.

این فروشگاه ها می توانند در یک سال به فروشی بالغ بر ۳۶۵۰۰ دلار دست پیدا کنند. سایت های فروشگاه سازی مانند shopify امکاناتی مانند بارگذاری تم فروشگاهی و … را به شما می دهد. و شما می توانید با استفاده از این امکانات با کمترین هزینه فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. شما بعد از بزرگ شدن فروشگاه و نیاز به کمک می توانید نیرو استخدام کنید. و  این نیرو ها نیز به صورت غیر حضوری و دورکاری می توانند به شما کمک کنند!

کسب وکار اینترنتی یک فرصت میلیاردی

 

۲- درآمد فروشگاه های اینترنتی به صورت ۲۴ ساعته است

یکی از ویژگی های فروشگاه های آنلاین فعالیت ۲۴ ساعته آن است. فروشگاه های فیزیکی محدود به محله و زمان کاری هستند. و معمولا از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب فعال هستند و اگر شما ساعت ۴ صبح به چیزی نیاز داشته باشید. با مشکل مواجه خواهید شد؛ کسب وکار اینترنتی این مشکل را برای شما کاملا برطرف کرده اند. و شما از هر نقطه جغرافیایی ای(در صورت پشتیبانی توسط شرکت یا فروشگاه مورد نظر) می توانید خرید خود را انجام داده و محصول خود را دریافت کنید.

برخی از افراد در ساعات غیر نرمال فعالیت می کنند (مانند شب کار ها و …) که این افراد بخشی از مخاطبان شما را تشکیل می دهند. و باید نیاز آنها را تامین کنید. شما برای این کار نیازی به استخدام نیروی شب کار یا نگهبان برای فروشگاه ندارید و تنها کافیست این بسته هارا به پیک برسانید. تا آن نیز محصول را به مخاطبان برساند.

 

۳- فروش جهانی در کسب وکار اینترنتی مثل سایت فروشگاهی

یکی از مزایای برند های نوپا این است که به واسطه این روش می توانند محصولات خود را در سراسر جهان به فروش برسانند . برای مثال اگر شما در ایران زندگی می کنید می توانید مشتریانی در انگلیس، استرالیا، آمریکای جنوبی، چین و یا کشور های همسایه خود داشته باشید. شما برای این کار می توانید از سیستم های حمل و نقل بین المللی و … استفاده کنید تا برای شما قیمت به صرفه ای داشته باشد. تا بتوانید کاربران خود را به خوبی تارگت کنید. فروش اینترنتی و کسب و کار اینترنتی به خوبی می تواند سرعت رشد و ورود به بازار شما را افزایش دهد و در بازار های محلی بیشتر از رقبای خود به سود برسید.

خواندن این مقاله  ۳ روش عملی شروع كسب و كار اینترنتی پر درآمد

 

۴- نمایش ساده پرفروش ترین ها با طراحی سایت فروشگاهی

یکی از مزیت های عالی ای که در تجارت الکترونیک دارید این است که بتوانید محصولات پر فروش خود را به راحتی به مشتریان خود نمایش دهید. این کار محدود به یک فیلد خاص نمی باشد، برای مثال اگر شما در وب سایت خود آجر و سیمان می فروشید می توانید بسته به کیفیت و نوع محصول مشتریان خود را انتخاب کنید. و مشتریانی که برای خرید آسان به اینترنت مراجعه می کنند را مشتری خود کنید.

یکی از دلایلی که می خواهید به مشتریانتان بگویید که چه چیزی را خریداری کنند این است که مشتریان بیشتری قبلا آنرا خریداری کرده اند و کیفیت، ظاهر و … آن از نظر مشتریان تایید شده است. برای اینکه بتوانید محصولات جدید خود را با مشتریانتان به اشتراک بگذارید. باید از شبکه های اجتماعی و رسانه های خودتان، تبلیغات های هدفمندی که مشتریان خود را تارگت کرده اید و … استفاده کنید.

نکته : دقت داشته باشید تصاویر باکیفیت و توضیحاتی که برای مخاطبان قرار می دهید بی نهایت در جذب مشتری و روند رشد برند شما تاثیر گذار است، پس به هیچ وجه این مورد را دست کم نگیرید.

 

۵- مشتریان سایت در روال خرید محصول، کمتر تجربه بد خواهند داشت

برخی از افراد علاقه ای برای رفتن به فروشگاه های مصالح ساختمانی را ندارند و دوست ندارند با کارگران آنجا در ارتباط باشند. یکی از مزایایی که کسب وکار اینترنتی دارد  که شما می توانید این مخاطبان را شناسایی کنید. و فروش آنلاین خود را انجام دهید و نیاز این گروه از انسان ها را نیز برطرف کنید. اگر زمانی مشتری بخواهد با مدیر مجموعه در ارتباط باشد. می تواند با استفاده از چت آنلاین، ارسال فیدبک یا ایمیل این کار را انجام دهد.

 

۶- دسترسی راحت به اطلاعات مشتریان با طراحی فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از مواردی که فروشگاه اینترنتی در اختیار شما قرار می دهند، آنالیز اطلاعات و رفتارمشتریان شما است. بسیاری از مشتریان علاقه ای به ارسال ایمیل یا کدپستی به فروشندگان فیزیکی نمی باشند ولی در فروشگاه های اینترنتی شما می توانید نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره تلفن، آدرس و … را بسته به نیازی که دارید از مشتری دریافت کنید.

خواندن این مقاله  اهمیت انجمن یا فروم در بهبود کسب و کار اینترنتی

شما می توانید از این اطلاعات برای مدیریت بازاریابی و هدفمند کردن آن و همچنین بازاریابی نظرسنجی هم استفاده کنید ولی اگر مشتریان شما در اتحادیه اروپا حضور دارند، حتما قوانین GDRP را در تبلیغات های خود در نظر داشته باشید.

 

۷- توانایی مدیریت و پردازش تعداد زیادی سفارش کالا

صف های طولانی و ازدحام مردم می تواند موجب جلوگیری از خرید کافی شود  و زمان زیادی را صرف کند. ولی در فروشگاه های اینترنتی هزاران نفر می توانند به صورت همزمان خرید های خود را انجام داده و بعد از مدتی معلوم بسته های خود را دریافت کنند.

توانایی مدیریت و پردازش تعداد زیادی سفارش

 

۸- توانایی انجام کارها با سرعت بالا در فروشگاه اینترنتی

سرعت رشد کسب و کار ها و خرید اینترنتی به سرعت در حال زیاد شدن است .پس شما با رعایت اصول و هدفمند کردن کمپین های خود از تبلیغات هراسی نداشته باشید.

اگر محصولات فیزیکی مانند مصالح ساختمانی را به فروش می رسانید. بجای گسترش فروشگاه های خود باید بر روی گسترش انبار و تولیدی های خود تمرکزکرده و فروش را به صورت آنلاین پی گیری کنید و اگر محصولات اطلاعات محور به فروش می رسانید یک چالش بزرگ برای شما ایجاد شده و اینکه باید زمانی را برای تولید کتاب های مجازی، دوره های انلاین و … صرف نمایید.

 

۹- کسب وکار اینترنتی خود را به صورت ارگانیک و با استفاده از محتوا گسترش دهید

شما می توانید فروش فروشگاه اینترنتی خود را به واسطه محتواهای متنی، ویدئویی و … باکیفیت افزایش دهید. شما با تولید محتواهایی باکیفیت و انتشار آنها در فضای مجازی و اینترنت می توانید ترافیک های ارگانیک بالایی را از طریق موتور های جستجو و شبکه های اجتماعی داشته باشید. ولی این روند باید در کنار تبلیغات های متنی و کلیکی شما ادامه داشته باشد.

شما می توانید مقالات دیگر ما را نیز مطالعه بفرمایید.

مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا

دلیل نیاز کسب و کارها به طراحی فروشگاه آنلاین

فروش میلیاردی با طراحی و داشتن فروشگاه اینترنتی

۶ مزیت فوق العاده طراحی فروشگاه اینترنتی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا کسب وکار اینترنتی یک فرصت میلیاردی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours