راز اعتماد به یک شرکت طراحی سایت چیست؟

131 بازدید
راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

آیا تا به حال در خصوص قوانین بین المللی طراحی سایت یا استاندارد طراحی سایت چیزی شنیده اید؟ کنسرسیوم شبکه جهانی وب و یا به اختصار (W3C (World Wide Web Consortium همانطور که از نام آن پیداست، مسئول وضع قوانین برای طراحی سایت اصولی در جهان می باشد و شامل مجموعه ای از قوانین طراحی سایت است. انجمنی تحت همین نام در حال فعالیت است که وظیفه تصویب قوانین طراحی سایت را بر عهده دارد. تعداد بی شماری از شرکت های طراحی سایت و طراحان بین المللی عضوی از این انجمن هستند.

 

راه های فوق العاده کسب اعتماد مشتری به شرکت طراحی سایت

در شرایط بحرانی کنونی کرونا وضعیت کسب و کار شما چگونه است؟ شما هم مانند هزاران کسب و کار دیگر با رکود مواجه شده‌اید یا برخلاف دیگر صاحبان کسب و کار، راه برون‌رفت از این رکود را یافته‌اید؟ بیایید تا دریچه‌ای از دنیای مدرن را به روی شما بگشاییم.

فقط کافیست کمی به اطراف خود دقت کنید، قطعاً متوجه خواهید شد که بیش از نیمی از وقت شما و اطرافیانتان در فضای مجازی و وب‌سایت‌ها سپری می‌شود. با توجه به ۳۳ میلیون کاربر اینترنتی در ایران، وب‌سایت می‌تواند به ابزاری بزرگ برای رونق کسب‌و‌کارتان تبدیل شود. اما آیا می دانید نقطه‌ی شروع کجاست؟ اولین گام در این مورد، داشتن وب‌سایتی زیبا و کاربردی است .

در گذشته‌ی نه چندان دور، اغلب وب سایت‌ها تنها به منظور کاتالوگ و بروشور از خدمات یک شرکت راه‌اندازی می‌شدند، اما امروزه یک وب‌سایت موفق می تواند یک تجارت را متحول کند. وب‌سایت شما وسیله‌ای برای گسترش کسب و کار شماست، اینکه شما چه کسی هستید، چه چیزی برای ارائه دارید و چگونه این کار را انجام می دهید.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا شما به تنهایی می‌توانید وبسایتی را راه اندازی کنید؟ آیا به خوبی می‌توانید اطلاعات کسب‌و‌کار خود را در وب‌سایتتان قرار دهید یا به کمک افراد و شرکت‌هایی نیاز دارید که در این زمینه ماهر و خبره باشند. در راه دوم شرکتی باید انتخاب شود که در رسیدن به اهداف تجاری‌تان کمک‌حال شما باشد.

شاید شما نیز داستان های زیادی در مورد انتخاب شرکت طراحی سایت شنیده باشید. به طور مثال دوست یا آشنای شما به یک شرکت‌ طراحی سایت مراجعه کرده‌ باشد، علاوه بر اینکه خروجی‌ای برایشان حاصل نشده، سرمایه‌ی زیادی را نیز در این کار از دست داده باشد.

یک وب‌سایت اگر به درستی و توسط تیم حرفه‌ای طراحی نشود، می‌تواند تاثیر منفی بر کار شما بگذارد و بیشتر در شرایط رکود کاری شما را ناامید و دلسرد کند. تیم طراحی باید شما و دیدگاهتان را بشناسد و بتواند راه‌های رسیدن به اوج را از طریق بازخوردها و پیشنهادات درست هموار کند.

در نهایت همه‌ی این‌ها را از طریق تیمی قدرت‌مند و با مبلغی مناسب برای شما به ارمغان بیاورد. حالا اگر مجاب شده اید و آماده ی پرواز در آسمان بی‌انتهای موفقیت کسب‌وکارتان هستید، بیایید تا توضیحات بیشتری در مورد انتخاب شرکت طراحی سایت برای شما بدهیم.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت به طراحی و برنامه‌ریزی وب‌سایت‌هایی اشاره دارد که در بستر اینترنت به نمایش در می‌آیند. این واژه بیشتر از این‌که به مسائل نرم‌افزاری اشاره داشته باشد، به تجربیات کاربران ارتباط پیدا می‌کند. به طور کلی طراحی سایت ‌همه‌ی آن چیزی است که شما به آن نگاه می کنید و حسی است که به شما با دیدن این صفحات القا می‌شود. اما یک طراح سایت‌ به فرآیند برنامه‌ریزی و کنار هم قرار دادن عناصر برای نشان‌دادن کسب‌و‌کار، طراحی سایت می‌گوید.

طراحی سایت اجزای مختلفی دارد که در کنار هم تجربه‌ای را خلق می‌کنند . این اجزا شامل طراحی گرافیک ،طراحی تجربه‌ی کاربران، طراحی روابط بین اجزای سایت، سئو و تولید محتوا است . این عناصر هستند که تعیین می‌کنند یک وب‌سایت از دید افراد مختلف چگونه به نظر بیاید و چه حسی را به آنان القا کند. شرکت‌های طراحی سایت هدفشان این است که بتوانند با تکیه بر اطلاعات به روز شده و فناوری‌های نوین در این زمینه، ارائه‌ی هر‌چه‌بهتر به مخاطبین را ممکن کنند.

چرا هر کسب و کاری باید یک سایت داشته باشد؟

یکی از دلایل مهمی که داشتن یک وب‌سایت با کیفیت را برای هر کسب‌وکاری توجیه می‌کند، در پس مهندسی موتورهای جستجو و رفتار افرادی پنهان شده است که در گذر زمان خود را با تکنولوژی های دنیای مدرن سازگار می‌کنند .

آنچه دنیای مدرن این دوره با خود به همراه داشته است، ایجاد راحتی بیشتر برای مشتریان بالقوه و تبدیل آن‌ها به مشتریان بالفعل است. قطعاً شما نیز برای یافتن سوال و نیاز خود دیگر با سؤال از مغازه‌های محلی به دنبال پاسخ و رفع نیازتان نیستید. اولین گزینه ای که به ذهن هر فردی می رسد، جستجو در گوگل است. اگر شما در زمینه‌ی موردنظرتان سایتی نداشته باشید، بی شک گذر هیچ مخاطبی به کسب و کار شما نخواهد افتاد. امروزه آنچه مشتریان می‌خواهند این است که همه چیز در دسترس آ‌ن‌ها باشد.

درباره W3C یا انجمن کنسرسیوم بیشتر بدانید

انجمن W3C در سال ۱۹۹۴ با هدف وضع قوانین و یکپارچه سازی بر بستر سایت صفحات وب تاسیس شد. بیش از پانصد موسسه و ارگان در زمینه طراحی سایت در این انجمن عضو هستند. و روزانه پیشنهادات و انتقادات خود را به روئت انجمن می رسانند. سه سازمان تحقیقاتی نیز میزبانی این کنسورتیم را بر عهده دارند. این مراکز عبارت اند از : دانشگاه Kieo ژاپن، شرکت MIT آمریکا و NRIA اروپا.

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

۵ مزیت رعایت استاندارد طراحی سایت در ایران

۱- یکپارچگی و سازگاری شرکت های طراحی سایت

پیروی طراحان سایت و شرکت های طراحی وبسایت و اجبار به اخذ نماد W3C باعث نظمی بی نظیر است. و در نتیجه قالب های برنامه نویسی از یکپارچگی و سازگاری فوق العاده ای برخوردار هستند.

 

۲- اختلال وبسایت هایی که از استاندارد های W3C تبعیت نکنند

کلیه مرورگر های مشهور دنیا همچون گوگل کروم، فایرفاکس، سافاری و … دارای سیستمی هستند که سایت ها را آنالیز و در باز شدن سایت هایی که از استاندارد های روز دنیا تبعیت میکنند حمایت می کنند. در نتیجه سایت هایی که W3C را رعایت نکنند، با افت شدید زمانی برای باز شدن و در نتیجه، کاهش ورودی های گوگل روبه رو خواهند شد.

کاربران از دستگاه های متعددی برای دستیابی به اینترنت استفاده میکنند. همچون موبایل، تبلت، لپ تاپ و … که در صورت عدم بروز استاندارد های W3C در قالب ها، به مرور ایراداتی در این قالب ها به وجود می آید. که کار را برای مشاهده کاربران از سایت ها در پی خواهد داشت.

 

۳- امتیاز رتبه بندی بالا سئو گوگل

قالب های وردپرسی که از این قوانین پشتیبانی می کنند، دارای بالاترین امتیار نزد موتور های جستجویی همچون گوگل هستند. و این موتور های جستجو در صورت عدم رعایت قوانین، امتیاز پایین تری را به قالب ها خواهد داد. و در نتیجه ورودی کمتری نیز به سمت این وبسایت ها روانه خواهد کرد و سئو سایت شما دچار مشکل خواهد شد.

 

۴- حمایت W3C از افراد نابینا و کم بینا

برخی از مرورگر های خاص برای افزاد معلول، همچون نابیناها و کم بینا ها. دارای بستری برای تبدیل متون سایت ها به شکل خط بریل هستند که در صورت رعایت قالب های طراحی سایت از استاندارد طراحی سایت W3C این امکان برای مشاهده هر چه بهتر محتوای سایت شما برای آن ها مناسب خواهد بود.

 

۵- تاثیر استاندارد طراحی سایت در قیمت سایت فروشگاهی و شرکتی

هرچه سایت ما به استاندارد طراحی سایت نزدیک باشد، کیفیت سفارش طراحی سایت و در نتیجه قیمت سایت وردپرس تاثیر خواهد داشت. مثلا در قیمت سایت شرکتی خیلی مهم است که سایت ساخته شده به خدمات شرکت مربوطه نزدیک باشد. و یا در قیمت سایت فروشگاهی خیلی مهم است که المان های محصولات در کدام بخش سایت قرار گیرد.

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

نتیجه گیری: رعایت استاندارد های W3C به طراحان و کاربران کمک می‌کند که خروجی کار به راحتی در موبایل ها یا گجت های روز دنیا به راحتی نمایش داده شود. هدف از انتشار یک وبسایت نیز در اصل همین است که بتوان منظور خود را به بهترین شکل ممکن به مخاطب رساند و کاربر بتواند از اطلاعات استفاده کند. پس در صورتی که شما یک طراح سایت و در حال خواندن این مطلب هستید. حتما به فکر رعایت دقیق از استاندارد های W3C باشید.

در صورتی که شما در حال استفاده از سایت هستید، بررسی کنید که قالب شما حتما از استاندارد های W3C استفاده کند. البته در وردپرس این مورد رعایت می شود و خیال کاربران راحت باشد. تنها در خرید قالب حتما از مراکز معتبر تهیه شود که خدایی ناکرده از کد های غیر استاندارد استفاده نشود.

ما در شرکت دالین وب سعی نموده ایم که مراحل طراحی سایت یا سفارش ساخت سایت را راحت و کیفیت کار را بالا ببریم. و در همین میان قیمت سایت فروشگاهی یا قیمت سایت شرکتی را تا آنجا که بشود مناسب کارفرمای محترم کاهش دهیم. سایت های ساخته شده ما به طراحی سایت شیراز ، تهران محدود نمی شود و هر فرد از هر کجای ایران، میتواند سفارش سایت فروشگاهی یا شرکتی خود را انجام دهد.

خواندن این مقاله  عوامل ضروری در طراحی سایت حرفه ای

 

خطاهای سایت را از دیدگاه W3C چگونه پیدا کنیم؟

انجمن W3C برای سهولت یافتن ایرادات کدنویسی ابزار های متعددی ساخته است که معروف ترین آن ها را به شما معرفی میکنیم.

 

۱- خطای استاندارد طراحی سایت W3C در کد های CSS قالب

کد های CSS وظیفه طراحی بخشی از طرح ظاهری سایت را بر عهده دارد. و بسیار مهم است که طبق استاندارد های W3C  طراحی شود. خوشبختانه ابزاری توسط انجمن W3C آماده که امکان یافتن ایرادات در صفحات سایت را ممکن می سازد. این ابزار با نام CSS Validator شناخته می شود. از جمله وظایف این ابزار، یافتن دقیق ایرادات قالب در کلیه کد های CSS قالب می باشد.

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

۲- خطای استاندارد طراحی سایت W3C در کد های XHTML  و HTML قالب

یکی دیگر از مجموعه کد های معروف هر قالب طراحی سایت، کد های HTML آن می باشد. که وظیفه آماده سازی بستر قالب و چارچوب آن را بر عهده دارد. برای این دسته از کد ها نیز خوشبختانه ابزاری مهیا است. که طراحان سایت میتوانند با آن متوجه ایرادات و خطا های سایت شوند. این ابزار با نام HTML Validator می باشد که به راحتی در کل قالب شما در جستجوی خطا خواهد بود. و در صورت وجود مشکلی، شما را مطلع خواهد کرد.

نتیجه: یافتن خطاهای استاندارد طراحی سایت W3C بسیار حائز اهمیت است و با این دو ابزار به راحتی می توانید ایرادات وبسایت را یافته و جهت رفع آن اقدام نمایید.

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

۱۱ راز طراحی سایت که هیچ کس به شما نگفته است.

۱- بیش از ۳۰٪ نوآوری نداشته باشید

همکاری موفقیت آمیز مگا ۳M یک قانون کاملاً مستند ۳۰٪ دارد که اساساً بیان می کند که ۳۰٪ از درآمد هر بخش باید از محل تولید طی ۴ سال گذشته تأمین شود.

راز این جا این است که ۳۰٪ در مورد نوآوری و ایده های جدید مقدار بالایی است. طراحان گرافیک و هنری قانون ۶۰/۳۰/۱۰ رنگ دارند ، ۶۰ غالب و ۳۰ جدید.

طراحی وب سایت خیلی ابتکاری به یک باره مشتری و کاربر سایت را گیج می کند.

خدمات و تخصص های معروف و شناخته شده خود را با خدمات جدید مخلوط کنید، و با شناخته شدن این موارد، موارد جدید را کم کم به خدمات معروف اضافه کنید.

۲- شما باید روانشناسی را درک کنید

برای کسب سابقه و طراحی سایت کاربرپسند لازم نیست روانشناس باشید.سعی کنید درک کنید که بازدیدکنندگان سایت چگونه به طراحی سایت واکنش نشان می دهند.

تجربه کاربر و طراحی وبسایت با رابط کاربری قوی با رعایت قوانین سئو سایت ضروری است.طراحی و گرافیک از رازهای طراحی سایت است و نقش عمده ای در طراحی سایت و ایجاد اعتماد به یک مارک تجاری یا برند ایفا می کند.تقریباً ۵۰٪ از مردم معتقدند که طراحی سایت کاربرپسند مهمترین عامل در ایجاد اعتبار برند است.

جلوه های بصری (نه تنها رنگ، بلکه تایپوگرافی، تصاویر، ترسیم ها) نقش مهمی در طراحی و پیاده سازی سایت دارند.شما به فضا، وضوح، شفافیت دید در سایت نیاز دارید. کمی تحقیق درباره این موضوع می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

۳- با مخاطب هدف آشنا شوید

هدف این وب سایت چه کسانی هستند و هدف از این سایت چیست؟تا زمانی که این اطلاعات را نداشته باشید، شما بازنده اید.درباره مشتریان هدف خود تحقیق کنید.

سوالاتی را که مشتریان می خواهند جوابش را بدانند از خود بپرسید و پاسخ مناسبی برایشان بیابید.خودت را جای کاربران و مشتریان سایت بگذار. آیا آنها دنبال اطلاعات هستند؟ آیا آنها دنبال خرید هستند؟ آیا آنها می خواهند در مورد آخرین محصول شما اطلاعاتی کسب کنند؟آیا آنها می خواهند بدانند شما چه می کنید و کی هستید؟ و غیره.
سپس طراحی سایت را به اطراف آن ایده متمرکز کنید.سایت برای انجام کاری وجود دارد، ولی اگر آن کار را درست انجام ندهد هرچقدر هم که زیبا به نظر برسد، شکست خواهد خورد.موفقیت، کار و مشتریان بیشتری برای شما به ارمغان می آورد، جذابیت طرفداران سایت شما را زیاد می کند، و این تجارت است.

۴- فروش، فروش، فروش از رازهای طراحی سایت

هر وب سایتی در حال فروش چیزی است، شاید نه واضح اما در کل هدف هر سایت این است. شما باید بفهمید که سایت شما چه چیزی می فروشد و چگونه. همه وب سایت ها تجارت الکترونیکی مستقیم نیستند، اما صاحبان آنها یک هدف دارند (گاهی اوقات حتی آنها آن را نمی دانند). اما شما، به عنوان طراح سایت، باید این نکته را در ذهن داشته باشید و باید آن را درک کنید.

وقتی آنها می گویند “ما به یک وبلاگ با طراحی جالب نیاز داریم” منظور اصلی آنها چیست؟ آیا آنها می خواهند از طریق تبلیغات کسب درآمد کنند یا برای سایتی دیگر که چیزی را می فروشد، ترافیک ایجاد کنند یا اینکه آیا می خواهند با انتشار اطلاعاتی با دید هنری به دنیا لطف کنند؟ شما ممکن است یک تصویر، یک مفهوم، اعتبار، هویت نام تجاری، یک حس بفروشید – اما باید بدانید دقیقا چه چیزی را می فروشید. اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار آنلاین، قصد دارید محصولاتی را به فروش برسانید، میتوانید از خدمات طراحی سایت فروشگاهی شرکت دالین وب بهره ببرید

۵- طراحی وب سایت بازاریابی

مشتریان شما می خواهند یک بستر تجارت الکترونیکی سایت فروشگاهی برای فروش شلوار داشته باشند، پس طراحی وب اصلی ترین بازاریابی آنهاست.

فقط چند تصویر برای مشاهده شلوار اضافه نکنید و به نوعی در طراحی های خود کار کنید. تمرکز و هدف این است که محصولات خود را در بهترین حالت ارائه دهند و مردم را به اندازه کافی علاقه مند به خرید آنلاین از طریق وبسایت کنند. برای این کار باید نکاتی درباره بازاریابی بدانید – چه چیزی خریدار را آزار می دهد؟
چه چیزی باعث می شود آنها روی دکمه Call To Action کلیک کنند؟شما طراحی می کنید ، بازاریابی می کنید، ظاهر ایجاد می کنید، احساس ایجاد می کنید. این کاری بزرگ، اما قابل انجام است.

۶- همکاری دو طرفه

شما طراحان سایت برای مشتریان خود کار نمی کنید، بلکه با آنها کار می کنید.این بهترین نتیجه را دارد وقتی کار دوطرفه انجام شود.آنها باید اطلاعات، ایده ها، عملکردها و اهداف کلی برای طراحی سایت را به شما ارائه دهند. اما به همان اندازه شما باید از تخصص خود در پیاده سازی سایت استفاده کنید.

شما تجربه و دانش کافی در طراحی وبسایت دارید، پس از ارائه مشاوره خجالت نکشید.شما می دانید چه عواملی موثر است و چه عواملی موثر نیست – کار تیمی یک همکاری دو طرفه است.

موافقت شما با هر چیزی به عنوان طراح سایت ممکن است در ابتدا کار کند، اما منجر به مشکلات در مراحل بعد و پشتیبانی سایت خواهد شد.افزودن ورودی حرفه ای در سایت، شما را در موقعیت قویتری قرار داده و منجر به روابط کاری طولانی مدت می شود.

۷- ارائه و پرزنت سایت همه چیز است

هنگامی که شما سایت طراحی شده را به مشتریان خود ارائه می دهید، آن را با دید خود ارائه می دهید. این یکی دیگر از رازهای طراحی سایت است.

پرزنت سایت توسط شما باید آنها را هیجان زده کند، آنها باید همان احساسی را داشته باشند که شما دارید. این نیاز به ایجاد انرژی و شوق در کارفرما دارد.

ارائه سایت فراتر از یک گام در روند کار است، نحوه پرزنت سایت پیروزی یا شکست است.

تلاش خود را برای آن انجام دهید، برخی از نمونه های جالب را پیدا کنید، یک فیلم متحرک بسازید تا به آنها نشان دهید که طراحی وب شما به صورت زنده چگونه است.

آنها باید هنگام ترک جلسه رضایت کامل داشته و بگویند نمی توانم برای آپلود شدن سایت صبر کنم.

۸- کم قول دهید و بیشتر عمل کنید

اگر شما به کارفرما قول های خیلی بزرگ دهید و به کمی از آنها عمل کنید، هیچ کس از نتیجه خوشحال نخواهد شد.آنچه را که می توانید با مهارت ها، توانایی ها و بازه های زمانی ارائه دهید، قول دهید.اگر اهداف را برآورده نکنید، احساس منفی به جا می گذارد. اگر از آنها پیشی بگیرید، یک امتیاز مثبت در طراحی سایت است.

۹- به اشتباهات خود اعتراف کنید

شما یک طراح سایت بی نقص نیستید.اگر مشتری شما بگوید که چیزی به درد او نمی خورد، می تواند اشتباه کند و به همان اندازه هم می تواند درست باشد.آن مشکل را بررسی کنید، اگر حق با شماست، توضیح دهید، و مودبانه قبول کنید که آنها حق داشتند با شما تماس بگیرند.اگر مشکلی وجود دارد، بهانه گیری نکنید، به اشتباه خود اعتراف کنید، و آن مورد را درست کنید.اعتراف به اشتباه نشانه ضعف نیست، در واقع در تجارت به عنوان یک نقطه قوت قلمداد می شود.

با فعال بودن و حالت دفاعی نداشتن، شما شفافیت و اعتبار خود را نشان می دهید، و مشتری ها می فهمند که اشتباهات رخ می دهد، اما اگر آنها بدانند که هنگام انجام این کار شما در کنار آنها هستید، خطوط ارتباطی با شما را حفظ می کنند.

خواندن این مقاله  25 نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

مجموعه دالین وب با کادری مجرب و سابقه ای طولانی در امر طراحی وب سایت فروشگاهی، شرکتی و پزشکی پیشرو در ارائه خدمات طراحی سایت، پشتیبانی و تولید محتواست.

۱۰- به تنهایی کار نکنید

به عنوان یک طراح وبسایت، کار شما به شدت با کار توسعه دهندگان وب مرتبط است که بعداً روی طراحی شما کار می کنند.درک کاری که توسعه دهندگان وب انجام می دهند، نحوه اجرای کد و غیره نه تنها به طراحی شما کمک می کند بلکه باعث بهبود رابطه شما با توسعه دهندگان وب می شود.نظر ما این است: با آنها در مورد ایده ها بحث کنید، پیشنهادات را قبول کنید، به وضوح ارتباط برقرار کنید.اگر تیم توسعه وب خوبی می شناسید، آنها را به مشتری خود پیشنهاد دهید، هر دو طرف از آن قدردانی می کنند و این همکاری دوسویه می شود.

۱۱-  همه اسرار خود را فاش نکنید

از دیگر رازهای طراحی سایت این است که همه اسرار خود را در طراحی سایت فاش نکنید، مانند کاری که ما اکنون انجام می دهیم !!!

سایت خود را طوری طراحی کنید که از طریق موبایل امکان دسترسی به آن وجود داشته باشد
در طراحی سایت شرکتی قابل‌ دسترس بودن سایت از طریق موبایل برای کاربردی بودن وب‌سایت حیاتی است. کاملاً واضح است که هر فردی به طور متوسط چند ساعت از روز خود را با تلفن همراه خود می‌گذراند و امروزه خرید از طریق اینترنت و موبایل به‌ صورت آنلاین به یک عادت تبدیل شده است. اگر مشتریان بالقوه وارد سایت شما شوند اما خواندن یا گردش در سایت شما از طریق دستگاه تلفن همراه برایشان مشکل باشد، ممکن است به‌سادگی شما را کنار گذاشته و از سایت رقیب اقدام به خرید نمایند. علاوه بر این، تجربه منفی کاربر موبایل بر وب‌ سایت شما در رتبه‌بندی موتورهای جستجو نیز تأثیر گذاشته و یافتن آن را برای کاربران از طریق جستجوی Google دشوارتر می‌کند.

نکات مهمی که در طراحی وب‌سایت شرکتی برای یک سازمان بایستی رعایت کنید

۱- پیداکردن وب‌سایت خود را برای مشتریان را آسان کنید

انتخاب دامنه مناسب در طراحی سایت شرکتی نیز بسیار حائز اهمیت است. شما نیاز به یک نام دامنه دارید که یا با نام شرکت شما مطابقت داشته باشد یا به‌نوعی توصیف‌کننده تجارت شما باشد.

داشتن چندین دامنه که همگی به وب‌ سایت شما اشاره کنند نیز گزینه مناسبی خواهد بود. این به معنای ترکیب بهترین شیوه‌های فنی سئو، تحقیق کلمات کلیدی، بازاریابی محتوا و کمپین‌های تبلیغاتی پولی برای هدایت ترافیک به وب‌سایت شما است.

نکته: می‌توانید توسعه وب، سئو و بازاریابی محتوا در طراحی سایت شرکتی خود را به متخصصانی که می‌توانند در ایجاد وب‌سایت به شما مشاوره و راهنمایی ارائه دهند، بسپارید. شرکت دالین وب در امر طراحی سایت شرکتی حرفه ای، تولید محتوا، سئو  و پشتیبانی، پیشرو در ارائه خدمات وب میباشد.

۲- اطلاعات تماس خود را بالای سایت قرار دهید

اگر کسب‌وکار شما بستگی به تماس افراد با شما و یا تیم فروش شما دارد، سعی کنید به هنگام طراحی سایت شرکتی خود شماره‌های تماس و یا راه‌های ارتباطی خود را در مکان‌هایی از سایت خود قرار دهید که به‌راحتی در دسترس باشد.

۳- امکان مسیریابی آسان را برای کاربران سایت خود فراهم کنید

منوی مسیریابی سطح بالای خود را تنها به پنج برگه با برچسب مشخص که شما را به صفحات مرتبط هدایت کند محدود کنید. شما همچنین باید راهی شفاف و آسان برای بازگشت به صفحه اصلی، به خوانندگان سایتتان ارائه دهید. اغلب اوقات، جستجوی Google ممکن است کاربر شما را به صفحه‌ای غیر از صفحه اصلی در وب‌سایت شما ببرد. حتماً می‌دانید که افراد صفحات وب را از بالا به‌ پایین و از راست به چپ بررسی می‌کنند؛ بنابراین منوی ناوبری خود را در جایی قرار دهید که اکثر مردم بتوانند به‌راحتی آن را پیدا کنند؛ به‌ عنوان‌ مثال بهترین محل بالای صفحه است. از منوهای کشویی در زیر هر دسته از عناوین بالا استفاده کنید تا هم مراجعه افراد به متن مربوطه راحت باشد و هم یک دسته‌بندی منظم در طراحی سایت شرکتی خود داشته باشید.

۴-  صفحات خود را به روز کنید

اگر یک سایت اطلاعات بیش از حد داشته باشد، ذهن خواننده را خسته می‌کند؛ پس مطمئن شوید که در طراحی سایت شرکتی خود از تعادل خوبی بین متن و گرافیک استفاده می‌کنید تا بتوانید صفحه تمیز و مرتبی را ارائه دهید. یکی از راه‌های ساده مدیریت سایت این است که از ویجت یا ابزارک‌های اجتماعی مانند فید توییتر که از هدف صفحه شما پشتیبانی نمی‌کند در سایت خود استفاده نکنید.

 

۵- مطمئن شوید اطلاعاتی که در سایت خود قرار می‌دهید از هر نظر صحیح است

هر نوع اشتباهی اعم از اشتباه تایپی، اطلاعاتی یا گرامری می‌تواند خواننده سایت شما را دلسرد کند؛ پس سعی کنید تمامی این موارد را رعایت کنید. پس حتماً قبل از بارگذاری اطلاعات محصول آن را بررسی کرده و از هر اشتباهی آن را اصلاح کنید؛ حتی بهتر است به‌ صورت دوره‌ای صفحات موجود در سایت خود را بررسی و در صورت لزوم به‌روزرسانی کنید.

نکته: هر زمان که اطلاعات اصلی کسب‌وکار خود را در وب‌ سایت خود به‌روز می‌کنید، به‌روزرسانی آن‌ها در صفحات اجتماعی خود از جمله اینستاگرام و یا تلگرام را نیز فراموش نکنید.

۶- کاربران سایتی را می‌پسندند که مطالب آن در سریع‌ترین زمان ممکن لود شود

طیق یک مطالعه ۸۸.۵٪ از کاربران اگر وب‌سایتی خیلی کند بارگذاری شود، آن را ترک می‌کنند. علاوه بر این، مدت‌ زمان بارگذاری یک صفحه وب نیز می‌تواند بر تصمیمات خرید تقریباً ۷۰ درصد از خریداران آنلاین تأثیر بگذارد. پس در طراحی سایت شرکتی خود با به‌روز نگه‌داشتن نرم‎‌افزار، بهینه‌سازی فیلم‌ها و تصاویر برای دانلود سریع‌تر و استفاده از هاست وب‌سایتی که بتواند نیازهای پهنای باند شما را برطرف کند، می‌توانید از بی‌دردسر اجرا شدن وب‌ سایت خود مطمئن شوید.

۷- فراخوانی برای اقدام داشته باشید(call to action)

در طراحی سایت شرکتی توجه به این نکته نیز مهم است که هر صفحه در وب‌سایت شما باید خواننده را به انجام کاری ترغیب کند. به‌عبارت‌دیگر، شما باید این امکان را فراهم کنید که کاربر ترغیب به انجام عمل خاص مانند تماس با شرکت شما، ثبت‌نام برای یک سرویس خاص، خرید یک محصول، دانلود صفحه‌ای خاص و یا انجام کارهای دیگری که به نفع اهداف تجاری شما باشد، شود. این کار را می‌توانید با قراردادن یک دکمه، یک لینک و  یا کلمات واضح در سایت خود عملی کنید.

۸- طراحی سایت شرکتی خود را ساده کنید

استفاده از فونت‌ها، رنگ‌ها و فایل‌های GIF را که می‌توانند حواس خواننده را پرت کرده و از کانون صفحه وب دور کنند، محدود کنید. استفاده از پاراگراف‌های کوتاه نیز اطلاعات را مختصرتر نشان داده و کاربر را تشویق به خواندن ادامه مطلب می‌کند. این امر به‌ویژه در مورد قابلیت دسترسی سایت از طریق تلفن همراه اهمیت دارد که این قابلیت عامل اصلی در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها از سوی گوگل است. هرچه رتبه یک وب‌سایت بهتر باشد، در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بالاتر ظاهر می‌شود.

۹- مطمئن شوید وب‌سایت شما مشتری‌مدار است

مشتریان آینده شما برای به‌ دست‌ آوردن اطلاعات مفید به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند. گاهی اوقات آن‌ها برای دریافت محتوای آموزشی و گاهی به‌ منظور تحقیق در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، به سایت شما مراجعه می‌کنند. در طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای که برای سازمان خاصی باشد، شما باید اطلاعات مرتبط با سایت خود و یا محصولات خود را به طور دقیق ارائه دهید و اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که مشتریان شما به دنبال آن هستند. از این طریق می‌توانید اعتماد آن‌ها را جلب نمایید.

زمانی که در حال برنامه‌ریزی محتوای وب‌ سایت خود هستید، سعی کنید از دیدگاه مشتری به موضوع فکر کنید. اگر شما کاربر یک سایت خاصی بودید چه اطلاعاتی برای شما مفید بود؟ چه سطح دانش یا تخصصی دارید که با مراجعه به سایت موردنظر می‌خواهید اطلاعات خود را بسط دهید؟ با تمرکز بر محتوای خود از دیدگاه مشتری، می‌توانید آن‌ها را برای مدت طولانی‌تری در سایت خود نگه دارید که منجر به فروش محصولات شما نیز می‌شود.

۱۰- بهترین شیوه‌های سئو را بکار ببرید

شما ممکن است بهترین وب‌سایت را در صنعت و پیشه خود داشته باشید؛ اما اگر مردم نتوانند آن را پیدا کنند، کارایی چندانی برای شما نخواهد داشت. در طراحی سایت شرکتی از بهترین شیوه‌های سئو استفاده کنید تا بتوانید مشتریان را به سمت سایت خود هدایت کنید.

زمانی که مردم به دنبال اطلاعات آنلاین هستند، به موتورهای جستجو به‌ ویژه گوگل مراجعه می‌کنند و معمولاً آنچه را که به دنبال آن هستند در صفحه اول نتایج جستجو پیدا می‌کنند. جایی که طبیعتاً هر طراح سایت یا صاحب سایتی دوست دارد در آن ظاهر شود. گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم‌های اختصاصی خود را دارند که از آن‌ها برای رتبه‌بندی سایت‌ها برای عبارات جستجو استفاده می‌کنند که به آن‌ها کلمات کلیدی گفته می‌شود. پس در مطالب سایت خود از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید و لینک‌های معتبر قرار دهید.

منظور از رتبه‌بندی این است که چگونه موتورهای جستجو بهترین نتایج را برای یک جستجوی معین تعیین می‌کنند. رتبه‌بندی بر اساس ارتباط و اعتبار سایت انجام می‌شود. اگر به دنبال ایجاد فرصتی برای گسترش کسب‌وکار خود بوده و دنبال یک مشتری دائم هستید و می‌خواهید با مطالب ناب و جدید در سطح وب شهرت پیدا کنید و کسب درآمد داشته باشید، حتماً طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای خودتان را با رعایت اصول بالا به دالین وب بسپارید.

خواندن این مقاله  مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

برای دریافت استاندارد طراحی سایت W3C چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

برای دریافت مجوز W3C رعایت برخی موارد بسیار حائز اهمین است که در ادامه آن ها را بررسی و توضیح خواهیم داد.

 1. خرید خدمات شرکت های معتبر برای خرید دامنه و هاست هر وبسایت.
 2. استفاده از فونت مناسب در قالب وبسایت که در تمام مرورگر ها به راحتی نمایان شود.
 3. سفارش قالب حرفه ای و مطابق با استاندارد طراحی سایت و منطبق با SEO
 4. ساخت المان های مربوط به عناصر مربوط به موضوع سایت
 5. پیش نمایش مناسب سایت برای هرگونه دستگاه همچون موبایل و تبلت و …
 6. نمایش صحیح محتوا در گجت های روز دنیا همچون ساعت هوشمند، تلویزیون هوشمند، مانیتور اتومبیل و …
 7. استفاده درست از تکنولوژی XML
 8. طراحی ریسپانسیو سایت
 9. استفاده از ابزار های W3C و تصحیح ایرادات آن CSS Validation و HTML Validation
 10. استفاده درست از زبان برنامه نویسی JavaScript
 11. عدم استفاده از بنر های چشمک زن و بی ربط به موضوع سایت
 12. استفاده از چندین مدل محتوایی برای استفاده عموم همچون معلولین(نابینایان- کم بینایان)

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

خصوصیات مهم در انتخاب شرکت طراحی سایت

با توجه به تعداد روز‌ افزون شرکت‌های طراحی سایت، یکی از سخت‌ترین گام‌ها، انتخاب شرکت طراحی سایت است. این شرکت باید کیفیت‌اش در سطح برند و کسب‌وکار شما باشد. چنانچه شما اطلاعات و درک درستی از نحوه‌ی طراحی سایت نداشته باشید، این بخش می‌تواند سخت‌ترین مرحله‌ی کار شما باشد .

وب‌سایت شما، اولین پل ارتباطی بین شما و مشتریانتان است. از این‌ رو انتخاب شرکت طراحی سایت تصمیم مهم و بزرگی برای پیش‌برد اهدافتان محسوب می‌شود .

خوب و کار آمد بودن یک شرکت طراحی سایت از نوع خدمات آن مشخص می شود. در اولین مرحله می‌توانید از کیفیت نمونه کارها و همچنین تعامل با مشتریان قبلی آن، یک شرکت را محک بزنید. خدماتی که یک شرکت خوب در این زمینه ارائه می‌دهد، شامل موارد زیر است:

گرافیک سایت:

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات در طراحی یک وب‌سایت، گرافیک آن است .گرافیک به اندازه‌ی محتوایی که قصد ارائه‌ی آن را دارید، اهمیت دارد. ظاهر یک سایت اولین چیزی است که به چشم می‌آید. سایتی با المان‌های گرافیکی مناسب به مخاطبان کمک می‌کند تا بدانند در پی چه هستند. از جهتی به طراح این امکان را می دهد تا به وسیله‌ی افزودن رنگ‌ها و عناصر بصری دیگر، وجهه‌ی هنری سایت را بهبود بخشد تا بدین وسیله شما به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنید.

طراحان به خوبی می‌دانندکه گرافیک ضعیف باعث قربانی شدن محتوای شما می شود. گرافیک سایت باید در عین سادگی، زیبایی هم داشته باشد. پس برای انتخاب شرکت طراحی سایت اول ببینید شرکت مورد نظر، طراحان خوش‌ذوق و با سلیقه‌ای دارد یا نه.

رعایت استانداردها :

آنچه سایت شما را در اوج نگه می‌دارد، رعایت استانداردهایی است که باعث می‌شود هر فردی بتواند وب‌سایت شما را ببیند و به محتوا نیز دسترسی داشته باشد. این گزینه باعث می‌شود وب‌سایت شما در همه‌ی مرورگرها بدون ایراد باشد و توسط موتورهای جستجو به راحتی شناسایی شود.

CMS:

CMS یا سیستم مدیریت محتوایی، نرم افزاری است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا بدون هیچ تخصص محتوای وب سایت را ایجاد، مدیریت و اصلاح کند و وب‌سایت خود را بدون کد‌نویسی ارتقا بخشد. در انتخاب شرکت طراحی سایت همواره این موضوع را مد نظر داشته باشید که سیستم مدیریت محتوایی که یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای ارائه می‌دهد، باید راحت، استاندارد و قابل ارتقا باشد. این موضوع در انتخاب شرکت طراحی سایت خیلی خیلی مهم است.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

سئو به زبان ساده به معنی فرایند ارتقای سایت شما برای بهتر دیده‌شدن در موتورهای جستجو است. اگر سایت خود را خوبی سئو کنید، سهم بیشتری از مشتریان موجود در بازار را نصیب خود می‌کنید.

در انتخاب شرکت طراحی سایت دقت کنید. یک شرکت طراحی سایت خوب روش‌های بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را به خوبی می‌شناسد و در تمام مراحل طراحی و کدنویسی از اصول سئو بهره می‌برد. استفاده نادرست از تکنیک‌های بهینه سازی یا سئو نتیجه‌ی عکس خواهد داشت و ممکن است سایت شما توسط موتورهای جستجو بلاک شود. شرکت‌های موفق برای این منظور پروسه‌ی زیر را دنبال می کنند:

استاندارد سازی کدهای CSS، HTML و … در وب‌سایت

ایجاد ساختار مناسب در وب سایت برای سهولت دسترسی موتورهای جستجو به وب‌سایت
بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب‌سایت
ایجاد لینک‌های داخلی و خارجی مناسب و مرتبط با سایت برای بهبود جایگاه وب‌سایت در نتایج موتور جستجو

بررسی رقبا:

مسلم است که شما تنها ارائه کننده‌ی محصول یا خدمت مورد نظر در بازار نیستید. بی‌شک کسب و کارهای مشابه شما نیز وجود دارد که با شما رقابت می کنند و چه بسا محصول یا خدماتی ارائه می کنند که از کیفیت بهتری نسبت به شما برخوردار است.

در انتخاب شرکت طراحی سایت طراحی حواستان جمع باشد. شرکت‌های طراحی وب موفق حتما در مرحله اول رقبای شما را شناسایی می کنند و با توجه به شرایط آن‌ها وب سایتی برای شما طراحی می کنند که امکان رقابت با رقبای تجاری شما را داشته باشد..

روابط عمومی:

در انتخاب شرکت طراحی سایت این جمله را به یاد داشته باشید: “یک شرکت طراحی سایت موفق، پرسنلی را به خدمت می‌گیرد که علاوه بر سایتتان، برای خود شما نیز اهمیت قابل‌ توجهی قائل باشند.” قطعاً اولین برخورد شما با یک شرکت از طریق واحد روابط عمومی شرکت رخ خواهد داد. در جلسات و مذاکراتی که به منظور آشنایی با شرکت‌های طراحی سایت دارید، متوجه کیفیت روابط عمومی شرکت‌ها خواهید شد. این بسیار حائز اهمیت است. زیرا شما بعد از مرحله طراحی سایت نیاز به پشتیبانی این شرکت‌ها خواهید داشت. زیرا آنها حلقه‌ی اتصال شما به تیم طراحی هستند . آنچه اهمیت دارد این است که یک شرکت خوب طراحی سایت باید از پرسنل پشتیبانی خود بخواهد که با حوصله باشند و در کوتاه‌ترین زمان مشکلات شما را بررسی و رفع کنند.

هزینه:

هزینه طراحی یک سایت با توجه به خدماتی که از طرف شرکت‌ها ارائه می شود، تعیین می شود. یک شرکت خوب بهترین خدمات را با یک هزینه‌ی منصفانه ارائه می کند. شما می‌توانید چندین شرکت طراحی را با یکدیگر از لحاظ هزینه مقایسه کنید. در نهایت در انتخاب شرکت طراحی سایت اگر کیفیت برای شما اولویت باشد، بالاترین کیفیت و اگر بودجه‌ی محدودی دارید، پایین‌ترین قیمت را انتخاب خواهید کرد. برای این منظور به گزینه‌های زیر توجه کنید:

نرخ محاسبه شده ثابت است یا ممکن است تغییر کند؟
این شرکت برای انجام چه گزینه هایی از شما هزینه دریافت می کند؟ (سئو/تولید محتوا/ هاست/ثبت دامنه/…)
این نرخ فقط برای راه اندازی سایت محاسبه شده یا شامل پشتیبانی نیز می‌شود؟

نتیجه گیری:

هر کسی می تواند کمک کند تا شما به عنوان طراح سایت به مکانی که می خواهید برسید.این “رازها” در واقع توصیه های خوبی هستند که طراحان برتر وب مورد توجه قرار می دهند.آنها پله های راهنمایی برای رسیدن به نردبان موفقیت هستند، و وقتی آن را ساختید می توانید قوانین خود را در طراحی وبسایت تنظیم کنید.اما تا آن زمان، بیایید با روش های آزمایش شده ای که می دانیم کار می کنند پیش برویم.

متاسفانه با وجود تمام این موارد که ذکر شده هیچ نظارتی بر حوزه‌ی طراحان وب‌سایت و گرافیست‌ها وجود ندارد و هر کس با داشتن دانش اندک دست به طراحی می زند و صاحبان مشاغل به علت نداشتن اطلاعات کافی از این حوزه اعتماد می کنند و پروژه خود را به کسانی می سپارند که صلاحیت کافی را ندارند. نهایتا در دراز مدت متوجه می‌شوند که با وجود هزینه‌هایی که پرداخت کرده‌اند به اهداف تجاری خود نرسیدند و بعضا گاهی نتیجه‌ی معکوس گرفته‌اند.

هر چند گام های متعددی برای رسیدن به موفقیت در کسب‌وکار باید برداشته شود، اما برخی از گام ها مهم‌تر از بقیه هستند. انتخاب شرکت طراحی سایت، یکی از این گام‌های سرنوشت‌ساز است. آن‌چه اهمیت دارد این است که بدانید طراحی سایت مجموعه‌ای از خدمات است که هر بخش آن را یکی از اعضای شرکت برعهده دارد. پس بهتر است در یافتن تیم و شرکت طراحی دقت لازم را به عمل آورید و ایمان داشته باشید که انتخاب بهترین تیم هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است.

برای مشاوره رایگان در رابطه با طراحی سایت حرفه ای خود، از طریق فرم تماس با ما به کارشناسان دالین وب مراجعه نمائید.

امیدواریم در این مقاله دید شما نسبت به استاندارد طراحی سایت تغییر کرده باشد و بتوانید سایتی با تمام استاندارد های لازم را طراحی بفرمایید. همچنین میتوانید نمونه کار طراحی سایت ما را که مطابق با آخرین استاندارد طراحی سایت می باشد، مشاهده بفرمایید.

در صورت نیاز می توانید مقاله زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

انجمن چیست و اهمیت انجمن ها در کسب و کار اینترنتی

عوامل ضروری و غیر ضروری در طراحی سایت حرفه ای

شرکت طراحی سایت دالین وب و خدمات آن را بیشتر بشناسیم

 

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد راز اعتماد به یک شرکت طراحی سایت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours