راز اعتماد به یک شرکت طراحی سایت چیست؟

40 بازدید
راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

آیا تا به حال در خصوص قوانین بین المللی طراحی سایت یا استاندارد طراحی سایت چیزی شنیده اید؟ کنسرسیوم شبکه جهانی وب و یا به اختصار (W3C (World Wide Web Consortium همانطور که از نام آن پیداست، مسئول وضع قوانین برای طراحی سایت اصولی در جهان می باشد و شامل مجموعه ای از قوانین طراحی سایت است. انجمنی تحت همین نام در حال فعالیت است که وظیفه تصویب قوانین طراحی سایت را بر عهده دارد. تعداد بی شماری از شرکت های طراحی سایت و طراحان بین المللی عضوی از این انجمن هستند.

هر کسی در این انجمن می تواند پیشنهادات و نظرات خود را برای بالا بردن کیفیت خدمات ارائه کند و در انتها اعضای کنسورتیم برای تصویب و یا عدم تصویب آن تصمیم گیری خواهند کرد. قوانین تصویب شده به عنوان استاندارد های الزامی به طراحان سایت ابلاغ خواهد شد و آن ها مکلف به رعایت آن ها می باشند. هر قالبی که در زمینه طراحی سایت برنامه نویسی می گردد، موظف به رعایت این استاندارد ها می باشد و پس از تایید انجمن کنسورتیم، نشان اعتماد W3C به طراح سایت اعطا میشود.

 

درباره W3C یا انجمن کنسرسیوم بیشتر بدانید

انجمن W3C در سال ۱۹۹۴ با هدف وضع قوانین و یکپارچه سازی بر بستر سایت صفحات وب تاسیس شد. بیش از پانصد موسسه و ارگان در زمینه طراحی سایت در این انجمن عضو هستند. و روزانه پیشنهادات و انتقادات خود را به روئت انجمن می رسانند. سه سازمان تحقیقاتی نیز میزبانی این کنسورتیم را بر عهده دارند. این مراکز عبارت اند از : دانشگاه Kieo ژاپن، شرکت MIT آمریکا و NRIA اروپا.

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

۵ مزیت رعایت استاندارد طراحی سایت در ایران

۱- یکپارچگی و سازگاری شرکت های طراحی سایت

پیروی طراحان سایت و شرکت های طراحی وبسایت و اجبار به اخذ نماد W3C باعث نظمی بی نظیر است. و در نتیجه قالب های برنامه نویسی از یکپارچگی و سازگاری فوق العاده ای برخوردار هستند.

خواندن این مقاله  طراحی سایت فروشگاهی یا راه اندازی پیج اینستاگرام

 

۲- اختلال وبسایت هایی که از استاندارد های W3C تبعیت نکنند

کلیه مرورگر های مشهور دنیا همچون گوگل کروم، فایرفاکس، سافاری و … دارای سیستمی هستند که سایت ها را آنالیز و در باز شدن سایت هایی که از استاندارد های روز دنیا تبعیت میکنند حمایت می کنند. در نتیجه سایت هایی که W3C را رعایت نکنند، با افت شدید زمانی برای باز شدن و در نتیجه، کاهش ورودی های گوگل روبه رو خواهند شد. کاربران از دستگاه های متعددی برای دستیابی به اینترنت استفاده میکنند. همچون موبایل، تبلت، لپ تاپ و … که در صورت عدم بروز استاندارد های W3C در قالب ها، به مرور ایراداتی در این قالب ها به وجود می آید. که کار را برای مشاهده کاربران از سایت ها در پی خواهد داشت.

 

۳- امتیاز رتبه بندی بالا سئو گوگل

قالب های وردپرسی که از این قوانین پشتیبانی می کنند، دارای بالاترین امتیار نزد موتور های جستجویی همچون گوگل هستند. و این موتور های جستجو در صورت عدم رعایت قوانین، امتیاز پایین تری را به قالب ها خواهد داد. و در نتیجه ورودی کمتری نیز به سمت این وبسایت ها روانه خواهد کرد و سئو سایت شما دچار مشکل خواهد شد.

 

۴- حمایت W3C از افراد نابینا و کم بینا

برخی از مرورگر های خاص برای افزاد معلول، همچون نابیناها و کم بینا ها. دارای بستری برای تبدیل متون سایت ها به شکل خط بریل هستند که در صورت رعایت قالب های طراحی سایت از استاندارد طراحی سایت W3C این امکان برای مشاهده هر چه بهتر محتوای سایت شما برای آن ها مناسب خواهد بود.

 

۵- تاثیر استاندارد طراحی سایت در قیمت سایت فروشگاهی و شرکتی

هرچه سایت ما به استاندارد طراحی سایت نزدیک باشد، کیفیت سفارش طراحی سایت و در نتیجه قیمت سایت وردپرس تاثیر خواهد داشت. مثلا در قیمت سایت شرکتی خیلی مهم است که سایت ساخته شده به خدمات شرکت مربوطه نزدیک باشد. و یا در قیمت سایت فروشگاهی خیلی مهم است که المان های محصولات در کدام بخش سایت قرار گیرد.

خواندن این مقاله  ۴ نکته برای داشتن یک وب سایت خوب و موفق

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

نتیجه گیری: رعایت استاندارد های W3C به طراحان و کاربران کمک می‌کند که خروجی کار به راحتی در موبایل ها یا گجت های روز دنیا به راحتی نمایش داده شود. هدف از انتشار یک وبسایت نیز در اصل همین است که بتوان منظور خود را به بهترین شکل ممکن به مخاطب رساند و کاربر بتواند از اطلاعات استفاده کند. پس در صورتی که شما یک طراح سایت و در حال خواندن این مطلب هستید. حتما به فکر رعایت دقیق از استاندارد های W3C باشید. در صورتی که شما در حال استفاده از سایت هستید، بررسی کنید که قالب شما حتما از استاندارد های W3C استفاده کند. البته در وردپرس این مورد رعایت می شود و خیال کاربران راحت باشد. تنها در خرید قالب حتما از مراکز معتبر تهیه شود که خدایی ناکرده از کد های غیر استاندارد استفاده نشود.

ما در شرکت دالین وب سعی نموده ایم که مراحل طراحی سایت یا سفارش ساخت سایت را راحت و کیفیت کار را بالا ببریم. و در همین میان قیمت سایت فروشگاهی یا قیمت سایت شرکتی را تا آنجا که بشود مناسب کارفرمای محترم کاهش دهیم. سایت های ساخته شده ما به طراحی سایت شیراز ، تهران محدود نمی شود و هر فرد از هر کجای ایران، میتواند سفارش سایت فروشگاهی یا شرکتی خود را دهد.

 

خطاهای سایت را از دیدگاه W3C چگونه پیدا کنیم؟

انجمن W3C برای سهولت یافتن ایرادات کدنویسی ابزار های متعددی ساخته است که معروف ترین آن ها را به شما معرفی میکنیم.

 

۱- خطای استاندارد طراحی سایت W3C در کد های CSS قالب

کد های CSS وظیفه طراحی بخشی از طرح ظاهری سایت را بر عهده دارد. و بسیار مهم است که طبق استاندارد های W3C  طراحی شود. خوشبختانه ابزاری توسط انجمن W3C آماده که امکان یافتن ایرادات در صفحات سایت را ممکن می سازد. این ابزار با نام CSS Validator شناخته می شود. از جمله وظایف این ابزار، یافتن دقیق ایرادات قالب در کلیه کد های CSS قالب می باشد.

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

۲- خطای استاندارد طراحی سایت W3C در کد های XHTML  و HTML قالب

یکی دیگر از مجموعه کد های معروف هر قالب طراحی سایت، کد های HTML آن می باشد. که وظیفه آماده سازی بستر قالب و چارچوب آن را بر عهده دارد. برای این دسته از کد ها نیز خوشبختانه ابزاری مهیا است. که طراحان سایت میتوانند با آن متوجه ایرادات و خطا های سایت شوند. این ابزار با نام HTML Validator می باشد که به راحتی در کل قالب شما در جستجوی خطا خواهد بود. و در صورت وجود مشکلی، شما را مطلع خواهد کرد.

خواندن این مقاله  ۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه طراحی سایت دالین وب

نتیجه: یافتن خطاهای استاندارد طراحی سایت W3C بسیار حائز اهمیت است و با این دو ابزار به راحتی می توانید ایرادات وبسایت را یافته و جهت رفع آن اقدام نمایید.

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

برای دریافت استاندارد طراحی سایت W3C چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

برای دریافت مجوز W3C رعایت برخی موارد بسیار حائز اهمین است که در ادامه آن ها را بررسی و توضیح خواهیم داد.

 1. خرید خدمات شرکت های معتبر برای خرید دامنه و هاست هر وبسایت.
 2. استفاده از فونت مناسب در قالب وبسایت که در تمام مرورگر ها به راحتی نمایان شود.
 3. سفارش قالب حرفه ای و مطابق با استاندارد طراحی سایت و منطبق با SEO
 4. ساخت المان های مربوط به عناصر مربوط به موضوع سایت
 5. پیش نمایش مناسب سایت برای هرگونه دستگاه همچون موبایل و تبلت و …
 6. نمایش صحیح محتوا در گجت های روز دنیا همچون ساعت هوشمند، تلویزیون هوشمند، مانیتور اتومبیل و …
 7. استفاده درست از تکنولوژی XML
 8. طراحی ریسپانسیو طراحی سایت
 9. استفاده از ابزار های W3C و تصحیح ایرادات آن CSS Validation و HTML Validation
 10. استفاده درست از زبان برنامه نویسی JavaScript
 11. عدم استفاده از بنر های چشمک زن و بی ربط به موضوع سایت
 12. استفاده از چندین مدل محتوایی برای استفاده عموم همچون معلولین(نابینایان- کم بینایان)

راز موفقیت یک وبسایت، استاندارد طراحی سایت است؟

 

نتیجه گیری: امیدواریم در این مقاله دید شما نسبت به استاندارد طراحی سایت تغییر کرده باشد و بتوانید سایتی با تمام استاندارد های لازم را طراحی بفرمایید. همچنین میتوانید از نمونه کار طراحی سایت ما را که مطابق با آخرین استاندارد طراحی سایت می باشد را مشاهده بفرمایید.

در صورت نیاز می توانید مقاله زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

انجمن چیست و اهمیت انجمن ها در کسب و کار اینترنتی

عوامل ضروری و غیر ضروری در طراحی سایت حرفه ای

شرکت طراحی سایت دالین وب و خدمات آن را بیشتر بشناسیم

 

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد راز اعتماد به یک شرکت طراحی سایت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours