ویدیو آموزشی کاهش حجم ویدیو و فیلم

159 بازدید

ویدیو نحوه کاهش حجم ویدیو و فیلم قبل از آپلود در سایت

در این ویدیو کوتاه، در خصوص کاهش حجم ویدیو قبل از آپلود در سایت توضیح خواهیم داد. در صورتی که با سوالی مواجه شدید، آن را با ما درمیان بگذارید. سریعا پاسخگو خواهیم بود. همان طور که میدانید آپلود ویدیوهایی با حجم بالا، باعث کندی سایت میشود. ویدیو ها دارای حجم متفاوتی هستند. با استفاده از نرم افزار handbrake میتوانید حجم ویدیو ها را کاهش دهید. این نرم افزار در اکثر وبسایت ها قابل دسترس است.

نحوه کار با نرم افزار handbrake

نحوه آپلود ویدیو در نرم افزار handbrake

بعد از باز کردن نرم افزار، بعد از کلیک بر روی گزینه source  در قسمت بالا سمت چپ صفحه و انتخاب گزینه file  از فیلد باز شده، میتوانید ویدیوی مورد نظر را آپلود کنید. بارگذاری فیلم روی نرم افزار ممکن است کمی طول بکشد. کلمه ready در قسمت پایین سمت چپ به این معنی است که ویدیوی شما در برنامه بارگذاری شده است.

ذخیره سازی ویدیو

در وسط صفحه نرم افزار، گزینه ی destination قابل مشاهده است. بعد از کلیک برروی گزینه browse میتوانید مشخص کنید که فایل مورد نظر کجا ذخیره شود. به یاد داشته باشید که بهتر است نام فایلی که خروجی میگیرید با نام اولیه ویدیو متفاوت باشد.

کاهش حجم ویدیو با نرم افزار handbrake

روی گزینه video کلیک و از قسمت Quality  کیفیت ویدیو را مشخص میکنیم. اگر نشان گر کیفیت را به سمت راست بکشیم، کیفیت بیشتر و اگر به سمت چپ بکشیم کیفیت کمترخواهد بود. کیفیت و حجم مناسب از اعداد ۲۵ تا ۲۷ میباشد. اگر کیفیت ویدیوی شما چندان اهمیتی ندارد، میتوانید عدد کیفیت را روی ۳۰ قرار بدهید.
بعد از مشخص کردن کیفیت ویدیو دکمه start  را کلیک میکنیم که در قسمت بالا سمت چپ و به رنگ سبز میباشد. بعد از اتمام پردازش حجم ویدیو کاهش خواهد یافت.

خواندن این مقاله  ویدیو بررسی حجم هاست و توضیحات مقدماتی سی پنل

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ویدیو آموزشی کاهش حجم ویدیو و فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours