تولید محتوا در سایت یا در شبکه اجتماعی؟

119 بازدید
تولید محتوا در سایت یا تولید محتوا در اینستاگرام

امروزه سیر عظیمی از کاربران به سمت تولید محتوا در سایت و در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام یا تلگرام روی آورده اند و زمان خود را در آن سپری می کنند. آیا شما نیز در اینستاگرام یا تلگرام ثبت نام کرده و در حال استفاده از آن هستید؟

با توجه به همه گیری استفاده از شبکه های اجتماعی و ترجیه مردم به استفاده از آن، توجه صاحبان مشاغل و شرکت ها نیز به شبکه های اجتماعی معطوف شده است و ترجیه می دهند که به جای طراحی سایت و داشتن یک کسب و کار شخصی، در سیستم های اجاره ای و اشتراکی همچون شبکه های اجتماعی فعال باشند. ایراد کار از آنجا آغاز میگردد که به جای تولید محتوا برای خود، برای صفحه های مجازی خود فعالیت می کنند و مستقیما با کاربران در شبکه های اجتماعی در ارتباط هستند.

در صورتی که تا اینجای مقاله برای شما سوالاتی از قبیل زیر بوجود آمده باشد، ما در ادامه به آن ها پاسخ خواهیم داد.

 • چه عواملی باعث می شود که یک شبکه اجتماعی اینگونه پرطرفدار شود؟
 • آیا تولید محتوا در شبکه های اجتماعی اشتباه است؟
 • چه فرصت هایی در شبکه های اجتماعی وجود دارد؟
 • شبکه های اجتماعی دارای چه مشکلاتی می باشد؟

در این مقاله، به بررسی دقیق سوالات بالا و نقش سفارش طراحی سایت و مراحل طراحی سایت خواهیم پرداخت.

 

تولید محتوا در شبکه اجتماعی و ۳ ویژگی آن

از زمان ورود اینترنت به ایران، شبکه اجتماعی نیز وجود داشت. از قدیمی ترین سرویس های اجتماعی می توان به یاهو مسنجر اشاره کرد. مشهور بودن شبکه های اجتماعی بر اساس تعداد افراد آنلاین موجود در آن بستگی دارد. دلیل علاقه مردم به شبکه های اجتماعی و مهاجرت آن ها به شبکه های دیگر را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

۱- محدودیت های شبکه اجتماعی

یکی از مهم ترین دلایل علاقه یا عدم علاقه کاربران به شبکه های اجتماعی، محدودیت های آن نرم افزار یا سرویس برای کاربران است. مثلا محدودیت وجود شماره برای اضافه کردن اعضا، محدودیت رسانه ای، محدودیت ویرایش مطالب و …

 

۲- آزادی عمل کاربران در شبکه اجتماعی

یکی دیگر از عوامل موثر، استقلال کاربران است. سرویسی که امن نباشد و یا دائما شنود گردد، مورد نر کاربران قرار نخواهد گرفت و سرویسی موفق خواهد بود که کاربران در آن احساس آزادی کنند.

 

۳- محرومیت شبکه اجتماعی در برخی کشور ها

این مورد، ارتباطی به کیفیت سرویس ارائه دهنده ندارد و از جانب کشور ها وجود دارد که اجازه استفاده از سرویس یا شبکه اجتماعی از مردم و کاربران سلب می گردد و کاربران راهی جز مهاجرت نخواهند داشت. ساده از کنار این مورد نگذرید که ممکن است زندگی شما به آن بسته شود.

محرومیت شبکه اجتماعی در برخی کشور ها

نقش تولید محتوا در سایت و شبکه های اجتماعی

یکی از مهم ترین عواملی که باعث معرفی شخص و یا خدمات در فضای آنلاین می گردد، تولید محتوا است. تولید محتوا را می توان تاثیرگذارترین راه ارتباطی کاربران دانست. حال در ادامه در خصوص تولید محتوا در سایت و شبکه های اجتماعی بیشتر توضیح خواهیم داد.

مزایای تولید محتوا در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی

یکی از موثرترین راه های ارتباط مستقیم با کاربران، تولید محتوا در رسانه ای است که مردم در آن حضور دارند. به این صورت، کاربران به راحتی می توانند از خدمات یا محصولات ما آگاه شده و از آن استفاده کنند. برای مثال می توانید به صفحات اینستاگرامی سر بزنید که اینفلوئنسر ها در آن مشغول فعالیت در زمینه کاری خود هستند. اینفلوئنسر به معنای فرد یا مجموعه ای است که در یک زمینه خاص تولید محتوا کرده و خود را در آن حوزه متخصص معرفی میکند و کل تولید محتوای خود را حول همان محور فعالیت خود انجام می دهد.

امروز می شنویم که رقم های بزرگی بابت تبلیغات به اینفلوئنسرها پرداخت می گردد. زیرا این افراد یا مجموعه توانسته اند که مخاطبان هدف خود را در شبکه های اجتماعی جمع کرده. و تبلیغات در این صفحات بسیار بسیار با ارزش و ممکن است. فروش یک وبسایت را متحول کند. حتی هر شرکت و یا فردی به راحتی با صرف زمانی در شبکه های اجتماعی، خود می تواند اینفلوئنسر شده. و از این راه خدمات و محصولات خود را به کاربران معرفی کند. و به جرات می توان گفت که فعالیت در برخی شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام در حال حاضر، می تواند بزرگترین کمپین فروش شما را رقم بزند. زیرا مخاطبان بی شماری در لحظه در حال مشاهده محصولات شما هستند. که ممکن است در سایت به این سرعت این مورد امکان پذیر نباشد.

خواندن این مقاله  22 دلیل مهم که نشان دهنده طراحی مجدد سایت است

 

معایب تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شاید با توجه به توضیحاتی که داده شد و مطالعه کردید، سخت بتوان در این خصوص صحبت کرد و شما خواننده محترم را قانع کرد. مواردی که در ادامه گفته می شود، ایراداتی است بسیار جدی که باید آن را در نظر گرفت.

شروع توضیحات خود را از ستر اجاره ای شبکه های اجتماعی آغاز میکنم. هر سیستم شبکه اجتماعی دارای چارچوب و قوانینی است. که در صورت عدم رعایت کاربران از آن با عواقبی همراه است. حال گاهی برخی از این قوانین بسیار سختگیرانه است. و پس از سال ها وقت گذاشتن برای صفحه شخصی خود به یک باره به علت عدم نقض قوانین و یا فشار رقبا و گزارش مکرر آن ها، شاهد از بین رفتن حساب کاربری خود باشید. حال هر مقدار تولید محتوا و تلاش برای افزایش کاربران در صفحات مجازی شما به یکباره از بین خواهد رفت.

از معایب دیگر شبکه های اجتماعی عوامل سیاسی حاکم بر کشور می باشد. که ممکن است با تصویب قوانینی، استفاده از صفحه شبکه های اجتماعی که سال ها برای آن تلاش شده است. را ویران خواهد کرد و کاربران را مجبور به مهاجرت به پلتفرمی جدید خواهد کرد. همانطور که در این سال ها دائما شاهد آن بوده ایم. پس مجددا کل ساخته های شما ویران خواهد شد.

عیب دیگر کار عدم استفاده از گوگل است. اکثر شبکه های اجتماعی، از رتبه پایینی در گوگل برخوردار هستند. و تولید محتوای شما در هیچ بانک اطلاعاتی در گوگل قرار نخواهد گرفت. و اگر صفحه شما بسته شود نیز کل اطلاعات به یکباره حذف خواهد شد. شاید پیش خود خواهید گفت که چه میشود کرد؟ در ادامه توضیح خواهیم داد.

معایب تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

 

مزایای تولید محتوا در سایت شخصی خود

همانطور که آگاه هستید، کسب و کار اینترنتی یک کار عادی نیست و سیستمی است که دائما فعال و در جال کار می باشد. همانطور که می توانید به دیجی کالا نگاهی بیندازید در پونزه سالی که از تولد این وبسایت می گذرد، ما شاید محبوبیت بیشتر این وبسایت شده ایم و زمانی نبوده است که از بین برود. ۱۵ سال است که کاربران به راحتی می توانند در این وبسایت خرید کنند و نه تغییری در اسم سایت را شاهد بوده ایم و نه قدرتی وجود دارد که جلو عملکرد دی جی کالا را بگیرد و برای آن قوانین تنظیم کند.

پس می توان گفت طراحی سایت یک پشتوانه قدرتمند است که کوه نیز آن را تکان نخواهد داد.

از مزایای دیگر تولید محتوا در سایت می توان به موتور جستجوگر گوگل اشاره کرد. تنها کافی است یک محصولی که در دیجی کالا وجود دارد را در گوگل سرچ بفرمایید. مشاهده خواهید که آن محصول بالاتر از بقیه به کاربران نشان داده می شود و این امر فروش بی شمار را به همراه خواهد داشت. تازه تمام این موارد و خدمات گوگل به رایگان می باشد. یعنی شما برای معرفی خدمات و یا محصولات خود نیاز به پرداخت هزینه تبلیغاتی به گوگل ندارید و گوگل خدمت کار شخصی شما خواهد بود.

خواندن این مقاله  عوامل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی

اگر نیاز به طراحی سایت مشابه دی جی کالا دارید، می توانید با ما در ارتباط باشید. در صورتی که علاقه دارید که محصولات شما هم در کنار محصولات دیجی کالا دیده شود نیز می توانید از مشاوره طراحی سایت ما برخوردار شوید.

 

چالش های تولید محتوا در سایت شخصی

شاید تعجب کنید ولی سایت نیز معایب خاص خود را دارد. از جمله معایب سایت، گستردگی و پیچیدگی های آن می باشد. شما زمانی که محصولی را در شبکه اجتمماعی قرار میدهید به  آسان ترین شکل ممکن می توانید به فروش آن محصول دست یابید اما در سایت شما برای داشتن یک فروش عالی باید مجموعه ای از اقدامات را انجام دهید که ممکن است در نگاه اول ساده به نظر نرسد. اما به مرور و آماده سازی سیستم فروش خود، فروش خودکار را خواهید داشت.

از معایب دیگر آن می توان به قیمت سایت فروشگاهی ، قیمت سایت شرکتی و در کل قیمت طراحی سایت اشاره کرد. شما برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی اکثرا به صورت رایگان می توانید این کار را انجام دهید. اما در سایت شما چند هزینه را در ابتدای کار باید کنار بگذارید. یک مورد هزینه هاست و دامنه سایت است. در صورتی که با این موارد آشنا نیستید، کافی است در زیر همین مقاله یا به صورت تلفنی با ما در ارتباط باشید. هزینه دیگر شما مربوط به هزینه طراحی سایت می باشد. آماده سازی سیستماتیک یک وبسایت از جمله مواردیست که جزو تخصص ماست و بابت آن مشمول هزینه طراحی سایت خواهید بود.

در صورتی که میخواهید تا همین جای مقاله از قیمت های طراحی سایت ما آگاه شوید، کافی است، لینک زیر را کلیک بفرمایید.

قیمت طراحی سایت

چالش های تولید محتوا در سایت شخصی

 

جمع بندی بخش مقایسه تولید محتوا در سایت و شبکه اجتماعی

همانطور که قبلا هم بیان شد، تولید محتوا جهت حذب مخاطب بسیار مهم است. در این بخش مزایا و معایب هر کدام از گزینه ها توضیح داده شد. در ادامه راهکار هایی جهت استفاده بهینه از تولید محتوا ارائه خواهیم کرد.

 

تولید محتوا چیست و آیا هرکسی قادر به تولید محتوا است؟

در این بخش در خصوص انواع تولید محتوا صحبت کرده و شما را با جوانب آن آشنا خواهیم کرد.

 

انواع تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و سایت

واژه تولید محتوا به معنای خلق یک راه برای ارائه خدمات و محصولات به مشتریان می باشد. از همین رو، انواع مختلف راه ها برای ارائه محصولات و خدمات وجود دارد. یکی از مهم ترین راه ها برای ارائه خدمات و محصولات تولید محتوای ویدیویی است. ساختن فیلم آموزشی و محتوای ویدئویی، بسیار در جلب نظر کاربران موثر می باشد. در محتوای ویدیویی شما می توانید احساس را با گرافیک ناب کامپیوتری برای خلق بهترین ها پدید بیاورید و کاربر را با محتوای آموزشی یا تبلیغاتی خود درگیر کنید.

دومین ابزار برای تولید محتوا، محتوای تصویری و اینفوگرافی است. پس از ویدیو ارائه تصاویر و اینفوگرافی ها در جلب نظر کاربران بسیار موثر خواهد بود. البته ارائه تصاویر به تنهایی نمی تواند صددرصد منظور شما را برساند(همچون ویدیو) اما می تواند نمونه کار گرافیک ناب را با یک تصویر زیبا و متن در هم تلفیق کرده و یک اثر زیبا در دید کاربر به وجود بیاورید.

 

تولیدمحتوا در شبکه های اجتماعی و سایت

سومین نوع ابزار موثر در تولید محتوا، محتوای متنی است. محتوای متنی از قدیم در بین مردم رواج داشته و به شکل کتاب و کتیبه ها به جای مانده است. در فضای اینترنت نیز محتوای متنی بخصوص برای گوگل با ارزش است و نحوه داستان سرایی و درگیری کاربر با متن به شکل استادانه، خیلی در جلب کاربران موثر می باشد. از لحاظ سئو هنوز هم متن در جایگاه اول قرار دارد. اما پیش بینی می گردد که محتوای ویدیویی به زودی جایگزین گردد.

خواندن این مقاله  13 مزیت فوق العاده طراحی فروشگاه اینترنتی

چهارمین راه ارتباطی در تولید محتوا، پادکست صوتی می باشد. این مورد از طرفداران زیادی برخوردار نیست. زیرا آماده سازی محتوای صوتی ناب بسیار سخت و زمانبر است. و اگر هم به خوبی از پس آن بر بیایید. ممکن است طرفداران کمتری نسبت به سه روش اول داشته باشد.

راه های بی شمار دیگری برای تولید محتوا وجود دارد که ما به چهار تا از مهم ترین آن ها اشاره کردیم. در صورتی که راه های دیگری را می شناسید، از بخش کامنت ها با ما در ارتباط باشید و در اختیار خوانندگان قرار دهید.

تولیدمحتوا در شبکه های اجتماعی و سایت

 

آیا هر کسی می تواند تولیدمحتوا کند؟

جواب این سوال در بررسی تخصص فرد مورد نظر دارد. هرچه شما در خصوص موضوعی که قصد تولید محتوا دارید، اطلاعات بیشتری داشته باشید، طبعا کیفیت تولید محتوای شما بالاتر خواهد بود. در خصوص این سوال نمی توان نظر دقیقی داد. اما هر فرد برای تولیدمحتوا نیازمند یادگیری یک سری مهارت ها دارد. مثلا برای تولید محتوای ویدیویی شما نیاز به گذراندن آموزش فن بیان دارید. نیاز به اعتماد به نفس دارید و خیلی مهارت دیگری که هر فرد برای رفتن به جلوی دوربین به آن نیاز دارد. در صورتی که در امر تولید محتوای سایت خود مشکلی داشتید، کارشناسان تولید محتوای دالین وب می توانند در این امر به یاری شما بیایند.

 

تولید محتوا در سایت یا در شبکه های اجتماعی؟

ما تا این جای مقاله، در خصوص تولید محتوا و مزایا و معایب آن صحبت کردیم. هر چه به انتهای مقاله نزدیکتر می شویم، به نتیجه گیری و جمع بندی مطالب نیز نزدیک تر خواهیم شد.

نکته خیلی مهم این است که تولیدمحتوا حالا به هر صورت ممکن، نباید از بین برود! اگر قرار است که شما تولید محتوایی برای شبکه های اجتماعی خود انجام دهید، کل محتوا را به سایت خود نیز منتقل کنید. تا آنجا که می شود محتوای تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی نگه دارید و محتوای آموزشی را کاملا به سایت منتقل کنید که از بین نرود و سالیان سال، باقی مانده و امتیاز آن برای شما ثبت گردد.

در کل تلفیق تولید محتوا در شبکه اجتماعی و سایت، باعث میگردد که مزایای هر دو روش را با تولید محتوا کسب کرده و معایب هیچ یک در کسب و کار شما تاثیر منفی نداشته باشد. نهایتا اگر شبکه اجتماعی از دسترس خارج شد. محتوای خود را به شبکه اجتماعی جدید منتقل خواهید کرد. یا اگر سایت توان فروش بالایی نداشت، فروش خود را از جانب شبکه های اجتماعی تضمین خواهید کرد.

 

ارتباط بین تولید محتوا در سایت و شبکه های اجتماعی

همواره جهت تولید محتوای شما به چه شکل در سایت و شبکه های اجتماعی برنامه ریزی کنید. مثلا اگر قرار بر ضبط ویدیویی است. یک نسخه برای سایت و یک نسخه برای شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، یوتیوب و آپارات آماده شود. با این کار، با یک تیر چند نشان خواهید زد.

 

آیا تولیدمحتوا در یک بستر به تنهایی کافی است؟

معمولا جواب خیر است. شما باید محتوای خود را تا آنجا که می توانید به صورت ویروسی در همه پلتفرم ها قرار دهید اما سایت اولین جایگاه تولید محتوای شما باشد. اینگونه نباشد که محتوای شما اول در یوتیوب باشد و پس از چند ماه به سایت هم اضافه شود. اول سایت و بعد از آن مابقی پلتفرم های رایج.

لطفا در صورتی که با سوالی مواجه شدید، از بخش کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

در صورت نیاز مقاله زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

سه راز شگفت انگیز برای راه اندازی کسب و کار آنلاین از صفر

موفق باشید

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد تولید محتوا در سایت یا در شبکه اجتماعی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =

 1. سلام. سوالی در ارتباط با تولید محتوا در شبکه های مجازی و وبسایت داشتم.
  من پیج اینستا گرام و کانال تلگرام دارم و به تازگی وبسایتی هم راه اندازی کردم میخوام بدونم که این امکان هست که بعد از انتشار مقاله ای توی وبسایتم به وصرت خود کار داخل شبکه های اجتماعی کسب و کارم ارسال بشه؟

  ۱

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر امکان ارسال اتوماتیک مطالب از سایت به تلگرام وجود داره ولی این مورد برای اینستاگرام در دست نیست، شاید در آینده پلتفرم اینستاگرام هم این امکان را اضاف کند.

   ۱

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours