عوامل ضروری در طراحی سایت حرفه ای

226 بازدید
عوامل ضروری و غیر ضروری در طراحی سایت حرفه ای

یک وب سایت استاندارد باید عوامل زیادی را در خود داشته باشد. طراحی سایت حرفه ای باید به نحوی باشد که نیاز های مشتری را بر طرف کند. طراحان سایت با داشتن دانش برنامه نویسی وب و فنون دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی و استفاده از اصول گرافیکی وتجربه خود، توانایی ساخت وبسایت بهینه را دارند. یک وب سایت فروشگاهی یا شرکتی باید باعث بهبود کسب و کار مدیریت سایت خود شود. این مهم ترین هدف ایجاد وب سایت ها است.

عوامل مهمی برای داشتن یک سایت حرفه ای و بهینه وجود دارد که باید آن‌ها را دانست. افراد با تجربه در این زمینه این استانداردها را رعایت می کنند و نتیجه پایانی را فوق العاده به شما تحویل می دهند. برای شروع سفارش طراحی سایت خود به سراغ این افراد و شرکت ها بروید.

 

اهمیت رعایت استاندارد در طراحی سایت حرفه ای

هدف اصلی همه ی مشتریان بهبود کسب و کار آنلاین یا غیر اینترنتی است. نکته مهم در اینجا دانش مشتری است. آیا صرفا باید مطابق خواسته مشتری جلو رفت و خیلی از استانداردها را کنار گذاشت؟ یا باید مطابق استانداردها جلو رفت و خواسته مشتری را در اولویت دوم قرار داد؟

 

اکثر مشتریان آشنایی چندانی با قواعد طراحی سایت حرفه ای و نکات تخصصی در این زمینه ندارند. در این موقیت شرکت طراحی سایت باید استاندارد ها و بهینه سازی ها را برای مشتری بیان کند. طراحی بهینه سایت باید مطابق استاندارد ها باشد نه سلیقه شخصی. وقتی مشتری خواهان طراحی لوگو بصورت کاملا غیر استاندارد و حرفه ای است، این تیم طراحی لوگو است که باید نکات لازم را در اختیار مشتری بگذارد. در نهایت لوگو طراحی شده باید مطابق استانداردهای گرافیکی باشد تا در انتها یک سایت بهینه داشته باشیم.

در این مقاله سعی شده نکات و عوامل ضروری برای داشتن یک طراحی بهینه وب سایت بصورت کامل بیان شود.

 

بیان اهمیت موضوع اصلی وب سایت به مخاطب

اگر در حال طراحی سایت حرفه ای با موضوع معرفی شرکت هستید. باید توجه کنید که خدمات شرکت طراحی سایت در شیراز با تهران به صورت کامل و در دسترس ترین حالت به مخاطب ارائه شود. مشتری برای یافتن خدمات شما نباید در سایت سردرگم شود. با رعایت این نکته بازدهی سایت شما دست خوش تغییرات فوق العاده ای میشود.

به طور مثال اگر شما صاحب وب سایت فروشگاهی هستید. محصولات خود را باید در بهترین قسمت سایت که مشتری سریعا آنها را مشاهده کند قرار دهید. توضیحات کامل و کاربردی یکی دیگر از نکات برای سایت های فروش آنلاین است. همچنین ممکن است شما صاحب یک وبسایت خبری باشید، نکته مهم دسترسی سریع کاربران به بخش اخبار و مقالات شما است. در طراحی سایت حرفه ای کاربر همیشه باید در سریع ترین زمان به خواسته خود برسد.

 

استفاده از تبلیغات مرتبط با موضوع سایت چقدر اهمیت دارد؟

یکی از عواملی که برای اکثر کاربران اذیت کننده است، تبلیغات زیاد و نا مرتبط در سایت ها است. اگر شما یک سایت خبری تکنولوژی دارد، نباید از تبلیغات مرتبط با معماری استفاده کنید. این کار باعث ترک کاربران شما میشود. بهترین نوع تبلیغات در سایت استفاده از تبلیغات مرتبط با موضوع وبسایت شما است. با ایت روش بازخورد خوبی از تبلیغات سایتتان دریافت میکنید.

خواندن این مقاله  تولید محتوا در سایت یا در شبکه اجتماعی؟

اهمیت استفاده از تبلیغات مرتبط با موضوع سایت

 

استفاده بهینه و معقولانه از تبلیغات در سایت

مطمئنا شما هم به وب سایت هایی که بصورت بسیار آزار دهنده از تبلیغات استفاده میکنند برخورده اید. کاربران هنگام مشاهده اینگونه سایت ها با حجم زیادی تبلغ متفاوت و چشمک زن مواجه میشوند. همین نکته باعث سر در گمی کاربر شده و معمولا ترک سایت را به ماندن و مطالعه مطالب سایت ترجیح میدهند.

سعی کنید به کاربران خود احترام گذاشته و از تبلیغات در حد استاندارد و بهینه در سایت خود استفاده کنید.

 

تاثیر روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت حرفه ای

با بررسی وبسایت های بزرگ و مطرح دنیا به اهمیت روانشناسی رنگ در طراحی سایت حرفه ای و بهینه شده پی می‌برید. اکثر سایت های بزرگ دنیا از تعداد محدودی رنگ در طراحی سایت فروشگاهی یا شرکتی خود بهره میبرند. شما هم ازین استاندارد UI و UX در سایت خود بهره ببرید.

نکته دیگری که حائز اهمیت است، انتخاب پالت رنگی جهت طراحی سایت شماست. شما میتوانید پس از انتخاب رنگ اصلی جهت طراحی وبسایت خود در هنگام مراحل طراحی سایت تان به سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند بروید. این سایت ها رنگاهی متناسب با رنگ اصلی انتخابی را به شما می‌دهند.

پس از انتخاب پالت رنگی اختصاصی سایتتان درنظر داشته باشید که به آن وفادار باشید. نباید در قسمتی از سایت یا در صفحاتی خاص از رنگاهی متفاوتی استفاده کنید. این کار باعث از بین رفتن هارمونی سایت شما میشود.

تاثیر روانشناسی رنگ در طراحی سایت حرفه ای

 

انتخاب رنگبندی سایت مرتبط با موضوع و فعالیت آن

موضوع وب سایت مهم ترین عامل در انتخاب رنگبندی سایت شماست. در طراحی سایت حرفه ای رنگ اهمیت بالایی دارد. گاهی لازم است برای ایجاد حس شادی و نشاط در سایت از رنگ های تند استفاده کرد. برعکس این مورد در سایت هایی لازم است برای القا حس آرامش و امنیا رنگ های ملایم و روشن را در نظر گرفت. شاید هم انتخاب شما برای ایجاد حس شیک بودن و خاص بودن سایتتان انتخاب رنگهای تیره باشد. در هر صورت جهت انتخاب رنگبندی بسیار دقت به خرج دهید و نتیجه آن را ببینید.

 

هدف اصلی وب سایت باید برای مخاطب قابل لمس باشد

هر بازدیدکننده ای در هنگام ورود به سایت شما در ابتدا نگاهی کلی و اجمالی به کل سایت می‌اندازد. اگر در نگاه اول و مرور کلی سایت نتوانید اعتماد کاربر را جذب کنید، مخاطب به سراغ سایت های دیگر می‌رود.

این چند دقیقه طلایی ( حدود ۵ دقیقه ) فرصتی کوتاه و محدود برای معرفی کسب و کار و وبسایت شما است. اگر در این مدت نتوانید هدف و مطالبتان را به مشتری برسانید، خروج کاربر دور از ذهن نیست. شما باید مهم ترین مطالبتان را برجسته تر نمایش دهید. استفاده از تگ های ( هدینگ ۱ و ۲ ) در عنوان مطالب بسیار موثر است.

 

کوتاه کردن پاراگراف در طراحی سایت حرفه ای و تولید محتوا

یکی از خسته کننده ترین عوامل برای کاربر. پاراگراف های طولانی و بدون پایان است. بهترین کار استفاده از پاراگراف های کوتاه و کاربردی تر است. از دیگر نکاتی که به کاربر برای خواندن راحت تر پاراگراف ها کمک میکند استفاده از زیرعنوان های معنا دار است. باید توجه داشته باشید که تولید محتوا می‌تواند بسیار در رشد سایتتان کمک کند.

خواندن این مقاله  راز اعتماد به یک شرکت طراحی سایت چیست؟

اهمیت تولید محتوا برای داشتن سایت قدرتمند و بهینه

 

ساده سازی فرم ثبت نام در طراحی سایت حرفه ای و بهینه

کاربران به تکمیل فرم هایی با فیلد فراوان رقبتی نشان نمیدهند. یکی از کارهای دشوار برای مشتری های سایت شما، تکمیل یک فرم با فیلد های متعدد است. این کار علاوه بر منصرف کردن کاربر از ادامه کار، باعث کاهش بازدید سایت هم میشود. بهترین حالت استفاده از یک فرم با کاراکترهای محدود است. حتی یک سری از فبلد های نه چندان مهم را هم به صورت اختیاری در بیاورید.

میتوان گفت که یک فرم استاندارد برای کاربر شامل فیلد های روبرو است: نام و نام خانوادگی (ضروری)، آدرس ایمیل یا شماره تماس که نسبت به نیاز شما یکی را ضروری در نظر بگیرید. مابقی فیلد ها قابل چشم پوشی هستند.

 

سیاست گذاری دقیق روی تولید محتوای جهت طراحی سایت‌ حرفه ای

از مهم ترین نکات در تولید محتوا برای سایت بکارگیری متون کاربردی و با اهمیت است. کاربران علاقه ای به خواندن مقالاتی که بی دلیل طولانی شده اند را ندارند. زیادی گویی در مطالب فقط باعث از بین رفتن علاقه کاربر نسبت به متن شما می‌شود. بهتر از در مقالات و مطالبی که طول بیشتری دارند از عکس‌ها و ویدئو های مرتبط استفاده کنید. این کار باعث خسته نشدن کاربر میشود. همیشه این نکته را در نظر بگیرید که درباره ی موضوع کلی سایت مطلب ایجاد کنید، موضوعات متفرقه برای کاربران شما جذابیت ندارد.

 

انتخاب کلمات و جمله بندی مناسب در تولید محتوای وب سایت

اگر محتوای سایتتان را خودتان تهیه میکنید، لازم است این نکات را در نظر بگیرید. جمله بندی و استفاده از قوانین نگارشی صحیح یکی از الزامات تولید محتوا است. استفاده از کلمات نامناسب در متن میتواند کاربر را ناامید کند و میل به ادامه خواندن مطلب را از او بگیرد. اگر شما قصد طراحی سایت حرفه ای دارید و دانش تولید محتوای سئو شده و تخصصی را ندارید، حتما این کار را به متخصصان تولید محتوا دالین وب واگذار کنید تا نتایج بهتری هم مشاهده کنید.

 

استفاده از کلمات کلیدی در سایت باید در حد معقول باشد

استفاده از کلمات کلیدی در سایت

شاید سال های قبل را به خاطر داشته باشید. اکثر سایت ها برای گرفتن رنک بیشتر در گوگل و آمدن به صفحات اول به صورت دیوانه وار از کلمات کلیدی و برچسب های متعدد استفاده می‌کردند. این کار باعث نارضایتی اکثر کاربران بود. در بیشتر موارد سایت مورد نظر مطلبی که مورد نیاز ما بود را در خود نداشت. فقط تبلیغات فیک بود که این سایت را در نتایج بالا آورده بود. امروزه با هوشمند شدن و طراحی سایت حرفه ای هرچه بیشتر موتور جستجوی گوگل. دیگر استفاده از کلمات کلیدی متعدد کاربرد ندارد و این رضایت کاربر است که در درجه اول قرار دارد.

سعی کنید در متون خود از کلمات کلیدی معنادار و به اندازه استفاده کنید. زیاده روی در استفاده از کلمات کلیدی سودی روی رنکینگ سایت شما ندارد بلکه باعث کاهش رتبه آن می‌شود.

 

طراحی مناسب منوهای وب سایت باعث حس رضایت در کاربر می‍شود

شاید برای شما پیش آمده باشد که وارد سایتی شوید و پس از اسکرول به پایین منو سایت نمایش داده نشود. استفاده از منو های چسبان این روزها جزوی از استاندارد طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی شده است. باید منو سایت شما به گونه ای باشد که در حالت موبایل و دستکتاپ کاملا کاربردی باشد. همهی موارد مورد نیاز و دسته بندی های سایتتان و خدمات شما باید در منو گنجانده شده باشد. در انتها راه های ارتباط با ما و درباره ما هم بهتر از در منو وجود داشته باشد.

خواندن این مقاله  طراحی سایت شرکتی برای مشاغل (راهنمای جامع)

 

 اهمیت سرعت بارگذاری در طراحی سایت حرفه ای

به طور میانگین زمان مناسب برای لود شدن یک ساعت با سرعت اینترنت مناسب چیزی حدود ۱ تا ۳ ثانیه است. هرچه این زمان بیشتر باشد شانس شما جهت انتخاب شدن توسط کاربر پایین می‌آید. کاربران معمولا زیاد منتظر لود شدن صفحه نمیمانند و سراغ سایت بعدی میروند. یکی از راه های بالا بردن سرعت سایت استفاده از کد های css فشرده است. این روش در سرعت نهایی لود بسیار موثر است. استفاده از هاست های مرغوب دیگر موردی است که باید به آن توجه کنید. بهینه سازی فایل های جاوا اسکریپت هم در سرعت سایت شما تاثیر زیادی دارد. در آپلود تصاویر و ویدئو های سایت هم دقت لازم باید صورت گیرد. حجم فایل ها نباید زیاد تر از حد استاندارد باشد.

تاثیر سرعت لود سایت در رضایت کاربر

 

برای داشتن طراحی سایت حرفه ای در استفاده از تصاویر زیاده روی نکنید

هیچ نیازی به استفاده و بکاربردن تصاویر در سرتاسر سایت نیست. در خیلی از موارد وجود متن کفایت میکند و نیاز به بارگذاری تصویر نیست. استفاده بیش از حد از فایل های چند رسانه باعث کند شدن سایت و کاهش سرعت بارگذاری آن میشود. بهتر است از عکس هایی با حجم کمتر از ۲۰۰ کیلوبایت در سایت خود استفاده کنید تا به سرعت بهینه سایت نزدیک شوید.

 

فونت مورد استفاده در طراحی سایت چقدر اهمیت دارد؟

رعایت اندازه حروف سایت و استفاده از فونت مناسب در جلب رضایت کاربر بسیار موثر است. بهتر است در صورت نیاز اندازه یا نوع فونت را در حالت موبایل و دسکتاپ شخصی سازی کنید. یکی از نکات مهم استفاده نکردن از فونت های متفاوت در سایت است. کاربر با مناسب بودن فونت و اندازه آن بسیار حس خوبی از دیدن سایت پیدا می‌کند.

 

بکاربردن عناصر گرافیکی جذاب در طراحی سایت حرفه ای جهت جذب مشتری

یکی از کارهای جدید طراحان سایت در پروژه های آن‌ها استفاده از ابزار های گرافیکی جذاب است. با استفاده از المان ها و آیکون های خاص به سایتتان روحی تازه بیفزایید. حتی برای بهتر شدن سفارش ساخت سایتتان میتوانید در آن از گرادینت استفاده کنید. این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از این موارد نباید بیشتر از حد استاندارد باشد. این کار ممکنه است نتیجه عکس دهد.

جذب مشتری طراحی سایت حرفه ای

 

از سبک های قدیمی طراحی سایت استفاده نکنید

اگر میخواهید همواره پیشرفت کنید و در زمره سایت های با رنکینگ بالا قرار گیرید، باید همیشه بروز باشید. استفاده از gif ها و طرح های قدیمی در طراحی سایت حرفه ای انجام نمیشود و به سایت شما ضربه می‌زند. استفاده بیش از حد از عناوین و ایموجی های غیر مرتبط را کنار بگذارید. وقت آن رسیده تا طراحی سایت با استاندارد های روز دنیا را در دستور کار خود قرار دهید. بدون تردید با کمی خلاقیت، صبر و تداوم به قله های موفقیت در کسب و کار اینترنتی خواهید رسید.

همچنین مقالات زیر را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه شرکت دالین وب

مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

دلیل نیاز کسب و کارها به طراحی فروشگاه آنلاین

۹ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عوامل ضروری در طراحی سایت حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours