عوامل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی

146 بازدید
عوامل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی چیست؟

از گذشته تا به امروز، شاهد رشد شگرف تکنولوژی و گسترش اینترنت و  رشد کسب و کارها و خرید اینترنتی بوده ایم. قبل از گسترش اینترنت و فروشگاه اینترنتی، مردم بصورت حضوری و با اسکناس، خریدها و مبادلات خود را انجام میدادند. همچنین حجم بالایی ازنقدینگی در تجارت ها وجود داشت. مردم مجبور بودند راه زیادی را برای خرید کالا و یا خدمات طی کنند. این باعث اتلاف میزان زیادی وقت و هزینه می شد.

در حال حاضر با گسترش اینترنت، مردم به راحتی در حالتی که در خانه خود نشسته اند، چندین خرید اینترنتی انجام میدهند. در کنار آن، کارهای شخصی خود را انجام می دهند. با توجه به اینکه بشر در طول تاریخ، همیشه به دنبال آسودگی کار خود بوده است، گسترش خدمات آنلاین، چندان دور از ذهن نیست.

در این مقاله، به بررسی چگونگی افزایش خرید اینترنتی در ایران و حواشی این بستر آنلاین می پردازیم. همچنین توضیح می دهیم که در روند خرید اینترنتی، چه اتفاقی می افتد و چه مشکلاتی ممکن است روی دهد.

  • به چه دلیل میزان خرید اینترنتی در ایران افزایش یافته است؟
  • مزایای خرید و فروش اینترنتی چیست؟
  • آیا به فروشگاه آنلاین میتوان اعتماد کرد؟
  • آیا نماد اعتماد الکترونیکی قابل دور زدن است؟
  • اگر جرمی در خرید و فروش اینترنتی رخ دهد، چگونه به آن رسیدگی می شود؟

امروزه با گسترش فضای آنلاین کمتر کسی می ‌تواند قدرت و امکاناتی که توسط فضای اینترنت ایجاد شده است را نادیده بگیرد بازتاب این تحول نه تنها در فضای تحقیق و پژوهش، بلکه در تقریبا در تمامی عرصه ‌های زندگی از ساده ترین چیزها مانند خرید روزمره تا پرتاب موشک و مقالات علمی دیده می شود. از استارت آپ های کوچک و کسب و کارهای نوپا تا شرکت های بزرگ همگی از فضای قدرتمند اینترنت بهره می گیرند. در فضای بسیار رقابتی امروز مشتریان ترجیح می دهند که کالاهای خود را به راحت ترین شکل و بدون آنکه به خیابان ها سر بزند از طریق این فضا تهیه کنند. همه اینها نشانه های رشد روز افزون فروشگاه های اینترنتی است. صاحبان کسب و کار نیز با راه اندازی فروشگاه اینترنتی مستقیم با مشتریان خود در ارتباط هستند و محصولات خود را به صورت آنلاین نشان می دهند

عوامل رشد میزان خرید اینترنتی و طراحی سایت در ایران

رشد قابل توجه میزان خرید اینترنتی در ایران

بسیاری از شرکت های خصوصی و دولتی، تمرکز خود را بر روی مبحث تجارت الکترونیک قرار داده اند. این مبحث باعث افزایش میزان فروش و توسعه این شرکت ها در قرن حاضر می شود. بر اساس آمار، میزان دسترسی تجار و بازرگانان ایرانی به بستر اینترنت برای انجام مبادلات خود با دیگر کشور ها و تولید کنندگان، در رتبه بسیار خوبی قرار دارد. تجارت الکترونیک خود به دو دسته خرده فروشی و عمده فروشی تقسیم می شود. در خرده فروشی، اجناس به صورت تکی و مستقیما به دست مشتری نهایی می رسد؛ اما در عمده فروشی، اجناس به صورت تعداد بالا به دست دیگر فروشندگان خرده در سراسر ایران می رسد و پخش می شود.

افزایش فروش اینترنتی

 

خرده فروشی سهم بیشتری را نسبت به عمده فروشی در خرید اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد. اکثر فروشگاه های اینترنتی، به صورت خرده در فروش کالا فعالیت دارند. بر اساس آمار، میزان فروش کالا از طریق اینترنت، به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان در سال رسیده است.

اخیرا خرید اینترنتی و تجارت الکترونیک به گونه ای گسترش یافته است که بسیاری از فروشندگان از فروش به صورت حضوری، به فروش به صورت آنلاین روی آورده اند.

فروش و خرید اینترنتی مزایای بسیار زیادی را هم برای فروشنده و هم برای خریدار دارد.

 

مزایای طراحی و سفارش فروشگاه اینترنتی

از مزایای فروش اینترنتی می توان به افزایش چشمگیر میزان فروش اشاره کرد. در بستر آنلاین، هیچ محدودیتی از لحاظ میزان فروش، تنوع محصولات و تعداد آنها وجود نخواهد داشت. صاحب فروشگاه آنلاین می تواند چندین میلیون تومان در روز فروش داشته باشد. حتی میتواند چند صد دسته بندی محصول را در فروشگاه اینترنتی خود مدیریت سایت کند.

یکی از مزایای مهم در فروش اینترنتی، اشتغال زایی است. صاحب فروشگاه اینترنتی می تواند بدون محدودیتی، افراد مختلفی را جهت کار در فروشگاه استخدام کند و فروش خود را گسترش دهد.

آنلاین کردن بستر فروشگاه اینترنتی ، کمک شایانی به کاهش آلودگی هوا می کند. اگر فروشگاه های آنلاین وجود نداشتند، خریدار مجبور به استفاده از وسایل نقلیه برای حضور در مغازه ها و خرید اجناس خود بود و این باعث افزایش آلودگی هوا می شد.

با راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، فروشنده می تواند توضیحات و مشخصات هر کالا را به صورت مشخص نوشته و از توضیح دادن های متوالی در مورد هر محصول جلوگیری کند.

طراحی فروشگاه اینترنتی نه تنها برای فروشنده، بلکه برای خریدار هم مزایایی دارد.

خریدار تنها با وارد کردن آدرس فروشگاه اینترنتی و فشردن تنها چند دکمه، می تواند یک خرید اینترنتی انجام دهد.

همچنین بستر فوبسایت فروشگاهی ، زمینه مقایسه محصولات، اضافه کردن محصول خاص به محصولات مورد علاقه و یک خرید مطمئن و راحت را برای خریدار فراهم کرده است.

از ویژگی های بارز یک فروشگاه اینترنتی، عدم وجود محدودیت جغرافیایی برای خرید کردن است. شما ممکن است محصولی را در شهر خود پیدا نکنید؛ اما میتوانید با سفارش آن از شهر دیگر، محصول خود را بخرید.

چرا فروشگاه های اینترنتی در حال رشد هستند؟

در همین سال گذشته هزاران فروشگاه بسته شدند و بسیاری از خرده فروشان سنتی آسیب هایی را متحمل شدند. اما خرید ها در جای دیگری در حال رشد و شکوفایی هستند: اینترنت

در طول دهه گذشته، میزان فروش فروشگاه های اینترنتی حدود ۱۹ درصد در سال افزایش یافته است. حتی در بدترین شراط نیز که میزان فروش خرده فروشان ۲ درصد کاهش یافته بود میزان فروش فروشگاه های اینترنتی ۱.۴ درصد افزایش یافته بود. همان طور که مشخص است در حالی خرده فروشان سنتی در حال تلاش برای بقاء و زنده ماندن کسب و کار خود هستند، شاهد این هستیم که فروشگاه های اینترنتی یک موج جدیدی از نوآوری و پیشرفت اقتصادی را ایجاد کرده اند.

آیا به فروشگاه اینترنتی میتوان اعتماد کرد؟

در بستر اینترنت، با توجه به غیر قابل لمس بودن محصولات و مجازی بودن محیط، خطرات زیادی وجود دارد. در ادامه، به خطرات و مشکلات خرید آنلاین و راه حل آن میپردازیم.

زمانی که از یک فروشگاه اینترنتی خرید می کنید، بعد از واریز وجه ممکن است کالایی به دست شما نرسد؛ از این رو نیاز است که از بابت قابل اعتماد بودن آن فروشگاه اطمینان حاصل کرد.

فروشگاه های اینترنتی قابل اعتماد دارای نشانه هایی هستند. از مهم ترین آنها داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است. این نماد از طرف نهاد ناظر بر کسب و کار های اینترنتی که مرکز توسعه تجارت الکترونیک است، به فروشگاه اینترنتی اعطا می شود. این نهاد، تمام مشخصات فروشنده، ازجمله شماره ثابت، آدرس و مشخصات کسب و کار را از صاحب فروشگاه دریافت می کند.  در صورتی که هر کاربری از وبسایت، در روند خرید مشکل داشته باشد و یا کالا را بعد از پرداخت وجه دریافت نکند، می تواند بر روی نماد اعتماد موجود در وبسایت، شکایت خود را اعلام کند.

اعتماد به فروشگاه اینترنتی

 

آیا نماد اعتماد الکترونیکی قابل دور زدن است؟

یکی از سوالاتی که از سمت کاربران پرسیده می شود، امکان دور زدن و یا جعل نماد اعتماد الکترونیکی است. بسیاری از وبسایت ها، تنها از یک تصویر جعلی به جای نماد استفاده می کنند که در آن هیچ اطلاعاتی از فروشنده درج نشده است.

تنها راه تشخیص نماد اعتماد جعلی، کلیک بر روی آن است. با کلیک بر روی نماد، تمام اطلاعات مربوط به  صاحب وبسایت به نمایش در می آید و کاربر می تواند هر گونه شکایتی از وبسایت را پیگیری کند.

چگونه می توان یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی و نماد آن را دریافت کرد؟

یکی از موارد مهم در طراحی وبسایت فروشگاهی، شفاف بودن روند ثبت سفارش و پرداخت است. کاربر خریدار باید بتواند فاکتور یا پیش فاکتور اقلام سفارشی را دریافت کند.

در روند دریافت نماد  اعتماد الکترونیکی، چیزی که مهم است، تنها شفافیت روند سفارش و پرداخت است و این نماد تنها به روند سفارش داده میشود، نه به محتوای سایت یا کالا ها.

بسیاری از کسب و کار های اینترنتی نیاز است که مجوز های لازم مرتبط با کسب و کار خود را دریافت نمایند.

 

روند رسیدگی به جرائم و تخلفات کسب و کار های اینترنتی چگونه است؟

کسب و کار هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستن، تخلفات در آنها قابل پیگیری است. زمانی که کاربر متوجه تخلف در کسب و کار اینترنتی شود، میتواند با کلیک بر روی نماد اعتماد، شکایت خود را ثبت کند. اگر چنانچه این روند به نتیجه ای نرسد، پیگیری شکایت از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است.

 

بیشترین میزان تخلفات در حوزه کسب و کار اینترنتی در چه زمینه ای است؟

بیش از ۳۰ مورد تخلف در روز به مراجع حل و فصل ارجاع میشود. بیشتر این تخلفات مربوط به دیر رسیدن کالا به دست مشتری است. این مورد مربوط به اداره ی پست است.

یکی از موارد دیگر شکایات مربوط به وبسایت های فروش میزبان وب (web host) است. دلیل آن، عدم وجود قوانین و استاندارد های لازم است که هنوز برای حل این مشکل اقدامی صورت نگرفته است.

بسیاری از شکایات ارجاعی به پلیس فتا، مربوط به فروش کالا های غیر مجاز همچون گوشی و لوازم خانگی قاچاق است.

کسب و کار اینترنتی با دالین وب

راهکار افزایش فروش اینترنتی تا ۳۰۰

فروختن همه چیز به همه افراد

افرادی که می‌خواهند در همه حوزه‌ها و همه گروه مخاطبان فعالیت کنند به هیچ عنوان در فروش موفق نخواهند شد. این افراد همیشه با خود می‌گویند که چرا فروش ندارم در صورتی‌که نمی‌دانند علت فروش کم آن‌ها عدم تمرکز بر کالا و گروه مشتریان است. کسانی‌که با مبانی فروش آشنایی دارند می‌دانند که بخش‌بندی مشتریان یکی از مهم‌ترین مواردی است که در بحث بازاریابی برای فروشگاه اینترنتی وجود دارد.

خواندن این مقاله  ۵ راز جهت شروع کسب و کار اینترنتی خانگی

شما در ابتدای مسیر فروش‌تان باید مشخص کنید که چه محصولی را می‌خواهید به چه افرادی بفروشید. برای مثال اگر قرار است یک موسسه آموزش زبان راه‌اندازی کنید باید مشخص کنید که هدف‌تان آموزش چه سطحی و به چه گروه سنی از افراد است.

فراری دادن مشتری یکی از علت‌های اصلی نفروختن

بسیاری از افرادی که می‌پرسند چرا فروش ندارم به این نکته دقت ندارند که شاید یک دافعه‌ای در کسب و کارشان وجود دارد که باعث می‌شود فروش‌شان به حداقل ممکن برسد. شاید برای شما هم جالب باشد اما در بسیاری از مواقع علت نفروختن محصول، به شخص مشتری مربوط نیست و دقیقا به‌خاطر نحوه غلط تعامل ما با مشتریان است.

پس سعی کنید ابتدا دافعه‌های کسب و کارتان را از بین ببرید و سعی کنید مشتریان را به سمت خود بکشید و در گام‌های بعدی سعی کنید مصحولات‌تان را به او بفروشید.

البته قضیه‌ فراری دادن مشتری به همین جا ختم نمی‌شود و در بعضی موارد بعد از خرید ناموفق و یا یک تجربه بد خرید، مشتری سعی می‌کند از شما دور شود و دیگر از شما هیچ خریدی را نداشته باشد. شما به‌عنوان یک کسب و کار موفق باید سعی کنید مشتریان‌تان را در هر مرحله از خرید راضی نگه دارید

 

رفع ابهام و پاسخ‌گویی صحیح به مشکلات مشتری

فرض کنید شما صاحب یک اپراتور دیتا اینترنت هستید و مشتریان شما به‌خاطر مشکلات آنتن‌دهی و سرعت پایین اینترنت از شما شاکی هستند. در این شرایط اگر شما نتوانید رضایت مشتریان ناراضی خود جلب کنید ممکن است مشتریان خاکستری شما هم به مشتری ناراضی تبدیل شوند و خیلی سریع شرکت شما با چالش‌های بزرگی روبه‌رو شود.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید فقط صاحب یک سوپرمارکت از خود نمی‌پرسد که چرا فروش ندارم و گاهی اوقات شرکت‌های بزرگ هم در پاسخ به این سوال به مشکل می‌خورند. شما به‌عنوان صاحب یک کسب و کار باید تمامی مشکلات مشتریان‌تان را با آرامش پاسخ‌ دهید و حتی اگر تعداد مشتریان شما زیاد است باید یک یا چند نفر متخصص را استخدام کنید و آن‌ها را مسئول پاسخ‌گویی به سوالات مشتریان کنید تا بتوانید ارتباط خوبی با مشتریان‌تان داشته باشید.

همچنین شما می‌توانید برای رضایت هرچه بیش‌تر مشتریان‌تان از سیستم CRM استفاده کنید که نقش بسیار موثری در ارتباط شما با مشتریان‌تان دارد.

افزایش فروش و روش های جذب افزایش مشتری برای فروش بیشتر در زمان کمتر از دغدغه‌های تمام کسب‌وکارهای مبتنی بر فروش و ارائه خدمات است. وجود فروشگاه‌های متعدد برای ارائه یک محصول به جامعه باعث شده است تا رقابت شدیدتری در بین صاحبان یک کسب‌وکار مشخص ایجاد شود.

بسیاری از فروشنده‌ها و مغازه‌داران امروزی از کم بودن مقدار فروش خود گله دارند و به دنبال راهی برای افزایش فروش هستند. اما فروش نرفتن هر محصول یا خدمتی به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد که باید بتوانید آن دلایل را در کسب‌وکار خود پیدا کنید.

بنابراین خبر خوبی که از همین ابتدا می‌توانم به شما بدهم این است که: «در هر کسب‌وکاری که هستید، می‌توانید فروش خود را افزایش دهید؛ به شرطی که بتوانید موانع فروش‌تان را برطرف کنید!».

 

راه های افزایش فروش فروشگاه

فروشگاه‌داران زیادی از کم شدن ناگهانی یا دوره‌ای فروش خود شکایت می‌کنند. حتی بعضی از آن‌ها بعد از تبلیغات گسترده‌ای که انجام می‌هند، باز هم به آن مقداری که انتظار دارند افزایش فروش پیدا نمی‌کنند.

در اینجا به پنج روش کاربردی از راه‌ های افزایش فروش فروشگاه (فروشگاه سوپرمارکت تا  فروشگاه‌های پوشاک و عمده‌فروشی) را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با اجرای هرکدام از آن‌ها شاهد بالا رفتن فروش خود باشید:

۱- محل و نوع چیدمان کالاهای خود را تغییر دهید

تحقیقات ثابت کرده است که مرتب بودن یک فروشگاه و در دسترس بودن محصولات آن از گزینه‌هایی است که می‌تواند روی فزایش فروش یک فروشگاه تاثیر خوبی داشته باشد. به فروشگاه خود نگاه کنید و ببینید چطور می‌تواند دسته‌بندی بهتری برای محصولات خود داشته باشید؛

همچینین ببینید که آیا می‌توانید با عوض کردن جای قفسه‌ها، فضای مرتب‌تر و بازتری برای مشتریان خود ایجاد کنید یا نه. امتحان کردن این مورد می‌تواند چند دقیقه یا نهایتاً چند ساعت وقت شما را بگیرد، اما می‌تواند یکی از موانع فروش شما را برطرف کند.

۲- تمرکزتان روی رفع مشکل باشد نه فروش

انسان‌ها ذاتاً از کسانی‌که قصد دارند چیزی را به آن‌ها بفروشند متنفرند؛ بنابراین تمرکز خود را روی دادن اطلاعات درست و به‌دردبخور به مشتری بگذارید تا با این‌کار هم مشتری احساس کند که شما فقط در فکر فروش خود نیستید و هم خودتان هم ترغیب شوید در مورد هر کالایی که می‌فروشید اطلاعات کامل کسب کرده و روی کیفیت محصولاتتان حساس باشید.

اگر دیدید محصول شما واقعاً برای یک مشتری مناسب نیست، به او نفروشید. مطمئن باشید او دوباره به فروشگاه شما برمی‌گردد. اما اگر بدانید محصولی به درد کار یک مشتری نمی‌خرود اما باز هم به او بفروشید، به احتمال زیاد دیگر هرگز او را نخواهید دید.

 

۳- بوی معطر و دل‌انگیز ایجاد کنید

اگر محیط فروشگاه شما بوی مطبوعی داشته باشد، مشتری‌ که وارد آن می‌شود، به صورتی ناخودآگاه دوست دارد بیشتر در آن محیط بماند. وقتی مشتری بیشتر در فروشگاه شما بماند، حتماً محصولات بیشتری را برای خرید انتخاب می‌کند. برای ایجاد بوی مطبوع در فروشگاه خود می‌توانید از گل‌های طبیعی معطر یا اسپری‌های خوشبو کننده محیط استفاده کنید.

۴- موسیقی پخش کنید

پخش موسیقی در محیط فروشگاه هم مانند ایجاد بوی معطر مشتری‌ها را ترغیب می‌کند تا بیشتر در محیط فروشگاه شما بمانند. بنابراین با پخش یک موسیقی آرام و عامه‌پسند در محیط کاری خود، افزایش فروش خود را تا چند درصد تضمین خواهید کرد.

۵- با مشتریان خود دوست باشید

همه انسان‌ها برای خود و خانواده‌شان بیشتر از هر چیزی در دنیا ارزش قائل هستند. اگر شما بتوانید در هنگام مراجعه هر فرد به فروشگاه‌تان این حس ارزشمند بودن را در او تقویت کنید، حتماً از شما خرید می‌کند حتی اگر چیزی هم نیاز نداشته باشد.

برای این کار می‌توانید روی کودکان متمرکز شوید. مثلاً اگر شما فروشنده میوه، عطر و ادکلن، لوازم آرایشی یا …. هستید، احتمالاً کودکانی که به همراه والدینشان وارد محیط فروشگاه شده‌اند کلافه شده و دوست دارند سریع بروند؛ زیرا محصولات شما برای آن‌ها نیستند و والدین آن‌هاست که نیاز به خرید از شما دارد.

اما شما می‌توانید شکلات‌های کوچکی را روی میز خود بگذارید و هر کودکی که با پدر و مادرش وارد فروشگا‌ه‌تان شد یکی را به او بدهید. پدر و مادر این لطف شما را در نظر خواهند داشت و در صدد جبران برمی‌آیند.

البته برای ارزش دادن به مشتری راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید در مورد مشتری‌های خود بیشتر فکر کرده و گزینه‌های دیگری را پیدا کنید. یکی دیگر از این روش‌ها، به خاطر سپردن نام مشتریان است که می‌تواند حس خوبی را در آن‌ها ایجاد کند.

 

۶- راه های افزایش فروش مغازه

راه‌های افزایش فروش مغازه‌ها و فروشگاه‌ها می‌تواند مشترک باشد اما گاهی افزایش فروش در مغازه‌های کوچک در مقایسه با فروشگاه‌های بزرگتر می‌تواند تفاوت‌هایی هم داشته باشد. بنابراین در این مطلب سعی کرده‌ایم تا به‌صورت جداگانه راه‌ های افزایش فروش مغازه را مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم با به‌کارگیری پنج روش زیر بتوانید به فروش مغازه خود رونق زیادی ببخشید:

۷- خرید از مغازه‌تان را به یک بازی تبدیل کنید

بازی‌سازی یا گیمیفیکیشن یکی از روش‌های اثبات شده برای افزایش فروش در سطح جهان است. اگر شما بتوانید به هر طریقی خرید کردن از مغازه‌تان را برای مشتریان تبدیل به نوعی بازی کنید، فروشت‌تان بدون استثنا افزایش پیدا خواهد کرد.

دلیل این موضوع ساختار ذهن انسان است، در واقع بخشی در ذهن انسان وجود دارد که عاشق بازی است و در صورتی که متوجه شود یک کار معمولی را می‌تواند به کمک بازی انجام دهد، جذب آن می‌شود. برای مثال بازی‌سازی می‌توان به مغازه‌های پیتزا فروشی اشاره کرد که به مشتریان خود یک جدول ۱۰ خانه‌ای می‌دهند و با هر بار خرید مشتری یک مهر به خانه‌های جدول می‌زنند؛ در صورتی‌که تمام خانه‌ها مهر بخورد، یک پیتزای رایگان به مشتری می‌دهند.

۸- به مشتریان خود اطلاعات کاربردی بدهید

برای دادن اطلاعات محصول‌تان به مشتری‌ها باید ابتدا خودتان در مورد تمام محصولاتی که می‌فروشید اطلاعات جامع و مفیدی کسب کنید. آن‌گاه این اطلاعات را به مشتریان خود (در صورت مایل بودن مشتری) انتقال دهید. وقتی یک مشتری بداند هر مشکلی در استفاده از محصول موردنظر داشته باشد، شما راهنمای او خواهید بود، برای خرید آن محصول بیشتر ترغیب می‌شود.

۹- به مشتری خود فرصت فکر کردن بدهید

آشنایی با انواع مدل کسب و کار حسن بزرگی برای شما می باشد زیرا وقتی مرتب از مزایای محصول‌تان صحبت می‌کنید و پشت سر هم از مشتری می‌خواهید که خرید را نهایی کند، مشتری سردرگم می‌شود. بنابراین شما توضیحاتی که فکر می‌کنید نیاز است مشتری بداند را به او بدهید و سپس اجازه بدهید تا فکر کند. با اصرار کردن ممکن است آن لحظه موفق شوید چیزی به مشتری خود بفروشید اما او دیگر به مغازه شما بازنمی‌گردد.

وقتی به مشتری خود فرصت فکر کردن بدهید، شاید آن لحظه به این نتیجه برسد که محصول شما برایش ضروری نیست و آن را نخرد اما در آینده باز هم نزد شما بازمی‌گردد. یادتان باشد بازگشتن یک مشتری مهم‌تر از فروختن به اوست.

 

 

۱۰- خودتان را به جای مشتریان‌تان بگذارید

اگر فکر می‌کنید فروش‌تان کم شده است، در یک فرصت مناسب خود را جای یک مشتری بگذارید و وارد مغازه خود شوید. ببینید چه چیزی در محیط کار شما وجود دارد که باعث دفع مشتری از آن می‌شود. متوجه هر مانعی شدید، سعی کنید آن را برطرف کنید.

گاهی بهتر است حتی جلوی آینه بروید و ببینید در چشم مشتریان چگونه فروشنده‌ای هستید. اگر شما ذاتاً فرد اخمویی هستید، باید با روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر در زمان کمتر، آشنا شوید و سعی کنید چهره بازتری پیدا کنید.

خواندن این مقاله  مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

۱۱- خوش‌تیپ و خوش‌مشرب باشید

فروشنده‌های نامرتب و بداخلاق خود بزرگترین مانع فروششان هستند. بنابراین اگر می‌خواهید افزایش فروش داشته باشید، باید بتوانید بیشتر به خودتان برسید و بیشتر لبخند بزنید. در برابر فروشندگان بدتیپ و نامرتب، فروشندگان خوش‌تیپ و خوش‌مشرب می‌توانند خود بزرگترین دلیل افزایش فروششان باشند.

۱۲- راه‌‌های افزایش فروش داروخانه

داروخانه نیز یک فروشگاه است که به‌صورت اختصاصی دارو و لوازم بهداشتی درجه یک می‌فروشد. بنابراین روش‌هایی که قبلاً در مورد افزایش فروش فروشگاه و مغازه‌ها عنوان کردیم، می‌توانند برای داروخانه‌ها نیز کاربرد داشته باشند.

اما به دلیل اینکه تعداد داروخانه‌ها در سطح شهرها روز به روز در حال افزایش است و یک رقابت شدید در این بین به وجود آمده است، ترجیح دادیم تا راه‌های افزایش فروش داروخانه را به‌صورت مجزا در اختیار شما قرار دهیم. در اینجا به سه راهکار اساسی نیز برای افزایش فروش داروخانه‌ها اشاره خواهیم کرد:

۱۳- پیشنهاد خرید بدهید

زمانی‌که یک مشتری به داروخانه شما مراجعه کرد، بعد از اینکه خرید خود را انجام داد و خواست تسویه کند، به او یک پیشنهاد خرید متناسب با خریدهای خودش بدهید. مثلاً اگر کرم ضد آفتاب خریده، به او پیشنهاد خرید یک کرم روز و شب را نیز بدهید.

یادتان باشد حتماً این کار را در زمان تسویه انجام دهید و فقط یک پیشنهاد فروش نیز داشته باشید نه چند تا. این روش برای افزایش فروش‌ داروخانه‌ها بسیار موثر است.

 

 

۱۴- تبلیغات محلی را جدی بگیرید

معمولاً دلیل اصلی افراد برای خرید از یک داروخانه، نزدیک بودن آن به محل زندگی‌شان است. بنابراین می‌توانید با چاپ تراکت و بروشور و پخش کردن آن در منطقه‌ای که داروخانه‌تان در آن واقع شده می‌توانید خود را بیشتر مطرح کنید. البته اولین فاکتور از روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر و افزایش فروش در نوع رفتار کارکنان یک داروخانه نهفته است.

معمولاً به دلایل عجیب و ناشناخته‌ای کارکنان داروخانه‌ها بداخلاق و سرد هستند. اگر بتوانید به کارکنان داروخانه‌تان یاد بدهید تا با مشتریان خوش‌برخوردتر باشند، با پخش تراکت می‌توانید انتظار داشته باشید افراد زیادی به داروخانه شما برگردند.

۱۵- محصولات باکیفیت بفروشید

هرگز برای جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی از محصولات بی‌کیفیت و ارزان استفاده نکنید. با ارائه چنین محصولاتی ممکن است به‌صورت موقت افزایش فروش داشته باشید، اما بعد از اینکه مشتریان زیادی از محصول بی‌کیفیت شما صدایشان درآمد، آنوقت نوبت به کاهش فروش و کمبود مشتری می‌رسد.

۱۶- روش های افزایش فروش اینترنتی

هریک از کسب‌وکارهایی که راه‌های افزایش فروششان را مورد بررسی قرار دادیم می‌توانند با اینترنتی کردن قسمتی از فروش خود، کسب‌وکار خود را رونق بدهند. امروزه ضروری است تا تمام کسب وکارهای سنتی کار خود را وارد اینترنت و به خصوص شبکه‌های اجتماعی کنند. در ادامه راهکارهای فروش اینترنتی را بررسی می کنیم  و ۵ روش عالی برای افزایش فروش اینترنتی را با شما در میان می گذاریم.

البته سایت اولین پشتوانه آنلاین فروش مجازی شما خواهد بود. بنابراین بهتر است به فعالیت در رسانه‌های اجتماعی بسنده نکرده و حتماً یک سایت مستقل برای فروش محصولات اینترنتی خود داشته باشید. آن‌گاه می‌توانید با استفاده از روش های افزایش فروش اینترنتی مانند پنج روش زیر به فروش مجازی خود نیز رونق ببخشید و افزایش فروش سایت داشته باشید :

۱۷- ارائه آموزش‌های متنی و ویدئویی آنلاین به مشتریان اینترنتی

از راهکارهای فروش اینترنتی، آموزش است که یکی از بهترین‌ راه‌های جلب توجه و رضایت مشتری‌های وفادار و بالقوه و افزایش فروش آنلاین شماست. استفاده از ابزارهای آنلاین می‌تواند این امکان را به شما بدهد تا برای استفاده از محصولات‌تان به مشتریان خود آموزش‌های لازم را بدهید و از این طریق افزایش فروش سایت داشته باشید.

۱۹- برگزاری مسابقات آنلاین در شبکه‌های اجتماعی

اگر موفق شوید با فعالیت مستمر در شبکه‌های اجتماعی طرفداران زیادی پیدا کنید، با برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی می‌توانید به افزایش فروش آنلاین خود کمک کنید. در فروش اینترنتی لازم است تا جایی که می‌توانید در تمام پلتفرم‌های آنلاین حضور داشته باشید و با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بیشتر و لینک دادن به مقر اصلی که همان سایت‌تان است، می‌توانید مشتریان دیگری نیز پیدا کنید. یادتان باشد هرچقدر بیشتر دیده شوید، یعنی قابل اعتمادتر هستید.

 

۲۰- گذاشتن فیلم و صوت مشتریان راضی خود در سایت‌تان

با گذاشتن فیلم یا فایل صوتی رضایتمندی مشتریان خود می‌توانید باعث جلب اعتماد افرادی شوید که به سایت شما مراجعه می‌کنند. در روز افراد زیادی از سایت شما بازدید می‌کنند و خریدی هم انجام نمی‌دهند اما با این کار باعث افزایش فروش سایت می شوید و نرخ تبدیل کاربران به مشتری را افزایش می‌دهید.

۲۰- ارائه اشانتیون و جایزه ویژه در سفارش‌های‌ بالاتر از دو یا سه محصول

درصورتی که مشتریان آنلاین شما بیشتر از دو یا سه محصول سفارش دهند، به آن‌ها جایزه یا اشانتیون‌های ویژه بدهید. در اینصورت آن‌ها ترغیب می‌شوند تا خرید خود را به یک گزینه محدود نکنند.

۲۱- دادن مشاوره و پشتیبانی آنلاین به مشتریان‌تان

با ارائه مشاوره و پشتیبانی به مشتریان خود اعلام می‌کنید که همیشه در دسترس آن‌ها قرار دارید. با این کار بازدیدکنندگان سایت می‌دانند که در صورت بروز مشکل به راحتی می‌توانند با شما ارتباط برقرار کرده و از شما مشاوره دریافت کنند؛ بنابراین به مشتری‌های شما تبدیل می‌شوند و باعث افزایش فروش آنلاین شما میشود.
در فروش اینترنتی شما به جامعه هدف بسیار گسترده‌تری دسترسی دارید و مشتریان شما تنها محدود به یک منطقه یا شهر خاص نیستند. پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریعتر کانال‌های آنلاین خود را فعال کنید تا بتوانید شما نیز از این قابلیت بزرگ عصر کنونی در جهت فروش بیشتر محصولات و خدمات خود بهره بگیرید.

پس از ایجاد بستر اینترنتی مناسب، می‌توانید به فراگیری روش‌های درست تبلیغ‌نویسی، سئو سایت و استفاده درست از هشتگ‌ در شبکه‌های اجتماعی بپردازید. با انجام این کارها می‌توانید در فضای مجازی برندسازی کرده و فروش‌تان را به حدی بالا ببرید که قابل مقایسه با فروش فروشگاه یا مغازه نباشد.

۲۲- راه های افزایش فروش در تلگرام

تلگرام یک رسانه اجتماعی محبوب در بین کاربران ایرانی است که حتی بعد از فیلترینگ هم همچنان پرطرفدار باقی مانده است. همچنین تلگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که با فعالیت در آن بیشتر می‌توانید به مشتریان بالقوه خود اعلام حضور کنید. برای اینکه بتوانید از طریق تلگرام بیشتر بفروشید باید با بهترین روش برای درآمدزایی از تلگرام آشنا باشید که در اینجا به پنج مورد آن اشاره می‌کنیم:

 

۲۳- ایجاد کانال به‌جای گروه

گروه‌های تلگرامی به دلیل چت زیاد کاربران باعث ایجاد ازدحام شده و باعث گم شدن محتوای موردنظر ما برای مشتریان اصلی می‌شوند. بنابراین ایجاد کانال تلگرامی بهتر از ایجاد گروه است.

۲۴- تبلیغات گسترده

یکی از روش های فروش کالا ، کانال‌های مشهور و پرطرفدار تلگرام هست که برای افزایش اعضای کانال کاری خود می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید تا برای شما تبلیغ کنند. می‌توانید هر هفته یا هرماه مبلغی را برای تبلیغات در تلگرام در نظر بگیرید.

۲۵- وصل کردن کانال به سایت

بهتر است در کانال خود لینک سایت و سایر رسانه‌های اجتماعی خود را قرار دهید. با این کار می‌توانید فضای بیشتری به مشتریان بدهید تا بتوانند محصولات شما را مشاهده کرده و از آموزش‌ها نیز استفاده کنند.

۲۶- امکان ارتباط با مشتریان

برای اینکه اعضای کانال بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند، بهتر است آیدی خود را در بایو کانال‌تان قرار دهید. زمانی‌که یک مشتری به آیدی شما مراجعه کرد، در اسرع وقت پاسخگوی او باشید.

۲۷-گرفتن بازخورد از مشتریان

بازخورد مشتریان می‌تواند بهترین راهنمای شما برای بهبود کارتان باشد. این امکان در تلگرام به راحتی وجود دارد؛ تنها کافیست بعد از تحویل محصول به آیدی مشتری مراجعه کرده و درباره محصول‌تان از او سوال بپرسید. آن‌گاه می‌توانید از اشکالات کار و محصول خود خبردار  شده و آن‌ها را رفع کنید و روش های فروش کالا خود را ارتقا بدهید.

در حال حاضر، تعداد فروشگاه های اینترنتی غیر مجاز چقدر است؟

تا قبل از روی کار آمدن سازمان های نظارت بر کسب و کار اینترنتی، اکثر وبسایتها به صورت غیر مجاز فعالیت میکردند. با الزام شرکت پست و بانکها برای دریافت نماد اعتماد، تعداد وبسایتهای متخلف کاهش چشمگیری پیدا کرد.

وبسایتهای فروشگاهی برای همکاری با شرکت پست و بانک ها برای انجام تراکنش، ملزوم به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی هستند.

در خصوص تعداد وبسایتهای غیر مجاز، آمار دقیقی در دست نیست؛ اما بسیاری از این وبسایتها، صرفا به صورت فروشگاهی فعالیت ندارند و بصورت معرفی و بازاریابی (شرکتی) فعالیت میکنند.

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی، فعالیت گسترده ای در شبکه های اجتماعی همانند تلگرام یا واتس اپ دارند. بدلیل نبود واحد نظارتی بر روی این بسترها، تخلفات و جرائم زیادی اتفاق می افتد. اما فروشگاه هایی وجود دارند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند و در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند.

 

استقبال مردم ایران از خرید های اینترنتی به چه اندازه است؟

تنها مرجعی که میتوان میزان استقبال مردم از خرید های اینترنتی را از آن بدست آورد، شرکت پست و بانکها هستند. از این دو مرجع میتوان متوجه شد که میزان خرید اینترنتی افزایش چشمگیری داشته است و از آن استقبال میشود.

ما در شرکت دالین وب سعی نموده ایم که مراحل طراحی سایت یا سفارش ساخت سایت را راحت و کیفیت کار را بالا ببریم. و در همین میان قیمت سایت فروشگاهی یا قیمت سایت شرکتی را تا آنجا که بشود مناسب کارفرمای محترم کاهش دهیم. سایت های ساخته شده ما به طراحی سایت شیراز ، تهران محدود نمی شود و هر فرد از هر کجای ایران، میتواند سفارش سایت فروشگاهی یا شرکتی خود را دهد.

 

مالیات بر ارزش افزوده چیست و در خرید های اینترنتی چگونه محاسبه میشود؟

این نوع مالیات یک مالیات غیرمستقیم است که بر حسب تعریفی که از تمامی مراحل مختلف تولید، توزیع و عرضه یک محصول یا خدمت گرفته می‌شود و در نهایت، مصرف کننده آن را پرداخت میکند.

خواندن این مقاله  18 ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه طراحی سایت دالین وب

نقص های زیادی در قوانین مالیاتی وجود دارد که اداره مالیات مدتی است درگیر این موضوع است. بسیاری از وبسایت ها به صورت واسطه ای برای فروشگاه ها یا مراکز خدماتی کار میکنند. در این مورد، دستوری از اداره مالیات صادر شد که مالیات بر درآمد این نوع همکاری از سمت وبسایت های واسط پرداخت شود.

تصویر مالیات در وبسایت دالین وب

 

پیگیری فروش کالا های غیر مجاز در فروشگاه های اینترنتی چگونه است؟

پلیس فتا از پیش، لیستی از کالاهای غیر مجاز را تهیه کرده است. کاربران میتوانند با مشاهده فروشگاه های فروشنده این کالا ها، آن را به پلیس فتا گزارش دهند. پلیس فتا با خاطیان برخورد خواهد کرد.

گفتنی است که یکی از شروط اصلی راه اندازی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت فروشگاهی، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است. فروشگاه های دارای این نماد، قادر و مجاز به فروش کالا های غیر مجاز نخواهند بود.

علت رشد فروشگاه های اینترنتی با دالین وب

۱- برند سازی و جهانی شدن

از قابلیت های منحصر به فردی که به رشدفروشگاه اینترنتی کمک شایان توجهی کرده است، امکان جهان شدن نام و برند شما بدون در نظر گرفتن حد و مرزهای سیاسی  است. با طراحی یک فروشگاه اینترنتی می توانید مشتری های خود را در سراسر جهان پیدا کنید از این طریق شما برند سنتی خود را که تنها در یک محله استان و حداکثر کشور خودتان شناخته شده است را به یک برند جدید جهانی تبدیل خواهد کرد با ارائه ۲۴ ساعت شبانه روز محصولات خود و بدون صرف هزینه گزاف به کارمند ها و فضای فیزیکی می توانید از بازار نامحدود جهانی بدون هیچ گونه حد و مرز و محدودیتی بهره بگیرید و لذت تجارت بین المللی را بدون هیچ گونه نگرانی حس کنید. این امکان تجارت جهانی با کمترین هزینه و محدودیت خود عامل محرک مهمی در ایجاد و رشد فروشگاه اینترنتی در سطح جهان به حساب می ‌آید.

 

۲- آسان بودن و راحتی استفاده از فروشگاه اینترنتی

امروز سهولت و راحتی خرید از طریق فضای مجازی و اینترنت باعث شده است که مشتریان اشتیاق زیادی را بابت خرید اینترنتی از خود نشان دهد و خود عاملی برای  رشد فروشگاه اینترنتی شده است محصولات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز در دسترس مشتریان خواهد بود و مشتریان در هر لحظه و هر مکان می توانند از محصولات با جزئیات و اطلاعات کافی بازدید نمایند. دیگر نیاز نیست مشتریان ساعت های زیادی را در راه ها و ترافیک تلف کنند. زمانی که خانواده ها از سرکار برگشت دیگر نیاز نیست که ساعت های زیادی را با صرف هزینه و خستگی صرف کنند تا اجناس مورد احتیاج خود را خریداری نمایند و تنها با یک کلیک در حالی که در کنار خانواده خود قرار دارند از روی فروشگاه اینترنتی نیاز خود را برطرف می نمایند.

 

۳- گسترش کسب و کار

با ایجاد کسب و کار و فروشگاه اینترنتی می توانید از محصولات متنوع تری استفاده کنیم یکی از عواملی که به رشد فروشگاههای اینترنتی کمک کرده است خود فضای آنلاین و اینترنت است. با گسترش فضای اینترنت و آنلاین محصولات و خدماتی ارائه و ایجاد شدن که قبل از آن در فضای فیزیکی وجود خارجی نداشتند. محصولات مجازی مانند کتاب ‌های الکترونیکی مقاله های آنلاین و تمام متن ها و مدیا های آنلاینی که در فضای فیزیکی وجود خارجی ندارند پتانسیل های جدیدی برای گسترش کسب و کار به حساب می آیند. شما از طریق فروشگاه اینترنتی خود می توانید علاوه بر اقلام فیزیکی که در فروشگاه های فیزیکی سنتی وجود دارد این موارد را نیز به فروش بگذارید. علاوه بر آن می توانید دامنه اقلام فیزیکی و کالاهای خود را در سبد کالایی  و طیف های متنوع تری ارئه دهید که گرفتاری های فضای فیزیکی را ندارند. این عوامل به جذابیت و رشد فروشگاه اینترنتی نزد صاحبان کسب و کار کمک می کند.

 

 

۴- افزایش مشتریان از طریق فروشگاه های اینترنتی

گسترش و رشد فروشگاه های اینترنتی به نوعی معلول گسترش و رشد فضای اینترنت نیز است. از آنجا که فضای مجازی و اینترنت برای میلیون ها و یا حتی میلیاردها نفر در سطح دنیا قابل دسترسی است، فروشگاه شما در هر لحظه می تواند پذیرای افراد زیادی در سراسر دنیا باشد، بنابراین کسانی که قصد گسترش کسب و کار خود و گسترش دامنه مشتریان خود هستند می‌توانند از این فضا یعنی فضای فروشگاه اینترنتی بهره بگیرند. این عامل را می توان با یک مقایسه و یک تحقیق ساده با این تعداد افرادی که از فروشگاه فیزیکی بازدید می ‌کنند و تعداد مشتریانی که از فروشگاه های اینترنتی بازدید می کند متوجه شد.

 

۵- بازاریابی از طریق فروشگاه های اینترنتی

اگر برای طراحی سایت خود و به روز رسانی و تولید محتوای آن وقت و دقت کافی صرف کرده باشید یا به عبارت دیگر وب سایت شما بخوبی سئو شده باشد، فروشگاه اینترنتی شما میتواند در صورت دارا بودن محتوای مفید و کارامد، در نتایج اولیه جستجوهای گوگل گیرد. استفاده از قالبهای مناسب و بهره گیری از اصول مربوطه نیز به بازاریابی از طریق فروشگاه اینترنتی کمک می کند. رسانه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که در کنار رشد روز افزون اینترنترشد و گسترش پیدا کرده اند و از آنها نمی توان غافل شد. اگر آن فضاهای اجتماعی را به صورت کشور در نظر بگیریم پرجمعیت‌ ترین کشور را تشکیل می دهند. فضاهایی مانند توییتر اینستاگرام و فیس بوک که به شما این اجازه را می دهد که با مشتریان به طور مستقیم روبرو شوید. در این شبکه های اجتماعی اغلب افراد به طور مستقیم یا غیرمستقیم مشخصات خود و علائق خود را به اشتراک می گذارند به اشتراک می گذارند. اطلاعاتی که به دست آوردن آنها برای صاحبان کسب و کار در فضای فیزیکی تقریباً غیر ممکن و یا بسیار مشکل خواهد بود. با ارتباط بهتر با کاربران شبکه‌های اجتماعی می توانید فروش خود و ترافیک فروشگاه اینترنتی خود را بیشتر کنید که به رشد فروشگاه اینترنتی شما کمک خواهد کرد. در کنار شبکه‌ های اجتماعی استفاده از تکنیک هایی مانند تبلیغات کلیکی (PPC) و ایمیل مارکتینگ نیز می تواند به یاری وب سایت شما بیایند.

 

۶- افزایش مشتریان بالقوه

همانطور که می ‌دانید به دلیل محدودیت‌ های موجود در فضا و فروشگاه های فیزیکی بسیاری از مشتریان بالقوه ای که قصد خرید از فروشگاه را دارند امکان خرید برای آنها در شرایط خاص وجود ندارد. بسیاری از مشتریان که برای خرید مراجعه میکنند با تعطیلی فروشگاه شما روبرو خواهند شد. ممکن است مشخصات و قیمت محصول مورد پسند مشتری باشد و قصد خرید محصول را نیز دارد ولی به دلیل مسافت طولانی از خرید صرف نظر می کند. با تاسیس و رشد فروشگاه آنلاین این مسائل تا حد زیادی برطرف خواهد شد و نرخ تبدیل مشتری های بالقوه به خریداران بالفعل بیشتر خواهد شد.

۷- هزینه و ریسک کمتردر فروشگاه های اینترنتی

بدون شک با تاسیس یک وب سایت فروشگاه اینترنتی شما دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف معمول در فضای فیزیکی مانند خرید یا اجاره فروشگاه مغازه، حفظ ایمنی فروشگاه، پرداخت دستمزد کارکنان جابجایی وسایل بزرگ ندارید. با حذف و کاهش هزینه های گفته شده شما می توانید قیمت های رقابتی را برای محصولات خود در نظر بگیرید. کاهش هزینه های گفته شده از یک سو و پایین آمدن ریسک سرمایه گذاری از سوی دیگر باعث رشد فروشگاه اینترنتی شده است. در نهایت شما با ایجاد فروشگاه اینترنتی باعث شده اید  که در فضای بسیار رقابتی امروز نسبت به کسانی که هنوز وارد دنیای تجارت الکترونیک نشده‌اند یک قدم جلوتر قرار بگیرید. در دنیایی که همه به دنبال سریع ترین و راحت ترین راه برای برطرف کردن نیازهای خود هستند  تاسیس و رشد فروشگاه اینترنتی بسیار اهمیت دارد.

سخن پایانی

هریک از انواع ترفند افزایش فروش که در این مطلب عنوان شد می‌تواند در افزایش فروش شما موثر باشد. اگرچه نکات بسیار بیشتری وجود دارند که می‌توانند در مقدار فروش فیزیکی یا اینترنتی دخیل باشند. اگر با عمل کردن به راهکارهایی برای فروش بیشتر در زمان کمتر ، موجود در این مطلب به نتیجه مطلوب نرسیدید، می‌توانید از دورهای تخصصی آموزش فروش و بازاریابی عصبی استفاده کنید.

یادتان باشد برای اینکه فروش خود را بالا ببرید، باید نکات قوت و ضعف کار خود را بشناسید. گاهی حتی برای اینکه فروش خوبی داشته باشید، باید روی رشد شخصی خود نیز کار کنید. نباید انتظار داشته باشید بدون ایجاد هیچ تغییری خود‌به‌خود فروش شما بالا برود. تلاش کردن همیشه بهترین گزینه برای گرفتن نتایج بهتر است. بنابراین به امتحان کردن هریک از نکات افزایش فروش که در اینجا ارائه شد ادامه دهید تا بتوانید در نهایت به نتیجه ایده‌آل خود در فروشتان برسید.

امروزه خرید و فروش اینترنتی بخشی از زندگی ما را تشکیل داده است. با گسترش این فعالیت ها، نیاز به همگام شدن دیگر مغازه ها با موج الکترونیک حس می شود.

در کنار افزایش میزان خرید و فروش اینترنتی، فرهنگ سازی و وضع قوانینی همچون الزام دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، اعتماد مردم بیشتر شده است. مردم تمایل دارند هر گونه مایحتاج زندگی و کالاهای خود را در سرتاسر ایران به صورت اینترنتی تهیه کنند. در این بستر، کسی موفق خواهد شد که زودتر و سریع تر تصمیم به ایجاد فروشگاه اینترنتی خود نماید. در صورتی که در خصوص راه اندازی سایت فروشگاهی خود مردد هستید، با مشاوران طراحی سایت ما در ارتباط باشید.

 

همچنین می توانید مقاله زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

فروش میلیاردی با طراحی و داشتن فروشگاه اینترنتی

۱۰ نکته برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت

۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا

دلیل نیاز کسب و کارها به طراحی فروشگاه آنلاین

اهمیت انجمن یا فروم در بهبود کسب و کار اینترنتی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عوامل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours