عوامل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی چیست؟

35 بازدید
عوامل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی چیست؟

از گذشته تا به امروز، شاهد رشد شگرف تکنولوژی و گسترش اینترنت و  رشد کسب و کارها و خرید اینترنتی بوده ایم. قبل از گسترش اینترنت و فروشگاه اینترنتی، مردم بصورت حضوری و با اسکناس، خریدها و مبادلات خود را انجام میدادند. همچنین حجم بالایی ازنقدینگی در تجارت ها وجود داشت. مردم مجبور بودند راه زیادی را برای خرید کالا و یا خدمات طی کنند. این باعث اتلاف میزان زیادی وقت و هزینه می شد.

در حال حاضر با گسترش اینترنت، مردم به راحتی در حالتی که در خانه خود نشسته اند، چندین خرید اینترنتی انجام میدهند. در کنار آن، کارهای شخصی خود را انجام می دهند. با توجه به اینکه بشر در طول تاریخ، همیشه به دنبال آسودگی کار خود بوده است، گسترش خدمات آنلاین، چندان دور از ذهن نیست.

در این مقاله، به بررسی چگونگی افزایش خرید اینترنتی در ایران و حواشی این بستر آنلاین می پردازیم. همچنین توضیح می دهیم که در روند خرید اینترنتی، چه اتفاقی می افتد و چه مشکلاتی ممکن است روی دهد.

  • به چه دلیل میزان خرید اینترنتی در ایران افزایش یافته است؟
  • مزایای خرید و فروش اینترنتی چیست؟
  • آیا به فروشگاه آنلاین میتوان اعتماد کرد؟
  • آیا نماد اعتماد الکترونیکی قابل دور زدن است؟
  • اگر جرمی در خرید و فروش اینترنتی رخ دهد، چگونه به آن رسیدگی می شود؟

 

عوامل رشد میزان خرید اینترنتی در ایران

 

رشد میزان خرید اینترنتی در ایران

بسیاری از شرکت های خصوصی و دولتی، تمرکز خود را بر روی مبحث تجارت الکترونیک قرار داده اند. این مبحث باعث افزایش میزان فروش و توسعه این شرکت ها در قرن حاضر می شود. بر اساس آمار، میزان دسترسی تجار و بازرگانان ایرانی به بستر اینترنت برای انجام مبادلات خود با دیگر کشور ها و تولید کنندگان، در رتبه بسیار خوبی قرار دارد. تجارت الکترونیک خود به دو دسته خرده فروشی و عمده فروشی تقسیم می شود. در خرده فروشی، اجناس به صورت تکی و مستقیما به دست مشتری نهایی می رسد؛ اما در عمده فروشی، اجناس به صورت تعداد بالا به دست دیگر فروشندگان خرده در سراسر ایران می رسد و پخش می شود.

افزایش فروش اینترنتی

 

خرده فروشی سهم بیشتری را نسبت به عمده فروشی در خرید اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد. اکثر فروشگاه های اینترنتی، به صورت خرده در فروش کالا فعالیت دارند. بر اساس آمار، میزان فروش کالا از طریق اینترنت، به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان در سال رسیده است.

اخیرا خرید اینترنتی و تجارت الکترونیک به گونه ای گسترش یافته است که بسیاری از فروشندگان از فروش به صورت حضوری، به فروش به صورت آنلاین روی آورده اند.

فروش و خرید اینترنتی مزایای بسیار زیادی را هم برای فروشنده و هم برای خریدار دارد.

 

مزایای فروشگاه اینترنتی

از مزایای فروش اینترنتی می توان به افزایش چشمگیر میزان فروش اشاره کرد. در بستر آنلاین، هیچ محدودیتی از لحاظ میزان فروش، تنوع محصولات و تعداد آنها وجود نخواهد داشت. صاحب فروشگاه آنلاین می تواند چندین میلیون تومان در روز فروش داشته باشد. حتی میتواند چند صد دسته بندی محصول را در فروشگاه اینترنتی خود مدیریت سایت کند.

یکی از مزایای مهم در فروش اینترنتی، اشتغال زایی است. صاحب فروشگاه اینترنتی می تواند بدون محدودیتی، افراد مختلفی را جهت کار در فروشگاه استخدام کند و فروش خود را گسترش دهد.

آنلاین کردن بستر فروشگاه اینترنتی ، کمک شایانی به کاهش آلودگی هوا می کند. اگر فروشگاه های آنلاین وجود نداشتند، خریدار مجبور به استفاده از وسایل نقلیه برای حضور در مغازه ها و خرید اجناس خود بود و این باعث افزایش آلودگی هوا می شد.

با راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، فروشنده می تواند توضیحات و مشخصات هر کالا را به صورت مشخص نوشته و از توضیح دادن های متوالی در مورد هر محصول جلوگیری کند.

طراحی فروشگاه اینترنتی نه تنها برای فروشنده، بلکه برای خریدار هم مزایایی دارد.

خریدار تنها با وارد کردن آدرس فروشگاه اینترنتی و فشردن تنها چند دکمه، می تواند یک خرید اینترنتی انجام دهد.

همچنین بستر فوبسایت فروشگاهی ، زمینه مقایسه محصولات، اضافه کردن محصول خاص به محصولات مورد علاقه و یک خرید مطمئن و راحت را برای خریدار فراهم کرده است.

از ویژگی های بارز یک فروشگاه اینترنتی، عدم وجود محدودیت جغرافیایی برای خرید کردن است. شما ممکن است محصولی را در شهر خود پیدا نکنید؛ اما میتوانید با سفارش آن از شهر دیگر، محصول خود را بخرید.

 

آیا به فروشگاه اینترنتی میتوان اعتماد کرد؟

در بستر اینترنت، با توجه به غیر قابل لمس بودن محصولات و مجازی بودن محیط، خطرات زیادی وجود دارد. در ادامه، به خطرات و مشکلات خرید آنلاین و راه حل آن میپردازیم.

زمانی که از یک فروشگاه اینترنتی خرید می کنید، بعد از واریز وجه ممکن است کالایی به دست شما نرسد؛ از این رو نیاز است که از بابت قابل اعتماد بودن آن فروشگاه اطمینان حاصل کرد.

فروشگاه های اینترنتی قابل اعتماد دارای نشانه هایی هستند. از مهم ترین آنها داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است. این نماد از طرف نهاد ناظر بر کسب و کار های اینترنتی که مرکز توسعه تجارت الکترونیک است، به فروشگاه اینترنتی اعطا می شود. این نهاد، تمام مشخصات فروشنده، ازجمله شماره ثابت، آدرس و مشخصات کسب و کار را از صاحب فروشگاه دریافت می کند.  در صورتی که هر کاربری از وبسایت، در روند خرید مشکل داشته باشد و یا کالا را بعد از پرداخت وجه دریافت نکند، می تواند بر روی نماد اعتماد موجود در وبسایت، شکایت خود را اعلام کند.

اعتماد به فروشگاه اینترنتی

 

آیا نماد اعتماد الکترونیکی قابل دور زدن است؟

یکی از سوالاتی که از سمت کاربران پرسیده می شود، امکان دور زدن و یا جعل نماد اعتماد الکترونیکی است. بسیاری از وبسایت ها، تنها از یک تصویر جعلی به جای نماد استفاده می کنند که در آن هیچ اطلاعاتی از فروشنده درج نشده است.

تنها راه تشخیص نماد اعتماد جعلی، کلیک بر روی آن است. با کلیک بر روی نماد، تمام اطلاعات مربوط به  صاحب وبسایت به نمایش در می آید و کاربر می تواند هر گونه شکایتی از وبسایت را پیگیری کند.

چگونه می توان یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی و نماد آن را دریافت کرد؟

یکی از موارد مهم در طراحی وبسایت فروشگاهی، شفاف بودن روند ثبت سفارش و پرداخت است. کاربر خریدار باید بتواند فاکتور یا پیش فاکتور اقلام سفارشی را دریافت کند.

در روند دریافت نماد  اعتماد الکترونیکی، چیزی که مهم است، تنها شفافیت روند سفارش و پرداخت است و این نماد تنها به روند سفارش داده میشود، نه به محتوای سایت یا کالا ها.

بسیاری از کسب و کار های اینترنتی نیاز است که مجوز های لازم مرتبط با کسب و کار خود را دریافت نمایند.

 

روند رسیدگی به جرائم و تخلفات کسب و کار های اینترنتی چگونه است؟

کسب و کار هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستن، تخلفات در آنها قابل پیگیری است. زمانی که کاربر متوجه تخلف در کسب و کار اینترنتی شود، میتواند با کلیک بر روی نماد اعتماد، شکایت خود را ثبت کند. اگر چنانچه این روند به نتیجه ای نرسد، پیگیری شکایت از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است.

 

بیشترین میزان تخلفات در حوزه کسب و کار اینترنتی در چه زمینه ای است؟

بیش از ۳۰ مورد تخلف در روز به مراجع حل و فصل ارجاع میشود. بیشتر این تخلفات مربوط به دیر رسیدن کالا به دست مشتری است. این مورد مربوط به اداره ی پست است.

یکی از موارد دیگر شکایات مربوط به وبسایت های فروش میزبان وب (web host) است. دلیل آن، عدم وجود قوانین و استاندارد های لازم است که هنوز برای حل این مشکل اقدامی صورت نگرفته است.

بسیاری از شکایات ارجاعی به پلیس فتا، مربوط به فروش کالا های غیر مجاز همچون گوشی و لوازم خانگی قاچاق است.

کسب و کار اینترنتی با دالین وب

 

در حال حاضر، تعداد فروشگاه های اینترنتی غیر مجاز چقدر است؟

تا قبل از روی کار آمدن سازمان های نظارت بر کسب و کار اینترنتی، اکثر وبسایتها به صورت غیر مجاز فعالیت میکردند. با الزام شرکت پست و بانکها برای دریافت نماد اعتماد، تعداد وبسایتهای متخلف کاهش چشمگیری پیدا کرد.

وبسایتهای فروشگاهی برای همکاری با شرکت پست و بانک ها برای انجام تراکنش، ملزوم به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی هستند.

در خصوص تعداد وبسایتهای غیر مجاز، آمار دقیقی در دست نیست؛ اما بسیاری از این وبسایتها، صرفا به صورت فروشگاهی فعالیت ندارند و بصورت معرفی و بازاریابی (شرکتی) فعالیت میکنند.

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی، فعالیت گسترده ای در شبکه های اجتماعی همانند تلگرام یا واتس اپ دارند. بدلیل نبود واحد نظارتی بر روی این بسترها، تخلفات و جرائم زیادی اتفاق می افتد. اما فروشگاه هایی وجود دارند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند و در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند.

 

استقبال مردم ایران از خرید های اینترنتی به چه اندازه است؟

تنها مرجعی که میتوان میزان استقبال مردم از خرید های اینترنتی را از آن بدست آورد، شرکت پست و بانکها هستند. از این دو مرجع میتوان متوجه شد که میزان خرید اینترنتی افزایش چشمگیری داشته است و از آن استقبال میشود.

ما در شرکت دالین وب سعی نموده ایم که مراحل طراحی سایت یا سفارش ساخت سایت را راحت و کیفیت کار را بالا ببریم. و در همین میان قیمت سایت فروشگاهی یا قیمت سایت شرکتی را تا آنجا که بشود مناسب کارفرمای محترم کاهش دهیم. سایت های ساخته شده ما به طراحی سایت شیراز ، تهران محدود نمی شود و هر فرد از هر کجای ایران، میتواند سفارش سایت فروشگاهی یا شرکتی خود را دهد.

 

مالیات بر ارزش افزوده چیست و در خرید های اینترنتی چگونه محاسبه میشود؟

این نوع مالیات یک مالیات غیرمستقیم است که بر حسب تعریفی که از تمامی مراحل مختلف تولید، توزیع و عرضه یک محصول یا خدمت گرفته می‌شود و در نهایت، مصرف کننده آن را پرداخت میکند.

نقص های زیادی در قوانین مالیاتی وجود دارد که اداره مالیات مدتی است درگیر این موضوع است. بسیاری از وبسایت ها به صورت واسطه ای برای فروشگاه ها یا مراکز خدماتی کار میکنند. در این مورد، دستوری از اداره مالیات صادر شد که مالیات بر درآمد این نوع همکاری از سمت وبسایت های واسط پرداخت شود.

تصویر مالیات در وبسایت دالین وب

 

پیگیری فروش کالا های غیر مجاز در فروشگاه های اینترنتی چگونه است؟

پلیس فتا از پیش، لیستی از کالاهای غیر مجاز را تهیه کرده است. کاربران میتوانند با مشاهده فروشگاه های فروشنده این کالا ها، آن را به پلیس فتا گزارش دهند. پلیس فتا با خاطیان برخورد خواهد کرد.

گفتنی است که یکی از شروط اصلی راه اندازی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت فروشگاهی، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است. فروشگاه های دارای این نماد، قادر و مجاز به فروش کالا های غیر مجاز نخواهند بود.

 

سخن پایانی

امروزه خرید و فروش اینترنتی بخشی از زندگی ما را تشکیل داده است. با گسترش این فعالیت ها، نیاز به همگام شدن دیگر مغازه ها با موج الکترونیک حس می شود.

در کنار افزایش میزان خرید و فروش اینترنتی، فرهنگ سازی و وضع قوانینی همچون الزام دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، اعتماد مردم بیشتر شده است. مردم تمایل دارند هر گونه مایحتاج زندگی و کالاهای خود را در سرتاسر ایران به صورت اینترنتی تهیه کنند. در این بستر، کسی موفق خواهد شد که زودتر و سریع تر تصمیم به ایجاد فروشگاه اینترنتی خود نماید. در صورتی که در خصوص راه اندازی سایت فروشگاهی خود مردد هستید، با مشاوران طراحی سایت ما در ارتباط باشید.

همچنین می توانید مقاله زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

۹ راهکار عملی کسب درآمد در کسب و کار اینترنتی نوپا

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عوامل رشد میزان خرید در فروشگاه اینترنتی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان
شماره تماس و بازه زمانی مناسب شما جهت تماس کارشناسان تیم دالین وب را وارد نمایید.

۰۹۹۱۰۴۰۷۵۴۰ | 021-91301385

admin@DalinWeb.com