علت و اهمیت تولید محتوا برای وبسایت

18 بازدید

زمانی که یک وبسایت برای کسب و کارتان راه اندازی میکنید، نیاز دارید که محتوایی را برای ارائه در آن قرار دهید. این محتوا، دلیل اصلی حضور کاربران در وبسایت شماست. شرط پیشرفت وبسایت و کسب و کار شما، کیفیت محتواییست که درج میکنید. با تولید محتوا سایت خوب و با کیفیت، به سرعت رتبه وبسایتتان افزایش و تعداد کاربران وبسایتتان بیشتر خواهد شد. بنابر این، وجود محتوای خوب در وبسایت، اهمیت بسیار زیادی دارد.

بسیاری از کاربران، تولید محتوا را به معنای وجود مقالات متعدد  در وبسایت میدانند. این طرز فکر کاملا اشتباه است. محتوای وبسایت باید به گونه ای باشد که برای کاربر سودمند باشد و کاربر با خواندن آن به نتیجه برسد. همچنین تولید محتوا، به نوشتن مقالات و متون محدود نمیشود. در ادامه این مقاله، درمورد اهمیت تولید محتوا، علت و انواع محتوا توضیح خواهیم داد. شما با خواندن این مقاله، به بسیاری از نکات پیرامون تولید محتوا پی خواهید برد.

 

اهمیت و علت سفارش تولید محتوا سایت مانند مقالات آموزشی

همانطور که پیش تر گفتیم، یکی از اصلی ترین دلیل مراجعه کاربران به وبسایت شما، محتوای وبسایت شماست. این محتوا میتواند صوتی، تصویی، متنی و یا ویدیویی باشد. عوامل زیادی در جلب کاربران به وبسایت شما دخیل هستند؛ اما محتوا، مهم ترین عامل در جلب مخاطب است. اگر بخواهیم میزان اهمیت محتوا را بگوییم، میتوان گفت که ۹۰% اهمیت یک وبسایت را محتوا تشکیل میدهد. در واقع این محتواست که بیشترین نقش را در جذب کاربر خواهد داشت. فرضا وارد وبسایتی  که فاقد هر گونه تصویر، متن یا فایل صوتی است، میشوید. واکنش شما دربرابر چنین وبسایتی چیست؟ مسلما بلافاصله از وبسایت خارج خواهید شد.

قطعا برای شما پیش آمده که وارد یک وبسایت شوید که عنوان آن مشاهیر جهان است؛ اما هیچ اطلاعاتی درمورد مشاهیر نوشته نشده و تنها چند تصویر از آنها وجود دارد. چنین وبسایتی هیچ بازخوردی نخواهد داشت و در سیاهچاله وب غرق خواهد شد. هر وبسایتی دارای فاکتور هایی برای ارزیابی کیفی است. طراحی گرافیکی زیبا، رابط کاربری، تجربه کاربری، سرعت، کارایی، امنیت و محتوا از فاکتور های تشخیص یک وبسایت خوب است. محتوای خوب از مهم ترین ملاک های ارزیابی آن وبسایت است. شما به راحتی میتوانید با مشاهده محتوای هر وبسایت، آن را از دیگر رقبا متمایز کنید.

 

یک سایت چه محتوایی دارد و اهمیت وجود آن چیست؟

گوگل به عنوان یک موتور جست و جو، به محتوا اهمیت بسیار زیادی میدهد. این موتور جست و جوی قدرتمند، با مشاهده ی محتوای شما، رتبه وبسایتتان را به میزان زیادی ارتقا میدهد. بنابر این میتوانید بازخورد بسیار زیادی از وبسایتتان نسبت به رقبا داشته باشید. اگر به عنوان مدیر سایت، از درج محتوای خوب غفلت کنید، در واقع کاری انجام نداده اید.

به دلیل اینکه وجود محتوای با کیفیت، باعث افزایش بازدید و رتبه شما در موتورهای جست و جو میشود، هویت وبسایت شما به محتوای خوب بستگی دارد.

تولید محتوای سایت

 

تعریف سفارش پروژه تولید محتوا برای سایت

محتوا سایت به هر نوع مطلب در قالب متن، صدا، تصویر و یا ویدیو که مفهومی را برساند،  میگویند. بر اساس این تعریف از محتوا سایت، میتوان گفت که نوشتن مقالات متنی، طراحی تصاویر گرافیکی، اینفوگرافیک ها، پادکست ها، تیزر های تبلیغاتی، بنر ها، موشن گرافیک ها و ویدیو هایی که در وبسایت قرار میدهید، جز تولید محتوا محسوب میشوند.

دالین وب با تخصص و تبحر خود در امر تولید محتوا سایت، کسب و کار شما را در مسیر رشد هر چه سریع تر قرار میدهد.

 

۵ علت و سوال ضروری برای تولید محتوای با کیفیت در سایت

همانطور که توضیح داده شد، تولید محتوا از اهمیت خاصی در عرصه وب برخوردار است. در ادامه، به  علت ها و  اهمیت وجود تولید محتوای سایت، اشاره میکنیم.

 

۱- علاقه مندی گوگل به کیفیت بالای تولید محتوای وبسایت

در جواب به این سوال به طور خلاصه میتوان گفت که گوگل به محتوایی که مرتبط با وبسایت شما و اختصاصی باشد، اهمیت میدهد. گوگل از محتوای کپی متنفر است و ممکن است با مشاهده چنین محتوایی در وبسایت شما، رتبه وبسایتتان را بسیار پایین آورد. محتوای اختصاصی توسط یک نویسنده محتوا ایجاد شده. همچنین از جایی دیگر کپی نشده.

مفید و سودمند بودن محتوا از اهمیت ویژه ای در بهبود رتبه گوگل برخوردار است. محتوای سودمند محتواییست که اطلاعاتی که کاربر میخواهد، در اختیارش قرار دهد و به سوالاتش پاسخ دهد.

وجود محتوای سودمند اهمیت بسیاری دارد. حتی اگر وبسایت دارای بهترین قالب، بالا ترین کارایی و سرعت باشد، بدون محتوا همانند یک اتومبیل بدون موتور است؛ چون هیچ بازخوردی ندارد.

 

۲- ویژگی های محتوای مناسب برای درج در وبسایت

تولید محتوای مناسب و با کیفیت، دارای اصول و استاندارد های خاصی است. تمام مدیران سایت ها و تولید کنندگان محتوا باید به این قوانین و اصول پایبند باشند تا بتوانند محتوایی با کیفیت تولید کنند.

بسیاری از مدیران و تولید کنندگان و شرکت طراحی سایت در شیراز فکر میکنند که میتوانند محتوای دیگر وبسایت ها را کپی و با قرار دادن آنها در وبسایت، کاربر جذب کنند. این کار بسیار اشتباه است و توصیه نمیشود. این روش تا ۱۰ سال پیش بسیار مرسوم بوده. اما در حال حاضر، موتور های جست و جو بسیار هوشمند عمل میکنند و میتوانند فرق محتوای کپی و غیر کپی را خیلی سریع تشخیص دهند. روبات های گوگل به محض تشخیص وجود محتوای کپی در وبسایت شما، وبسایت شما را یک وبسایت هرز و دارای محتوای اسپم در نظر میگیرد و رتبه شما را بسیار پایین می آورند. این اتفاق باعث میشود دیگر وبسایت شما در نتایج جست و جو نمایش داده نشود. این به معنای شکست کامل وبسایتتان است.

تولید محتوا و بهینه سازی

 

۳- چرا از روش های قدیمی برای تولید محتوا استفاده نمیشود؟

همان طور که قبلا توضیح داده شد، موتور جست و جوی گوگل روز به روز پیشرفته تر میشود و الگوریتم های خود را بروز میکند. خزنده های گوگل و هوش مصنوعی آن، عبارات مورد جست و جوی کاربر را بطور کامل تحلیل و محتوای مرتبط با آن را به کاربر نمایش میدهند. این خزنده ها با استفاده از هوش مصنوعی، متوجه کپی و یا اختصاصی بودن محتوا میشوند. گوگل میتواند عبارت صحیح را برای جست و جو به کاربر پیشنهاد دهد. بر این اساس، روش های قدیمی تولید محتوا دیگر پاسخ گوی نیاز کاربر نخواهند بود. حتی میتوانند باعث وارد کردن ضرر و زیان هایی به سایت شوند.

تشخیص اصالت محتوای سایت برای گوگل بسیار راحت است. این شرکت بزرگ اینترنتی میتواند به راحتی تشخیص دهد که محتوای شما اختصاصیست یا خیر. پس نمیتوان گوگل را با محتوای کپی دور زد.

گوگل محتوای شما را به طور کامل بررسی میکند. اگر چنانچه محتوا را خودتان ایجاد کنید، گوگل رتبه شما را در جست و جو به میزان زیادی افزایش میدهد. اما اگر گوگل متوجه محتوای کپی شود، رتبه وبسایت شما را بسیار کم کرده و یا حتی  شما را از صفحه نتایج حذف میکند.

 

۴- یافتن منابع مناسب برای تولید محتوای اختصاصی سایت

مسلما هر وبسایتی دارای عنوان خاصی است و در موضوعی خاص فعالیت میکند. مهم ترین اصل تولید محتوا، مرتبط بودن موضوع محتوا با عنوان وبسایت است. اگر قصد دارید در موضوعی به تولید محتوا بپردازید، بهتر است در آن موضوع اطلاعات بدست آورید. اگر در زمینه مربوطه اطلاعات دارید، میتوانید از اطلاعات خود استفاده و محتوا تولید کنید.

راه هایی برای کسب اطلاعات و تولید محتوا وجود دارد که در ادامه به چندی اشاره میکنیم.

 

جست و جوی منابع برای تولید محتوا حرفه ای سایت

ممکن است در زمینه ای که قصد تولید محتوا دارید، اطلاعات کافی نداشته باشید. شما میتوانید از منابعی مانند اینترنت برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود استفاده کنید. همچنین میتوانید از مقالات، کتاب ها، پادکست ها و یا ویدیو های آموزشی، اطلاعات بدست آورید. شما میتوانید مقالات خارجی را ترجمه و از مطالب آن برای تولید محتوا استفاده کنید.

کتاب ها و منابع آفلاین کمک شایانی به جمع آوری اطلاعات میکنند. از منابع آفلاین مانند نشریه ها، کتاب ها و مجلات میتوانید مطالبی غنی و پر بار تری جمع آوری کنید.

منابع تولید محتوا

 

۵- آیا برای تولید محتوای وبسایت نیاز به زمان دارید؟

اگر قصد فعالیت در زمینه تولید محتوا وبسایت دارید، باید بدانید که این کار نیاز به زمان، حوصله و استراتژی تدوین و تولید دارد. اگر چنانچه زمان و یا حوصله کافی را ندارید، بهتر است وارد عرصه سایت و تولید محتوا نشوید. یک وبسایت به محتوایی غنی نیاز دارد و بدون محتوا، تنها یک پوسته ی ناکارامد خواهد بود.

یکی از راه هایی که میتواند در این عرصه به شما کمک کند، برون سپاری این امر به متخصصان این زمینه است. مجموعه دالین وب با تخصصی که در امر تولید محتوا سایت دارد، به کمک شما خواهد آمد و به رشد و توسعه کسب و کارتان کمک خواهد کرد. دالین وب با تکیه بر تخصص خود در امر طراحی سایت، در این عرصه پیشگام است. شما میتوانید تمام خدمات طراحی سایت اعم از تولید محتوا، سئو و ارتقا رتبه سایت، خدمات پشتیبانی و گرافیک را به ما بسپارید. ما در تلاش خواهیم بود با انجام این خدمات با نهایت کیفیت، نظر شما مشتریان گرامی را جلب نماییم.

از شما دعوت میکنیم تا دیگر مقالات مرتبط طراحی سایت وبسایت را نیز مطالعه بفرمایید.

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد علت و اهمیت تولید محتوا برای وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان
شماره تماس و بازه زمانی مناسب شما جهت تماس کارشناسان تیم دالین وب را وارد نمایید.

۰۹۹۱۰۴۰۷۵۴۰ | 021-91301385

admin@DalinWeb.com