عوامل موثر بر موفقیت یک فروشگاه اینترنتی خوب

46 بازدید
عوامل تاثیرگذار بر موفقیت فروشگاه اینترنتی خوب

برخی بر این باور هستند که پس از سفارش طراحی سایت فروشگاهی و پرداخت قیمت سایت فروشگاهی ، دیگر همه چیز تمام است و فروشگاه اینترنتی به راحتی می تواند به فروش بالایی دست پیدا کند. اما در واقع اینطور نیست! عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند که رعایت و اضافه کردن آن ها به وبسایت فروشگاهی خود بسیار حائز اهمیت می باشد و باعث میشود که فروشگاه اینترنتی خوب و موفقی داشته باشید.

همچنین خیلی بر این باور هستند که طراحی یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای با گرافیک عالی، برای داشتن یک فروش عالی کافی است. در ادامه در خصوص جنبه های مختلف موفقیت یک فروشگاه اینترنتی خوب صحبت خواهیم کرد و به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد.

  • عوامل موثر برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی خوب جیست؟
  • ابزار هایی که باید به وبسایت اضافه گردد تا یک وبسایت فروشگاهی موفق داشته باشیم، کدام ها هستند؟
  • جلب اعتماد مشتری دارای چه مواردی می باشد؟

در این مقاله به بررسی عوامل موثر برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی خوب خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.

 

۳ عامل موثر برای داشتن یک وبسایت فروشگاه اینترنتی خوب و حرفه ای

با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی و مهاجرت کسب و کارها از سنتی به اینترنتی، بسیاری از صاحبان مشاغل به فکر فروش اینترنتی محصولات یا ارائه خدمات شرکت به صورت آنلاین به مخاطبان هستند. اما باید در نظر داشت که تنها طراحی سایت فروشگاهی و تحویل آن به شما کافی نیست و یک سری موارد وجود دارد که برای داشتن یک سایت فروشگاهی خوب و موفق می بایست رعایت بفرمایید.

عوامل تاثیرگذار بر موفقیت فروشگاه اینترنتی خوب

 

۱- چهار عامل فنی برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی استاندارد

موارد فنی که برای داشتن یک وبسایت موفق بهتر است به آن ها توجه کنید را، به چهار بخش تقسیم کرده ایم که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 

سئو فروشگاه اینترنتی

یکی از دلایل فعالیت با استفاده از وبسایت، گوگل است. گوگل بستری برای ما آماده ساخته است که با رعایت یک سری موارد، بتوانیم محصول و خدمات خود را به صفحه اول آن برسانیم. با این کار، فروش شما متحول خواهد شد. در نتیجه، رعایت یک سری استانداردهای گوگل باعث می شود که محصولات و خدمات ما بیشتر دیده شود و کل این خدمات رایگان می باشد. در کل می توان گفت که رعایت استاندارد های سئو به ما برای رسیدن به صفحات اول نتایج جستجو بسیار کمک خواهد کرد.

 

سرعت سایت فروشگاهی

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در طراحی سایت فروشگاهی سرعت سایت می باشد. سرعت سایت به کاربران کمک میکند که به محض کلیک بر روی وبسایت شما، در حداقل زمان ممکن سایت فروشگاهی باز شده و کاربر و مشتریان بتوانند از محصول استفاده و خرید کنند. هرچه سرعت وبسایت بیشتر باشد، فروش بیشتری خواهید داشت. البته باید توجه کنید که استفاده از طرح های گرافیکی به علت زیبایی، باعث کاهش سرعت سایت خواهد شد و این مورد امری طبیعی است.

 

خرید آسان راز فروشگاه اینترنتی خوب و موفق

یکی از عوامل دیگری که در یک وبسایت بهتر است به آن توجه کنید، ساده سازی روند خرید محصول توسط کاربر می باشد. هر چه بتوانید در روند فروش محصول خود، مراحل اضافی را کاهش دهید، طبعا فروش های بیشتری به مرحله درگاه پرداخت خواهد رسید و مشتری فرصت منصرف شدن را پیدا نخواهد کرد. اما در صورتی که مراحل رسیدن به درگاه بانکی شما طولانی باشد، مشتریان به علت طولانی شدن روند پرداخت، ممکن است سبد خرید خود را رها کرده و از وبسایت دیگری خرید خود را انجام دهند.

عوامل تاثیرگذار بر موفقیت فروشگاه اینترنتی خوب

 

روش های پرداخت متفاوت در طراحی سایت فروشگاهی

یکی دیگر از عوامل مهم در بالابردن استانداردهای فروشگاه اینترنتی خوب ، استفاده از چندین راه برای پرداخت کاربر می باشد. مثلا دو یا چند درگاه آماده برای پرداخت موجود باشد. اگر یکی از درگاه ها با اختلال رو به رو بود، دیگر درگاه ها بتوانند جایگزین شده و کاربر پرداخت خود را تکمیل کند. یا مثلا پرداخت در محل بسیار در دید کاربر موثر است.

 

۲- سه عامل مربوط به طراحی سایت فروشگاهی و امکانات یک فروشگاه آنلاین حرفه ای

امکانات یک وبسایت فروشگاهی، از جمله عوامل موثر در تبدیل وبسایت شما به یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای می باشد که در ادامه به برخی از انواع آن می پردازیم. دقت کنید که عوامل گفته شده، برخی از موارد می باشد و ارائه همه موارد در چارچوب این مقاله و حوصله شما عزیزان خارج می گردد.

 

دسته بندی موضوعی محصولات و ارائه اطلاعات دقیق

طبقه بندی یا دسته بندی محصولات، تاثیر مستقیمی در ساده سازی وبسایت برای کاربر دارد. باعث می شود که کاربر نیازی به گشتن زیاد در وبسایت شما نداشته باشد. مثلا برای یافتن یک پنکه ایستاده، نیاز به یافتن آن در کل لوازم خانگی نباشد. این مورد بسیار مهم است. باید هر وبسایت فروشگاهی محصولات خود را به صورت تفکیکی به معرض دید کاربران قرار دهد.

مورد بعدی در خصوص اطلاعات هر محصول است. در فروش آنلاین به علت عدم حضور کاربر، باید جزئیات محصول به شکل دقیق و کامل ارائه گردد تا خیال کاربر بابت خرید راحت گردد. جزئیات محصول شامل تصویر محصول، ویدیو معرفی محصول، مشخصات دقیق محصول و … برای جلب اعتماد کاربر بسیار مورد نیاز است.

 

طراحی ظاهری طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در یک فروشگاه اینترنتی، ظاهر گرافیکی وبسایت می باشد. ظاهر گرافیکی سایت، بسیار در حس اعتماد کاربر نقش مهمی دارد. طراحی ظاهری هر وبسایت با توجه به نوع محصولات قابل اراءه متغیر است. مثلا برای وبسایت های هنری، طراحی گرافیکی می بایست به نحوی باشد که به دید کاربران و هنرمندان این شاخه دل نشین باشد و یا در فروش بازی های آنلاین، باید مطابق به نظر کاربران این رشته، طراحی سایت را تغییر داد. همچنین شناخت بازار هدف در طراحی سایت فروشگاهی شما موثر خواهد بود.

 

راه اندازی مقایسه و جستجو محصول در وبسایت فروشگاهی آنلاین

دو عامل مهم پایانی که در خصوص آن قصد صحبت داریم، مقایسه محصول و جستجو محصول می باشد. دو عاملی که باعث تمایز وبسایت از شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام است. عامل اول یعنی مقایسه محصول به کاربر شما این امکان را می‌دهد که دو یا چند عدد از محصولات شما را از لحاظ امکانات و جزئیات با هم مقایسه و محصول موردنظر خود را خرید کند.

امکان دوم به مشتری شما کمک خواهد کرد. کالای موردنظر خود را به شکل دقیق بیابید. همچنین از سردرگمی در محصولات شما جلوگیری به عمل آید. یک جستجو ممکن است نقش بسزایی در فروش محصولات شما داشته باشد. به عنوان مثال دیجی کالا را در نظر بگیرید. در این وبسایت، هزاران محصول به فروش می رسد و در صورتی که جستجو در این وبسایت وجود نداشته باشد، کاربران دقیقا به هدف خود نخواهند رسید.

عوامل تاثیرگذار بر موفقیت فروشگاه اینترنتی خوب

 

۳- پنج مورد در فروشگاه آنلاین که در جلب اعتماد مشتری موثر است

در زیر پنج عامل بسیار مهم که در هر وبسایت فروشگاه ایترنتی خوب مورد نیاز است را لیست کرده و هر یک را توضیح خواهیم داد.

 

آپ تایم بودن وبسایت در ۲۴ ساعت شبانه روز

سعی کنید که وبسایت خود و سرور آن را به نحوی پیکربندی کنید که از لحاظ کیفیت، حرف اول را بزند. زیرا از این بابت که کاربر در هر ساعت شبانه روز بتواند خرید خود را انجام دهد، خیال شما راحت خواهد بود. در صورتی که در خصوص هاست و سرور به اطلاعات دقیق تری نیاز داشتید با مشاوران طراحی سایت ما در ارتباط باشید.

 

آپدیت بودن وبسایت فروشگاهی

یکی دیگر از عواملی که بسیار حائز اهمیت است، بروز بودن وبسایت از نظر قالب، افزونه ها و ترجمه ها است. هرچه وبسایت شما آپدیت تر باشد، سرعت سایت ، سئو سایت و امنیت سایت بالاتری خواهید داشت. همچنین سعی کنید که مطالب قدیمی خود را به بهترین نحو ممکن بروز کنید. زیرا کاربر متوجه قدیمی بودن اطلاعات هر وبسایت می شود.

 

اخذ نماد اعتماد الکترونیکی یا ای نماد برای فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از مواردی که در جلب نظر مشتری موثر است، اخد نماد اعتماد از وزارت صنعت و معدن می باشد. این مجوز برای کاربران یک قوت قلب است. زیرا خیال کاربران راحت خواهد شد که از یک وبسایت رسمی با مجوز خرید خواهد کرد. در صورتی که در خصوص اخذ نماد اعتماد سوال یاسفارشی داشتید، لطفا با پشتیبانان دالین وب در این خصوص در ارتباط باشید. خوشبختانه ای نماد از سمت ما در کوتاه ترین زمان ممکن، امکان پذیر می باشد.

 

نصب گواهینامه SSL بر روی وبسایت فروشگاهی خود

گواهی SSL به بیان ساده، در اصل یک سیستم امنیتی در ارتباط کاربر با وبسایت شما می باشد و از لو رفتن اطلاعات کاربران جلوگیری می کند. در وبسایت فروشگاهی شما حتما باید گواهینامه اس اس ال نصب باشد. در صورتی که اطلاعی از نصب و یا عدم نصب آن ندارید، با ما در ارتباط باشید. اگر که گواهینامه شما نصب نباشد، در مرورگر ها پیغام خطایی ظاهر میگردد که هشدار میدهد، ارتباط با وبسایت موردنظر ریسک دارد. و این در دید کاربر اصلا جالب و مورد پسند نمی باشد. ضمنا گواهینامه SSL برای کسب ای نماد از جمله ملزومات می باشد و در افزایش خرید اینترنتی کاربران موثر خواهد بود.

 

ارائه تعهدات یا قراردادها در وبسایت خود

اینکه شما کلیه موارد بالا را رعایت بفرمایید بسیار در جلب اعتماد کاربر موثر خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که وجود متن تعهدات، قوانین، فرم شکایات و انتقادات و پیشنهادات بسیار حائز اهمیت است. در فروشگاه های اینترنتی، وجود چند برگه همچون نحوه ارسال کالا، دریافت کالا، ضمانت نامه، عودت کالا و غیره بسیار در اعتماد مشتری نقش مثبتی خواهد داشت. یا در صورتی که کار شما خدماتی است، وجود قرارداد در وبسایت شما و در دید کاربر بسیار باعث اعتماد سازی خواهد شد.

مثلا در وبسایت دالین وب به عنوان یک وبسایت خدماتی، در پایین صفحه بخش هایی وجود دارد که امکان ثبت شکایات یا انتقادات و پیشنهادات وجود دارد و در بخشی دیگر قرارداد طراحی سایت را قرار داده ایم. کل این موارد برای پرداخت های میلیونی کاربران، یک قوت قلبی است که خیال مشتریان از حسن نیت شما راحت شود.

سه عامل مربوط به طراحی سایت فروشگاهی و امکانات یک فروشگاه اینترنتی موفق

 

سخن پایانی در خصوص داشتن یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای

در این مقاله جنبه های مختلف و امکانات مورد نیاز برای هر وبسایت فروشگاهی را توضیح دادیم و خدمت شما عرض شد که تنها مراحل سفارش طراحی سایت یا سفارش سایت فروشگاهی به تنهایی برای داشتن یک وبسایت استاندارد کافی نمی باشد. با توجه به رشد روزافزون فروشگاه های آنلاین، بهتر است که از رقبای خود جا نمانید و سریعا بستر راه اندازی و سفارش ساخت سایت خود را بدهید. مشاوران طراح سایت دالین وب همواره آماده پاسخ به شما کاربران عزیز هستند. برای مشاوره رایگان در خصوص طراحی سایت لطفا با ما در ارتباط باشید.

در پایان نظر شما را به دو آموزش زیر نیز جلب میکنم که برای شما مفید خواهد بود.

قراردادن محصول در بخش فروشگاهی وردپرس

عوامل ضروری و غیرضروری در طراحی سایت حرفه ای

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عوامل موثر بر موفقیت یک فروشگاه اینترنتی خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان
شماره تماس و بازه زمانی مناسب شما جهت تماس کارشناسان تیم دالین وب را وارد نمایید.

۰۹۹۱۰۴۰۷۵۴۰ | 021-91301385

admin@DalinWeb.com