۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا

130 بازدید
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

معضل ویروس جهانی کرونا، تاکنون ساختارهای زیادی را در زندگی ما تغییر داده است. این تحولات از یک طرف، معطوف به سبک زندگی ماست. راه اندازی فروشگاه آنلاین یکی از مهم‌ترین این اقدامات، همگام شدن کسب و کارها با ارائه خدمات و کالاها به صورت اینترنتی است. در دوران کرونا، نیاز هر کسب و کاری است!

این روزها مردم بیش از هر زمان دیگری، به فروشگاه های اینترنتی علاقه نشان می دهند، از خرید کفش گرفته تا بلیط هواپیما. فکر می کنید علت چیست؟ فروشگاه اینترنتی ، چه مزایایی داشته که مردم به آن علاقه نشان داده اند؟

با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی می‌توانید خدماتی بهتر به مشتریان خود ارائه دهید. هزینه‌هایی که برای ارائه سرویس به مشتریان لازم است، بسیار کمتر خواهند شد. دیگر چیزی به اسم فاصله اجتماعی، تعطیلی و قرنطینه معنی نخواهد داشت.

 

۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا و پس از آن

در این بخش در خصوص مزیت های طراحی سایت فروشگاه اینترنتی صحبت کنیم. در زیر به صورت موردی مزیت ها را شمرده و در ادامه هر کدام را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد.

 

۱- سایت فروشگاهی باعث جذب مشتریان بیشتر

راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی به دلیل دسترسی آسان و راحت آن، سبب نگهداری هرچه بیشتر مشتریان وفادار و قدیمی می شود.از طرف دیگر، یک فروشگاه اینترنتی از هر نقطه دنیا برای همگان قابل دسترس خواهد بود. اگر بتوانید برای سفارش های دورتر یعنی خارج از شهر یا کشورتان امکانی برای ارسال فراهم سازید تا سفارشات مشتری راحت به دستشان برسد آنگاه:

    • مشتریان قدیمی شما که از محل سکونت سابق خود نقل مکان کرده اند، همچنان امکان خرید از فروشگاه شما را خواهند داشت.
    • مشتریان جدیدی از مناطق دورتر خواهید یافت و و مشتریان شما روز به روز افزایش خواهند یافت.
  • این مورد یکی از مهمترین و قابل توجه ترین مزایای سفارش سایت فروشگاهی است

 

۲- استفاده از مزایای راه اندازی فروشگاه آنلاین با عرضه بر مبنای تقاضا

خریداران با مراجعه به یک فروشگاه فیزیکی، توقع مشاهده محصولات و بررسی آنها را خواهند داشت. هرچند ممکن است مراجعه کننده کالا را بخرد یا به هر دلیلی اعم از قیمت، مقایسه با کالای دیگر و… از خرید آن، منصرف شود. در هر صورت شما موظف هستید موجودی مناسبی از کالاهای قابل ارائه، با میزان تقاضای نامشخص داشته باشید.

 

۳- استفاده از مزایای فروشگاه انلاین با حذف هزینه‌های خرید و اجاره

کسب کار در مغازه یا فروشگاه یا شرکت همواره با هزینه‌های تهیه یا اجاره، نگهداری، تعمیرات، مالیات و… همراه خواهد بود.  علاوه بر هزینه های اجاره و پول برای مکان هزینه‌های نگهداری از ساختمان و نیاز به نیروهای انسانی بیشتر نیز، از هزینه های دیگر کسب و کار غیر آنلاین است.

خواندن این مقاله  آیا کسب وکار اینترنتی یک فرصت میلیاردی است؟

هزینه دیگری که برای مغازه و مکان کسب و کار صرف میشود، زمان هایی است که برای مناسبت‌های گوناگون، حراج‌های ویژه یا تغییر فصل، نیازمند تغییر دکور فروشگاه باشید هزینه‌های قابل توجهی برای ابزار، وسایل و نیروی کار بوجود خواهند آمد.

در مقابل، در صورت راه‌اندازی یک وب سایت برای فروشگاه اینترنتی خود با یک فروشگاه اینترنتی مناسب و کارآمد، بخش زیادی از هزینه‌های نام برده، با استفاده از مزایای خرید اینترنتی کاهش خواهد یافت.

آیا قیمت طراحی سایت فروشگاهی زیاد است؟

به این نکته توجه داشته باشید که شاید در ابتدای فعالیت هزینه‌ی بالایی برای طراحی یک سایت بهینه بپردازید، یا در طی فعالیت مستلزم پرداخت هزینه سالانه خرید هاست و دامین باشید و یا موضوع پرداخت مالیات همچنان برای شما ایجاد چالش کند. اما چنانچه طراحی متناسبی را در نظر گرفته باشید، نیروی کار بسیار کمتری نیاز خواهید داشت.

و همینطور در رویدادهای مهم سالیانه ،برای اعلام تخفیف یا مسابقه و غیره، تنها افزودن یک صفحه جدید به طراحی وب سایت کافیست و نیاز به صرف هزینه بیشتر نیست.

۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا

۴-فروشگاهی همیشه باز و در دسترس با طراحی سایت فروشگاهی

همانطور که می‌دانید طبق قوانین دولتی مالکان مکان های فروشگاه‌های، بسته به نوع فعالیت خود موظف به تعطیلی فروشگاه در ساعتی مقرر خواهند بود. یعنی کسب و کاری که در مغازه ها صورت میگیرند برای کسب و کار محدود به بازه زمانی خاصی هستند و از یک ساعتی به بعد حق خرید و فروش ندارند. اما از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی این است شما برای فعالیت و خریدو فروش محدود به زمان نیستید و این فروشگاه در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز باز است و میتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

۵- سفارش فروشگاه اینترنتی احتیاج به مکان خاصی ندارد

به طور کلی راه اندازی یک فروشگاه مجازی ارزان تر از راه اندازی فروشگاه آنلاین و اجرای یک فروشگاه فیزیکی می باشد. از دیگر مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی این است که نیاز به مکان ندارد و حتی در منزل هم می توان به فروش محصولات پرداخت.

۶- کاهش هزینه تبلیغات با هدف گیری بهتر نظرات مشتریان طراحی سایت

طراحی سایت فروشگاهی می تواند بهتر از سایر رسانه های معمول مشتریان را از محصولات و خدمات مطلع کرده و مورد هدف قرار دهد . زیرا مسلما جذب فردی که در اینترنت به دنبال محصول می گردد و خواسته او با هدف کاری شما یکی است بهتر از فردی است که تا به حال متوجه محصول یا خدمات شما نبوده یا اصلا نیازی نداشته است.

خواندن این مقاله  ۷ نکته که قبل از شروع طراحی سایت نیاز است

 

۴ ویژگی یک طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی فوق العاده

شرکت‌ها و فروشگاه‌های سنتی فقط می‌توانند پذیرای تعداد محدودی مشتری در زمان‌های خاصی باشند، بگذریم از اینکه خیلی از افراد اصلا خیلی از این شرکت‌ها را نمی‌شناسند و از وجودشان بی‌اطلاع هستند. با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی مناسب و خوب، در هر لحظه صدها و حتی هزاران نفر می‌توانند از فروشگاه اینترنتی شما بازدید کنند. تصور کنید اگر بتوانید کالاها و خدمات خود را به تعداد نامحدودی از افراد مشتاق معرفی کنید، تجارت شما می‌تواند چقدر رونق بگیرد.

البته توانایی برخوردار بودن از هزاران بازدیدکننده تفاوت زیادی با داشتن هزاران بازدید کننده دارد. برای برخوردار شدن از مزایای تجارت الکترونیکی و فروشگاه اینترنتی، باید همان کارهایی را انجام دهید که شرکت‌های سنتی انجام می‌‌دهند:

مارکتینگ و تبلیغات. باید بیاموزید چطور می‌توانید ترافیک وب‌سایتِ فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید. یکی از روش‌های مؤثر و کم‌هزینه در این راه، استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای معرفی و تبلیغ وب‌سایت‌تان در راستای افزایش فروش اینترنتی می باشد.

 

۱- ارائه خدمات بیشتر به مشتریان فروشگاه آنلاین

اینترنت به شما این امکان را می‌دهد تا به سؤالات مشتریان پاسخ دهید، وبینارهایی برای فروش یا تبلیغات برگزار کرده و به مشکلات مشتریان رسیدگی کنید. همه‌ی این کارها بدون اتلاف وقت انجام می‌شوند. فقط کافی است یک بار ویدئویی یا لیستی از سؤالات رایج تهیه کنید و سال‌ها مشتریان‌تان را برای دریافت پاسخ‌شان به صفحه‌ی مربوط به آنها ارجاع دهید. با این کار، نه تنها در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید بلکه خدمات بهتری نیز به مشتریان ارائه می‌دهید. مشتریان معمولا دنبال اطلاعات خاصی می‌گردند. معمولا اطلاعاتی که برای آنها مهم است به دو دسته تقسیم می‌شود:

  • اطلاعاتی برای تصمیم‌گیری قبل از خرید
  • حل مشکلی که در هنگام فرایند خرید بروز می‌کند

شما می‌توانید با ایجاد وب‌سایت، تمامی اطلاعاتی را که مشتریان به آن نیاز دارند، درست موقعی که به آن نیاز دارند در اختیارشان بگذارید. این یعنی تماس‌های تلفنی برای حل مشکلات کمتر می‌شوند و فروش افزایش پیدا می‌کند.

۲- دستیابی به مشتریان بیشتر با راه اندازی فروشگاه آنلاین

اینترنت را می توان به یک استخر پر از مشتری تشبیه کرد. که همواره این استخر نسبت به فروشگاهای فیزیکی بزرگتر است و با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خوب می توانید به تعداد زیادی از مشتریان دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن فروشگاه اینترنتی همواره در هزینه های شما صرفه جویی می کند. با فروشگاه اینترنتی خیلی ساده می توانید محصولات و خدمات خود را همواره برای مشتریان بیشتری ارائه دهید و به شهری خاص محدود نمی شود.

خواندن این مقاله  دلیل نیاز کسب و کارها به طراحی فروشگاه آنلاین

 

۳- افزایش اعتبار حرفه ای با راه اندازی فروشگاه اینترنتی

امروزه خرید های اینترنتی به خوبی جایگزین خریدهای حضوری شده اند و بسیاری از مردم این روش را برای خریدهای خود ترجیح می دهند.طراحی سایت فروشگاهی باعث افزایش اعتبار برند شماست  بنابراین اگر صاحب کسب و کاری هستید، با راه اندازی یک وبسایت و فروشگاه اینترنتی می توانید از سرویس سایت ساز حرفه ای دالین وب استفاده کنید.می دانید که برای این که بتوانید وارد عرصه رقابت در سطح الکترونیک و در دنیای اینترنت شوید، باید یک وب سایت داشته باشید. این روزها خیلی ها با ایجاد یک وب سایت اینترنتی محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش می رسانند.

 

۴- گردش مالی در سایت های فروشگاهی

در دنیای اینترنت چیزی به نام نسیه وجود ندارد ومشتری باید قبل از دریافت محصول پول آن را پرداخت کند.بیشتر این پرداخت ها هم بصورت آنلاین است واز این نظر نیز به مراتب خیلی به نصف صاحبان کسب وکار است

 

نتیجه گیری در خصوص راه اندازی فروشگاه آنلاین

برای ورود به عرصه جدید تجارت الکترونیکی و راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی اندکی سهل انگاری کافی است تا شما را به یکی بازندگان صنعت خود تبدیل نماید. یک نرم افزار فروشگاه ساز حرفه ای با هزینه ای نه چندان زیاد می تواند کلید ورود شما به کسب و کارهای پرسود و موفق اینترنتی نماید. شرکت دالین وب با داشتن یکی از حرفه ای ترین نرم افزارهای ساخت فروشگاه اینترنتی، شما را به یکی از بی رقیب ترین فروشگاه ها تبدیل خواهد کرد.

داشتن ماژول های سئو و بازاریابی اینترنتی در این نرم افزار به راحتی شما را در صدر نتایج جست و جوی گوگل قرار می دهد. همچنین با وجود انواع راه ها و درگاه پرداخت در این نرم افزار، دیگر نیازی نیست نگران امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود باشید. برای دیدن محیط نرم افزار فروشگاه ساز و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با مشاوران طراحی سایت دالین وب تماس بگیرید.

در ادامه می توانید مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

فروش میلیاردی با طراحی و داشتن فروشگاه اینترنتی

۴ نکته شگفت انگیز برای داشتن یک وب سایت خوب و موفق

۶ مزیت فوق العاده طراحی فروشگاه اینترنتی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours