دلیل نیاز کسب و کارها به طراحی فروشگاه آنلاین

78 بازدید
طراحی فروشگاه آنلاین

ما در این مقاله سعی داریم لزوم و اهمیت طراحی فروشگاه آنلاین را به شما یادآور شویم. اگر با وجود داشتن فروشگاه اینترنتی همچنان کسب و کارتان از رونق و فروش خوبی برخوردار نیست. علل و مشکلات را برای شما نام ببریم و در راه رفع این مشکلات به شما کمک کنیم. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که فروشگاه آنلاین دارید ولی درآمد آن مناسب نیست با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

اگر میخواهید سود فروش خوبی داشته باشید و کسب و کار خود را با طراحی فروشگاه آنلاین ارتقا دهید. نکات مهمی را باید در نظر داشته باشید. نکاتی که در ادامه بیان می کنیم را رعایت کنید و به آن ها پایبند باشید.

 

طراحی فروشگاه آنلاین شما باید جذاب و کاربر پسند باشد

منظور ما از جذابیت و کاربند پسند بودن استفاده از انیمیشن و گرافیک خارق العاده نیست. سایتتی کاربر پسند و جذاب است که تناسب رنگ بندی در طراحی آن رعایت شده باشد. شما نیاز است تا روانشناسی رنگ ها را به خوبی بشناسید. با دانستن این دانش می توانید مشتریان صنف های مختلف را راضی نگه دارید. استفاده از جلوه های بصری مناسب را نیز نباید دست کم بگیرید.

یک فروشگاه اینترنتی موفق نیاز به بروزرسانی دائمی دارد

مهم ترین نکته برای جلب اعتماد مشتریان‏ به روز بودن خدمات و محصولات شما در فروشگاه آنلاینتان به صورت منظم است. این کار باعث می شود کاربران شما بدانند که با یک فروشگاه اینترنتی منظم و فعال روبرو هستند که زیر نظر مدیریتی قدرتمند کار می کند. اجناس و خدمات فروشگاه اصلی ترین قسمت های وب سایت فروشگاهی شما هستند. به روز رسانی آن ها اصلی ترین وظیفه مدیر سایت است.

 

جزئیات راه اندازی و ساخت سایت فروشگاه آنلاین که اکثرا نمی دانند!

ساخت و طراحی وب سایت هایی که در زمینه فروش فعال هستند، مستلزم رعایت ویژگی های خاصی است. فروشگاه های اینترنتی که به صورت حرفه ای و تخصصی در زمینه فروش کار می کنند نیاز به طراحی ویژه دارند.

طراحی فروشگاه های آنلاین به گونه ای است که مدیریت و کاربران همگی برای یک هدف خاص در نظر گرفته شده اند. سیستم کلیه همگی سایت های فروشگاهی خرید و فروش در بستر آنلاین است. در طراحی فروشگاه آنلاین طرح اصلی ساخت تنها برای خرید و فروش محصول و خدمات در نظر گرفته می شود.

شخص یا شرکت طراحی سایت در شیراز یا هر شهر دیگری که پروژه طراحی سایت فروشگاهی را برعهده میگیرد. باید از قواعد و معیارهای فروش آنلاین آگاهی داشته باشد. اگر اطلاعات طراح در این زمینه کافی نیست باید در ابتدا اطلاعات کسب کند سپس با توجه به نکات و قوانین اقدام به ساخت سایت فروشگاهی نماید. با پیاده سازی این استاندارد ها هر سایت فروش آنلاینی میتواند به فروش و سود بالایی دست یابد.

تمام تلاش شرکت طراحی سایت دالین وب در ارائه این مقاله این است: نگاهی کلی و نکته سنج به زوایای مختلف طراحی فروشگاه آنلاین و نکات اصلی که باید رعایت شود.

ساخت فروشگاه اینترنتی ارزان

 

یکی از سوالات اصلی همه علاقمندان به طراحی سایت و راه اندازی فروشگاه آنلاین این مورد است:

تفاوت اصلی میان طراحی سایت فروشگاهی و طراحی انواع سایت در چیست؟

از مهم ترین ویژگی هایی که برای طراحی و ساخت وبسایت فروشگاهی باید در نظر گرفت میتوان به این موارد اشاره کرد: برخورداری از جذابیت در طراحی. سازمان یافتگی و انسجام کلی وب سایت. استفاده از رنگ های مناسب و استاندارد با توجه به علم روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت که مناسب افراد و قشر هدف سایت باشد. همچنین در راه اندازی سایت فروشگاهی باید به رده بندی سنی کاربران بسیار توجه کرد. اینکه کاربران ما از قشر نوجوان، جوان یا بزرگسال است و نحوه ی ارتباط برقرار کردن با سایت در هر قشر سنی متفاوت است. توجه به صنف فعالیت فروشگاه آنلاین نیز از نکاتی که باید توجه شود است.

خواندن این مقاله  ۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا

تیم طراحی سایت دالین وب تلاش می کند با بررسی دقیقتر طراحی سایت فروشگاهی که زیر شاخه ای از طراحی سایت است. تفاوت اصلی میان طراحی سایت موفق و ناموفق را تحلیل کند. نتیجه این بررسی و تحقیق را برای شما علاقمندان به طراحی سایت بیان می کنیم.

جهت طراحی فروشگاه آنلاین رعایت یک سری اصول و قواعد الزامی است. پیاده سازی و بکارگیری این قواعد و استاندارد های طراحی سایت نیازمند آشنایی با قوانین فروش اینترنتی است. برای شما کاربران و مدیران فروشگاه های آنلاین در ادامه مهم ترین این موارد را ذکر میکنیم. با رعایت این موارد در راه اندازی سایت خود به موفقیت روز افزونی خواهید رسید.

 

مهم ترین اصول در طراحی وبسایت فروشگاهی

  • توجه به ایجاد حس نشاط و شادی کاربران هنگام برخورد با فروشگاه و خرید از وب سایت
  • از مهم ترین موارد برای شکل گیری هر معامله ای، ایجاد حس اعتماد است. شما باید همیشه با صداقت تمام با مشتریان خود برخورد کنید. توضیحات محصولات و خدمات سایت شما باید کامل و دقیق باشد. ارائه اطلاعات کافی در مورد مدیریت کسب و کارتان و خدمات ارائه شده شما باعث شکل گیری حس اطمینان در کاربرانتان می شود.
  • شما باید فارق از شرایط سنی خاص اطلاعات و محصولاتتان را ارائه کنید. سایت شما برای فروش و خرید و کار کردن با آن برای همه افراد با هر میزان تحصیلات و شرایط سنی باید بهینه باشد.
  • اگر طراحی فروشگاه آنلاین شما به هر دلیلی از جمله: ناآگاهی مدیران سایت. کم بودن اطلاعات فنیی طراحان سایت و دلایل دیگر مشکل داشته باشد، کاربران خیلی سریع سراغ رقبایتان می روند. شما برای همیشه این مشتریان را از دست خواهید داد.

موارد گفته شده را شاید در جاهای دیگر نیز خوانده باشید، ما نیز در چندین مقاله این موارد را بیان کرده ایم. مهم عمل به این نکات برای رسیدن به موفقیت است.

اصول طراحی سایت فروشگاهی

 

تاثیر تجربه در طراحی فروشگاه های اینترنتی حرفه ای

به غیر از مقالات کسب و کار آنلاین و مقالات طراحی سایت تیم دالین وب و دیگر همکاران، تجربه بسیار مهم است. موارد و اصول و نکات گفته شده را به وسیله تجربه می توان به دست آورد.

تقریبا همه ی افراد به صورت روزانه با فروشگاه های آنلاین و حضوری در برخورد هستند. نحوه ی کار این فروشگاه ها را تقریبا می دانیم.

در اینجا با اصلی ترین معضل و مشکلی که طراح وبسایت برای طراحی فروشگاه آنلاین با آن روبرو هست می پردازیم. پایده سازی نحوه ی کار و فروش یک کسب و کار در فضای مجازی. پیاده سازی اصول و قواعد مرسوم و مورد انتظار کارفرما در مراحل سفارش طراحی سایت از اصلی ترین معضلات در این راه است.

برای درک بهتر مطالب گفته شده. ذکر یک مثال کاربردی برای شما علاقمندان به طراحی سایت، یک شیرینی فروشی را در نظر بگیرید.

هنگام ورود به یک شیرینی فروشی یا یک فست فود و رستوران می بینید که قسمت آشپزخانه و تهیه غذا در انتها و دید مشتری قرار دارد. این کار از عمد و برای جذب مشتری صورت می گیرد. یکی از موارد دیگر استشمام بوی محصول تازه در فضا محیط برای جذب مشتری است. خیلی از فروشگاه ها این کار را بصورت برنامه ریزی شده انجام می دهند. این کارها برای جذب مشتری و استفاده از حس بویایی برای هدایت مشتریان به فروشگاه است.

این ترفندها در مشاغل دیگر هم دیده می شود. از لباس فروشی گرفته تا هزاران کسب و کار دیگر.

همه ی کسب و کارها با به نمایش گذاشتن جنس لوکس و مرغوب خود در جلو ویترین به دنبال جذب مشتری هستند. کمی سخنرانی و توضیح در مورد جنس و کیفیت کار هم اضافه می شود. اگر فروشنده خوش انصاف باشد. تخفیف هم شامل این برنامه ریزی می شود.

خواندن این مقاله  طراحی سایت پوشاک ، لباس و مزون کیف و کفش

 

رسم مسیری فرضی برای ساخت فروشگاه اینترنتی

ترسیم و استفاده ازین مسیر برای همه کاربران مهم است. اینکه چگونه بتوانید این مسیر را در وبسایتتان پیاده کنید نیاز به دقت بالایی دارد. این مسیر درواقع راهی است تا مشتریان و کاربران شما به سمت کاری که از آن ها انتظار دارید بروند. این کار چیزی جز یک خرید آنلاین و اینترنتی بدون مشکل و موفق نیست.

در مثالی که در بالا برای شما از شیرینی فروشی و رستوران زدیم، پراکنده کردن بوی غذا باعث جذب مشتری می شد. اما شما در سایتتان نمیتوانید از بو و قدرت مشام مشتری استفاده کنید. برای جلب مشتری و کشاندن آن به سمت خرید و سفارش از سایت این شگرد کاربرد ندارد.

مسیر ساخت فروشگاه اینترنتی

 

یکی از مهم ترین اقدامات برای شما جهت طراحی فروشگاه آنلاین قراردادن محصولات مناسب است. زمانی باید یک محصول یا خدمات را در سایت خود قرار دهید. که به مرحله نهایی رسیده و قابل عرضه به مشتری باشد. جذابت و قابل اعتماد بودن محصول و کالا باید برای کاربر ملموس باشد.  در مورد ارائه خدمات هم این نکته صادق است. شما زمانی باید یک خدمت را ارائه دهید، که نیروی متخصص در این زمینه را داشته باشید و آموزش های لازم را گذرانده باشد. وقتی به این مرحله رسیدید خدمت را ارائه کنید. تبلیغات را دست کم نگیرید. خدمات و محصولاتتان حالا که کاملا قابل عرضه هستند باید تبلیغ شوند. با یک برنامه ریزی دقیق و درست مشتری را از سایت خود به وجد بیاورید.

با این تفاسیر شاید نگران سختی کار شوید. مطمئنا قرار دادن محصولات و خدمات در سایت بسیار ساده تر از چیدمان جنس در مغازه و هایپر استار بزرگ است. شما بسادگی می توانید تعداد زیادی کالا را در وبسایت فروشگاهی خود قرار دهید. با قراردادن تنوع بالای محصول در هنگام طراحی فروشگاه آنلاین خود مشتریان علاقمند را راضی نگه دارید.

 

طراحی حرفه ای سایت و جذب مشتری بیشتر

با داشتن یک طراحی حرفه ای وبسایت اینترنتی مشتری خیلی سریع به هدف خود می رسد. با چند کلیک کاربر باید بتواند خرید خود را انجام دهد. برخی روش های طراحان سایت هیچ وقت مناسب و مورد استفاده برای سفارش طراحی سایت خوب نمی باشد. نکاتی مهم برای داشتن یک وب سایت خوب وجود دارد که طراحان سایت آن ها را رعایت می کنند. با سپردن ساخت وبسایتتان به یک شرکت طراحی سایت معتبر به این اهداف می رسید.

 

فروش اینترنتی ، صرفا به معنای سایت فروشگاه اینترنتی نیست!

احتمالا شما هم با مقداری گشت و گذار در اینترنت با این سبک ار فروشگاه های آنلاین روبرو شده باشید. در این نوع طراحی فروشگاه آنلاین معمولا یک نوع محصول ارائه می شود. دکمه سفارش محصول و خرید آن به صورت بسیار بزرگ و به شکلی که در دید باشد ساخته می شود. در ادامه توضیحات و مشخصات کالا نیز قید می شود. این نوع سایت ها اکثرا به صورت تک صفحه ای هستند. معمولا تنها با یک لینک به فرم سفارش در این سایت ها روبرو می شوید.

طراحان سایت در نوع وبسایت دست شان باز است. با بزرگ نشان دادن کلیک مخاطب را به سمت سفارش محصول هدایت می کنند. یکی دیگر از مواردی که شانس خرید مشتری را در سایت بالا می برد. نمایش توضیحات و مشخصات به صورت کامل است. مخاطب هرچه پایین تر می رود برای کلیک روی دکمه سفارش بیشتر ترغیب می شود.

با استفاده ازین نکات اگر مشتری همچنان در انتخاب دچار مشکل باشد. گزینه ی ادامه مطلب میتواند به او کمک کند. با مشاهده نظرات مشتریان طراحی سایت کاربر شما راحت تر تصمیم می گیرد. راز موفقیت در فروش محصولاتتان از طریق فروشگاه آنلاین ارائه خدمات و محصولات با کیفیت و با توضیحات دقیق به مشتری است.

سفارش طراحی سایت فروشگاهی دالین وب

 

طراحی فروشگاه آنلاین موفق سایت باید چطور انجام شود؟

از مهم ترین مسائلی که طراحی فروشگاه های اینترنتی را مشکل میکند: فروش و ارائه بیش از یک محصول در آن است. با بالا رفتن تعداد محصولات بر این پیچیدگی افزوده می شود. سایت های فروشگاهی که از تنوع بالایی در محصول و خدمات برخوردارند از روش های گوناگونی بهره می برند. هدف از این ترفند ها ارائه بهترین محصول و جلب رضایت مشتری است.

خواندن این مقاله  خرید از فروشگاه های اینترنتی یا کار سنتی؟

محصولات و خدمات مورد انتخاب هر مشتری با مشتری دیگر متفاوت است. به طور کل فروشگاه آنلاین برای هر کاربر خصوصی سازی می شود. اینطور هر کاربر میتواند به دنبال جنس مورد نیاز خود بگردد. ترفند های شخصی سازی در تعرفه طراحی سایت فروشگاهی نیز تاثیر دارد. این مورد از جمله عمده موارد در سفارش ساخت سایت فروشگاهی است.

مبحث خصوصی سازی سایت بسیار گسترده است. در این مقاله با توجه به موضوع در این باره صحبت نمی کنیم. اگر در طراحی سایت فروشگاهی خود از مبحث خصوصی سازی بهره ببرید در فروش و رشد سایتتان بسیار تاثیر گذار است. اولین شرکتی که خصوصیت شخصی سازی در وب سایت را به خوبی پیاده کرد و نتیجه آن را دید، amazon بود. این فروشگاه بزرگ آنلاین بخش فروش کتاب هایش را بر اساس سفارشات و خرید های سابق طراحی و ارائه کرد. با این ترفند علاقه افراد دیگر برای مابقی مشتریان نیز به نمایش در می آمد.

با تحقیق و بررسی رفتار کاربرانی که مشتری کتاب بودند. اقدام به تهیه لیستی از کتاب های مورد علاقه در طراحی فروشگاه آنلاین خود کردند. کاربران جدید با دیدن کتاب های مورد علاقه افراد دیگر به سمت خرید جذب می شدند. حتی مدت زمان مطالعه کاربران در این خصوصی سازی در نظر گرفته شده بود.

امروزه نیز این نکته بسیار حائز اهمیت است. اینکه چه محصول یا خدماتی را در اولین صفحه به کاربر ارائه کنیم.

 

اهمیت طراحی و ساخت سایت فروشگاه اینترنتی در جذب مشتری

از اصلی ترین ارکان در طراحی فروشگاه آنلاین، ساخت و طراحی قالب سایت است. قالب سایت اصلی ترین بخش ظاهری است

طراحی قالب سایت فروشگاه اینترنتی

 

شما باید بهترین ایده ها و خلاقیت خود را در پیاده سازی و طراحی قالب وب سایت خود اجرا کنید. نکته مهمی که در طراحی فروشگاه آنلاین باید در نظر گرفت: مخاطب در اولین نگاه خود به کجای وبسایت توجه میکند. آن مهم ترین بخش در طراحی سایت است. بر طبق تحقیقی که صورت گرفته است. نتیجه کار به این صورت بوده: در وبسایت های انگلیسی زبان کاربران در ابتدا به وسط صفحه توجه می کنند. سپس توجه آن ها به سمت چپ جلب می شود. در وبسایت های فارسی زبان اقلب کاربران در ابتدا به سمت راست نگاه می کنند، وسط صفحه نیز به همین میزان مورد توجه است.

با توجه به این نتایج، طراحان سایت در هنگام ساخت فروشگاه آنلاین این موارد را مورد اقدام قرار می دهند. مانند ویترین یک مغازه برای جلب مشتری بیشتر. این نکات بع عنوان مثال برای طراحی سایت آموزشی می تواند متغیر باشد.

یک طراح حرفه ای سایت یا یک شرکت طراحی وب سایت دقیقا می داند که با چه نوع طراحی نگاه های کاربران را به قسمت مورد نظر خود در سایت برساند.

اگر اکنون شما هم تصمیم به راه اندازی فروشگاه آنلاین گرفته اید یا صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید. مبانی و نکات گفته شده را در هنگام سفارش ساخت سایت در نظر بگیرید. با یک طراح سایت که در این زمینه صاحب تجربه است صحبت کنید. نمونه کار طراحی سایت توسط یک شرکت طراح می تواند برای گرفتن تصمیم درست به شما کمک کند. طراحانی که در زمینه ی طراحی سایت فروشگاهی فعال بوده اند با توجه به تجربه خود کمک زیادی به شما می کنند. اگر نیاز به مشاوره طراحی سایت دارید با همکاران ما تماس بگیرید.

تعدادی از مقالات طراحی سایت که مرتبط با موضوع راه اندازی فروشگاه اینترنتی هستند:

۶ مزیت راه اندازی فروشگاه آنلاین در دوران کرونا

عوامل ضروری و غیر ضروری در طراحی سایت حرفه ای

مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

۹ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

۴ نکته شگفت انگیز برای داشتن یک وب سایت خوب و موفق

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دلیل نیاز کسب و کارها به طراحی فروشگاه آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours