۲۲ دلیل مهم که نشان دهنده طراحی مجدد سایت است

63 بازدید
۸ دلیل مهم که نشان دهنده طراحی مجدد سایت است

امروزه کسب و کار ها به سمت آنلاین شدن میروند. کسب و کار های آنلاین مزایای بسیار زیادی نسبت به کسب و کار های معمولی دارند. در کسب و کار های امروزی، وجود یک وبسایت اهمیت زیادی دارد. مرجع اصلی یک بیزینس آنلاین، وبسایت آن است. وبسایت ها  بازده بسیار بیشتری نسبت به مغازه ها و فروشگاه ها در امر فروش دارند. این بستر همانند یک ماشین نیاز به طراحی مجدد سایت دارد.

وبسایت، بستری در محیط وب است که بسیاری از خدمات را از طریق اینترنت برای شما به ارمغان می آورد.

طراحی مجدد سایت را می‌توان همانند خانه‌ای قدیمی و در حال تخریب دانست که به دلایل مختلف فرسوده شده‌است و نیاز به بازنگری و طراحی دوباره دارد؛ البته در این میان احتمالا برخی از اجزا و بخش‌های آن ثابت می‌مانند و نیاز به تغییر ندارند.

داشتن وبسایت، بستری را برای مدیر کسب و کار فراهم میکند که محدودیتی در میزان فروش و میزان اشتغال زایی نداشته باشد. شاید راه اندازی وبسایت کامل، زمان و هزینه زیادی برای شما داشته باشد، اما میزان درآمد و بازده آن میتواند بسیار بیشتر و بصرفه تر باشد. کسب و کار شما تنها از طریق وبسایت دیده میشود.

در امر راه اندازی وبسایت، باید به این نکته توجه نمود که وبسایت ها همانند دیگر سیستم ها، نیاز به نگهداری دارند. منظور از نگهداری وبسایت، بهینه سازی، رفع مشکلات، رفع خطا ها و بروز نگه داشتن آن وبسایت است. گاها وبسایت شما ممکن است پس از مدتی، بازده خود را از دست بدهد و به اندازه قبل، فروش نداشته باشد؛ اینجاست که شما نیاز به طراحی مجدد سایت خواهید داشت.

طراحی مجدد سایت به شما کمک میکند یک وبسایت بهینه، کارا، بروز و زیبا داشته باشید. ناگفته نماند که میزان بازده یک وبسایت به همین فاکتور ها بستگی دارد. اگر وبسایت فاقد بهینگی و زیبایی لازم باشد، مسلما بسیاری از کاربران، وبسایت شما را ترک خواهند کرد.

مراحل انجام طراحی مجدد وب سایت

وب سایت «قدیمی» را تجزیه و تحلیل کنید.
اولویت‌های خود را مشخص نمایید.
مخاطبان وب سایت را مجددا تعریف و به‌روزرسانی کنید.
بدانید که در وب سایت فعلی چه کار خواهید کرد.
لیستی از تغییرات طراحی دلخواه خود را ایجاد کنید.
اهداف جدید را مشخص نمایید.
شروع به ساختن طرح مورد نظر برای طراحی مجدد وب سایت کنید.

 

۸ دلیلی که نشان دهنده نیاز به طراحی مجدد سایت است!

۱- نداشتن بازخورد مورد انتظار و نرسیدن به اهداف سایت

هنگامی که شما برای راه اندازی وبسایتتان زمان و هزینه میگذارید، در انتظار گرفتن بازخورد و افزایش فروش خود هستید. اگر چنانچه تا مدت ها بعد از اتمام طراحی سایت، فروش نداشته باشید، قطعا یک نقص در وبسایت شما وجود دارد. در این زمان است که شما به طراحی مجدد سایت تان نیاز خواهید داشت. در طراحی وبسایت وردپرس ، در درجه اول باید مشتریان هدف را تعیین و مشخص کنید چه کاربرانی قرار است به وبسایت شما بیایند.

اگر مشتریان هدف مشخص نباشند، مسلما وبسایت شما مشتری یا کاربری نخواهد داشت، چون شما نمیدانید چه خدماتی ارائه میدهید. اگر این وبسایت نتیجه مطلوب شما را ندارد، بهتر است سایت را مجددا طراحی کنید. در باز طراحی وبسایت، باید کاری کنید که کاربر به مشتری تبدیل شود. باید وبسایت را به گونه ای طراحی کنید که کاربر، چیزی که در اینترنت جست و جو میکند، در وبسایت شما پیدا و در نهایت به وبسایت شما علاقه پیدا کند

در امر طراحی مجدد سایت، برای اینکه به بازده مطلوب برسید، در ابتدا نیاز است که سوالاتی از خود بپرسید.

 • آیا کاربران میتوانند با وبسایت شما ارتباط برقرار کنند؟
 • وبسایت در راستای اهداف شرکت شما کار میکند؟
 • آیا محتوای وبسایت به اندازه کافی خوانا و عاری از مطالب گیج کننده است؟
 • میزان مفید بودن و سودمندی مطالب وبسایت شما چقدر است؟ آیا محتوای وبسایت شما به کاربر کمک میکند؟
 • آیا وبسایت شما میتواند کاربر را به مشتری تبدیل کند؟

 

۲- تغییر اهداف و خدمات کارفرما از طراحی سایت

در کسب و کار اینترنتی، بازاریابی بسیار مهم است. اگر شما به عنوان مدیر کسب و کار، در امر بازاریابی فعال باشید و بتوانید با بازاریابی، تغییراتی ایجاد نمایید، میتوان گفت که شرایط مناسب است.

در طول این راه باید بررسی کنید که آیا راه بازاریابی شما با اهداف وبسایتتان سنخیتی دارد یا خیر. برای بررسی این مورد نیاز است سوالاتی از خود بپرسید.

 • روند بازاریابی خود را چگونه تغییر میدهید؟
 • آیا تغییر در روند بازاریابی، تاثیری بر وبسایت شما دارد؟

اگر چنانچه تا بحال روند بازاریابی خود را تغییر نداده اید، وبسایتتان دچار مشکلاتی شده است. بعد از تغییر اهداف، نیاز است تا متناسب با هدف جدید، طرح ها بروز رسانی شوند. برای این کار، شما نیاز خواهید داشت تا CTA هایی را در صفحه اصلی وبسایت خود قرار دهید.

 

CTA یا فراخوانی انجام عمل چیست؟

CTA مخفف عبارت Call To Action یا فراخوانی انجام عمل است. call to action ها عناصری هستند که کاربر را به انجام کاری در صفحه فرامیخوانند. این فراخوانی در واقع یک تکنیک در حوزه بازاریابی دیجیتال است. این تکنیک کمک میکند تا کاربران وبسایت به مشتری تبدیل شوند.

 

۳- عدم کارایی وبسایت و قدیمی بودن امکانات طراحی سایت

اگر وبسایت شما خوب کار نمیکند و یا دارای نقص است، بهتر است وبسایتان را بازطراحی کنید. گاها ممکن است در کار با وبسایت مشکلی وجود نداشته باشد، اما بعد ها متوجه میشوید که وبسایتان، کاربری را به خود جذب نمیکند. این به این معناست که بعضی از قسمت های سایت، کارایی خود را از دست داده اند و یا نقصی در آنها وجود دارد.

چیزی که در طراحی مجدد سایت اهمیت دارد، کاربردی بودن آن است. عدم کاربردی بودن وبسایت، به معنی اتلاف زمان و هزینه ایست که برای راه اندازی وبسایتتان کرده اید. در ادامه، سوالاتی مطرح شده است که در تصمیم گیری برای طراحی مجدد سایت تان به شما کمک میکند.

 • آیا محصولات و خدمات قابل ارائه، بروز هستند؟
 • محتوایی که دارای اهمیت است، در معرض دید کاربران است؟
 • آیا دسترسی به قسمت جست و جو و یا تماس برای کاربران راحت است؟

امنیت سایت

 

۴- عدم وجود استراتژی از طراحی وب دلیلی بر طراحی مجدد سایت

در طراحی و پیاده سازی یک وبسایت کاربردی، داشتن استراتژی از اهمیت خاصی برخوردار است. شما باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند و قصد دریافت چه خدمات و یا کالایی از شما دارند. بعضی از وبسایتها ممکن است طراحی زیبا را در جذب مشتری اولویت خود قرار دهند. اما در کنار طراحی زیبا، نیاز است که محتوای وبسایت خود را نسبت به نوع مشتریانتان، بازاریابی کنید.

زمانی که اهداف وبسایت شما تغییر میکند، نیاز است که فقط تغییرات لازم را در رسیدن به آن هدف ایجاد کنید. بسیاری از وبسایت های بزرگ، تغییرات را به گونه ای ایجاد میکنند که کاربران ممکن است متوجه تغییرات نشوند.

 

۵- واکنش گرا نبودن سایت باعث نیاز به باز طراحی سایت

یکی از نیاز های اساسی یک وبسایت، واکنش گرا بودن آن است. امروزه با توجه به افزایش کار با تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها، نیاز به طراحی وبسایت به صورت واکنش گرا حس شد. تا قبل از آن، کاربران، تنها به وسیله کامپیوترخرید اینترنتی خود را انجام میدادند. به مرور زمان، میزان استفاده از گوشی های هوشمند زیاد شد؛ اما  وبسایتها در گوشی های هوشمند به خوبی نمایش داده نمیشدند.

خواندن این مقاله  11 مزیت طراحی سایت ورزشی و بدنسازی

نکته ای که در طراحی مجدد سایت حائز اهمیت است، توانایی و راحتی کاربران در کار و تعامل با وبسایت است؛ بنابراین نوع قرار گیری عناصر در صفحه بسیار مهم است.

با توجه به اینکه تلفن های هوشمند، درصد قابل توجهی از ترافیک سایت ها را به خود اختصاص میدهند، نیاز است که وبسایت شما به صورت واکنش گرا طراحی شود. در صورت عدم وجود این ویژگی، بسیاری از مشتریان شما از دست خواهند رفت و منجر به کاهش میزان فروش شما خواهند شد.

مجموعه دالین وب با ارائه خدمات پشتیبانی، به شما کمک میکند تا وبسایتی امن، کارا، سریع و بدون مشکل داشته باشید. دالین وب با تجربه و تخصص خود، وبسایت شما را به نحو احسن بازطراحی میکند. مشتریان دالین وب میتوانند با سفارش ساخت سایت به همراه پشتیبانی سایت ، از داشتن یک وبسایت کاملا واکنش گرا و بروز بهره ببرند.

ریسپانسیو بودن باعث می شود یک وب سایت به راحتی با اندازه صفحه نمایش هر موبایلی سازگار باشد. اگر متوجه شده اید که تعداد زیادی از بازدید کنندگان وب سایت شما از موبایل استفاده می کنند، زمان آن رسیده است که وب سایت خود را ریسپانسیو کنید. بازدید کنندگان وب سایت شما ممکن است از دستگاه های تلفن مختلفی مانند iPad ، iPhone ، تبلت ، Samsung Note و غیره استفاده کنند.
طراحی ریسپانسیو این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند که بتوانند وب سایت شما را به راحتی در تمام این دستگاه های منحصر به فرد به خوبی ببینید و یک تجربه کاربری عالی را کسب کنند. علاوه بر این، از نظر گوگل هم بسیار مهم است که سایت شما ریسپانسیو باشد. در کل این روش در اعتبار، رتبه سایت، نرخ کلیک سایت و افزایش فروش شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

ریسپانسیو بودن سایت

 

۶- عدم بهینه سازی سئو سایت نیاز به بازطراحی سایت است

رعایت اصول سئو یکی از مهم ترین کار هاییست که باید در وبسایت انجام داد. اگر وبسایت شما فاقد اصول بهینه سازی و رنکینگ سئو باشد، وبسایت شما در اینترنت دیده نخواهد شد. این باعث میشود که شما هیچ فروشی نداشته باشید.

 

واژه سئو سایت به چه معناست؟

سئو مجموعه ای از اصول، استاندارد ها و قوانین برای شناخته شدن در موتور های جست و جو است. موتور های جست و جو بر اساس همین قوانین، وبسایتها را در نتایج جست و جو نمایش میدهند.

با توجه به تغییراتی که مداوما در موتور های جست و جو ایجاد میشود، نیاز است که شما هم به طور مداوم، استاندارد های سئو وبسایتتان را مطابق با آخرین استاندارد ها بروز نمایید.

اگر زمان زیادی از آخرین استاندارد سازی وبسایت شما میگذرد، بهتر است وبسایت خود را باز طراحی کنید. اگر نیاز میدانید که وبسایتتان نیاز به بازطراحی دارد، سوالات زیر را از خود بپرسید.

 • آیا میتوان محتوایی مناسب برای جذب کاربر یافت؟
 • آیا در وبسایت شما، CTA وجود دارد؟
 • امکان یافت و رتبه بندی مطالب مورد نظر برای موتور های جست و جو امکان پذیر است؟

بهینه سازی افزایش سرعت

 

۷- نیاز به طراحی مجدد سایت با تغییرات مثبت وبسایت رقبا

ممکن است برای وبسایت شما پیش بیاید که فروشتان بدون هیچ دلیلی کاهش یافته است. یکی از مواردی که بطور دائم باید بررسی شود، رقبای شماست. گاهی اوقات، رقبای شما تغییراتی در وبسایتشان میدهند که باعث جذب مشتریان شما به سمت وبسایتشان میشود.

اگر زمانی متوجه این موضوع شدید، بدانید که زمان طراحی مجدد سایت تان فرا رسیده است. همیشه رقبای خود را زیر نظر داشته باشید. با توجه به اینکه رقبای شما در حال بروز رسانی وبسایت خود هستند، نیاز است که شما به عنوان وبسایت رقیب، از این بروز رسانی ها و تغییرات مطلع باشید تا بتوانید میزان فروش خود را افزایش دهید و به عبارتی، از قافله عقب نمانید.

 

۸- عدم بروز بودن ابزارها و ماژول های طراحی سایت شرکتی

یک وبسایت برای اینکه بتواند بیشترین کارایی، امنیت و سرعت را داشته باشد، نیاز است تا ماژول های آن بروز باشند. وجود ماژول های اضافی و قدیمی، باعث افت سرعت وبسایت و کاربران و مشتریان آن وبسایت میشود.

۹- اگر از طراحی وب سایت خود خوشتان نمی آید.

اگر طراحی سایت خود را دوست ندارید و به نظرتان حرفه ای به نظر نمی رسد و فکر می کنید که می توانید سایتی بهتر از این داشته باشید، باید طراحی مجددی برای سایت خود در نظر بگیرید. کسب و کارهای زیادی وجود دارند که به دلیل راضی نبودن از سایت خود، دوست ندارند آدرس سایت خود را به دیگران بگویند. حتی شاید خودشان هم به فکر طراحی مجدد باشند ولی آن را به تعویق بیاندازند. یک وب سایت بد بیشتر از نداشتن وب سایت می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند.

۱۰- اگر وب سایت شما دیگر برند شما را منعکس نمی کند.

شاید در اوایل کار خود وب سایتی را برای کسب و کار خود طراحی کرده باشید. ولی با پیشرفت کار و معروف تر شدن برندتان دیگر وب سایت شما نسبت به برندتان ساده تر به نظر برسد. این بسیار مهم است که وب سایت شما بتواند تصویری با نام تجاری قوی را نشان دهد که دقیقاً نمایانگر شرکت شما باشد.یک طراحی قوی سایت برای برند شما توانایی این را خواهد داشت که شما را از یک کسب و کار کوچک به یک کسب و کاری که می تواند با برندهای بزرگ تر رقابت کند، تبدیل کند.

همانند اهداف بازاریابی، نام تجاری شرکت هم می‌بایست مطابق با وب سایت جدیدتان باشد.

اما اگر به تازگی برند خود را دستخوش تغییرات داده‌اید و می‌خواهید وب سایت را هم باز طراحی کنید باید به چند نکته توجه کنید:

وقتی وب سایت خود را بروزرسانی می‌کنید این بروزرسانی نباید تنها شامل رنگ و لوگو باشد.
علاوه بر تغییر در ظاهر سایت می‌بایست نوع زبان و محتوای شما هم دستخوش تغییرات شود.

۱۱-  اگر وب سایت شما در مقایسه با روندهای جدید طراحی منسوخ شده باشد.

با تغییر روند طراحی هر چند سال یکبار وب سایت ها، وب سایت هایی که دو یا سه سال و یا بیشتر است که ساخته شده اند، باید طبق مدل های جدیدی که وب سایت های جدید طبق آن طراحی می شوند به روز رسانی شوند. تا بتوانند با این وب سایت ها رقابت کنند و قدیمی به نظر نرسند.

در حال حاضر آخرین روند طراحی وب سایت، با استفاده از الگوهای ساده دو بعدی با ظاهری تمیز و مدرن و از همه مهم تر موبایل فرندلی بودن است. شرکت هایی مانند مایکروسافت، اپل، استارباکس و … نیز از این روش در وب سایت های خود استفاده می کنند.

طراحی های پیچیده با تصاویر بزرگ، استفاده از طرح هایی که جلوه سه بعدی دارند و دسترسی راحت به تمام صفحات سایت را ندارند، می توانند برای کاربران بسیار خسته کننده باشند.

۱۲-اگر کاربران موبایلی را از دست می دهید.

اگر وب سایت شما موبایل فرندلی نیست و بخش بزرگی از بازدید کنندگان شما از موبایل استفاده می کنند، ممکن است بازدید کنندگان خود را از دست دهید و افزایش بیش از حد بانس ریت سایت را تجربه کنید. این بدون شک به طور مستقیم در درآمد شما تاثیر می گذارد، زیرا منجر به هزینه های بالایی برای شما خواهد شد. طراحی مجدد وب سایت می تواند به شما کمک کند تا این مشکل را حل کنید تا نرخ بانس ریت خود را کاهش و نرخ تبدیل را افزایش دهید.

خواندن این مقاله  مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

 

اگر کاربران موبایلی را از دست می دهید.

 

۱۳- اگر وب سایت شما گسترش و به روز بودن محصولات و خدمات شما را نشان نمی دهد.

اگر لیست خدماتی که ارائه می دهید گسترش یافته است و وب سایت قدیمی شما نشان دهنده مجموعه کامل خدماتی نیست که شما ارائه می دهید، می تواند منجر به این شود که مشتریان به جای دیگری مراجعه کنند تا خدمتی را که ارائه می دهید بدست آورند. زیرا آنها از این امر آگاه نیستند که شما این خدمات را ارائه می دهید. با طراحی مجدد وب سایت خود می توانید لیست خدمات خود را گسترش دهید تا کلیه خدماتی را که ارائه می دهید را شامل شود. به طوری که هر بازدید کننده و مشتری از همه آنچه شما ارائه می دهید آگاه باشند.

۱۴- اگر وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه نشده باشد.

در چه حد وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کرده اید؟ وب سایت شما چگونه ساخته شده است؟ طراحی مجدد وب سایت می تواند به شما در بهبود معماری سایت و سئو پسند بودن آن کمک کند. برای سئو و بهینه سازی سایت به کمی کد نویسی، آدرس URL سفارشی، تگ ها H1، H2، H3 و…، عنوان جذاب، تگ Alt و… با استفاده از یک سیستم مدیریت پیشرفته محتوا نیاز خواهید داشت. که هم انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد و هم بهینه سازی وب سایت شما را آسانتر خواهد کرد.

۱۵- اگر وب سایت شما در حال حاضر از استراتژی بازاریابی محتوایی پشتیبانی نمی کند.

اجرای بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی شما می تواند به شما در ایجاد اعتماد، اعتبار و افزایش ترافیک و فروش کمک کند. اگر می خواهید یک استراتژی محتوا را پیاده سازی کنید و معماری فعلی وب سایت شما با ذهنیت داشتن یک استراتژی محتوا ساخته نشده است، این می تواند یک دلیل طراحی مجدد وب سایت باشد.

طراحی مجدد وب سایت می تواند به شما کمک کند تا با پیاده سازی اتوماسیون بازاریابی و داشتن یک بانک اطلاعاتی قوی، پیدا کردن مطالب سایت را برای بازدید کنندگان آسانتر کنید. یک وب سایت جدید به شما کمک می کند که پایه و اساس بهتری ایجاد کنید تا شما را در مسیر درست برای بازاریابی محتوایی موفق قرار دهد.

۱۶-  اگر وب سایت شما از تکنولوژی به روز استفاده نمی کند.

شاید وب سایت شما هنوز در فلش ساخته شده باشد که خواندن آن برای موتورهای جستجو کار سختی است و دسترسی به آن در دستگاه های تلفن همراه دشوار است. یا شاید وب سایت شما با افزونه هایی کار کند که طی سال ها به روز نشده اند. با به روزرسانی وب سایت خود با جدیدترین تکنولوژی ها و افزونه ها به وب سایت شما کمک می کند تا بهتر و کارآمدتر عمل کند. تا بازدید کنندگان یک تجربه کاربری عالی را تجربه کنند.

۱۷- اگر می خواهید کنترل بیشتری در وب سایت خود داشته باشید.

اگر وب سایت شما با کدنویسی هایی مانند html ،css ،javascript ساخته شده است و شما با مهارت های فنی خاصی آشنا نیستید، برای انجام هرکاری باید از برنامه نویس خود بخواهید تا برای شما انجام دهد. اگر می خواهید دسترسی بیشتری به سایت خود داشته باشید، می توانید با طراحی مجدد سایت با استفاده از cms ها تسلط بیشتری داشته باشید و به راحتی برای سایت خود محتوا تولید کنید. دیگر برای هر تغییر کوچکی به برنامه نویس نیاز نخواهید داشت.

۱۸-  اگر می خواهید مشتری های وفادار بسازید.

طراحی جدیدی که با کال تو اکشن صحیح در زمینه فعالیت خودتان انجام دهید، به شما کمک خواهد کرد تا وب سایت را برای مشتری های وفادار خود بهینه کنید. به طوری کلی دعوت به اقدام را باید در هر صفحه از وب سایت خود و حتی بلاگ خود پیاده سازی کنید. از هر فرصتی استفاده کنید تا بازدیدکنندگان خود را به مشتری های وفادار تبدیل کند. این موضوع به طور قابل توجه فروش شما را افزایش خواهد داد.

۱۹-  اگر می خواهید امنیت وب سایت خود را بالا ببرید.

شاید یکی از بزرگترین نگرانی های ما امنیت سایبری باشد. کسب و کارهای کوچک و کار آفرینان هم به اندازه ی کسب و کارهای بزرگ مستعد هک و ویروس هستند. اگر وب سایت شما سال ها پیش ساخته شده است و از آن زمان به روز نشده است، شما در معرض خطر بیشتری در مقابل بدافزارها و هک ها هستید.

۲۰- افزایش نرخ تبدیل و فروش بیشتر

شاید ظاهر وب سایت اصلی شما بسیار خوب و زیبا به نظر رسد اما نرخ تبدیل (conversion rate) وب سایت شما همچنان آن‌گونه که انتظارش را دارید افزایش نیافته است.

حال علت چیست؟ شاید مهم‌ترین علت پیچیدگی در صفحات فرود شما باشد یا اینکه نوع متن و نگارشی که برای دکمه‌های CTA در نظر گرفتید نامناسب و واضح نیست و کاربران نمی‌توانند به راحتی این دکمه‌ها را پیدا کنند.

با بهینه‌سازی در صفحات فرود وب سایت می‌توانید نرخ تبدیل خود را به راحتی افزایش دهید.

۲۱- سرعت پایین بارگذاری صفحه

گوگل تمایل دارد محتوا و صفحات باکیفیت را برای کاربران خود نمایش دهد. الگوریتم های گوگل، به صفحاتی که سریع تر بارگذاری می شوند، نسبت به صفحاتی که دیرتر بارگذاری می شوند امتیاز بالاتری می دهد. در مقالات گذشته در رابطه با سرعت لود صفحات و به طور کلی وب سایت ها موارد بسیاری را مورد بررسی قرار دادیم.

سرعت بارگذاری بالای صفحات نه تنها بر روی سئو، بلکه بر روی بازدید کاربران از سایت شما نیز تاثیر می گذارد. کاربران برای بار دوم، به سراغ وب سایت هایی که دیر بارگذاری می شوند نمی روند.

شما می توانید سرعت وب سایت خود را با استفاده از ابزار Page Speed Insight که در ذیل نشان داده شده است، بررسی نمایید. البته این امر الزاما به این معنا نیست که وب سایت شما نیاز به طراحی مجدد دارد، اما فاکتور بسیار مهمی است که با رعایت کردن سئو و موارد دیگر، می توانید باعث بهبود آن شوید و مشکلات سایتتان را مرتفع سازید.

 

سرعت پایین بارگذاری صفحه

 

۲۲- مشکلات تکنیکی در سایت

آیا به تازگی متوجه شده اید که Bounce rate شما با افزایش رو به رو شده است؟ بررسی کنید که کاربران چه مدت زمان در صفحه شما می مانند. اگر تنها چند ثانیه از وب سایت شما بازدید می کنند، ممکن است صفحات شما مشکل خطای ۴۰۴ را داشته باشد.

سعی کنید وب سایت خود را از منظر بازدیدکنندگان نگاه کنید (از مرورگرهای مختلف استفاده کنید، مرورگرها گاهی مشکل ساز هستند). همچنین می توانید از کنسول جستجوی گوگل نیز برای اطلاع از خطاهای به وجود آمده حین بررسی (Crawl errors) استفاده کنید.

تعداد دفعات مورد نیاز برای طراحی مجدد سایت

در حالت ایده آل شما باید ارزیابی کنید که آیا به طور متوسط هر ۲-۵ سال به یک طراحی مجدد وب سایت نیاز خواهید داشت؟ با این حال، این امر بسته به نوع سایت شما متفاوت خواهد بود، علاوه بر این، اگر سایت شما مطابق انتظار عمل نمی‌کند، احتمالاً باید ارزیابی کنید که آیا فقط به یک تازه سازی ساده سایت نیاز دارد و یا تغییرات اساسی وب سایت مورد نیاز خواهد بود.  تجزیه و تحلیل خود از تغییرات مورد نظرتان را یادداشت کنید تا بتوانید مشکلات مربوط به رتبه بندی مطالب مورد نظر، ترافیک داده‌ها و تبدیلات را شناسایی کرده، سپس در مورد داده‌های بعدی تصمیم گیری نمایید.

 آیا طراحی مجدد وب سایت ممکن است خطرناک باشد؟

مطمئنا تغییرات بزرگ در هر زمینه‌ای می‌تواند معایب و مزایایی زیادی داشته باشد، در مورد طراحی وب سایت هم می‌توان اینگونه بیان کرد:

خواندن این مقاله  خرید از فروشگاه های اینترنتی یا کار سنتی؟

در صورتی که اصول مربوط به ریدیزان از جلمه ساختار لینک‌ها و محتوا رعایت شود تا حد بسیار زیادی از آسیب وارده به سایت جلوگیری خواهد شد.

البته موارد دیگری مانند A/B تست در بهبود عملکرد سایت تاثیر گذار خواهد بود و اجرای وب سایت جدید می‌توان معایب احتمالی طراحی جدید را به راحتی پیدا کرد و آن‌ها را مرتفع نمود.

به صورت کلی طراحی مجدد وب سایت برای سایت‌های بسیار بزرگ مانند دیجی کالا یک کار بسیار پر ریسک است اما اگر تمامی نکات مربوط به ریدیزان رعایت شود می‌توان به عنوان یک برگ برنده نسبت به سایر رقبا خواهد دانست.

نکاتی برای رفع آن:

اگر وبسایت افراد نادرستی را به سمت خود جذب می‌کند، احتمالاً مشکل در نحوه پیدا کردن مشتریان است. این مشکل ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که داده های جانبی مهم و کاربردی نامشخص یا گمراه کننده باشد.

در این نوع باز طراحی سایت از شما خواسته می شود که ابتدا کلمات کلیدی را که وبسایت شما در حال حاضر رتبه بندی می کند بررسی کنید و سعی کنید هدف کاربر را تعیین کنید. وبسایت شما و داده های جانبی آن (مانند کلمه کلیدی و غیره) ممکن است سیگنال‌های اشتباهی درباره برند و کاری که انجام می‌دهد ارسال کند.

هنگامی که متوجه شدید مشکل و ایراد از کجاست، پروژه باز طراحی شما فقط شامل اصلاح سئو سایت نخواهد بود. شما همچنین باید بررسی کنید که چگونه مواردی مانند نقشه سایت، محتوا، گوگل و غیره، بازدیدکنندگان را در مورد آنچه که در سایت پیدا خواهند کرد گمراه کرده است.

مزایای طراحی مجدد سایت چیست؟

۱- طراحی مجدد سایت نشان دهنده این است که شما یک وب سایت پویا، به روز و فعال دارید.

۲- طراحی مجدد سایت باعث می شود کاربرانی که از طریق موبایل به سایت شما مراجعه می کنند، رضایت بیشتری داشته باشند.

۳- طراحی مجدد سایت باعث می شود تا کاربران بتوانند هر آنچه که به دنبالش هستند را به راحتی بیابند.

۴- طراحی مجدد سایت موجب هماهنگی بیشتر موتورهای جستجو با سایت شما خواهد شد.

۵- طراحی مجدد سایت باعث ایجاد یک مزیت رقابتی برای کسب و کار شما می شود و از رقبای تان پیشی خواهید گرفت.

۳ مزیت برتر در طراحی مجدد وب سایت کدامند؟

شما یک وب سایت دارید که شامل تمام اطلاعات و تصاویر خلاقانه شما است اما به نوعی در هنگام تلاش برای ایجاد بازدید بیشتر و افزایش فروش، پاسخ‌های مثبتی دریافت نمی‌کنید. چرا افراد سایت شما را بدون خرید ترک می‌کنند؟ پاسخ ممکن است بسیار ساده باشد: وب سایت شما نیاز به طراحی جدید دارد.  یک وب سایت منسوخ شده می‌تواند مشتریان جدید بالقوه را از آنجا دور کند؛ زیرا اگر وب سایت شما قدیمی باشد، برای جستجوگران جذابیتی نخواهد داشت.

۱- بهبود میزان رضایت کاربر

این موضوع  دلیل اصلی تغییر و طراحی مجدد وب سایت است. همانطور که گفته شد، شما می‌خواهید کاربران سایتتان راضی باشند زیرا معمولا این دسته از کاربران هستند که خریدار و کاربران اصلی سایت محسوب می‌شوند. وب سایتی که بیش از حد به‌هم ریخته باشد کاربران را سردرگم کرده و اکثر مردم برای پیدا کردن آنچه شما پیشنهاد می‌دهید، جستجویی انجام نمی‌دهند.  درعوض آن‌ها به سراغ فروشنده بعدی می‌روند که به احتمال زیاد رقیب شما خواهد بود و تمام فروش و بازده را به آن‌ها می‌دهند. سادگی و سهولت در استفاده از امکانات برای یک وب سایت، بسیار ضروری و کلیدی است. باید به این موضوع توجه کرد که اگر وب سایت شما کاربر پسند نباشد، مشتریان خود را از دست خواهید داد.

 

بهبود میزان رضایت کاربر

 

۲- بیشتر در معرض دید کاربران بودن

دنیای فناوری همیشه در حال به‌روز شدن است و یک وب سایت باید بتواند بر روی همه سیستم عامل‌ها فعالیت کند. جستجوی وب‌ موبایل از محبوبیت بیشتری نسبت به جستجو در رایانه‌ها برخوردار است.

مردم اغلب در سفر هستند.  در نسلی از کاربران که بیشتر افراد از  تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند، اگر وب سایت شما از قابلیت‌های مختلف روی صفحات جیبی (گوشی‌های هوشمند، تبلت و…) برخوردار نباشد، این احتمال وجود دارد که درصد زیادی از افراد و کاربران را به راحتی از دست دهید.
داشتن وب سایتی که انواع مختلفی از کاربران می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند، شانس انتشار اخبار مربوط به شرکت شما را تقویت می‌کند. انتشار پیام به صورت «دهان به دهان» یک ابزار تبلیغاتی قوی است که مردم را قادر به تبلیغ شرکت شما حتی بدون شناخت کامل از آن می‌کند.
محتوای آموزنده‌ای در سایت خود داشته باشید و در مورد موضوعات مرتبط برای رسانه‌های اجتماعی مورد نظر خود، اطلاعات جالب قرار دهید. این موضوع باعث می‌شود افراد پست‌های شما را با افراد دیگر به اشتراک گذاشته، دنبال کنندگان بیشتری ایجاد کرده و میزان نمایش وب سایت شما را گسترش دهند.

۳- بارگیری سریع‌تر اطلاعات

سایت‌های منسوخ، معمولاً بسیار کند هستند. افراد می‌خواهند سریع اطلاعات خود را به دست آورند، بنابراین باید بتوانند با سرعت بالاتری به سایت شما مراجعه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورند. یک وب سایت به‌روز شده باید دارای یک سرور جدیدتر و سریع‌تر باشد تا بتواند اطلاعات بیشتری را در خود نگه دارد و با سرعت بیشتری عملکرد خود را انجام دهد.

اگر سرور کندی دارید، ممکن است در مواردی که افراد به سایت شما مراجعه می‌کنند، عکس‌ها، پیوندها، پیشنهادات یا حتی محتوای آن صفحه را به طور کامل بارگذاری نکند.
یک وب سایت موثر معمولاً باید در حدود ۴ تا ۶ ثانیه بارگیری شود.
افزونه‌ها و ابزارهایی که در وب سایت خود استفاده می‌کنید، متداول‌ترین عواملی هستند که بر سرعت وب سایت تأثیر می‌گذارند.  سعی کنید کاربرد آن‌ها را محدود کنید و فقط مواردی را که کاملاً ضروری هستند، مورد استفاده قرار دهید.

نکته پایانی در طراحی مجدد سایت وردپرسی

یک وبسایت همانند یک اتومبیل نیاز به مراقبت و وارسی دارد. همانطور که یک اتومبیل نیاز دارد تا بطور مداوم از لحاظ فنی بررسی شود، وبسایت نیاز به بررسی دارد تا تمام مشکلات، ایرادات و حفره های امنیتی آن رفع شود و بتواند بیشترین بازده را داشته باشد. بستر وبسایت، اصلی ترین فاکتور یک کسب و کار آنلاین است. اگر وبسایتتان بازده کافی را برای شما ندارد، بهتر است آنرا مجددا طراحی کنید.

طراحی یک وب سایت خوب را می‌توان یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش فروش محصولات و خدمات دانست. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر رفتار کاربران وب سایت‌ها نیز نیازمند تغییر در روند و نوع باز طراحی هستند.

اگر یک یا چند مورد از نکاتی که در بالا ذکر شد را در سایت خود مشاهده می‌کنید وقت آن رسیده است که به طراحی مجدد وب سایت خود فکر کنید.

نکته‌ی پایانی این است که طراحی مجدد وب سایت صرفا برای زیبایی یا خستگی کارفرما از شکل ظاهری آن انجام نمی‌شود بلکه این باز طراحی را می‌توان شروعی برای ارائه بهتر خدمات و محصولات دانست.مشاوران شرکت طراحی سایت دالین وب میتوانند به شما کمک کنند تاسایت خود را باز طراحی کنید

در صورت علاقه مندی، سایر مقالات ما را نیز مطالعه بفرمایید. ضمنا با ارائه نظرات خود در زیر همین مقاله، ما را حمایت بفرمایید.

۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه شرکت دالین وب

۱۱ نکته طلایی در خصوص زمان بازطراحی سایت

۹ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۲۲ دلیل مهم که نشان دهنده طراحی مجدد سایت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − شش =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours