۲۲ دلیل مهم که نشان دهنده طراحی مجدد سایت است

115 بازدید
۸ دلیل مهم که نشان دهنده طراحی مجدد سایت است

امروزه کسب و کار ها به سمت آنلاین شدن میروند. کسب و کار های آنلاین مزایای بسیار زیادی نسبت به کسب و کار های معمولی دارند. در کسب و کار های امروزی، وجود یک وبسایت اهمیت زیادی دارد. مرجع اصلی یک بیزینس آنلاین، وبسایت آن است. وبسایت ها  بازده بسیار بیشتری نسبت به مغازه ها و فروشگاه ها در امر فروش دارند. این بستر همانند یک ماشین نیاز به طراحی مجدد سایت دارد.

وبسایت، بستری در محیط وب است که بسیاری از خدمات را از طریق اینترنت برای شما به ارمغان می آورد.

طراحی مجدد سایت را می‌توان همانند خانه‌ای قدیمی و در حال تخریب دانست که به دلایل مختلف فرسوده شده‌است و نیاز به بازنگری و طراحی دوباره دارد؛ البته در این میان احتمالا برخی از اجزا و بخش‌های آن ثابت می‌مانند و نیاز به تغییر ندارند.

داشتن وبسایت، بستری را برای مدیر کسب و کار فراهم میکند که محدودیتی در میزان فروش و میزان اشتغال زایی نداشته باشد. شاید راه اندازی وبسایت کامل، زمان و هزینه زیادی برای شما داشته باشد، اما میزان درآمد و بازده آن میتواند بسیار بیشتر و بصرفه تر باشد. کسب و کار شما تنها از طریق وبسایت دیده میشود.

 

مراحل انجام طراحی مجدد وب سایت

وب سایت «قدیمی» را تجزیه و تحلیل کنید.
اولویت‌های خود را مشخص نمایید.
مخاطبان وب سایت را مجددا تعریف و به‌روزرسانی کنید.
بدانید که در وب سایت فعلی چه کار خواهید کرد.
لیستی از تغییرات طراحی دلخواه خود را ایجاد کنید.
اهداف جدید را مشخص نمایید.
شروع به ساختن طرح مورد نظر برای طراحی مجدد وب سایت کنید.

 

۲۲ دلیلی که نشان دهنده نیاز به طراحی مجدد سایت است!

۱- نداشتن بازخورد مورد انتظار و نرسیدن به اهداف سایت

هنگامی که شما برای راه اندازی وبسایتتان زمان و هزینه میگذارید، در انتظار گرفتن بازخورد و افزایش فروش خود هستید. اگر چنانچه تا مدت ها بعد از اتمام طراحی سایت، فروش نداشته باشید، قطعا یک نقص در وبسایت شما وجود دارد. در این زمان است که شما به طراحی مجدد سایت تان نیاز خواهید داشت. در طراحی وبسایت وردپرس ، در درجه اول باید مشتریان هدف را تعیین و مشخص کنید چه کاربرانی قرار است به وبسایت شما بیایند.

اگر مشتریان هدف مشخص نباشند، مسلما وبسایت شما مشتری یا کاربری نخواهد داشت، چون شما نمیدانید چه خدماتی ارائه میدهید. اگر این وبسایت نتیجه مطلوب شما را ندارد، بهتر است سایت را مجددا طراحی کنید. در باز طراحی وبسایت، باید کاری کنید که کاربر به مشتری تبدیل شود. باید وبسایت را به گونه ای طراحی کنید که کاربر، چیزی که در اینترنت جست و جو میکند، در وبسایت شما پیدا و در نهایت به وبسایت شما علاقه پیدا کند

در امر طراحی مجدد سایت، برای اینکه به بازده مطلوب برسید، در ابتدا نیاز است که سوالاتی از خود بپرسید.

 • آیا کاربران میتوانند با وبسایت شما ارتباط برقرار کنند؟
 • وبسایت در راستای اهداف شرکت شما کار میکند؟
 • آیا محتوای وبسایت به اندازه کافی خوانا و عاری از مطالب گیج کننده است؟
 • میزان مفید بودن و سودمندی مطالب وبسایت شما چقدر است؟ آیا محتوای وبسایت شما به کاربر کمک میکند؟
 • آیا وبسایت شما میتواند کاربر را به مشتری تبدیل کند؟

 

۲- تغییر اهداف و خدمات کارفرما از طراحی سایت

در کسب و کار اینترنتی، بازاریابی بسیار مهم است. اگر شما به عنوان مدیر کسب و کار، در امر بازاریابی فعال باشید و بتوانید با بازاریابی، تغییراتی ایجاد نمایید، میتوان گفت که شرایط مناسب است.

در طول این راه باید بررسی کنید که آیا راه بازاریابی شما با اهداف وبسایتتان سنخیتی دارد یا خیر. برای بررسی این مورد نیاز است سوالاتی از خود بپرسید.

 • روند بازاریابی خود را چگونه تغییر میدهید؟
 • آیا تغییر در روند بازاریابی، تاثیری بر وبسایت شما دارد؟

اگر چنانچه تا بحال روند بازاریابی خود را تغییر نداده اید، وبسایتتان دچار مشکلاتی شده است. بعد از تغییر اهداف، نیاز است تا متناسب با هدف جدید، طرح ها بروز رسانی شوند. برای این کار، شما نیاز خواهید داشت تا CTA هایی را در صفحه اصلی وبسایت خود قرار دهید.

 

 

۳- عدم کارایی وبسایت و قدیمی بودن امکانات طراحی سایت

اگر وبسایت شما خوب کار نمیکند و یا دارای نقص است، بهتر است وبسایتان را بازطراحی کنید. گاها ممکن است در کار با وبسایت مشکلی وجود نداشته باشد، اما بعد ها متوجه میشوید که وبسایتان، کاربری را به خود جذب نمیکند. این به این معناست که بعضی از قسمت های سایت، کارایی خود را از دست داده اند و یا نقصی در آنها وجود دارد.

چیزی که در طراحی مجدد سایت اهمیت دارد، کاربردی بودن آن است. عدم کاربردی بودن وبسایت، به معنی اتلاف زمان و هزینه ایست که برای راه اندازی وبسایتتان کرده اید. در ادامه، سوالاتی مطرح شده است که در تصمیم گیری برای طراحی مجدد سایت تان به شما کمک میکند.

 • آیا محصولات و خدمات قابل ارائه، بروز هستند؟
 • محتوایی که دارای اهمیت است، در معرض دید کاربران است؟
 • آیا دسترسی به قسمت جست و جو و یا تماس برای کاربران راحت است؟

امنیت سایت

 

۴- عدم وجود استراتژی از طراحی وب دلیلی بر طراحی مجدد سایت

در طراحی و پیاده سازی یک وبسایت کاربردی، داشتن استراتژی از اهمیت خاصی برخوردار است. شما باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند و قصد دریافت چه خدمات و یا کالایی از شما دارند. بعضی از وبسایتها ممکن است طراحی زیبا را در جذب مشتری اولویت خود قرار دهند. اما در کنار طراحی زیبا، نیاز است که محتوای وبسایت خود را نسبت به نوع مشتریانتان، بازاریابی کنید.

زمانی که اهداف وبسایت شما تغییر میکند، نیاز است که فقط تغییرات لازم را در رسیدن به آن هدف ایجاد کنید. بسیاری از وبسایت های بزرگ، تغییرات را به گونه ای ایجاد میکنند که کاربران ممکن است متوجه تغییرات نشوند.

 

۵- واکنش گرا نبودن سایت باعث نیاز به باز طراحی سایت

یکی از نیاز های اساسی یک وبسایت، واکنش گرا بودن آن است. امروزه با توجه به افزایش کار با تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها، نیاز به طراحی وبسایت به صورت واکنش گرا حس شد. تا قبل از آن، کاربران، تنها به وسیله کامپیوترخرید اینترنتی خود را انجام میدادند. به مرور زمان، میزان استفاده از گوشی های هوشمند زیاد شد؛ اما  وبسایتها در گوشی های هوشمند به خوبی نمایش داده نمیشدند.

نکته ای که در طراحی مجدد سایت حائز اهمیت است، توانایی و راحتی کاربران در کار و تعامل با وبسایت است؛ بنابراین نوع قرار گیری عناصر در صفحه بسیار مهم است.

با توجه به اینکه تلفن های هوشمند، درصد قابل توجهی از ترافیک سایت ها را به خود اختصاص میدهند، نیاز است که وبسایت شما به صورت واکنش گرا طراحی شود. در صورت عدم وجود این ویژگی، بسیاری از مشتریان شما از دست خواهند رفت و منجر به کاهش میزان فروش شما خواهند شد.

مجموعه دالین وب با ارائه خدمات پشتیبانی، به شما کمک میکند تا وبسایتی امن، کارا، سریع و بدون مشکل داشته باشید. دالین وب با تجربه و تخصص خود، وبسایت شما را به نحو احسن بازطراحی میکند. مشتریان دالین وب میتوانند با سفارش ساخت سایت به همراه پشتیبانی سایت ، از داشتن یک وبسایت کاملا واکنش گرا و بروز بهره ببرند.

ریسپانسیو بودن باعث می شود یک وب سایت به راحتی با اندازه صفحه نمایش هر موبایلی سازگار باشد. اگر متوجه شده اید که تعداد زیادی از بازدید کنندگان وب سایت شما از موبایل استفاده می کنند، زمان آن رسیده است که وب سایت خود را ریسپانسیو کنید. بازدید کنندگان وب سایت شما ممکن است از دستگاه های تلفن مختلفی مانند iPad ، iPhone ، تبلت ، Samsung Note و غیره استفاده کنند.
طراحی ریسپانسیو این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند که بتوانند وب سایت شما را به راحتی در تمام این دستگاه های منحصر به فرد به خوبی ببینید و یک تجربه کاربری عالی را کسب کنند. علاوه بر این، از نظر گوگل هم بسیار مهم است که سایت شما ریسپانسیو باشد. در کل این روش در اعتبار، رتبه سایت، نرخ کلیک سایت و افزایش فروش شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

ریسپانسیو بودن سایت

 

۶- عدم بهینه سازی سئو سایت نیاز به بازطراحی سایت است

رعایت اصول سئو یکی از مهم ترین کار هاییست که باید در وبسایت انجام داد. اگر وبسایت شما فاقد اصول بهینه سازی و رنکینگ سئو باشد، وبسایت شما در اینترنت دیده نخواهد شد. این باعث میشود که شما هیچ فروشی نداشته باشید.

 

واژه سئو سایت به چه معناست؟

سئو مجموعه ای از اصول، استاندارد ها و قوانین برای شناخته شدن در موتور های جست و جو است. موتور های جست و جو بر اساس همین قوانین، وبسایتها را در نتایج جست و جو نمایش میدهند.

با توجه به تغییراتی که مداوما در موتور های جست و جو ایجاد میشود، نیاز است که شما هم به طور مداوم، استاندارد های سئو وبسایتتان را مطابق با آخرین استاندارد ها بروز نمایید.

خواندن این مقاله  طعم شیرین درآمد فروشگاهی با طراحی سایت اینترنتی

اگر زمان زیادی از آخرین استاندارد سازی وبسایت شما میگذرد، بهتر است وبسایت خود را باز طراحی کنید. اگر نیاز میدانید که وبسایتتان نیاز به بازطراحی دارد، سوالات زیر را از خود بپرسید.

 • آیا میتوان محتوایی مناسب برای جذب کاربر یافت؟
 • آیا در وبسایت شما، CTA وجود دارد؟
 • امکان یافت و رتبه بندی مطالب مورد نظر برای موتور های جست و جو امکان پذیر است؟

بهینه سازی افزایش سرعت

 

۷- نیاز به طراحی مجدد سایت با تغییرات مثبت وبسایت رقبا

ممکن است برای وبسایت شما پیش بیاید که فروشتان بدون هیچ دلیلی کاهش یافته است. یکی از مواردی که بطور دائم باید بررسی شود، رقبای شماست. گاهی اوقات، رقبای شما تغییراتی در وبسایتشان میدهند که باعث جذب مشتریان شما به سمت وبسایتشان میشود.

اگر زمانی متوجه این موضوع شدید، بدانید که زمان طراحی مجدد سایت تان فرا رسیده است. همیشه رقبای خود را زیر نظر داشته باشید. با توجه به اینکه رقبای شما در حال بروز رسانی وبسایت خود هستند، نیاز است که شما به عنوان وبسایت رقیب، از این بروز رسانی ها و تغییرات مطلع باشید تا بتوانید میزان فروش خود را افزایش دهید و به عبارتی، از قافله عقب نمانید.

 

۸- عدم بروز بودن ابزارها و ماژول های طراحی سایت شرکتی

یک وبسایت برای اینکه بتواند بیشترین کارایی، امنیت و سرعت را داشته باشد، نیاز است تا ماژول های آن بروز باشند. وجود ماژول های اضافی و قدیمی، باعث افت سرعت وبسایت و کاربران و مشتریان آن وبسایت میشود.

۹- اگر از طراحی وب سایت خود خوشتان نمی آید.

اگر طراحی سایت خود را دوست ندارید و به نظرتان حرفه ای به نظر نمی رسد و فکر می کنید که می توانید سایتی بهتر از این داشته باشید، باید طراحی مجددی برای سایت خود در نظر بگیرید. کسب و کارهای زیادی وجود دارند که به دلیل راضی نبودن از سایت خود، دوست ندارند آدرس سایت خود را به دیگران بگویند. حتی شاید خودشان هم به فکر طراحی مجدد باشند ولی آن را به تعویق بیاندازند. یک وب سایت بد بیشتر از نداشتن وب سایت می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند.

۱۰- اگر وب سایت شما دیگر برند شما را منعکس نمی کند.

برای ادامه دادن با گذر زمان، باید برند خود را به روز کنید. شما نمی خواهید که نام تجاری شما در گذشته گیر کند. یک طراحی برند از سال ۱۹۹۹ در سال ۲۰۱۹ برای مخاطبان شما جذاب نخواهد بود. اگر می‌خواهید مخاطبان خود را حفظ کنید، باید وب سایت خود را دوباره طراحی کنید.

اگر اخیراً نام تجاری خود را به روز کرده اید یا به آن فکر می کنید، وب سایت خود را مطابق با آن مجددا طراحی کنید. سایت شما منعکس کننده تجارت شماست. این فرصتی را برای شما فراهم می کند که وب سایت خود را مدرن کنید. می توانید طراحی، پیمایش و عناصر بصری آن را به روز کنید. در نتیجه، در سال ۲۰۱۹ وب سایتی ایجاد می کنید که از نظر بصری مورد توجه مخاطبان شما باشد.

اگر اخیراً نام تجاری خود را به روز کرده اید یا به آن فکر می کنید، وب سایت خود را مطابق با آن مجددا طراحی کنید. سایت شما منعکس کننده تجارت شماست. این فرصتی را برای شما فراهم می کند که وب سایت خود را مدرن کنید. می توانید طراحی، پیمایش و عناصر بصری آن را به روز کنید. در نتیجه، در سال ۲۰۱۹ وب سایتی ایجاد می کنید که از نظر بصری مورد توجه مخاطبان شما باشد.

 

 

۱۱-  اگر وب سایت شما در مقایسه با روندهای جدید طراحی منسوخ شده باشد.

با تغییر روند طراحی هر چند سال یکبار وب سایت ها، وب سایت هایی که دو یا سه سال و یا بیشتر است که ساخته شده اند، باید طبق مدل های جدیدی که وب سایت های جدید طبق آن طراحی می شوند به روز رسانی شوند. تا بتوانند با این وب سایت ها رقابت کنند و قدیمی به نظر نرسند.

در حال حاضر آخرین روند طراحی وب سایت، با استفاده از الگوهای ساده دو بعدی با ظاهری تمیز و مدرن و از همه مهم تر موبایل فرندلی بودن است. شرکت هایی مانند مایکروسافت، اپل، استارباکس و … نیز از این روش در وب سایت های خود استفاده می کنند.

طراحی های پیچیده با تصاویر بزرگ، استفاده از طرح هایی که جلوه سه بعدی دارند و دسترسی راحت به تمام صفحات سایت را ندارند، می توانند برای کاربران بسیار خسته کننده باشند.

۱۲-اگر کاربران موبایلی را از دست می دهید.

مردم دائماً در حال جستجو برای مشاغل و کسب و کارها در تلفن های هوشمند و تبلت های خود هستند. اگر می خواهید آنها به سایت شما بیایند و در آن بمانند، باید به فکر ریسپانسیو کردن سایت خود باشید. تجربه کار با تلفن همراه مانند تجربه کار با دسکتاپ نیست. اگر سعی کردید به یک سایت طراحی شده برای دسکتاپ از طریق تلفن همراه دسترسی داشته باشید تجربه بدی خواهد بود. کاربران برای خواندن اطلاعات در سایت شما باید بزرگ نمایی و کوچک نمایی کنند که أصلا خوش آیند نیست. اگر وب سایت شما برای کاربران تلفن همراه سازگار نباشد، باید طراحی مجدد وب سایت را در نظر بگیرید.

چگونه سایت خود را برای کاربران موبایل می سازید؟

بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت برای موبایل، اجرای طراحی ریسپانسیو است. انجام این کار تضمین می کند که وب سایت شما با هر دستگاهی که کاربر از آن استفاده می کند، سازگار باشد و این یک تجربه مثبت در سایت شما ایجاد می کند.

 

اگر کاربران موبایلی را از دست می دهید.

 

۱۳- اگر وب سایت شما گسترش و به روز بودن محصولات و خدمات شما را نشان نمی دهد.

اگر لیست خدماتی که ارائه می دهید گسترش یافته است و وب سایت قدیمی شما نشان دهنده مجموعه کامل خدماتی نیست که شما ارائه می دهید، می تواند منجر به این شود که مشتریان به جای دیگری مراجعه کنند تا خدمتی را که ارائه می دهید بدست آورند. زیرا آنها از این امر آگاه نیستند که شما این خدمات را ارائه می دهید. با طراحی مجدد وب سایت خود می توانید لیست خدمات خود را گسترش دهید تا کلیه خدماتی را که ارائه می دهید را شامل شود. به طوری که هر بازدید کننده و مشتری از همه آنچه شما ارائه می دهید آگاه باشند.

۱۴- اگر وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه نشده باشد.

در چه حد وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کرده اید؟ وب سایت شما چگونه ساخته شده است؟ طراحی مجدد وب سایت می تواند به شما در بهبود معماری سایت و سئو پسند بودن آن کمک کند. برای سئو و بهینه سازی سایت به کمی کد نویسی، آدرس URL سفارشی، تگ ها H1، H2، H3 و…، عنوان جذاب، تگ Alt و… با استفاده از یک سیستم مدیریت پیشرفته محتوا نیاز خواهید داشت. که هم انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد و هم بهینه سازی وب سایت شما را آسانتر خواهد کرد.

۱۵- اگر وب سایت شما در حال حاضر از استراتژی بازاریابی محتوایی پشتیبانی نمی کند.

اجرای بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی شما می تواند به شما در ایجاد اعتماد، اعتبار و افزایش ترافیک و فروش کمک کند. اگر می خواهید یک استراتژی محتوا را پیاده سازی کنید و معماری فعلی وب سایت شما با ذهنیت داشتن یک استراتژی محتوا ساخته نشده است، این می تواند یک دلیل طراحی مجدد وب سایت باشد.

طراحی مجدد وب سایت می تواند به شما کمک کند تا با پیاده سازی اتوماسیون بازاریابی و داشتن یک بانک اطلاعاتی قوی، پیدا کردن مطالب سایت را برای بازدید کنندگان آسانتر کنید. یک وب سایت جدید به شما کمک می کند که پایه و اساس بهتری ایجاد کنید تا شما را در مسیر درست برای بازاریابی محتوایی موفق قرار دهد.

۱۶-  اگر وب سایت شما از تکنولوژی به روز استفاده نمی کند.

شاید وب سایت شما هنوز در فلش ساخته شده باشد که خواندن آن برای موتورهای جستجو کار سختی است و دسترسی به آن در دستگاه های تلفن همراه دشوار است. یا شاید وب سایت شما با افزونه هایی کار کند که طی سال ها به روز نشده اند. با به روزرسانی وب سایت خود با جدیدترین تکنولوژی ها و افزونه ها به وب سایت شما کمک می کند تا بهتر و کارآمدتر عمل کند. تا بازدید کنندگان یک تجربه کاربری عالی را تجربه کنند.

۱۷-استفاده از ابزار‌های منسوخ شده در وب سایت

امروزه اکثر وب سایت‌ها از ابزار‌های شخص ثالت برای اضافه کردن یک امکان جدید به سایت خود استفاده می‌کنند.(مانند پلاگین‌های مختلف در وردپرس)

اما برخی از این افزونه‌ها یا اسکریپت‌ها با گذشت زمان منسوخ شده و با توجه به استاندارد‌های امروزی دیگر کاربرد گذشته‌ی خود را نخواهند داشت و ممکن است ضرر بیشتری هم به وب سایت شما وارد کنند.

خواندن این مقاله  عوامل موثر بر موفقیت فروشگاه اینترنتی خوب

۱۸-  اگر می خواهید مشتری های وفادار بسازید.

طراحی جدیدی که با کال تو اکشن صحیح در زمینه فعالیت خودتان انجام دهید، به شما کمک خواهد کرد تا وب سایت را برای مشتری های وفادار خود بهینه کنید. به طوری کلی دعوت به اقدام را باید در هر صفحه از وب سایت خود و حتی بلاگ خود پیاده سازی کنید. از هر فرصتی استفاده کنید تا بازدیدکنندگان خود را به مشتری های وفادار تبدیل کند. این موضوع به طور قابل توجه فروش شما را افزایش خواهد داد.

۱۹-سایت شما کند کار می­کند!

کاربران از انتظار برای بارگذاری صفحات متنفر هستند. آنها می خواهند سریع و راحت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. اگر بارگذاری صفحه شما بیش از حد طول می کشد، ممکن است منجر به رفتن مخاطبان به سایت رقیب شود. از کدگذاری گرفته تا عناصر بصری، همه می توانند باعث کند شدن سایت شوند. طراحی مجدد وب سایت می تواند به شما در شروع تازه کار با وب سایت و بهینه سازی آن برای اجرای سریع تر کمک کند.

با طراحی مجدد سایت، می توانید از ابتدا تصاویر خود را بهینه کنید. علاوه بر این، می توانید ویدیوهای خود را در سایت های دیگر، مانند یوتیوب یا آپارات، آپلود کنید، زیرا این فایل ها حجم زیادی دارند و می‌توانند سایت شما را کند کنند. پس از طراحی مجدد وب سایت خود، اطمینان حاصل کنید که هیچ کد اضافی یا فضای خالی در کد وجود ندارد. این نکات ظریف و کوچکی است که تأثیر زیادی در عملکرد سایت شما دارد.

می توانید از Google PageSpeed ​​Insights استفاده کنید. با استفاده از این ابزار، خواهید دید که سرعت سایت شما و عملکرد آن بهبود یافته است. همچنین می توانید از طریق یک شرکت بازاریابی دیجیتال که خدمات سرعت صفحه ارائه میدهد استفاده کنید. اگر این شرکت خدمات سرعت صفحه و خدمات طراحی وب را ارائه می دهد، می توانید برای پوشش کلیه ابعاد وب سایت خود در آن سرمایه گذاری کنید.

اگر سایت شما کند است، طراحی مجدد وب سایت خود را در نظر بگیرید و یک وب سایت تازه که به سرعت برای کاربران بارگذاری میشود تبدیل شوید. این یک راه عالی برای جذب بیشتر مخاطب است که منجر به نگه داشتن مخاطبان در صفحه شماست.

۲۰- افزایش نرخ تبدیل و فروش بیشتر

شاید ظاهر وب سایت اصلی شما بسیار خوب و زیبا به نظر رسد اما نرخ تبدیل (conversion rate) وب سایت شما همچنان آن‌گونه که انتظارش را دارید افزایش نیافته است.

حال علت چیست؟ شاید مهم‌ترین علت پیچیدگی در صفحات فرود شما باشد یا اینکه نوع متن و نگارشی که برای دکمه‌های CTA در نظر گرفتید نامناسب و واضح نیست و کاربران نمی‌توانند به راحتی این دکمه‌ها را پیدا کنند.

 

۲۱- سرعت پایین بارگذاری صفحه

گوگل تمایل دارد محتوا و صفحات باکیفیت را برای کاربران خود نمایش دهد. الگوریتم های گوگل، به صفحاتی که سریع تر بارگذاری می شوند، نسبت به صفحاتی که دیرتر بارگذاری می شوند امتیاز بالاتری می دهد. در مقالات گذشته در رابطه با سرعت لود صفحات و به طور کلی وب سایت ها موارد بسیاری را مورد بررسی قرار دادیم.

سرعت بارگذاری بالای صفحات نه تنها بر روی سئو، بلکه بر روی بازدید کاربران از سایت شما نیز تاثیر می گذارد. کاربران برای بار دوم، به سراغ وب سایت هایی که دیر بارگذاری می شوند نمی روند.

شما می توانید سرعت وب سایت خود را با استفاده از ابزار Page Speed Insight که در ذیل نشان داده شده است، بررسی نمایید. البته این امر الزاما به این معنا نیست که وب سایت شما نیاز به طراحی مجدد دارد، اما فاکتور بسیار مهمی است که با رعایت کردن سئو و موارد دیگر، می توانید باعث بهبود آن شوید و مشکلات سایتتان را مرتفع سازید.

 

سرعت پایین بارگذاری صفحه

 

۲۲-تبلیغات در سایت شما نمی مانند!

وقتی در سایت خود ترافیک فراهم می کنید، می خواهید افراد در صفحات شما بمانند. وب سایت شما اولین احساسی است که مخاطبان از کسب و کار شما می گیرند. اگر افراد پس از جست و جو و پیدا کردن سایت شما به زودی سایت شما را ترک می کنند، ممکن است لازم باشد که درباره طراحی خود تجدید نظر کنید.

به دلیل طراحی ضعیف نمی خواهید ترافیک خود را از دست بدهید. شاید زمان برای طراحی مجدد وجود داشته باشد اما حفظ ترافیک آن مشکل خواهد بود. از دست دادن ترافیک دلیل مهمی برای تجدید نظر در طراحی سایت شما خواهد بود. شما به مدرن شدن و به روز تر شدن سایت خود کمک خواهید کرد و این باعث ایجاد علاقه بیشتر به وب سایت شما خواهد شد.

تعداد دفعات مورد نیاز برای طراحی مجدد سایت

افزایش ترافیک سایت همواره یکی از اصلی ترین عواملی است که موجب می شود شخصی بخواهد سایتش مجدد طراحی شود. اگر مشتری خواهان حفظ گرافیک سایت قبلی است و شرکت طراحی سایت گرافیک را قدیمی میداند. برای مشتری چند نمونه از سایت هایی که کالا و خدماتی مانند سایت او را ارائه میدهند و از گرافیک جدید بهره برده اند، میتواند به ترغیب مشتری برای تغییر گرافیک سایت کمک کند.

در حالت ایده آل شما باید ارزیابی کنید که آیا به طور متوسط هر ۲-۵ سال به یک طراحی مجدد وب سایت نیاز خواهید داشت.با این حال، این امر بسته به نوع سایت شما متفاوت خواهد بود، علاوه بر این، اگر سایت شما مطابق انتظار عمل نمی‌کند، احتمالاً باید ارزیابی کنید که آیا فقط به یک تازه سازی ساده سایت نیاز دارد و یا تغییرات اساسی وب سایت مورد نیاز خواهد بودهنگام طراحی جدید سایت باید بخاطر داشته باشید که احتمالا شما بدلیل عدم رضایت از گرافیک سایت است، که میخواهید آن را تغییر دهید.

اگر این گونه است حتما به شرکت جدید اعلام کنید که تا چه حد میخواهید گرافیک سایت با قت اجرا گردد. معمولا شرکت های درجه یک بدون نیاز به اعلام شما تا ۹۹ درصد گرافیک را مانند آنچه شما خواسته اید اجرا خواهند کرد.

 آیا طراحی مجدد وب سایت ممکن است خطرناک باشد؟

مطمئنا تغییرات بزرگ در هر زمینه‌ای می‌تواند معایب و مزایایی زیادی داشته باشد، در مورد طراحی وب سایت هم می‌توان اینگونه بیان کرد:

در صورتی که اصول مربوط به ریدیزان از جلمه ساختار لینک‌ها و محتوا رعایت شود تا حد بسیار زیادی از آسیب وارده به سایت جلوگیری خواهد شد.

به‌عنوان طراح وب‌سایت، گام نهادن به وب‌سایتی که از قبل تأسیس‌شده، کار آسانی نیست. برای شروع طراحی مجدد وب سایت، هنگام ارائه نظر یا پیشنهاد در مورد مسیر جدید برای سایت، باید مراقب باشید که همه تقصیر ها را بر گردن نفر قبلی ( مشتری یا حتی طراح قبلی ) نی‌اندازید. در گام بعدی در نظر داشته باشید که خیلی چیزهای دیگر در‌گرو طراحی مجدد است. یک تغییر غلط، نه‌تنها به هویت برند تجاری صدمه می‌زند، بلکه خطر اختلال در سئو نیز وجود دارد.

 

نکاتی برای رفع آن:

اگر وبسایت افراد نادرستی را به سمت خود جذب می‌کند، احتمالاً مشکل در نحوه پیدا کردن مشتریان است. این مشکل ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که داده های جانبی مهم و کاربردی نامشخص یا گمراه کننده باشد.

در این نوع باز طراحی سایت از شما خواسته می شود که ابتدا کلمات کلیدی را که وبسایت شما در حال حاضر رتبه بندی می کند بررسی کنید و سعی کنید هدف کاربر را تعیین کنید. وبسایت شما و داده های جانبی آن (مانند کلمه کلیدی و غیره) ممکن است سیگنال‌های اشتباهی درباره برند و کاری که انجام می‌دهد ارسال کند.

هنگامی که متوجه شدید مشکل و ایراد از کجاست، پروژه باز طراحی شما فقط شامل اصلاح سئو سایت نخواهد بود. شما همچنین باید بررسی کنید که چگونه مواردی مانند نقشه سایت، محتوا، گوگل و غیره، بازدیدکنندگان را در مورد آنچه که در سایت پیدا خواهند کرد گمراه کرده است.

مزایای طراحی مجدد سایت چیست؟

در گذشته طراحی سایت فقط جهت اعتبار دهی به کسب و کار استفاده می شد و توجهی به قابلیت افزایش بازدهی سایت برای کسب و کار نمی شد ، اما امروزه دیگر سایت علاوه بر اعتباردهی نقش بسیار دهی در افزایش درآمد و بازدهی کسب و کارها داشته است و کسب و کار ها از طریق وب سایت به رقابت و افزایش سهم بازار خود می پردازند .

علاوه بر این برخی سایت ها نیازهای کسب و کار های مختلف را مرتفع نمی سازند و با ابزارهایی همچون موبایل و تبلت قابل مشاهده نیستند.
بنابراین طراحی مجدد سایت یا باز طراحی موجب خواهد شد که با ارائه انعطاف بالا در اعمال تغییرات ، برای همگان در دسترس باشد .
درصورتی که با برخی از موارد دیگر همچون ،انعطاف پایین ، سئو نامناسب ، سرعت پایین مشکلات امنیتی ، عدم همخوانی سایت با سرورهای جدید مواجه هستید ، باز طراحی سایت کمک به سزایی برای شما در بهبود موارد مذکور خواهد داشت .

خواندن این مقاله  آیا کسب وکار اینترنتی یک فرصت میلیاردی است؟

۷ مزیت برتر در طراحی مجدد وب سایت کدامند؟

شما یک وب سایت دارید که شامل تمام اطلاعات و تصاویر خلاقانه شما است اما به نوعی در هنگام تلاش برای ایجاد بازدید بیشتر و افزایش فروش، پاسخ‌های مثبتی دریافت نمی‌کنید. چرا افراد سایت شما را بدون خرید ترک می‌کنند؟ پاسخ ممکن است بسیار ساده باشد: وب سایت شما نیاز به طراحی جدید دارد.  یک وب سایت منسوخ شده می‌تواند مشتریان جدید بالقوه را از آنجا دور کند؛ زیرا اگر وب سایت شما قدیمی باشد، برای جستجوگران جذابیتی نخواهد داشت.

۱- بهبود میزان رضایت کاربر

این موضوع  دلیل اصلی تغییر و طراحی مجدد وب سایت است. همانطور که گفته شد، شما می‌خواهید کاربران سایتتان راضی باشند زیرا معمولا این دسته از کاربران هستند که خریدار و کاربران اصلی سایت محسوب می‌شوند. وب سایتی که بیش از حد به‌هم ریخته باشد کاربران را سردرگم کرده و اکثر مردم برای پیدا کردن آنچه شما پیشنهاد می‌دهید، جستجویی انجام نمی‌دهند.  درعوض آن‌ها به سراغ فروشنده بعدی می‌روند که به احتمال زیاد رقیب شما خواهد بود و تمام فروش و بازده را به آن‌ها می‌دهند. سادگی و سهولت در استفاده از امکانات برای یک وب سایت، بسیار ضروری و کلیدی است. باید به این موضوع توجه کرد که اگر وب سایت شما کاربر پسند نباشد، مشتریان خود را از دست خواهید داد.

رضایت کاربر از وب سایت یکی از فاکتور های بسیار مهم برای موفقیت در کسب و کار می باشد. بر اساس مطالعات، بیش از ۸۳% از تجارت های موفق به افزایش رضایت کاربر از وب سایت اهمیت می دهند.

پاسخگویی به موقع یکی از راهکار های جلب و افزایش رضایتمندی کاربران است. مطالعات نشان داده است که ۵۳% از کاربران در صورت عدم دریافت به موقع پاسخگویی طراحی سایت مذکور را ترک می کنند. تجربه بد کاربر آنها را از کسب و کار شما دور می کند. برعکس وقتی کاربران از یک طراحی وب سایت راضی باشند بیشتر به آن اعتماد می کنند و بیشتر جذب و وفادارتر می شوند.

 

بهبود میزان رضایت کاربر

 

۲-راحت کردن فرایند ناوبری

اگر در یک وبسایت از منوهای ناوبری و لینک های مناسب استفاده نشود، مطمئنا استفاده از آن وبسایت جالب به نظر نمی رسد و همین دلیل باعث می شود که کاربران زیادی وبسایت شما را ترک کنند. در طرف مقابل اگر وبسایت شما دارای یک ساختار مناسب برای منوهای ناوبری و لینک ها باشد،‌ کاربران شما به بهترین شکل ممکن می توانند از وبسایت استفاده کنند و اطلاعات مورد نیاز خودشان را بیابند. طراحی مجدد با در نظر گرفتن این ایده، می تواند لینک های سازمان یافته و منو مناسب را تحویل کاربر شما بدهد. در نهایت این کارها باعث می شود که کاربران در وبسایت شما باقی بمانند.

۳- بارگیری سریع‌تر اطلاعات

سایت‌های منسوخ، معمولاً بسیار کند هستند. افراد می‌خواهند سریع اطلاعات خود را به دست آورند، بنابراین باید بتوانند با سرعت بالاتری به سایت شما مراجعه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورند. یک وب سایت به‌روز شده باید دارای یک سرور جدیدتر و سریع‌تر باشد تا بتواند اطلاعات بیشتری را در خود نگه دارد و با سرعت بیشتری عملکرد خود را انجام دهد.

اگر وب سایت شما کند باشد، به این معنی است که کاربران قبل از بارگیری وب سایت شما به احتمال زیاد از سایت خارج می شوند. طی مطالعاتی که شامل آمازون، گوگل و سایر سایت های بزرگتر بود، تأخیر ۱ ثانیه ای در زمان بارگذاری صفحه می تواند منجر به از دست رفتن ۱۱٪ بازدید کمتر از صفحه و ۱۶٪ کاهش رضایت کاربران شود.

علاوه بر این، گوگل و سایر موتورهای جستجو قبلاً با کاهش دادن رتبه سایت های کند، سرعت بارگذاری یک سایت را در لیست فاکتور های مهم افزایش رتبه سئو قرار داده اند. به طور خلاصه، اگر انتظار درآمد و بازدید بیشتری از وب سایت وردپرسی خود دارید باید به فکر بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس باشید.

۴-جذاب نشان دادن وبسایت

طراحی متفاوت همراه با منوها، لایه بندی و چیزهای دیگر می تواند کاربر بازدید کننده از وبسایت را بیش از پیش به وبسایت علاقه مند کند. اگر طراحی وبسایت شما چیز متفاوت و جذابی را به کاربر ارائه ندهد مطمئنا آنها جذب وبسایت شما نخواهند شد. طراحی مجدد یک وبسایت می تواند به کاربر حس یونیک و منحصر فردی را نسبت به وبسایت بدهد. برای کار کردن روی این حالت کافی است در طراحی مجدد وبسایت‌تان از تصاویر، فونت ها، لوگو، رنگ ها و چیزهای متفاوت و جدیدی استفاده کنید.

۵- بهترین سازگاری با مرورگرهای مدرن

بسیاری از وبسایت ها همیشه با آخرین نسخه مرورگرها سازگاری دارند. اگر وبسایت شما با آخرین تکنولوژی های استفاده شده در مرورگرها سازگاری نداشته باشد مطمئنا دسترسی به وبسایت را برای کاربران مشکل می سازد. تغییر در عملکرد وبسایت یا باز طراحی آن مطمئنا می تواند سازگاری وبسایت را با مرورگرهای مختلف بیشتر کند و قابلیت دسترسی بیشتری را به آنها بدهد.

۶- طراحی تصویری حرفه‌ای

گرافیک و طراحی که تاریخ مصرف آن گذشته باشد، کاربران را نمی تواند جذب کند و یا بهتر بگویم نمی تواند آن ها را نگه دارد. با استخدام کردن یک تیم حرفه‌ای در هنگام طراحی مجدد وبسایت، مطمئن شوید که می توانید طراحی و تصویری زیبا از سایت را به کاربران ارائه دهید. در نهایت این کار باعث می شود که کاربران بیشتری در وبسایت حضور یابند و باقی بمانند.

۷- آپلود و کاوش سریع

طراحی مجدد وبسایت می تواند در امر سرعت وبسایت نیز نقش بسزایی را ایفا کند. با انجام طراحی مجدد وبسایت می توانید فضای اضافی بیشتری را در هاست خود مهیا  کنید و در نهایت دسترسی به وبسایت را برای کاربران ساده تر نمایید.

از امروز طراحی مجدد وب سایت خود را شروع کنید!

طراحی مجدد وب سایت می تواند ظاهر کاملاً جدیدی به کسب و کار شما بدهد. این یک شروع تازه برای کسب و کار شما است. در نظر بگیرید که چگونه می توانید وب سایت خود را بهبود ببخشید و شروع به ایجاد تغییرات در طراحی کنید تا عملکرد آن بهبود یابد. شما به وب سایت خود کمک خواهید کرد تا ترافیک با ارزش تری داشته باشد و مخاطبان را به سمت کسب و کار شما هدایت کند. اگر نیاز به طراحی مجدد سایت داشتید میتوانید همین امروز با از طریق صفحه تماس با ما با ما در ارتباط باشید

نکته پایانی در طراحی مجدد سایت وردپرسی

یک وبسایت همانند یک اتومبیل نیاز به مراقبت و وارسی دارد. همانطور که یک اتومبیل نیاز دارد تا بطور مداوم از لحاظ فنی بررسی شود، وبسایت نیاز به بررسی دارد تا تمام مشکلات، ایرادات و حفره های امنیتی آن رفع شود و بتواند بیشترین بازده را داشته باشد. بستر وبسایت، اصلی ترین فاکتور یک کسب و کار آنلاین است. اگر وبسایتتان بازده کافی را برای شما ندارد، بهتر است آنرا مجددا طراحی کنید.

طراحی یک وب سایت خوب را می‌توان یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش فروش محصولات و خدمات دانست. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر رفتار کاربران وب سایت‌ها نیز نیازمند تغییر در روند و نوع باز طراحی هستند.

اگر یک یا چند مورد از نکاتی که در بالا ذکر شد را در سایت خود مشاهده می‌کنید وقت آن رسیده است که به طراحی مجدد وب سایت خود فکر کنید.

در امر راه اندازی وبسایت، باید به این نکته توجه نمود که وبسایت ها همانند دیگر سیستم ها، نیاز به نگهداری دارند. منظور از نگهداری وبسایت، بهینه سازی، رفع مشکلات، رفع خطا ها و بروز نگه داشتن آن وبسایت است. گاها وبسایت شما ممکن است پس از مدتی، بازده خود را از دست بدهد و به اندازه قبل، فروش نداشته باشد؛ اینجاست که شما نیاز به طراحی مجدد سایت خواهید داشت.

طراحی مجدد سایت به شما کمک میکند یک وبسایت بهینه، کارا، بروز و زیبا داشته باشید. ناگفته نماند که میزان بازده یک وبسایت به همین فاکتور ها بستگی دارد. اگر وبسایت فاقد بهینگی و زیبایی لازم باشد، مسلما بسیاری از کاربران، وبسایت شما را ترک خواهند کرد.

نکته‌ی پایانی این است که طراحی مجدد وب سایت صرفا برای زیبایی یا خستگی کارفرما از شکل ظاهری آن انجام نمی‌شود بلکه این باز طراحی را می‌توان شروعی برای ارائه بهتر خدمات و محصولات دانست.مشاوران شرکت طراحی سایت دالین وب میتوانند به شما کمک کنند تاسایت خود را باز طراحی کنید

در صورت علاقه مندی، سایر مقالات ما را نیز مطالعه بفرمایید. ضمنا با ارائه نظرات خود در زیر همین مقاله، ما را حمایت بفرمایید.

۷ ویژگی سایت حرفه ای از دیدگاه شرکت دالین وب

۱۱ نکته طلایی در خصوص زمان بازطراحی سایت

۹ نکته جهت طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۲۲ دلیل مهم که نشان دهنده طراحی مجدد سایت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 12 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours