ویدیو کار با بخش نوشته های وردپرس

195 بازدید

چطور مقاله یا نوشته جدیدی در سایت منتشر کنیم؟

در این ویدیو آموزشی نحوه کار با بخش نوشته های پنل مدیریت وردپرس را خواهید دید. بخش نوشته ها، جهت انتشار اخبار و مقاله های وبسایت استفاده میشود. بخش نوشته ها دارای چهار قسمت کلی میشود: همه نوشته ها، افزودن نوشته، دسته ها، برچسب ها.

بخش برچسب ها

قبل از اینکه قسمت های دیگری از بخش نوشته ها را آموزش دهیم، نیاز به توضیحاتی در ارتباط با قسمت برچسب ها میباشد.
کاربرد بخش برچسب ها مانند هشتگ هایی میباشد که ما در اینستاگرام استفاده میکنیم. کلماتی که شما به عنوان برچسب استفاده میکنید، باعث میشود که مقالات شما دسته بندی شود و مطالبی که مد نظر کاربر میباشد نشان داده شود. به عنوان مثال از برچسب #کالای دیجیتال استفاده کنید، باعث میشود که نوشته های شما در بخش الکترونیک دسته بندی شود.

افزودن برچسب

با استفاده از بخش برچسب ها، میتوانید برچسب جدید خود را اضافه کنید. روی دکمه افزودن برچسب کلیک کنید یا حین نوشتن مقاله جدید، برچسب مربوط به نوشته را وارد کنید. برای مدیریت برچسب ها، اشاره گر موس را روی مقاله مد نظرتان ببرید و با انتخاب یکی از گزینه های ویرایش، ویرایش سریع، پاک کردن برچسب های خودتان را مدیریت کنید.

بخش دسته بندی ها

یک وبسایت میتواند دارای دسته بندی های مختلفی باشد. برای مثال اگر شما یک دسته با عنوان فناوری تعریف کنید، این دسته دارای زیر مجموعه های جدا گانه ای شامل زیر مجموعه هایی مانند: کامپیوتر، فناوری اطلاعات، شبکه و غیره میشود.

خواندن این مقاله  ویدیو مدیریت ایمیل های سایت در سی پنل

افزودن دسته بندی جدید

برای ایجاد دسته جدید میتوانید از بخش دسته ها استفاده کنید. در گام اول در فیلد نام، دسته جدید را معرفی میکنیم. در قسمت نامک لینک مربوط به مطلبی که میخواهیم دسته بندی کنیم را مشخص میکنیم.
اگر دسته بندی زیر مجموعه دسته دیگری میباشد، میتوانید در قسمت دسته مادر مشخص کنید که دسته جدید مربوط به کدام دسته بندی های قبلی است. و در مرحله آخر روی گزینه افزودن نوشته جدید کلیک میکنیم. پنل دسته بندی ها دارای گزینه های ویراش و پاک کردن میباشد که از این راه میتوانید دسته بندی های خودتان را مدیریت کنید و همچنین میتوانید که تعداد مقاله هایی که به هر دسته بندی تعلق دارد را مشاهده کنید.

بخش همه نوشته ها

در قسمت همه نوشته ها، امکان رویت و مدیریت لیست کل مقالات و نوشته های وبسایت وجود دارد.
این بخش شامل گزینه هایی مانند ویرایش، ویرایش سریع، حذف و نمایش میباشد. همچنین در این بخش میتوانید اطلاعاتی مانند: دسته و برچسب هایی که استفاده شده،  بخش سئو ولینک سازی هایی که انجام شده را مشاهده کنید.

ویرایش یک نوشته

برای ویرایش یک نوشته، اشاره گر موس را روی گزینه ویرایش مقاله میاوریم و کلیک میکنیم.
بعد از ورود به صفحه ویرایش مقاله،  اطلاعاتی که امکان ویراش آنها وجود دارد، شامل: عنوان مقاله، سر فصل ها، بخش بندی های متفاوت، رسانه ها و غیره میباشد.

معرفی دسترسی های بخش نوشته

در بخش نوشته ها، ابزار هایی وجود دارد که با استفاده از این ابزار ها میتوانید چارچوب مقاله خود را مشخص کنید. ابزار هایی مانند عنوان بندی که تیتر ها و اهمیت عنوان ها مقاله را مشخص میکنیم. و همچنین با استفاده از ابزارک درج پیوند، میتوانید که لینک مورد نظر خود را با انتخاب کلمه ای خاص به سایت یا صفحه ای دیگر لینک کنید.
در این قسمت، این امکان وجود دارد که رسانه های (عکس، فیلم، صوت) را به اشتراک بگذارید.

خواندن این مقاله  ویدیو بررسی حجم هاست و توضیحات مقدماتی سی پنل

اضافه کردن رسانه

برای اضافه کردن رسانه، در قسمت بالای صفحه قسمتی با عنوان افزودن پرونده چند رسانه ای وجود دارد. با کلیک بر روی این گزینه میتوانید رسانه های مورد نظر خود را آپلود کنید. با استفاده از تنظیمات رسانه میتوانید، چینش و سایز رسانه را مشخص کنید.

بخش ابزارک نوشته

بعد از اتمام نوشتن مقاله خودتان میتوانید در این قسمت، مقاله خود را انتشار و یا بروز رسانی کنید. همچنین میتوان اطلاعاتی مانند خوانایی، سئو، دسته ها، برچسب ها را مشاهده کرد. با استفاده از گزینه پیش نمایش، میتوانید تغییرات ایجاد شده در سایت را قبل از انتشار مشاهده کرد.

تصویر شاخص

با استفاده از این ابزارک، شما میتوانید تصویری اصلی برای مقاله خود انتخاب کنید. زمانی که مقاله های شما به صورت دسته بندی شده در کنار هم قرار دارند، تصویری که شما انتخاب میکنید به عنوان تصویر اصلی مقاله قرارمیگیرد. پس بهتر است که عکس ها از نظر کیفیت و ابعاد مناسب باشند و  مقاله حتما تصویر شاخص داشته باشد.

افزودن نوشته

با کلیک برروی این گزینه، شما میتوانید نوشته را انتشار دهید. بعد از نگارش و انتخاب برچسب و دسته بندی مناسب، نوشته خود را منتشر میکنیم.

نکته: بخش افزودن محصول و قسمت افزودن نوشته جدید در سایت فروشگاهی متفاوت میباشند. این تفاوت در ویدیوی جداگانه، توضیح داده شده است.

موفق باشید

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ویدیو کار با بخش نوشته های وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours