قراردادن محصول در سایت وردپرسی

220 بازدید

اضافه کردن اصولی محصول در ووکامرس یا قراردادن محصول در سایت

در این ویدیو آموزشی، شما با صفر تا صد قراردادن محصول در سایت آشنا می شوید. این ویدیو زیر مجموعه ویدیوهای کار با سایت مجموعه طراحی سایت وردپرسی دالین وب می باشد. در این ویدیو با مباحثی همچون توضیح بخش ویژگی های محصول، توضیح بخش برندهای محصول، دسته بندی محصول و اضافه کردن محصول به سایت وردپرسی آشنا میشوید. در این ویدیو در مورد نحوه قیمت گذاری، نوشتن توضیحات محصول. اضافه کردن گالری محصولات و تصاویر به فروشگاه وردپرسی صحبت شده است. در ادامه با بخش های مختلف افزونه ووکامرس، آشنا خواهید شد.

نحوه کار کرن با افزونه ووکامرس

افزونه ووکامرس، یکی از پلاگین های قدرتمند فروشگاه ساز میباشد. این افزونه به شما کمک میکند تا فروشگاه خودتان را مدیریت کنید. در ادامه با بخش های متفاوت این افزونه و همچنین قراردادن محصول در سایت توسط ووکامرس آشنا خواهیم شد.

ویژگی ها

بر اساس اینکه محصولات شما چه نکاتی را داراست، میبایست ویژگی های کالای خود را تنظیم کنید. در نظر بگیرید که شما مالک یک سایت فروش لباس هستید. لباس ها دارای ویژگی های متفاوت مانند رنگ، سایز و مدل متفاوت میباشند. بخش ویژگی برای قراردادن محصول در سایت کاربرد فراوانی دارد.
بعد از ورود به بخش ویژگی ها، در فیلد متن پذیر نام دسته بندی را وارد کنید، به عنوان مثال سایز. در قسمت نامک نام دسته بندی به صورت انگلیسی یا فارسی وارد کنید. بعد از وارد کردن نام ویژگی، با کلیک بر روی گزینه پیکر بندی میتوانید نوع دسته بندی خود را وارد کنید. بعد از ورود به بخش پیکر بندی، نام و نامک آنرا وارد میکنیم به عنوان مثال سایز ایکس لارج.

برندها

این بخش با توجه به محصولات شما دارای تنظیماتی خواهد بود. در این بخش شما میتوانید محصولات زیر مجموعه تعریف کنید. بخش برندها به شما امکان میدهد که محصولات خود را بر اساس شرکت های سازنده دسته بندی کنید و کاربر به راحتی بتواند کالا و برند مورد نظر خود را جستجو کند. برای ساخت دسته بندی برند ها بعد از ورود به این بخش، در بخش نام و نامک اسم برند را وارد میکنیم. در صورتی که محصول، زیر مجموعه محصول دیگری باشد از قسمت برند والد، مشخص میکنیم که محصول جدید ما زیر مجموعه کدام یک از محصولات دیگر میباشد. در صورتی که گزینه هیچ کدام را انتخاب کنیم، خود محصول والد انتخاب میشود. همچنین در فیلد توضیحات میتوانید تعاریف خلاصه ای در مورد کالا وارد کنید. در آخر افزودن محصول جدید را وارد کنید.
بعد از وارد کردن محصول در بخش برندها، لیست شما بروز میشود. در این لیست شما میتوانید برند خود را ویرایش، ویرایش سریع و حذف کنید. همچنین موجودی کالاهای شما از این برند نیز به شما نمایش داده میشود.

خواندن این مقاله  ویدیو ثبت نام در وبسایت زرین پال

برای قراردادن محصول در سایت بخض برندها معمولا کاربرد زیادی برای مدیر سایت دارد.

برچسب ها

برچسب‌ها در وبسایت،  نقش هشتگ ها را در پیام رسان اینستاگرام ایفا میکنند. برچسب ها به کاربران کمک میکنند تا محصولات خود را به راحتی پیدا کنند. در بخش نام و نامک و عنوان برچسب و در بخش توضیحات، مطالب خلاصه ای از برچسب وارد میکنیم. همچنین با استفاده از گزینه های ویرایش، ویراش سریع و حذف میتوانید برچسب مقاله خود را مدیریت کنید. همچنین این امکان وجود دارد که تعداد بر چسب ها و برچسب هر مقاله را مشاهده کنید

دسته بندی ها

استفاده بخش دسته بندی ها، مربوط به زمانی است که در بین مقاله و یا کالاهای وبسایت شما سلسله مراتب وجود داشته باشد. برای مثال وقتی که در سایت، دسته ای با عنوان دیجیتال تعریف کنید محصولاتی از قبیل CD و DVD بلند گو و غیره زیر مجموعه کالا های الکترونیک محسوب میشود. برای ساخت دسته بندی جدید، در قسمت نام و نامک عنوان دسته بندی را وارد میکنیم. اگر دسته بندی ما شامل زیر مجموعه میباشد، از قسمت دسته بندی مادر انتخاب میکنیم که دسته جدید زیر مجموعه کدام دسته قرار گیرد. در صورتی که دسته جدید دارای زیر مجموعه میباشد، در قسمت دسته بندی مادر گزینه هیچکدام را انتخاب کنید. بعد از وارد کردن تنظیمات، روی گزینه افزودن دسته بندی کلیک میکنیم. داشتن دسته بندی در سایت الزامی میباشد، وبه سایت شما هدف میدهد.

همه محصولات

با استفاده از بخش همه محصولات میتوانید نمایی کلی از کالا های ارائه شده را مشاهده کنید. همچنین در این بخش، امکان مدیریت کالا وجود دارد. همچنین امکان صفحه بندی و قابلیت مشاهده تعداد کالای های ارائه شده وجود دارد.
در قسمت همه محصولات میتوانید اطلاعات و تنظیماتی شامل ویرایش، ویرایش سریع، حذف، برچسب های استفاده شده، موجودی کالا و تاریخ انتشار مقاله مربوط به کالا را مشاهده کنید. برای ویرایش قیمت و توضیحات کالای مورد نظر، از گزینه ویرایش سریع استفاده کنید.

خواندن این مقاله  ویدیو نحوه ورود به پنل مدیریت وبسایت(وردپرس)

افزودن کالا در افزونه ووکامرس

برای اضافه کردن محصول جدید، روی گزینه افزودن جدید کلیک میکنیم. در صفحه افزودن کالا، عنوان کالا را مشخص و سپس مطالب و مشخصات کالا را بارگذاری میکنیم.
در قسمت اضافه کردن محصول، باید اطلاعات کالا از جمله قیمت، نوع ارسال کالا، تخفیف و جشنواره کالا را مشخص کنید. همچنین میبایست نوع کالا، اعم از مجازی و فیزیکی بودن کالا مشخص شود.

کالاهای مجازی و دانلودی

در صورتی که نوع کالا را مجازی و یا به صورت دانلودی مشخص کرده باشید، تنظیمات بخش افزودن کالا دچار تغییر میشود. برای کالا های دانلودی، میتوان دفعات دانلود و نحوه دریافت کالا را مشخص کرد.

انبار

تنظیماتی در قسمت انبار وجود دارد که میتوانید موجودی انبار را به کاربر نمایش بدهید. گزینه های موجود وضعیت موجودی شامل گزینه های موجود در انبار، ناموجود و در پیش خرید میباشد. همچنین با فعال کردن گزینه تکی، این امکان به وجود می آید که در کنار فروش عمده به صورت تکی نیز امکان فروش وجود داشته باشد.

حمل و نقل

در قسمت حمل و نقل، نوع تحویل محصول را مشخص میکنیم. درقسمت حمل ونقل، هزینه پست و مدت زمانی که تا آن موقع کالا به کاربر خواهد رسید مشخص میشود. در فیلد کلاس ارسال دقیقا نحوه ارسال کالا، مشخص خواهد شد که به صورت پست و باربری خواهد بود. پست برای کالا هایی با ابعاد و وزن کم استفاده میشود. گزینه باربری برای کالا هایی با ابعاد و وزن بالا میباشد. همچنین با توجه به نوع کالا و روش ارسال آن، میتوانید هزینه ارسال محصول را محاسبه کنید. هزینه پست، با مبلغ کالا جمع بسته خواهد شد.

محصولات مرتبط

در قسمت محصولات مرتبط این امکان وجود دارد تا کالاهایی را معرفی کنید که به گونه هایی، به محصول مد نظر کاربر مرتبط است. به عنوان مثال، در صورتی که کاربر از وبسایت ما گوشی همراه خریده باشد میتوانیم شارژر به او پیشنهاد بدهیم.
این بخش ممکن است با توجه به قالب مورد استفاده شما و تنظیمات آن، به سه قسمت یا یک قسمت تقسیم شود. قالب مورداستفاده ما دارای سه بخش بیش فروش، فروش مکمل و محصولات مرتبط میباشد. در قسمت محصولات پیش فروش میتوانید کالا های مرتبط را معرفی کنید. با استفاده از گزینه مکمل میتوانید کالای دیگری را هم در کنار آن معرفی کنید. همچنین در قسمت محصولات مرتبط میتوانید دیگر کالاهای مربوط به خرید کاربر را هم پیشنهاد بدهید.

خواندن این مقاله  ویدیو بررسی حجم هاست و توضیحات مقدماتی سی پنل

ویژگی ها

در این قسمت، امکان ساخت و استفاده ویژگی های کالا وجود دارد. و در آخر روی گزینه ذخیره سازی کلیک کنید.

پیشرفته

با استفاده از تنظیمات بخش پیشرفته، میتوانید توضیحاتی در خصوص مطالبی که کاربر بعد از خرید باید بداند را در اختیار او بگذارید؛ برای مثال نحوه استفاده و نگه داری پکیج های آموزشی وغیره. هم چنین در این قسمت میتوانید امکان کامنت گذاری برای محصولات را فراهم کنید.

متفرقه

در این قسمت میتوانید اصالت کالای خود را مشخص کنید. همچنین میتوانید، توضیحات و عکس های بیشتری در مورد کالای خود در دسترس کاربران قرار بدهید. کاربر میتواند  فیلم های مرتبط و لینک ها را در این قسمت قرار دهد.

توضیحات کوتاه محصول

در این قسمت، امکان درج توضیحات کوتاه و مختصری در مورد کالا وجود دارد.

پیوند یکتا

بعد از افزودن و ایجاد تنظیمات مربوط به کالا، میبایست لینک مربوط به کالا را نیز تنظیم کنید. هر محصول فقط میتواند یک لینک داشته باشد. برای تنظیم لینک یکتا در بخش افزودن کالا، میتوانید لینک مربوط کالا را نیز تغییر دهید.

پنل ابزارک محصولات

در سمت چپ پنل مدیریت سایت، امکاناتی وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید وضعیت مقالات و محصولات خود را بررسی کنید. یکی از گزینه های موجود برای قرار دادن محصول در سایت ، گزینه ذخیره در پیش نویس میباشد. در صورت کامل نبودن مقاله و یا عدم امکان بارگذاری مقاله، از گزینه پیش نویس استفاده میکنیم. گزینه مورد استفاده بعدی، گزینه انتشار میباشد. برای بارگذاری مقاله خود در سایت، از گزینه ابی رنگ با متن انتشار استفاده میکنیم. در صورتی که در حال ویرایش مطالب خود هستید متن آن به بروز رسانی تغییر میکند. همچنین در این پنل میتوانید به برچسب ها و دسته های خود، دسترسی داشته و دسته و برچسب جدید اضافه کنید.

تصویر محصول

امکان بارگذاری  چندین عکس، با استفاده از این تنظیمات وجود دارد.  زمانی که کاربری یکی از محصولات را انتخاب میکند، این امکان به وجود می آید که کاربر بتواند کالا را از چند زاویه مشاهده کند.

برند ها

همچنین با استفاده از این پنل میتوانید، از برند هایی که از قبل اضافه کردید یکی را برای محصول انتخاب و یا برندی را به لیست اضافه کنید.

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد قراردادن محصول در سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours