ویدیو کاهش حجم تصاویر در فوتوشاپ

254 بازدید

چطور حجم تصاویر را قبل از اضافه کردن به سایت کاهش دهیم؟

یکی از راه های افزایش سرعت سایت، استفاده از تصاویر با حجم استاندارد  می باشد. در این ویدیو نحوه کاهش حجم تصاویر و آموزش تنظیمات استاندارد آن بررسی شده است.

مراحل کاهش حجم عکس در فتوشاپ

بعد از باز کردن فتوشاپ، روی گزینه file در منوی بالایی کلیک میکنیم. از زیر منوی باز شده گزینه open و از صفحه باز شده عکس مورد نظر خود را انتخاب میکنیم. بعد از وارد کردن عکس، از منوی فایل روی گزینه save for web کلیک میکنیم. همچنین کلید های ترکیبی این صفحه، فشردن هم زمان کلید های alt+shift+ctrl+s  میباشد.

ذخیره تصویر مناسب وب

بعد از باز کردن پنل save for web باید تنظیماتی مانند پسوند مناسب فایل، کیفیت و ابعاد تصویر وارد شود.

پسوند مناسب

در بین گزینه های موجود برای ذخیره سازی عکس، بهتر است که از گزینه های jpeg ،png-8 ،png-24 استفاده کنیم. در صورتی که عکس مورد نظر شما لوگوی سایت میباشد، عکس را با پسوند png ذخیره کنید در غیر این صورت از پسوند jpeg استفاده کنید.

کیفیت عکس(Quality)

در این بخش امکان تغییر کیفیت عکس امکان پذیر است. در زیر منوی کیفیت، چند گزینه قابل انتخاب شامل low ،Medium ،high ،very high و  maximum وجود دارند. انتخاب هر کدام از این گزینه ها، باعث افزودن و کاستن حجم عکس خواهد شد. حجم مناسب برای عکس ها، حداکثر تا ۱۰۰ کیلوبایت میباشد. بنابر این بهتر است از گزینه Medium یا high استفاده کنید.

اندازه عکس (image size)

با استفاده از گزینه های تغییر ابعاد اندازه عکس، میتوانید در ارتفاع و پهنای عکس تغییر ایجاد کنید. در صورتی که ابعاد عکس در ارتفاع و پهنا بیشتر از ۸۰۰ px بود، آنرا به ۸۰۰ تغییر دهید. درصورتی که سایز عکس از ۸۰۰ پیکسل کمتر بود، احتیاجی به تغییر سایز نیست.

خواندن این مقاله  ویدیو نحوه ورود به پنل cpanel

ذخیره سازی عکس

بعد از ایجاد تغییرات مناسب در عکس، به مرحله پایانی ذخیره سازی خواهیم رسید. بعد از اعمال تنظیمات روی عکس، گزینه save از پایین صفحه را انتخاب میکنیم. در صفحه ذخیره سازی، باید محل ذخیره سازی عکس را مشخص کنیم. در گام بعدی باید نام مورد نظر را برای عکس وارد کنیم. نکته قابل توجه در وارد کردن نام عکس این است که برای ذخیره نام بین کلمات نباید فاصله ای باشد. دلیل این کار، نمایش نامناسب آدرس عکس در مطلب ارسالی ما در سایت میباشد.

موفق باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ویدیو کاهش حجم تصاویر در فوتوشاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours