مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

156 بازدید
مزایا طراحی سایت وکسب در آمد با فروشگاه اینترنتی

امروزه بازار فروشگاه های آنلاین در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام داغ است یکی مزیت فروشگاهی اینترنتی به گونه ای که هر کس می تواند به سادگی و با کم ترین هزینه کسب و کار خود را  اندازی کند و محصولات خود را به فروش برساند .

شاید در گذشته مردم میانه خوبی با خرید های آنلاین نداشتند اما امروزه شبکه های اجتماعی به قدری گسترش یافته اند. که اعتبار خرید اینترنتی روز به روز افزایش می یابد.

اما داشتن یک صفحه در اینستاگرام برای فروشگاه به تنهایی نمی تواند کافی باشد و حتما باید در کنار این صفحه یک وب سایت نیز برای کسب و کار خود داشته باشید. که در این مقاله قصد داریم تا مزایای داشتن یک فروشگاه اینترنتی و اینستاگرام را در کنار هم بررسی نماییم.

این روزها کمتر کسی پیدا می ­شود که از شبکه ­های اجتماعی استفاده نکند. به گونه ­ای که بسیاری از کسب­ وکارها از راه فضای مجازی مانند اینستاگرام آغاز شده و به فعالیت می ­پردازند. علت این استقبال، در دسترس بودن و رایگان بودن استفاده از این شبکه­ ها است. اما فروش محصول از راه صفحه مجازی مانند اینستاگرام راه ­حل مناسبی برای توسعه کسب­ وکار نخواهد بود. علت آن را باید با اشاره به مزایای راه ­اندازی سایت فروشگاهی توضیح داد.

شاید تا چندی پیش، افراد کمتری به خرید آنلاین تمایل نشان می ­دادند و این نوع خرید محصول مورد اعتماد نبوده است. اما امروزه افراد بیشتری به سمت خرید آنلاین محصولات مورد نیاز خود روی آورده ­اند. همین امر موجب رونق گرفتن کسب­وکارهای اینترنتی شده است. می ­توان گفت هر کسب­ وکار و فعالیت معتبری به یک سایت فروشگاهی نیاز دارد. البته استفاده از سایر شبکه ­های مجازی نیز لازم است. اما آن­چه به کار شما اعتبار می ­بخشد یک سایت به روز و مناسب است.

چه دلیلی دارد سایت فروشگاهی راه‌اندازی کنم؟

خیلی از افراد را دیده‌ام که می‌گویند من همین الان هم درآمد خوبی از کسب و کار سنتی خودم دارم و نیازی به فعالیت در اینترنت ندارم. خیلی از کسب و کارهای سنتی دیگر هم همین فکر را می‌کردند اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدند که باید در اینترنت هم حضور داشته باشند. شاید تا الان خیلی ضرورت داشتن فروشگاه اینترنتی را احساس نکرده باشید، اما خرید اینترنتی روزبه‌روز بیشتر می‌شود و در آینده حتماً به سایت فروشگاهی نیاز پیدا می‌کنید.

فروشگاه های اینترنتی، بستری برای فروش محصولات در فضای مجازی هستند. بیشتر کسب و کارها در کنار فروشگاه فیزیکی، یک فروشگاه اینترنتی هم دارند.

از دیدگاه صاحبان مشاغل نیز با ظهور خرید و فروش های اینترنتی، فرصت مناسبی برای ارائه محصولات فراهم شد. علاوه بر صرفه جویی هزینه های ناشی از تهیه محصولات به تعداد فراوان و نگهداری در انبارها، زمان آزادتری بوجود آمد تا بتوانند در کنار کسب و کار خود، به فروش اینترنتی محصولاتشان نیز بپردازند.

۲۸ مزیت طراحی سایت فروشگاهی و کسب درآمد از اینترنت

جالب است که خیلی راحت می‌توانید در منزل بنشینید و با پیژامه درآمد کسب کنید. اصلاً نیازی نیست که پا از منزل خود بیرون بگذارید. ثروتمندترین فرد جهان، جف بزوس صاحب فروشگاه اینترنتی آمازون است که تمام ثروت خود را مدیون این فروشگاه اینترنتی می‌باشد. حال در این مقاله ماهیت و مزیت فروشگاهی اینترنتی وکسب درآمد به همراه روش‌های گوناگون آن را معرفی و بررسی می‌کنیم.

 

۱- درآمد زایی در تمام اوقات با طراحی فروشگاه آنلاین

حتماً اسم سایت‌هایی را شنیده‌اید که درآمد بسیار بالایی دارند و یا کانال‌های تلگرامی یا صفحات اینستاگرامی را دیده‌اید که روزانه و به صورت ۲۴ ساعته درآمد بسیار بالایی کسب می‌کنند

 

۲- کسب اعتبار بیشتر با راه اندازی فروشگاه اینترنتی

امروزه هر شخصی میتواند به سادگی بدون هیج هزینه و احراز هویتی یک صفحه اینستاگرام ثبت کند و ممکن است برخی از این صفحات با هدف کلاه برداری ایجاد شده باشند. داشتن فروشگاه اینترنتی و اینستاگرام باعث می شود تا مخاطب ظاهری حرفه ای تر از شما را مشاهده نماید در نتیجه به سادگی اعتبار شما بالاتر برود .

 

۳- کسب و کار اینترنتی در دسترس تمامی افراد جامعه

محیطی برای کسب و کار به آن وارد شوید (اینترنت) از ویژگی بسیار بالایی برخوردار است و تمام افراد جامعه به راحتی می‌توانند به آن دسترسی پیداکنند. تنها کافی است دانش اولیه آن را بیاموزید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن کسب و کار خود را معرفی کنید. نکته مهمی که در مورد کسب درآمد اینترنتی وجود دارد این است که شما برای کسب درآمد هیچ محدودیتی ندارید. شخصی که کسب و کار حضوری دارد و از اینترنت برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده نمی‌کند، محدود به مشتریانی است که در شهر یا استان او هستند و نمی‌تواند محصولات خود را به شخصی در کشور دیگر بفروشد.

 

۴- مزیت فروشگاه اینترنتی به تجهیزات چندانی احتیاج ندارد

فروشگاه اینترنتی به تجهیزات پیشرفته‌ای نیاز ندارد و کم هزینه‌ترین راه درآمدزایی می‌باشد. شما به جز یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند و راه‌اندازی اینترنت، به هیچ ابزار پیشرفته‌ی دیگری نیاز ندارید. راه اندازی کسب و کار حضور را مد نظر قرار دهید. کسی که می‌خواهد یک کسب و کار حضوری راه بیندازد، باید هزینه‌های زیادی را بپردازد و به تجهیزات زیادی هم نیاز دارد. حالا کسی را در نظر بگیرید که دنبال راه اندازی کسب و کار حضوری است. یک لپ تاپ و یک گوشی هوشمند می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین ابزار و تجهیزات برای او باشد.

 

۵- کسب و کار آنلاین نماد انعطاف‌پذیری و عدم محدودیت

یکی از مسائلی که در مورد کسب و کار اینترنتی وجود دارد که هم کارکنان و هم مشتریان آن از هر نظر آزاد هستند. به عنوان مثال کارکنان فروشگاه اینترنتی حتماً لازم نیست که در شرایط کرونایی، سرما یا گرما به محل کار بیایند و در دفتر کار کنند. این افراد حتی در منزل هم می‌توانند کار و فعالیت و درآمدزایی خودشان را داشته باشند. این در حالی است که فروشگاه حضوری، فروشندگان و مشتریان را ملزم می‌کند که هر روز در یک بازه زمانی مشخص به محل کار بیایند و اصلاً آزادی و اختیار ندارند.

 

۶- واریز پول در هر زمان و مکان با طراحی سایت فروشگاهی

برخلاف کسب و کارهای سنتی که به مکان و صرف وقت جهت فروش محصولاتشان نیاز دارند، مزیت فروشگاهی اینترنتی بدون نیاز به حضور در یک زمان و مکان مشخص می توانید محصولات خودتان را در تمام نقاط کشور به فروش برسانید و حتی زمانیکه در خواب هستید به حسابتان پول واریز شود. همچنین طراحی فروشگاه اینترنتی خود را می توانید در منزل و یا در مسافرت وهر جای دیگر، مدیریت کنید. این مورد برای کسانی که خانه دار هستند و یا معلولیت حرکتی دارند هم بسیار مناسب است.

مزایا طراحی سایت وکسب در آمد با فروشگاه اینترنتی

 

۷- توانایی داشتن چندین شغل با مزیت فروشگاه اینترنتی

با داشتن یک شغل اینترنتی، چون شما قادر به مدیریت فروشگاهتان در هر جایی هستید، می توانید شغل دیگری را هم در کنار آن داشته باشید. وقتی که کسب و کار اینترنتی اول شما کامل شد و نیاز برای صرف زمان کمتری داشت، می توانید در حوزه ی دیگری وارد شوید.

خواندن این مقاله  مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

 

۸- کمک از رسانه های آنلاین جهت آگاهی بیشتر مشتریان

فروشگاه اینترنتی باعث می شود که مشتری در مورد محصولات سایت شما اطلاعات کاملتری کسب کند. هرچه مشتری از برند و کسب و کارتان بیشتر اطلاعات داشته باشد به برند شما اعتماد بیشتر کرده و در نهایت باعث خرید بیشتر از سایت شما خواهد شد. و از طرفی اگر محتوای تبلیغاتی محصول شما بیشتر در جلوی چشم مخاطبان قرار بگیرد، یک حس خوبی نسبت به برند شما به مخاطب القا می شود.

 

۹- طراحی سایت فروشگاهی امنیت شغلی بی‌نظیری دارد

یکی دیگر از مزیت فروشگاهی اینترنتی این است که در هر شرایطی (حتی در دوران شیوع بیماری کووید-۱۹) به فعالیت خودش ادامه می‌دهد. وقتی شرایط کرونا بر کشور حاکم شد، بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی هم تصمیم گرفتند اپلیکیشن طراحی کنند و در اختیار نظرات مشتریان طراحی سایت خودشان قرار دهند. این نشان می‌دهد که هیچ اتفاقی نمی‌تواند جلوی رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی را بگیرد و به امنیت شغلی حاصل از آن لطمه‌ای وارد کند.

 

۱۰- توسعه کسب و کار اینترنتی و طراحی سایت خیلی آسان است

یکی از مزیت فروشگاهی اینترنتی این است که توسعه آن خیلی آسان است. به عنوان مثال شما تاکنون در حوزه کفش مردانه کار می‌‎کردید و فروش خوبی در این زمینه دارید. حالا تصمیم دارید علاوه بر حفظ فروش کفش، شلوار مردانه هم به مشتریان خود بفروشید. برای این کار کافی است یک بخش دیگر تحت عنوان «شلوار مردانه» به سایت خود اضافه کنید و محصولات را در آن بخش در اختیار مشتریان خود قرار دهید. همچنین باید در رسانه‌های اجتماعی هم به اطلاع مشتریان خود برسانید که بازار خود را توسعه داده‌اید و در کنار کفش، شلوار هم می‌فروشید

۱۱- محصولات و فروشگاه شما ۲۴ ساعته در دسترس هستند

یکی از ویژگی‌های برتر فروشگاه‌های آنلاین، دسترسی ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل بوده که دلیل جذب بیش‌تر مشتریان می‌شود.

در یک فروشگاه یا مغازه، شما به مشخصی مجاز به کار در شبانه روز هستید و بازدیدهای حضوری محدود به ساعاتی است که مشتریان شما از خانه دور هستند.زمانی که سایت فروشگاهی وجود داشته باشد، فروشگاه یامغازه شما همیشه باز و در دسترس است و می توانید ۲۴ ساعته بفروشید.

با داشتن سایت فروشگاهی اختصاصی حتی زمانی که در خواب هستید از طریق درگاه بانکی پرداخت آنلاین سفارش بگیرید و بصورت غیر حضوری در دسترس باشید.

دنیای تجارت اکنون، دنیای ۲۴ ساعته است. یعنی کسب و کارها بصورت ۲۴ ساعته فعالیت می کنند، مشتریان هم بصورت ۲۴ ساعته از این خدمات استفاده می کنند.

امروز بهترین روز برای شروعی طوفانی است. در دنیایی که رشد فناوری با سرعت نور حرکت می کند، همه افراد بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و حتی شرایط مالی نیاز به برقراری ارتباط با یکدیگر دارند. یکی از بهترین اتفاقات دنیای دیجیتال این است که شما می توانید مهارت های خود را با کمترین سرمایه در اختیار دیگران قرار دهید و از آن ها کسب درآمد کنید.

بستر فروشگاه اینترنتی باعث می‌شود تا شما در هر زمانی نیاز مشتری را برطرف نمایید و فروش محصولات خود را به حداکثر برسانید. این روش سبب راحتی در خرید برای مشتریان خواهد شد و مشتری را دوباره به سمت خرید خواهد خواند.

 

۱۲- جذب مشتری های جدید از گوگل

به دلیل دسترسی آسان و راحت آن، سبب نگهداری هرچه بیشتر مشتریان وفادار و قدیمی خواهد شد که از جمله مزایای فروشگاه های اینترنتی برای مشتریان و همینطور صاحب فروشگاه می باشد. از طرف دیگر، یک فروشگاه اینترنتی از هر نقطه دنیا قابل دسترس مشتریان خواهد بود‌

یکی از بهترین کارهایی که پس از را اندازی وب سایت خود می توانید انجام دهید، تولید محتوای هدفمند برای جذب مشتری است.کاربران زمانی در مقابل محتوای تولیدی شما واکنش نشان می‌دهند که جذاب، مفید و تاثیرگذار باشد.تولید محتوا می تواند ترکیبی از محتوای متنی یا صوتی و تصویری باشد.محتواهای هدفمند و متناسب با نیاز مشتری می‌تواند به معرفی هر چه بهتر محصول و خدمات شما کمک کند.از تیم تخصصی تولید محتوای خود درخواست کنید تا محتوایی متناسب با نیاز و خواسته کاربر برای جذب مشتری تولید کنند.

وب سایت خود را همیشه بروز نگه دارید و مراقب رقبای سرسخت خود باشید.

۱۳- هزینه های جزئی فروشگاه فیزیکی را ندارد

ارائه خدمات از طریق یک فروشگاه فیزیکی، همواره با هزینه‌های تهیه یا اجاره، نگهداری، تعمیرات، مالیات و… همراه خواهد بود. فروشگاه شما چه کوچک به اندازه یک کیوسک فروش مجله، یا بزرگ به اندازه یک نمایندگی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نیاز به صرف چنین هزینه‌هایی خواهد داشت. ضمن اینکه هرچه فروشگاه شما بزرگتر باشد، علاوه بر افزایش هزینه‌های نگهداری از ساختمان نیاز به نیروهای انسانی بیشتری نیز، پیدا خواهید کرد. علاوه بر آن اگر برای مناسبت‌های گوناگون، حراج‌های ویژه یا تغییر فصل، نیازمند تغییر چیدمان فروشگاه باشید هزینه‌های قابل توجهی برای ابزار، وسایل و نیروی کار بوجود خواهند آمد. در مقابل، در صورت راه‌اندازی یک وب سایت برای فروشگاه اینترنتی خود با یک طراحی سایت مناسب و کارآمد، بخش زیادی از هزینه‌های نام برده، با استفاده از مزایای فروشگاه اینترنتی کاهش خواهد یافت.

 

۱۴- تبلیغات و بازاریابی هزینه بسیار کمتری دارند

چهاردهمین مزیت از مزایای سایت فروشگاهی هزینه بسیار پایین تبلیغات و بازاریابی است ،و از این لحاظ به صرفه است که در اینترنت بیشتر تبلیغ ها بصورت کلیکی هستند یعنی اگر کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرد هزینه تبلیغات میدهید در ثانی تبلیغات بسیار هدفمند تر هستند و دقیقا مخاطب هدف رو که خرید انجام بده به سایت شما میاد حداقل در ۹۰ درصد مواقع اینطوریه و برعکس فروشگاه فیزیکی که شما در یک بیلبورد با هزینه بسیار زیادی تبلیغات انجام میدهید و شاید در برخی موارد حتی هزینه تبلیغات هم برنگردد.

چون شاید مشتری هدف شما اصلا اون تبلیغ رو ندیده و در سایت ها میتوان حتی بدون هزینه و با بازاریابی محتوا به همراه استراتژی بازاریابی محتوا اصولی درآمد بسیار زیادی را تجربه کرد و از این نوع بازاریابی بزرگترین شرکت ها در تمام دنیا استفاده میکنندو دلیلش هم بصرفه بودن و جذب مخاطب و مشتری هدف است.

داشتن یک سایت، بستری را برای شما فراهم می‌آورد تا ویژگی‌های محصولات خود مانند قیمت، صفات، مقایسه قیمت و کیفیت و موجودی آنان را به تفضیل در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

۱۵- بهبود تجربه مشتری از خرید

در دنیای امروز برای ادامه حیات کسب و کار خود باید کارهایی را انجام دهیم تا بتوانیم همچنان در این مسیر پر پیچ و خم به راه خود ادامه دهیم. یکی از کارهایی که باید انجام دهیم بهبود تجربه مشتری است؛ تجربه مشتری به آسانی به دست نمی‌آید و نیازمند یکسری راهکارها و شاخص‌هایی است که مدیران و کارکنان بتوانند با بکارگیری آن‌ها راحت‌تر و آسان‌تر این روش را انجام دهند.

خواندن این مقاله  طراحی سایت پوشاک ، لباس و مزون کیف و کفش

به بیان ساده‌تر بهبود تجربه مشتری نیازمند اصطلاحات، اندازه‌گیری و مدیریت درست است که ما در این مقاله به خوبی آن‌ها را تشریح خواهیم کرد.

تجربه مشتری یعنی نفوذ کردن به احساسات مشتری، به عبارت دیگر اگر بتوانید در طول معامله ارتباط و تعامل خوبی با مشتری داشته باشید؛ می‌توانیم بگوییم که سازمان یا شرکت تجربه مشتری خوب و باکیفیتی را ارائه داده است.

البته ایجاد تجربه مشتری نیازمند رعایت چندین نکته اعم از تلاش مشتری، رضایت مشتری و شاخص‌های دیگر است، که باید رعایت و مورد پایش قرارگیرد.

 

بهبود تجربه مشتری از خرید

 

۱۶- فروشگاه اینترنتی ریسک کمتری دارد

همان‌طور که تأسیس مغازه هزینه بالایی دارد قطعاً ریسک بیشتری هم خواهد داشت. اگر خدایی نکرده مغازه شما مشتری زیادی نداشته باشد و کاسبی‌تان نگیرد، چندین میلیون تومان در عرض چند ماه ضرر می‌کنید. تازه محصولاتی که خریده‌اید هم روی دست‌تان مانده و باید زیر قیمت یا حتی با ضرر آن‌ها را بفروشید.

در مورد فروشگاه اینترنتی چنین چیزی وجود ندارد و اگر هم کاسبی‌تان جواب ندهد، نهایتاً ۱ یا ۲ میلیون تومان ضرر می‌کنید. تازه برای شروع فروشگاه اینترنتی نیازی به خرید تعداد زیادی محصول نیست. پس اگر فروشگاه‌تان را جمع کردید کالایی روی دست‌تان نمی‌ماند که بخواهید آن را با ضرر بفروشید.

۱۷- افزایش تعامل با مشتری

جای تعجب ندارد که فروشگاه اینترنتی نقاط تعامل بسیار زیادی را با مشتری برای شما فراهم میکند ، و هر چیزی که باعث بشود تعامل با مشتری ها افزایش پیدا کند در آینده آن مشتری ها را به برند شما وفادار میکند و درآمد شما را افزایش میدهد و هدف از طراحی سایت فروشگاهی نیز همین است رضایت بیشتر مشتری ها و افزایش درآمد خودمان

در حالت عادی وقتی یک کسب و کار، هیچ توجهی به مدیریت ارتباط با مشتری نداشته باشد، تنها برخورد مشتری و کسب و کار در قالب تراکنش مالی اتفاق می‌افتد.

مشتری محصول یا خدمتی را می‌پسندد و هزینه‌ی آن را هم پرداخت می‌کند و ماجرا به پایان می‌رسد.

کسب و کار هم باید به این امید باشد که دوباره فرصتی پیش بیاید و تراکنش جدیدی انجام شود.

این را به خوبی می‌دانیم که تراکنش به تنهایی، هرگز یک رابطه نمی‌سازد. از سوی دیگر همان‌طور که اسم «ارتباط با مشتری» نشان می‌دهد، ما در CRM به دنبال رابطه‌سازی با مشتری هستیم.

۱۸- مدیریت فروشگاه اینترنتی از هر کجای دنیا

شما در هر کجای دنیا که باشید، خیلی راحت می توانید لپ تاپ خود را باز کرده و فروشگاه خود را مدیریت کنید.
اگر محصولی به اتمام رسیده است به راحتی برچسب «ناموجود» را روی آن می زنید.
دیگر نیازی نیست که تمام وق بالای سر کارکنان خود باشید و کارهایی که برای یک فروشگاه واقعی نیاز است را انجام دهید.
به راحتی به سوالات و نیازهای کاربران پاسخ می دهید و نیازی به حضور در دفتر کار برای ارتباط با مشتریان ندارید و این یکی دیگر از مزایای فروشگاه اینترنتی است.
به طور قطع یک فروشگاه آنلاین مزایای بسیاری را دارد که می تواند هر کسی را ترغیب به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کند. حتی کسانی که در حال حاضر فروشگاه واقعی دارند نیز می توانند در کنار کسب و کار خود یک از مزایای فروشگاه اینترنتی استفاده کنند.

 

۱۹- رضایت مشتری را افزایش میدهد

در بازار رقابتی دنیای امروز، قدرت انتخاب برند، صرفا دست مشتریان است، به همین دلیل، کسب و کارها، باید ضمن توجه مداوم به نظرات آنها، تجربیاتشان را نیز برای افزایش رضایتمندی مشتریان، شخصی سازی کنند.

از آنجا که درک رضایتمندی مشتری، برای اطمینان از موفقیت بلند مدت کسب و کار شما کاملا ضروری است، باید بگوییم آنها کانون اصلی و ستون فقرات هر کسب و کاری به شمار می‌روند.

تلاش برای افزایش رضایت مشتری، اولین گام برای افزایش تجربه مشتری است. با افزایش رقابت، دست پیدا کردن به مشتریان جدید، بسیار بیشتر از حفظ مشتریان فعلی هزینه به دنبال خواهد داشت. بنابراین، کاملا منطقی است که شما بر روی چگونگی افزایش تجربه مشتری و خوشحال کردن مشتریان فعلی متمرکز شوید.

۲۰- فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

 

شرایط برای فروشگاه‌های اینترنتی خیلی فرق می‌کند. در یک سایت فروشگاهی هیچ محدودیتی برای اضافه‌کردن محصول نیست و شما می‌توانید حتی ۲۰۰۰ یا صدهزار نوع محصول هم در آن قرار دهید. حتی لازم نیست نگران ابعاد و حجم کالاها هم باشید. شما می‌توانید محصول را داخل سایت قرار دهید و وقتی مشتری از شما خرید کرد آن را تهیه کنید و برای مشتری بفرستید. با این کار حتی به انبار هم برای اجناس خود نیاز ندارید.

 

فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

 

۲۱- کنترل بدون دردسر و عدم ازدحام جمعیت

برخی از افراد شلوغی بازار برایشان آزار دهنده است و این موضوع در تعطیلات و جشن ها جدی تر می شود. از این رو خرید آنلاین این مزیت را دارد که به دور از ترافیک و ازدحام افراد خرید کنید و لذت ببرید!

از جمله مزایای داشتن سایت فروشگاهی، دسترسی به مشتریان بیشتر است. صاحبان کسب و کارهای سنتی ناچارند برخی از بودجه خود را صرف تبلیغات کنند تا مشتری جدید بدست آورند. اما یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی این است که بدون هزینه اضافی مالی و زمانی، می توان به مشتریان بیشتری رسید. حتی می توان محصول یا سرویس خود را به مشتریانی در کشورهای مختلف ارائه کرد و کسب و کار خود را فراتر از مرزها و قاره ها گسترش داد

۲۲- عدم نگرانی از بسته شدن شبکه های اجتماعی:

با داشتن یک وبسایت فروشگاهی عملا فروش محصولات شما به صفحه های شبکه اجتماعی وابستگی ندارد و اگر بنا به هر دلیلی دسترسی به شبکه اجتماعی محدود شود شما همواره سایت خود را حفظ خواهید کرد و ارتباط خود را با مشتری از دست نخواهید داد.

۲۳- برندسازی وایجاد شهرت و اعتبار

از مزایای طراحی سایت، می‌توان به بحث برند سازی اشاره کرد. با داشتن وب سایت میتوانید خدمات خود را در بستر اینترنت به هزاران مشتری معرفی و برای خود شهرت و اعتبار کسب کنید و اعتبار تجارت خود را بالا ببرید. این‌گونه کسب و کار شما در هر مکانی که اینترنت وجود دارد دیده میشود.

۲۴- مشتریان هدفمند

احتمال اینکه بازدیدکنندگان وب سایت شما به مشتری تبدیل شوند بسیار زیاد است چرا که آنها محصول و خدماتی را در اینترنت جست‌و‌‌جو کرده‌اند که به آن نیاز دارند و گوگل سایت شما را به آنها پیشنهاد داده است.
پس اگر وب سایت شما طراحی هوشمندانه داشته باشد (فروشنده‌ی توانایی باشد) قطعا آن محصول توسط این بازدیدکننده خریداری خواهد شد.

خواندن این مقاله  طراحی سایت فروشگاهی یا راه اندازی پیج اینستاگرام

۲۵- می‌توانید در بازار جهانی شرکت کنید

یکی از مزایای سایت فروشگاهی، فعالیت در بازارهای جهانی است. با کمک فروشگاه اینترنتی می توانید فروش خود را به وسعت جهانی توسعه دهید. با ایجاد فروشگاه اینترنتی چند زبانه همراه با یک درگاه پرداخت بین المللی مانند پی پال ( paypal ) ، می توانید از سراسر این کره خاکی برای محصولات خود مشتری جذب کنید.

۲۶- امکان آنالیز مشتریان و تحلیل نیاز بازدید کنندگان

یکی دیگر از مزایای سایت فروشگاهی، امکان تحلیل و بررسی رفتار مشتریان است. یکی از تفاوت های فروشگاه های سنتی با فروشگاه اینترنتی در این است که در فروشگاه اینترنتی به واسطه ابزار های حرفه ای، می توانید به تحلیل و آنالیز رفتار کاربران بپردازید.

تحلیل رفتار مشتریان به شما کمک می‌کند هم کمی و کاستی‌های کسب‌و‌کارتان را کشف کنید و هم فرصت‌‌هایی پیش روی شما قرار می‌دهد که قبل از آنالیز داده‌های مشتریان از وجود آنها بی‌خبر بودید. این روزها مشتریان در دنیایی مملو از داده زندگی می‌کنند. هر فردی در هر زمان و مکانی که باشد به اطلاعات زیادی دسترسی دارد. مثلا اینکه برای خرید تلویزیون جدید کجاها را باید بگردد، چقدر هزینه کند و چه زمانی خرید کند.

مشتریان هر لحظه در حال رصد شرکت‌ها و فروشندگان هستند و همیشه مشغول آنالیز فروشندگان اند! پس چرا کسب‌و‌کارها این کار را نکنند.

۲۷- امکان هماهنگ نمودن میزان عرضه و تقاضا

چنانچه شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی باشید، باید ویترین خود را همیشه کامل و مملو از اجناسی نگه دارید که شاید حتی برای برخی از آنها هیچگاه مشتری پیدا نشود. در همه ی بازارها رقابت بین فروشندگان و خریداران در جریان است. فروشندگان اهداف و منافع خود را دنبال می‌کنند و به دنبال افزایش سود هستند. خریداران هم همیشه به دنبال قیمت مناسب و کمترین قیمت در بازار می‌باشند.

بحث عرضه و تقاضا، از اساسی ترین و مهم ترین مفاهیم در اقتصاد می باشد که رکن پایه ای برای بازار محسوب می شود. رابطه بین قیمت و میزان تقاضا، به رابطه تقاضا معروف می باشد که تعیین کننده مقدار و قیمت عرضه است.

رابطه بین قیمت و میزان تولید محصول و یا خدمات ارائه شده به بازار، به رابطه عرضه موسوم می باشد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که قیمت، بازتابی از عرضه و تقاضا است.

۲۸- فراهم بودن زمینه عملکرد حرفه ای

حرفه ای عمل کردن برای کسب و کار و ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان ضروری است. عملکرد حرفه ای در فروش اینترنتی به این معناست که ضمن ارائه بهترین خدمات، فروشگاه اینترنتی شما باید از نظر ظاهری و امکانات نیز کامل و مناسب باشد.

طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای، باید طوری باشد که در هر دو زمینه محتوا و تصویری کاملا جذاب، کاربرپسند و پویا باشد. خوشبختانه این امر به کمک فضای مجازی اینترنت و فروشگاه ساز آماده، به راحتی قابل دستیابی است. شما میتوانید به هر صورتی که میخواهید کسب و کار خود را در اینترنت به نمایش بگذارید. این در حالی است که برای داشتن یک فروشگاه فیزیکی جذاب، نیازمند عواملی همچون محل مناسب برای قرارگیری فروشگاهتان و سرمایه اولیه فراوان خواهید بود.

چالش های بر سر راه سفارش طراحی سایت فروشگاهی

مانند هر چیز دیگری، شروع به کار کسب و کار آنلاین خود با طیف وسیعی از مزایا و معایب همراه است. حتی اگر شما هنوز دقیقا نمی دانید که تجارت الکترونیک چیست، بهتر است اطلاعاتی را درباره جوانب مثبت و منفی تجارت الکترونیک بدانید. به این ترتیب راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که آیا این کار برای شما مناسب است یا خیر.

 

۱- عدم وجود فروشگاه فیزیکی با طراحی سایت فروشگاهی

اکثر مشاغل تجارت الکترونیک فقط به صورت آنلاین اداره و خرید اینترنتی اداره می شوند که مزایای خاص خودش را دارد، اما وقتی یک فروشگاه فیزیکی ندارید، می تواند مانع بزرگی برای ارتباط با مشتریان تان به حساب آید.

 

۲- هیچ وقت چهره به چهره با مشتریان سایت فروشگاهی خود ارتباط ندارید

از آنجا که نمی توانید مشتریان خود را به صورت رو در رو ملاقات کنید، نمی توانید شخصاً با آنها ارتباط برقرار کنید، بنابراین برای جلب اعتماد آنها و کسب اعتبار برای برند شخصی خود تلاش فراوانی انجام دهید.

 

۳- رقابت با دیگر صاحبان فروشگاه اینترنتی

مشاغل آنلاین بسیار زیادی وجود دارد که شما باید با آنها به رقابت بپردازید. ایجاد تمایز نسبت به سایرین می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. شما باید چیزی را ارائه دهید که دیگران آن را ندارند. شما می توانید این تمایز را با کاهش قیمت، افزایش کیفیت، تنوع در محصولات و یا سایر موارد ایجاد کنید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تمامی مزیت فروشگاهی اینترنتی و طراحی سایت وردپرس مورد نیاز را برایتان بیان کرده باشیم. اکنون که می دانید تجارت الکترونیک چیست، شما به راحتی می توانید کسب و کار خود را شروع کنید و مسیر موفقیت را در پیش بگیرید. همچنین با مزایای کسب و کار اینترنتی آشنا شدید که می تواند به شما کمک کند مسیر شغلی بهتری را طی کنید.

پیج های اینستاگرامی فروشگاه آنلاین به حساب می آیند؟

جواب این سوال هم بله و هم خیر است در حال حاضر افراد زیادی با اینستاگرام کسب درآمد میکنند اما غیر از اینکه فروش در اینستاگرام و بازاریابی بسیار سخت است بعد از مدتی که مشتریان و دایرکت های شما زیاد بشوند مجبور به گرفتن چند ادمین هستید و در آخر نیز باید سایت فروشگاهی داشته باشید و اکثر پیج های اینستاگرامی بعد از مدتی سایت فروشگاهی خود را ایجاد میکنند و البته به دلیل اینکه سایت روند خرید مشتری را سریعتر میکند پیج های اینستاگرامی بعد از ایجاد سایت فروش چند برابری را تجربه کرده اند و بهتر است از همان اول حرفه ایی شروع کنید ولی در آخر تصمیم گیرنده شما هستید.

فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

در این مقاله تلاش کردیم به‌صورت مفصل به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم. دلایلی مختلفی برای آغاز فروش اینترنتی مطرح کردیم، با این وجود مهم‌ترین دلیل برای ایجاد فروشگاه اینترنتی وارد شدن به منبع نامحدود مشتری است. بله، اینترنت مثل یک منطقه است که تعدادی زیادی از مشتری‌های بالقوه شما در آن‌جا حضور دارند. اگر شما هم وارد این منطقه شوید و یک شعبه از کسب و کارتان را در آن ایجاد کنید، قطعا درآمد زیادی به دست می‌آورید.

 

فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

 

در صورتی که از مقاله خوشتان آمد، مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

موفق باشید.
آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دو =

 1. من چند ساله که از راه اینستاگرام خرید و فروش اینترنتی انجام میدم خواستم بدونم که فروشگاه و یا یک وبسایت اینترنتی میتونه این مزیت رو بهم بده که نصبت به اینستا امار فروشم بیشتر بشه؟

  ۲

  1. سلام، وقت بخیر
   راه اندازی فروشگاه اینترنتی فرصتی مناسب و عاملی مهم برای گسترش کسب و کار شماست. بسیاری از محدودیت ها و خطراتی فروش در اینستاگرام برای شما حذف میشود و میتوانید فروش خود را افزایش دهید.
   جهت سفارش و قیمت طراحی سایت فروشگاهی با ما در تماس باشید.

   ۴

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours