مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

90 بازدید
مزایا طراحی سایت وکسب در آمد با فروشگاه اینترنتی

امروزه بازار فروشگاه های آنلاین در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام داغ است یکی مزیت فروشگاهی اینترنتی به گونه ای که هر کس می تواند به سادگی و با کم ترین هزینه کسب و کار خود را  اندازی کند و محصولات خود را به فروش برساند .

شاید در گذشته مردم میانه خوبی با خرید های آنلاین نداشتند اما امروزه شبکه های اجتماعی به قدری گسترش یافته اند. که اعتبار خرید اینترنتی روز به روز افزایش می یابد.

اما داشتن یک صفحه در اینستاگرام برای فروشگاه به تنهایی نمی تواند کافی باشد و حتما باید در کنار این صفحه یک وب سایت نیز برای کسب و کار خود داشته باشید. که در این مقاله قصد داریم تا مزایای داشتن یک فروشگاه اینترنتی و اینستاگرام را در کنار هم بررسی نماییم.

این روزها کمتر کسی پیدا می ­شود که از شبکه ­های اجتماعی استفاده نکند. به گونه ­ای که بسیاری از کسب­ وکارها از راه فضای مجازی مانند اینستاگرام آغاز شده و به فعالیت می ­پردازند. علت این استقبال، در دسترس بودن و رایگان بودن استفاده از این شبکه­ ها است. اما فروش محصول از راه صفحه مجازی مانند اینستاگرام راه ­حل مناسبی برای توسعه کسب­ وکار نخواهد بود. علت آن را باید با اشاره به مزایای راه ­اندازی سایت فروشگاهی توضیح داد.

شاید تا چندی پیش، افراد کمتری به خرید آنلاین تمایل نشان می ­دادند و این نوع خرید محصول مورد اعتماد نبوده است. اما امروزه افراد بیشتری به سمت خرید آنلاین محصولات مورد نیاز خود روی آورده ­اند. همین امر موجب رونق گرفتن کسب­وکارهای اینترنتی شده است. می ­توان گفت هر کسب­ وکار و فعالیت معتبری به یک سایت فروشگاهی نیاز دارد. البته استفاده از سایر شبکه ­های مجازی نیز لازم است. اما آن­چه به کار شما اعتبار می ­بخشد یک سایت به روز و مناسب است.

چه دلیلی دارد سایت فروشگاهی راه‌اندازی کنم؟

خیلی از افراد را دیده‌ام که می‌گویند من همین الان هم درآمد خوبی از کسب و کار سنتی خودم دارم و نیازی به فعالیت در اینترنت ندارم. خیلی از کسب و کارهای سنتی دیگر هم همین فکر را می‌کردند اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدند که باید در اینترنت هم حضور داشته باشند. شاید تا الان خیلی ضرورت داشتن فروشگاه اینترنتی را احساس نکرده باشید، اما خرید اینترنتی روزبه‌روز بیشتر می‌شود و در آینده حتماً به سایت فروشگاهی نیاز پیدا می‌کنید.

فروشگاه های اینترنتی، بستری برای فروش محصولات در فضای مجازی هستند. بیشتر کسب و کارها در کنار فروشگاه فیزیکی، یک فروشگاه اینترنتی هم دارند.

از دیدگاه صاحبان مشاغل نیز با ظهور خرید و فروش های اینترنتی، فرصت مناسبی برای ارائه محصولات فراهم شد. علاوه بر صرفه جویی هزینه های ناشی از تهیه محصولات به تعداد فراوان و نگهداری در انبارها، زمان آزادتری بوجود آمد تا بتوانند در کنار کسب و کار خود، به فروش اینترنتی محصولاتشان نیز بپردازند.

۲۸ مزیت طراحی سایت فروشگاهی و کسب درآمد از اینترنت

جالب است که خیلی راحت می‌توانید در منزل بنشینید و با پیژامه درآمد کسب کنید. اصلاً نیازی نیست که پا از منزل خود بیرون بگذارید. ثروتمندترین فرد جهان، جف بزوس صاحب فروشگاه اینترنتی آمازون است که تمام ثروت خود را مدیون این فروشگاه اینترنتی می‌باشد. حال در این مقاله ماهیت و مزیت فروشگاهی اینترنتی وکسب درآمد به همراه روش‌های گوناگون آن را معرفی و بررسی می‌کنیم.

 

۱- درآمد زایی در تمام اوقات با طراحی فروشگاه آنلاین

حتماً اسم سایت‌هایی را شنیده‌اید که درآمد بسیار بالایی دارند و یا کانال‌های تلگرامی یا صفحات اینستاگرامی را دیده‌اید که روزانه و به صورت ۲۴ ساعته درآمد بسیار بالایی کسب می‌کنند

 

۲- کسب اعتبار بیشتر با راه اندازی فروشگاه اینترنتی

امروزه هر شخصی میتواند به سادگی بدون هیج هزینه و احراز هویتی یک صفحه اینستاگرام ثبت کند و ممکن است برخی از این صفحات با هدف کلاه برداری ایجاد شده باشند. داشتن فروشگاه اینترنتی و اینستاگرام باعث می شود تا مخاطب ظاهری حرفه ای تر از شما را مشاهده نماید در نتیجه به سادگی اعتبار شما بالاتر برود .

 

۳- کسب و کار اینترنتی در دسترس تمامی افراد جامعه

محیطی برای کسب و کار به آن وارد شوید (اینترنت) از ویژگی بسیار بالایی برخوردار است و تمام افراد جامعه به راحتی می‌توانند به آن دسترسی پیداکنند. تنها کافی است دانش اولیه آن را بیاموزید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن کسب و کار خود را معرفی کنید. نکته مهمی که در مورد کسب درآمد اینترنتی وجود دارد این است که شما برای کسب درآمد هیچ محدودیتی ندارید. شخصی که کسب و کار حضوری دارد و از اینترنت برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده نمی‌کند، محدود به مشتریانی است که در شهر یا استان او هستند و نمی‌تواند محصولات خود را به شخصی در کشور دیگر بفروشد.

 

۴- مزیت فروشگاه اینترنتی به تجهیزات چندانی احتیاج ندارد

فروشگاه اینترنتی به تجهیزات پیشرفته‌ای نیاز ندارد و کم هزینه‌ترین راه درآمدزایی می‌باشد. شما به جز یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند و راه‌اندازی اینترنت، به هیچ ابزار پیشرفته‌ی دیگری نیاز ندارید. راه اندازی کسب و کار حضور را مد نظر قرار دهید. کسی که می‌خواهد یک کسب و کار حضوری راه بیندازد، باید هزینه‌های زیادی را بپردازد و به تجهیزات زیادی هم نیاز دارد. حالا کسی را در نظر بگیرید که دنبال راه اندازی کسب و کار حضوری است. یک لپ تاپ و یک گوشی هوشمند می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین ابزار و تجهیزات برای او باشد.

 

۵- کسب و کار آنلاین نماد انعطاف‌پذیری و عدم محدودیت

یکی از مسائلی که در مورد کسب و کار اینترنتی وجود دارد که هم کارکنان و هم مشتریان آن از هر نظر آزاد هستند. به عنوان مثال کارکنان فروشگاه اینترنتی حتماً لازم نیست که در شرایط کرونایی، سرما یا گرما به محل کار بیایند و در دفتر کار کنند. این افراد حتی در منزل هم می‌توانند کار و فعالیت و درآمدزایی خودشان را داشته باشند. این در حالی است که فروشگاه حضوری، فروشندگان و مشتریان را ملزم می‌کند که هر روز در یک بازه زمانی مشخص به محل کار بیایند و اصلاً آزادی و اختیار ندارند.

 

۶- واریز پول در هر زمان و مکان با طراحی سایت فروشگاهی

برخلاف کسب و کارهای سنتی که به مکان و صرف وقت جهت فروش محصولاتشان نیاز دارند، مزیت فروشگاهی اینترنتی بدون نیاز به حضور در یک زمان و مکان مشخص می توانید محصولات خودتان را در تمام نقاط کشور به فروش برسانید و حتی زمانیکه در خواب هستید به حسابتان پول واریز شود. همچنین طراحی فروشگاه اینترنتی خود را می توانید در منزل و یا در مسافرت وهر جای دیگر، مدیریت کنید. این مورد برای کسانی که خانه دار هستند و یا معلولیت حرکتی دارند هم بسیار مناسب است.

خواندن این مقاله  طراحی سایت شرکتی برای مشاغل (راهنمای جامع)

مزایا طراحی سایت وکسب در آمد با فروشگاه اینترنتی

 

۷- توانایی داشتن چندین شغل با مزیت فروشگاه اینترنتی

با داشتن یک شغل اینترنتی، چون شما قادر به مدیریت فروشگاهتان در هر جایی هستید، می توانید شغل دیگری را هم در کنار آن داشته باشید. وقتی که کسب و کار اینترنتی اول شما کامل شد و نیاز برای صرف زمان کمتری داشت، می توانید در حوزه ی دیگری وارد شوید.

 

۸- کمک از رسانه های آنلاین جهت آگاهی بیشتر مشتریان

فروشگاه اینترنتی باعث می شود که مشتری در مورد محصولات سایت شما اطلاعات کاملتری کسب کند. هرچه مشتری از برند و کسب و کارتان بیشتر اطلاعات داشته باشد به برند شما اعتماد بیشتر کرده و در نهایت باعث خرید بیشتر از سایت شما خواهد شد. و از طرفی اگر محتوای تبلیغاتی محصول شما بیشتر در جلوی چشم مخاطبان قرار بگیرد، یک حس خوبی نسبت به برند شما به مخاطب القا می شود.

 

۹- طراحی سایت فروشگاهی امنیت شغلی بی‌نظیری دارد

یکی دیگر از مزیت فروشگاهی اینترنتی این است که در هر شرایطی (حتی در دوران شیوع بیماری کووید-۱۹) به فعالیت خودش ادامه می‌دهد. وقتی شرایط کرونا بر کشور حاکم شد، بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی هم تصمیم گرفتند اپلیکیشن طراحی کنند و در اختیار نظرات مشتریان طراحی سایت خودشان قرار دهند. این نشان می‌دهد که هیچ اتفاقی نمی‌تواند جلوی رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی را بگیرد و به امنیت شغلی حاصل از آن لطمه‌ای وارد کند.

 

۱۰- توسعه کسب و کار اینترنتی و طراحی سایت خیلی آسان است

یکی از مزیت فروشگاهی اینترنتی این است که توسعه آن خیلی آسان است. به عنوان مثال شما تاکنون در حوزه کفش مردانه کار می‌‎کردید و فروش خوبی در این زمینه دارید. حالا تصمیم دارید علاوه بر حفظ فروش کفش، شلوار مردانه هم به مشتریان خود بفروشید. برای این کار کافی است یک بخش دیگر تحت عنوان «شلوار مردانه» به سایت خود اضافه کنید و محصولات را در آن بخش در اختیار مشتریان خود قرار دهید. همچنین باید در رسانه‌های اجتماعی هم به اطلاع مشتریان خود برسانید که بازار خود را توسعه داده‌اید و در کنار کفش، شلوار هم می‌فروشید

۱۱- محصولات و فروشگاه شما ۲۴ ساعته در دسترس هستند

تقریبا میشود این مورد را مهمترین و بهترین ویژگی فروشگاه های اینترنتی دانست که شما حتی در خواب هم مشتریانتون رو از دست نمیدید و خودتون را از محدودیت های ساعات کار استاندارد رها می کنید و شاید همین یک دلیل به سوال چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

پاسخ بده ولی بقیه دلایل و مزایا رو بخونید تا متوجه مهم بودن این موضوع بشید و از طرفی هم کاربران و مشتریان دوست دارند تو خونه یا پشت میز کارشون یا توی تخت خوابشون محصول مورد نیازشون رو پیدا ،مقایسه و خرید کنن و دیگر محدود به زمان و مکان خاصی نیستند.

چون براشون راحته و نیاز به زمان زیادی نداره و در ثانی این مورد برای فروشگاه شما هم خیلی سود اوره فکر کنید یک فروشگاه فیزیکی که نهایتا در روز میتونه ۱۲ ساعت باز باشه ،برای مثال ۱۰ میلیون تومان درآمد داره فروشگاهی که ۲۴ ساعته باز باشه و مشتری هاش هر جور که بخوان بیان خرید کنن و برن چقدر درآمد داره؟

با داشتن وب سایت در ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۷روز هفته در کنار مشتری هستید. در واقع وب سایت شما نماینده‌ی شماست حتی در ساعت‌هایی که شما در حال استراحت هستید وب سایت شما در حال معرفی خدمات و محصولات شما به مشتری است.

بستر فروشگاه اینترنتی باعث می‌شود تا شما در هر زمانی نیاز مشتری را برطرف نمایید و فروش محصولات خود را به حداکثر برسانید. این روش سبب راحتی در خرید برای مشتریان خواهد شد و مشتری را دوباره به سمت خرید خواهد خواند.

کسب و کار شما حتی زمانی که در حال تفریح و استراحت هستید ۲۴ ساعته فعال می باشد و شما از طریق فروشگاه اینترنتی خود در حال فروش و کسب درآمد هستید

۱۲- جذب مشتری های جدید از گوگل

فروشگاه اینترنتی با ارائه قالب‌های متنوع برای دستیابی به مشتریان جدید به شما کمک می‌کند. در واقع فروشگاه ‌اینترنتی همچون یک کسب‌وکار سنتی محدود به افرادی که توانایی حضور در فروشگاه شما را دارند، عمل نمی‌کند. شما می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های متنوع، سلایق مختلفی را در هر مکانی جلب کنید.

با طراحی سایت فروشگاهی علاوه بر برندسازی که برای فروشگاهتون انجام میدین مشتری های جدید هم از سراسر کشور ،وبسایت فروشگاهی شما رو داخل گوگل پیدا میکنن البته شما باید سایت خودتون رو سئو و بهینه سازی کنید برای موتور های جستجو و وقتی اینکار رو انجام دادید فروشگاه اینترنتی شما درآمد بسیار خوبی را برای شما ایجاد میکند ، همیشه تمام کسب و کارها بدنبال جذب مشتری های جدید بوده اند که با داشتن یک وبسایت کار زیاد سختی هم نیست و این مورد هم یکی دیگر از مزایای سایت فروشگاهی است.

۱۳- هزینه های جزئی فروشگاه فیزیکی را ندارد

یکی دیگر از مهمترین مزایای راه اندازی سایت فروشگاهی کاهش هزینه های جانبی است، در فروش اینترنتی شما نیازی به پرسنل اضافی ندارید در صورتی که در فروشگاه های فیزیکی حداقل به ۳ الی ۲۰ نفر احتیاج دارید وبسایت های فروشگاهی در داخل ایران داریم دو نفر بطور کامل سایت رو مدیریت میکنن و درآمد خوبی هم دارن البته فروشگاه اینترنتی هم وقتی گسترش پیدا کنه مطمئنا به افراد و نیروی بیشتری هم احتیاج داره و از همه مهمتر نیاز به یک مغازه با اجاره ماهیانه ۱۰ میلیون تومان ندارید در واقع بر خلاف فروشگاه سنتی و یا آفلاین، راه اندازی یک فروشگاه آنلاین بسیار مقرون به صرفه است.

اجاره مغازه اضافی، حقوق کارمندان یا نوسازی هر ساله فروشگاه فیزیکی را فراموش کنید.ورود به دنیای فروش اینترنتی خیلی هزینه کمتری دارد نسبت به یک فروشگاه فیزیکی

همیشه برای راه‌اندازی یک فروشگاه هزینه‌های بسیار زیادی از جمله هزینه‌ی اجاره یا خرید مکان فروشگاه، هزینه‌ی تجهیزات، حقوق کارکنان و… گریبان‌گیر افراد است. در تجارت الکترونیک شما فقط به یک طراحی سایت ارزان و حرفه ای نیاز دارید تا دیگر متحمل هیچ‌ کدام از هزینه‌های ذکر شده نشوید.

هزینه هایی مانند اجاره محل، انبار، ویترین، فروشنده، خواب سرمایه و … در فروشگاه اینترنتی وجود ندارد. و کالا به دلیل حذف واسطه ها برای مشتری ارزان تر می باشد و این خود باعث جذب مشتری و فروش بیشتر می شود.

۱۴- تبلیغات و بازاریابی هزینه بسیار کمتری دارند

چهاردهمین مزیت از مزایای سایت فروشگاهی هزینه بسیار پایین تبلیغات و بازاریابی است ،و از این لحاظ به صرفه است که در اینترنت بیشتر تبلیغ ها بصورت کلیکی هستند یعنی اگر کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرد هزینه تبلیغات میدهید در ثانی تبلیغات بسیار هدفمند تر هستند و دقیقا مخاطب هدف رو که خرید انجام بده به سایت شما میاد حداقل در ۹۰ درصد مواقع اینطوریه و برعکس فروشگاه فیزیکی که شما در یک بیلبورد با هزینه بسیار زیادی تبلیغات انجام میدهید و شاید در برخی موارد حتی هزینه تبلیغات هم برنگردد.

خواندن این مقاله  23 نکته کلیدی جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی

چون شاید مشتری هدف شما اصلا اون تبلیغ رو ندیده و در سایت ها میتوان حتی بدون هزینه و با بازاریابی محتوا به همراه استراتژی بازاریابی محتوا اصولی درآمد بسیار زیادی را تجربه کرد و از این نوع بازاریابی بزرگترین شرکت ها در تمام دنیا استفاده میکنندو دلیلش هم بصرفه بودن و جذب مخاطب و مشتری هدف است.

داشتن یک سایت، بستری را برای شما فراهم می‌آورد تا ویژگی‌های محصولات خود مانند قیمت، صفات، مقایسه قیمت و کیفیت و موجودی آنان را به تفضیل در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

۱۵- بهبود تجربه مشتری از خرید

فروشگاه آنلاین همونطور که در بالاتر هم گفتیم باعث میشه مشتری از هر نظر راحت باشه استفاده از یک فروشگاه اینترنتی محدویت زمان و یا مکان نداره و مشتری ها با یک فروشگاه آنلاین رابطه عمیق تری برقرار میکنن و این رابطه عمیق هم به این دلیله که مشتری راحت میتونه نظرات بقیه رو درباره اون محصول بخونه نظر خودش رو بدون هیچ خجالتی بگه و حتی هر سوالی که مدنظرش هست رو از مدیر و یا پشتیبان اون سایت بپرسه و تمام این موارد باعث بهبود تجربه مشتری از خرید میشه

 

بهبود تجربه مشتری از خرید

 

۱۶- فروشگاه اینترنتی ریسک کمتری دارد

همان‌طور که تأسیس مغازه هزینه بالایی دارد قطعاً ریسک بیشتری هم خواهد داشت. اگر خدایی نکرده مغازه شما مشتری زیادی نداشته باشد و کاسبی‌تان نگیرد، چندین میلیون تومان در عرض چند ماه ضرر می‌کنید. تازه محصولاتی که خریده‌اید هم روی دست‌تان مانده و باید زیر قیمت یا حتی با ضرر آن‌ها را بفروشید.

در مورد فروشگاه اینترنتی چنین چیزی وجود ندارد و اگر هم کاسبی‌تان جواب ندهد، نهایتاً ۱ یا ۲ میلیون تومان ضرر می‌کنید. تازه برای شروع فروشگاه اینترنتی نیازی به خرید تعداد زیادی محصول نیست. پس اگر فروشگاه‌تان را جمع کردید کالایی روی دست‌تان نمی‌ماند که بخواهید آن را با ضرر بفروشید.

۱۷- افزایش تعامل با مشتری

جای تعجب ندارد که فروشگاه اینترنتی نقاط تعامل بسیار زیادی را با مشتری برای شما فراهم میکند ، و هر چیزی که باعث بشود تعامل با مشتری ها افزایش پیدا کند در آینده آن مشتری ها را به برند شما وفادار میکند و درآمد شما را افزایش میدهد و هدف از طراحی سایت فروشگاهی نیز همین است رضایت بیشتر مشتری ها و افزایش درآمد خودمان

۱۸- مدیریت فروشگاه اینترنتی از هر کجای دنیا

فرض کنید بخواهید ۲ یا ۳ روز به مسافرت بروید. در این شرایط اگر مغازه داشته باشید باید آن را ببندید و قطعاً درآمدی هم نخواهید داشت. حالا اگر فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید می‌توانید با خیال راحت به مسافرت بروید و در ایام سفر هم درآمد داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی را از هرجایی می‌توانید مدیریت کنید و اصلاً نیازی نیست در یک مکان ثابت باشید. حتی از خارج کشور و در نقاط دوردست دنیا هم می‌توانید به سایت فروشگاهی خودتان رسیدگی کنید و مشتریان هم خریدشان را از شما انجام می‌دهند.

فروش بدون محدودیت، یکی دیگر از مزایای سایت فروشگاهی است. با ایجاد فروشگاه اینترنتی، فرقی نمی کند که کجا هستید، شما می توانید در هر مکانی محصولات خود را بفروشید. بسیاری از خانم های خانه دار و یا دانشجویان، از منزل و با ساخت فروشگاه اینترنتی اقدام به کسب درآمد می‌کنند. افرادی نیز به عنوان شغل دوم و از محل کار اصلی خود، اقدام به مدیریت فروشگاه اینترنتی شان می کنند. بنابراین می توان گفت در هر شرایط و مکانی، به راحتی می توانید فروشگاه خود را مدیریت کنید.

۱۹- رضایت مشتری را افزایش میدهد

با در دسترس قرار دادن محصولات و خدمات به صورت آنلاین ، و با ارائه گزینه هایی در مورد نحوه پرداخت،نحوه حمل و نقل و تحویل، مشتری می توانند با شرایط که خودش دوست دارد از شما خرید کند. چه کسی این موارد را نمیخواهد؟

۲۰- فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

به نظر شما در یک مغازه ۱۵ متری می‌توان لوازم‌خانگی بزرگ مثل یخچال و ماشین لباسشویی فروخت؟ اگر هم این کار را انجام دهید نهایتاً ۳ یا ۴ محصول می‌توانید داخل مغازه قرار دهید. یا مثلاً تمام محصولات یک هایپرمارکت بزرگ را می‌توان در یک مغازه ۳۰ متری جا داد؟ قطعاً نمی‌شود چنین کارهایی را انجام داد چون مغازه‌های فیزیکی محدودیت جا و مکان دارند.

شرایط برای فروشگاه‌های اینترنتی خیلی فرق می‌کند. در یک سایت فروشگاهی هیچ محدودیتی برای اضافه‌کردن محصول نیست و شما می‌توانید حتی ۱۰۰۰ یا صدهزار نوع محصول هم در آن قرار دهید. حتی لازم نیست نگران ابعاد و حجم کالاها هم باشید. شما می‌توانید محصول را داخل سایت قرار دهید و وقتی مشتری از شما خرید کرد آن را تهیه کنید و برای مشتری بفرستید. با این کار حتی به انبار هم برای اجناس خود نیاز ندارید.

 

فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

 

۲۱- کنترل بدون دردسر و عدم ازدحام جمعیت

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که در زمان خاصی مثلاً نزدیکی ایام عید، مشتریان زیادی داشته باشید و در مغازه جای سوزن انداختن نباشد. در این شرایط رسیدگی به مشتریان خیلی سخت است و از طرف دیگر مشتریان هم ناراضی می‌شوند. حتی ممکن است مغازه شما را ترک کنند و به مغازه دیگری بروند. همچنین مشتریان وقتی می‌بینند مغازه شما حسابی شلوغ است، اصلاً وارد نمی‌شوند و به مغازه دیگری می‌روند.سایت فروشگاهی دیگر این دردسرها را ندارد و حتی هزاران مشتری می‌توانند به‌صورت هم‌زمان از آن خرید کنند. تازه شما هم لازم نیست کاری انجام دهید و فقط روی مبل نشسته‌اید و خرید مشتریان را تماشا می‌کنی.

از جمله مزایای داشتن سایت فروشگاهی، دسترسی به مشتریان بیشتر است. صاحبان کسب و کارهای سنتی ناچارند برخی از بودجه خود را صرف تبلیغات کنند تا مشتری جدید بدست آورند. اما یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی این است که بدون هزینه اضافی مالی و زمانی، می توان به مشتریان بیشتری رسید. حتی می توان محصول یا سرویس خود را به مشتریانی در کشورهای مختلف ارائه کرد و کسب و کار خود را فراتر از مرزها و قاره ها گسترش داد

۲۲- عدم نگرانی از بسته شدن شبکه های اجتماعی:

با داشتن یک وبسایت فروشگاهی عملا فروش محصولات شما به صفحه های شبکه اجتماعی وابستگی ندارد و اگر بنا به هر دلیلی دسترسی به شبکه اجتماعی محدود شود شما همواره سایت خود را حفظ خواهید کرد و ارتباط خود را با مشتری از دست نخواهید داد.

۲۳- برندسازی وایجاد شهرت و اعتبار

از مزایای طراحی سایت، می‌توان به بحث برند سازی اشاره کرد. با داشتن وب سایت میتوانید خدمات خود را در بستر اینترنت به هزاران مشتری معرفی و برای خود شهرت و اعتبار کسب کنید و اعتبار تجارت خود را بالا ببرید. این‌گونه کسب و کار شما در هر مکانی که اینترنت وجود دارد دیده میشود.

خواندن این مقاله  طراحی سایت پوشاک ، لباس و مزون کیف و کفش

۲۴- مشتریان هدفمند

احتمال اینکه بازدیدکنندگان وب سایت شما به مشتری تبدیل شوند بسیار زیاد است چرا که آنها محصول و خدماتی را در اینترنت جست‌و‌‌جو کرده‌اند که به آن نیاز دارند و گوگل سایت شما را به آنها پیشنهاد داده است.
پس اگر وب سایت شما طراحی هوشمندانه داشته باشد (فروشنده‌ی توانایی باشد) قطعا آن محصول توسط این بازدیدکننده خریداری خواهد شد.

۲۵- می‌توانید در بازار جهانی شرکت کنید

یکی از مزایای سایت فروشگاهی، فعالیت در بازارهای جهانی است. با کمک فروشگاه اینترنتی می توانید فروش خود را به وسعت جهانی توسعه دهید. با ایجاد فروشگاه اینترنتی چند زبانه همراه با یک درگاه پرداخت بین المللی مانند پی پال ( paypal ) ، می توانید از سراسر این کره خاکی برای محصولات خود مشتری جذب کنید.

۲۶- امکان آنالیز مشتریان و تحلیل نیاز بازدید کنندگان

یکی دیگر از مزایای سایت فروشگاهی، امکان تحلیل و بررسی رفتار مشتریان است. یکی از تفاوت های فروشگاه های سنتی با فروشگاه اینترنتی در این است که در فروشگاه اینترنتی به واسطه ابزار های حرفه ای، می توانید به تحلیل و آنالیز رفتار کاربران بپردازید. تحلیل کاربران سایت این امکان را به شما می دهد تا به دیدی کلی از نیاز کاربران تان دست پیدا کنید. در نتیجه شما می توانید بررسی کنید که کاربران به کدام دسته از محصولات فروشگاه شما بیشتر علاقه مند هستند. همچنین می توانید متوجه شوید که کدام دسته محصولات در بین کاربران سایت بیشترین کامنت را می گیرد و با هم مقایسه می شوند.

۲۷- امکان هماهنگ نمودن میزان عرضه و تقاضا

چنانچه شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی باشید، باید ویترین خود را همیشه کامل و مملو از اجناسی نگه دارید که شاید حتی برای برخی از آنها هیچگاه مشتری پیدا نشود. درحالیکه به کمک ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه ای میتوانید آمار و اطلاعات کاملی از کالاهای موجود و میزان تقاضا درمورد کالاها و خدماتتان بدست آورید. همچنین نیازی به عرضه کالا پیش از تقاضای آن نخواهید داشت. در واقع شما می توانید ابتدا سفارش یک محصول را دریافت کنید و پس از آن برای تهیه محصول موردنظر اقدام کنید.

۲۸- فراهم بودن زمینه عملکرد حرفه ای

حرفه ای عمل کردن برای کسب و کار و ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان ضروری است. عملکرد حرفه ای در فروش اینترنتی به این معناست که ضمن ارائه بهترین خدمات، فروشگاه اینترنتی شما باید از نظر ظاهری و امکانات نیز کامل و مناسب باشد.

طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای، باید طوری باشد که در هر دو زمینه محتوا و تصویری کاملا جذاب، کاربرپسند و پویا باشد. خوشبختانه این امر به کمک فضای مجازی اینترنت و فروشگاه ساز آماده، به راحتی قابل دستیابی است. شما میتوانید به هر صورتی که میخواهید کسب و کار خود را در اینترنت به نمایش بگذارید. این در حالی است که برای داشتن یک فروشگاه فیزیکی جذاب، نیازمند عواملی همچون محل مناسب برای قرارگیری فروشگاهتان و سرمایه اولیه فراوان خواهید بود.

چالش های بر سر راه سفارش طراحی سایت فروشگاهی

مانند هر چیز دیگری، شروع به کار کسب و کار آنلاین خود با طیف وسیعی از مزایا و معایب همراه است. حتی اگر شما هنوز دقیقا نمی دانید که تجارت الکترونیک چیست، بهتر است اطلاعاتی را درباره جوانب مثبت و منفی تجارت الکترونیک بدانید. به این ترتیب راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که آیا این کار برای شما مناسب است یا خیر.

 

۱- عدم وجود فروشگاه فیزیکی با طراحی سایت فروشگاهی

اکثر مشاغل تجارت الکترونیک فقط به صورت آنلاین اداره و خرید اینترنتی اداره می شوند که مزایای خاص خودش را دارد، اما وقتی یک فروشگاه فیزیکی ندارید، می تواند مانع بزرگی برای ارتباط با مشتریان تان به حساب آید.

 

۲- هیچ وقت چهره به چهره با مشتریان سایت فروشگاهی خود ارتباط ندارید

از آنجا که نمی توانید مشتریان خود را به صورت رو در رو ملاقات کنید، نمی توانید شخصاً با آنها ارتباط برقرار کنید، بنابراین برای جلب اعتماد آنها و کسب اعتبار برای برند شخصی خود تلاش فراوانی انجام دهید.

 

۳- رقابت با دیگر صاحبان فروشگاه اینترنتی

مشاغل آنلاین بسیار زیادی وجود دارد که شما باید با آنها به رقابت بپردازید. ایجاد تمایز نسبت به سایرین می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. شما باید چیزی را ارائه دهید که دیگران آن را ندارند. شما می توانید این تمایز را با کاهش قیمت، افزایش کیفیت، تنوع در محصولات و یا سایر موارد ایجاد کنید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تمامی مزیت فروشگاهی اینترنتی و طراحی سایت وردپرس مورد نیاز را برایتان بیان کرده باشیم. اکنون که می دانید تجارت الکترونیک چیست، شما به راحتی می توانید کسب و کار خود را شروع کنید و مسیر موفقیت را در پیش بگیرید. همچنین با مزایای کسب و کار اینترنتی آشنا شدید که می تواند به شما کمک کند مسیر شغلی بهتری را طی کنید.

پیج های اینستاگرامی فروشگاه آنلاین به حساب می آیند؟

جواب این سوال هم بله و هم خیر است در حال حاضر افراد زیادی با اینستاگرام کسب درآمد میکنند اما غیر از اینکه فروش در اینستاگرام و بازاریابی بسیار سخت است بعد از مدتی که مشتریان و دایرکت های شما زیاد بشوند مجبور به گرفتن چند ادمین هستید و در آخر نیز باید سایت فروشگاهی داشته باشید و اکثر پیج های اینستاگرامی بعد از مدتی سایت فروشگاهی خود را ایجاد میکنند و البته به دلیل اینکه سایت روند خرید مشتری را سریعتر میکند پیج های اینستاگرامی بعد از ایجاد سایت فروش چند برابری را تجربه کرده اند و بهتر است از همان اول حرفه ایی شروع کنید ولی در آخر تصمیم گیرنده شما هستید.

فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

در این مقاله تلاش کردیم به‌صورت مفصل به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم. دلایلی مختلفی برای آغاز فروش اینترنتی مطرح کردیم، با این وجود مهم‌ترین دلیل برای ایجاد فروشگاه اینترنتی وارد شدن به منبع نامحدود مشتری است. بله، اینترنت مثل یک منطقه است که تعدادی زیادی از مشتری‌های بالقوه شما در آن‌جا حضور دارند. اگر شما هم وارد این منطقه شوید و یک شعبه از کسب و کارتان را در آن ایجاد کنید، قطعا درآمد زیادی به دست می‌آورید.

 

فروشگاه اینترنتی محدودیتی برای تعداد محصول ندارد

 

در صورتی که از مقاله خوشتان آمد، مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

موفق باشید.
آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + پانزده =

 1. من چند ساله که از راه اینستاگرام خرید و فروش اینترنتی انجام میدم خواستم بدونم که فروشگاه و یا یک وبسایت اینترنتی میتونه این مزیت رو بهم بده که نصبت به اینستا امار فروشم بیشتر بشه؟

  ۲

  1. سلام، وقت بخیر
   راه اندازی فروشگاه اینترنتی فرصتی مناسب و عاملی مهم برای گسترش کسب و کار شماست. بسیاری از محدودیت ها و خطراتی فروش در اینستاگرام برای شما حذف میشود و میتوانید فروش خود را افزایش دهید.
   جهت سفارش و قیمت طراحی سایت فروشگاهی با ما در تماس باشید.

   ۴

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours