مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

49 بازدید
مزایا طراحی سایت وکسب در آمد با فروشگاه اینترنتی

امروزه بازار فروشگاه های آنلاین در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام داغ است یکی مزیت فروشگاهی اینترنتی به گونه ای که هر کس می تواند به سادگی و با کم ترین هزینه کسب و کار خود را  اندازی کند و محصولات خود را به فروش برساند .

شاید در گذشته مردم میانه خوبی با خرید های آنلاین نداشتند اما امروزه شبکه های اجتماعی به قدری گسترش یافته اند. که اعتبار خرید اینترنتی روز به روز افزایش می یابد.

اما داشتن یک صفحه در اینستاگرام برای فروشگاه به تنهایی نمی تواند کافی باشد و حتما باید در کنار این صفحه یک وب سایت نیز برای کسب و کار خود داشته باشید. که در این مقاله قصد داریم تا مزایای داشتن یک فروشگاه اینترنتی و اینستاگرام را در کنار هم بررسی نماییم.

 

۱۰ مزیت طراحی سایت فروشگاهی و کسب درآمد از اینترنت

جالب است که خیلی راحت می‌توانید در منزل بنشینید و با پیژامه درآمد کسب کنید. اصلاً نیازی نیست که پا از منزل خود بیرون بگذارید. ثروتمندترین فرد جهان، جف بزوس صاحب فروشگاه اینترنتی آمازون است که تمام ثروت خود را مدیون این فروشگاه اینترنتی می‌باشد. حال در این مقاله ماهیت و مزیت فروشگاهی اینترنتی وکسب درآمد به همراه روش‌های گوناگون آن را معرفی و بررسی می‌کنیم.

 

۱- درآمد زایی در تمام اوقات با طراحی فروشگاه آنلاین

حتماً اسم سایت‌هایی را شنیده‌اید که درآمد بسیار بالایی دارند و یا کانال‌های تلگرامی یا صفحات اینستاگرامی را دیده‌اید که روزانه و به صورت ۲۴ ساعته درآمد بسیار بالایی کسب می‌کنند

خواندن این مقاله  راز اعتماد به یک شرکت طراحی سایت چیست؟

 

۲- کسب اعتبار بیشتر با راه اندازی فروشگاه اینترنتی

امروزه هر شخصی میتواند به سادگی بدون هیج هزینه و احراز هویتی یک صفحه اینستاگرام ثبت کند و ممکن است برخی از این صفحات با هدف کلاه برداری ایجاد شده باشند. داشتن فروشگاه اینترنتی و اینستاگرام باعث می شود تا مخاطب ظاهری حرفه ای تر از شما را مشاهده نماید در نتیجه به سادگی اعتبار شما بالاتر برود .

 

۳- کسب و کار اینترنتی در دسترس تمامی افراد جامعه

محیطی برای کسب و کار به آن وارد شوید (اینترنت) از ویژگی بسیار بالایی برخوردار است و تمام افراد جامعه به راحتی می‌توانند به آن دسترسی پیداکنند. تنها کافی است دانش اولیه آن را بیاموزید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن کسب و کار خود را معرفی کنید. نکته مهمی که در مورد کسب درآمد اینترنتی وجود دارد این است که شما برای کسب درآمد هیچ محدودیتی ندارید. شخصی که کسب و کار حضوری دارد و از اینترنت برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده نمی‌کند، محدود به مشتریانی است که در شهر یا استان او هستند و نمی‌تواند محصولات خود را به شخصی در کشور دیگر بفروشد.

 

۴- مزیت فروشگاه اینترنتی به تجهیزات چندانی احتیاج ندارد

فروشگاه اینترنتی به تجهیزات پیشرفته‌ای نیاز ندارد و کم هزینه‌ترین راه درآمدزایی می‌باشد. شما به جز یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند و راه‌اندازی اینترنت، به هیچ ابزار پیشرفته‌ی دیگری نیاز ندارید. راه اندازی کسب و کار حضور را مد نظر قرار دهید. کسی که می‌خواهد یک کسب و کار حضوری راه بیندازد، باید هزینه‌های زیادی را بپردازد و به تجهیزات زیادی هم نیاز دارد. حالا کسی را در نظر بگیرید که دنبال راه اندازی کسب و کار حضوری است. یک لپ تاپ و یک گوشی هوشمند می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین ابزار و تجهیزات برای او باشد.

 

۵- کسب و کار آنلاین نماد انعطاف‌پذیری و عدم محدودیت

یکی از مسائلی که در مورد کسب و کار اینترنتی وجود دارد که هم کارکنان و هم مشتریان آن از هر نظر آزاد هستند. به عنوان مثال کارکنان فروشگاه اینترنتی حتماً لازم نیست که در شرایط کرونایی، سرما یا گرما به محل کار بیایند و در دفتر کار کنند. این افراد حتی در منزل هم می‌توانند کار و فعالیت و درآمدزایی خودشان را داشته باشند. این در حالی است که فروشگاه حضوری، فروشندگان و مشتریان را ملزم می‌کند که هر روز در یک بازه زمانی مشخص به محل کار بیایند و اصلاً آزادی و اختیار ندارند.

خواندن این مقاله  عوامل موثر بر موفقیت فروشگاه اینترنتی خوب

 

۶- واریز پول در هر زمان و مکان با طراحی سایت فروشگاهی

برخلاف کسب و کارهای سنتی که به مکان و صرف وقت جهت فروش محصولاتشان نیاز دارند، مزیت فروشگاهی اینترنتی بدون نیاز به حضور در یک زمان و مکان مشخص می توانید محصولات خودتان را در تمام نقاط کشور به فروش برسانید و حتی زمانیکه در خواب هستید به حسابتان پول واریز شود. همچنین طراحی فروشگاه اینترنتی خود را می توانید در منزل و یا در مسافرت وهر جای دیگر، مدیریت کنید. این مورد برای کسانی که خانه دار هستند و یا معلولیت حرکتی دارند هم بسیار مناسب است.

مزایا طراحی سایت وکسب در آمد با فروشگاه اینترنتی

 

۷- توانایی داشتن چندین شغل با مزیت فروشگاه اینترنتی

با داشتن یک شغل اینترنتی، چون شما قادر به مدیریت فروشگاهتان در هر جایی هستید، می توانید شغل دیگری را هم در کنار آن داشته باشید. وقتی که کسب و کار اینترنتی اول شما کامل شد و نیاز برای صرف زمان کمتری داشت، می توانید در حوزه ی دیگری وارد شوید.

 

۸- کمک از رسانه های آنلاین جهت آگاهی بیشتر مشتریان

فروشگاه اینترنتی باعث می شود که مشتری در مورد محصولات سایت شما اطلاعات کاملتری کسب کند. هرچه مشتری از برند و کسب و کارتان بیشتر اطلاعات داشته باشد به برند شما اعتماد بیشتر کرده و در نهایت باعث خرید بیشتر از سایت شما خواهد شد. و از طرفی اگر محتوای تبلیغاتی محصول شما بیشتر در جلوی چشم مخاطبان قرار بگیرد، یک حس خوبی نسبت به برند شما به مخاطب القا می شود.

 

۹- طراحی سایت فروشگاهی امنیت شغلی بی‌نظیری دارد

یکی دیگر از مزیت فروشگاهی اینترنتی این است که در هر شرایطی (حتی در دوران شیوع بیماری کووید-۱۹) به فعالیت خودش ادامه می‌دهد. وقتی شرایط کرونا بر کشور حاکم شد، بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی هم تصمیم گرفتند اپلیکیشن طراحی کنند و در اختیار نظرات مشتریان طراحی سایت خودشان قرار دهند. این نشان می‌دهد که هیچ اتفاقی نمی‌تواند جلوی رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی را بگیرد و به امنیت شغلی حاصل از آن لطمه‌ای وارد کند.

 

۱۰- توسعه کسب و کار اینترنتی و طراحی سایت خیلی آسان است

یکی از مزیت فروشگاهی اینترنتی این است که توسعه آن خیلی آسان است. به عنوان مثال شما تاکنون در حوزه کفش مردانه کار می‌‎کردید و فروش خوبی در این زمینه دارید. حالا تصمیم دارید علاوه بر حفظ فروش کفش، شلوار مردانه هم به مشتریان خود بفروشید. برای این کار کافی است یک بخش دیگر تحت عنوان «شلوار مردانه» به سایت خود اضافه کنید و محصولات را در آن بخش در اختیار مشتریان خود قرار دهید. همچنین باید در رسانه‌های اجتماعی هم به اطلاع مشتریان خود برسانید که بازار خود را توسعه داده‌اید و در کنار کفش، شلوار هم می‌فروشید

خواندن این مقاله  اهمیت انجمن یا فروم در بهبود کسب و کار اینترنتی

 

چالش های بر سر راه سفارش طراحی سایت فروشگاهی

مانند هر چیز دیگری، شروع به کار کسب و کار آنلاین خود با طیف وسیعی از مزایا و معایب همراه است. حتی اگر شما هنوز دقیقا نمی دانید که تجارت الکترونیک چیست، بهتر است اطلاعاتی را درباره جوانب مثبت و منفی تجارت الکترونیک بدانید. به این ترتیب راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که آیا این کار برای شما مناسب است یا خیر.

 

۱- عدم وجود فروشگاه فیزیکی با طراحی سایت فروشگاهی

اکثر مشاغل تجارت الکترونیک فقط به صورت آنلاین اداره و خرید اینترنتی اداره می شوند که مزایای خاص خودش را دارد، اما وقتی یک فروشگاه فیزیکی ندارید، می تواند مانع بزرگی برای ارتباط با مشتریان تان به حساب آید.

 

۲- هیچ وقت چهره به چهره با مشتریان سایت فروشگاهی خود ارتباط ندارید

از آنجا که نمی توانید مشتریان خود را به صورت رو در رو ملاقات کنید، نمی توانید شخصاً با آنها ارتباط برقرار کنید، بنابراین برای جلب اعتماد آنها و کسب اعتبار برای برند شخصی خود تلاش فراوانی انجام دهید.

 

۳- رقابت با دیگر صاحبان فروشگاه اینترنتی

مشاغل آنلاین بسیار زیادی وجود دارد که شما باید با آنها به رقابت بپردازید. ایجاد تمایز نسبت به سایرین می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. شما باید چیزی را ارائه دهید که دیگران آن را ندارند. شما می توانید این تمایز را با کاهش قیمت، افزایش کیفیت، تنوع در محصولات و یا سایر موارد ایجاد کنید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تمامی مزیت فروشگاهی اینترنتی و طراحی سایت وردپرس مورد نیاز را برایتان بیان کرده باشیم. اکنون که می دانید تجارت الکترونیک چیست، شما به راحتی می توانید کسب و کار خود را شروع کنید و مسیر موفقیت را در پیش بگیرید. همچنین با مزایای کسب و کار اینترنتی آشنا شدید که می تواند به شما کمک کند مسیر شغلی بهتری را طی کنید.

در صورتی که از مقاله خوشتان آمد، مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

مراحل ثبت سفارش طراحی سایت چگونه است؟

موفق باشید.
آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مزیت فروشگاه اینترنتی و درآمد سایت فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours