ویدیو آموزشی انتقال مالکیت دامنه و هاست سایت

195 بازدید

ویدیو آموزشی نحوه انتقال مالکیت دامنه و هاست در دالین وب

در این ویدیو آموزشی در خصوص انتقال مالکیت دامنه و هاست سایت، توضیحاتی خواهیم داد. در صورتی که با سوالی مواجه شدید، آن را با ما در میان بگذارید. سریعا پاسخگو خواهیم بود.

توضیحات و دلایل انتقال هاست ودامنه

هاست، فضای میزبان سایت و دامنه، نام و عنوان قابل جستجوی وبسایت شما میباشد. همان‌طور که در قرار داد طراحی‌سایت شما قید شده است، مالکیت هاست و دامنه شما در اختیار شرکت دالین‌وب میباشد. پس از اتمام و تحویل پروژه به کارفرما، لازم است که جهت انتقال و مدیریت هاست و دامنه وبسایت اقدام شود. مدیریت هاست و دامنه شامل تغییرات مشخصات، تمدید سالانه و اینگونه موارد خواهد بود. مدیر وبسایت باید به این موارد رسیدگی کند. جهت انتقال هاست و دامنه قوانینی وجود دارد. در این ویدیو آموزشی توضیحاتی در خصوص این قوانین خواهیم داد.

انتقال دامنه های ملی مانند پسوند ir.

جهت انتقال دامنه باید حداقل ۶۰ روز از ثبت و یا انتقال دامنه گذشته باشد. درصورت عدم انتقال دامنه توسط کارفرما، جهت تمدید دامنه اطلاع رسانی خواهد شد. طبق قراردادی که بین شرکت طراحی سایت و کارفرما صورت میپذیرد، این انتقال باید انجام شود. در صورت انتقال، مسئولیت تمدید دامنه با شخص کارفرما میباشد. در صورت عدم تمدید دامنه و یا هاست شما در موعد مقرر، ممکن است که اطلاعات سایت به هر دلیل حذف و مالکیت دامنه و هاست خود را از دست بدهید.

ثبت نام در سایت nic.ir و ایجاد حساب کاربری

برای انتقال مالکیت دامنه ir. نیاز به ثبت نام در سایت nic.ir میباشد. سایت nic.ir وظیفه مدیریت و نظارت بر دامنه های ملی ir. را بر عهده دارد. مرورگر خود را باز و در فیلد جستجو nic.ir را وارد کنید. برای ایجاد حساب کاربری، در قسمت بالا سمت چپ صفحه روی گزینه ساختن شناسه کاربری کلیک کنید. پس از ورود به بخش ثبت نام، انتقال به شخص حقیقی و یا حقوقی را مشخص و پس از آن مراحل بعدی را طی کنید. در انتها کد شناسه کاربری در اختیار شما قرار میگیرد. جهت ادامه مراحل انتقال مالکیت کد شناسه را در اختیار مدیر پروژه خود قرار دهید. در ارتباط با مدت زمان انتقال دامنه، بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کد شناسه کاربری در اختیار شما قرار میگیرد.

خواندن این مقاله  ویدیو آموزشی حذف کش مرورگر کروم و فایرفاکس

انتقال مالکیت دامنه ir. در سایت nic.ir

بعد از ثبت نام در سایت nic.ir  وگرفتن شناسه کاربری، از مدیر پروژه خود بخواهید تا کد انتقال دامنه را در اختیار شما بگذارد. بعد از دریافت کد انتقال از مدیر پروژه، وارد حساب کاربری سایت nic.ir شوید و مراحل انتقال دامنه را دنبال کنید. بعد از ورود به حساب کاربری خود از نوار بالایی سایت، گزینه دامنه و از منوی باز شده گزینه انتقال دامنه را انتخاب کنید. در صفحه باز شده در فیلد انتقال دامنه، بعد از وارد کردن آدرس دامنه و رمزی که مدیر پروژه به شما داده است، روی گزینه بعدی کلیک کنید. مرحله بعدی برای انتقال دامنه، احراز هویت میباشد. بعد از اتمام مراحل احراز هویت، نیاز به پرداخت مبلغی جهت انتقال دامنه میباشد که هزینه آن به اندازه  تمدید سالیانه است.

بارگذاری مدارک در سایت nic.ir

بعضی از دامنه های Ir بدون آنکه احتیاج به بارگذاری مدارک از سمت کارفرما باشد، ثبت و احراز و هویت می شوند. گاهی نیاز به بارگذاری مدارک در سایت Nioc.ir میباشد. درصورتی که در ایمیلی که در سایت nic.ir ثبت کرده اید پیامی با عنوان ارسال مدارک دریافت شده باشد، احتیاج به بارگذاری مدارک مورد نیاز در متن ایمیل دریافتی میباشد.

نحوه بارگذاری مدارک در سایت  nic.ir

در صورت نیاز به بارگذاری مدارک در سایت  nic.ir شما باید وارد حساب کاربری خود شوید و در قسمت بالا سمت چپ گزینه ارسال انتخاب مدارک را انتخاب کنید. پس از بارگذاری مدارک طی ۲۴ یا ۷۲ ساعت ایمیلی با متن انتقال شما انجام شد دریافت می کنید. بعد از دریافت ایمیل انتقال، وارد سایت  Nioc.ir شوید.  در قسمت دامنه ها، امکان مشاهده تمامی دامنه های تحت تملک شما و دامنه هایی که به تازگی اضافه شده اند قابل مشاهده هستند. نکته حائز اهمیت این است  که با پرداخت هزینه فقط انتقال دامنه های شما انجام می گیرد و دامنه شما تمدید نمی شود .

انتقال دامنه های بین المللی مانند دامنه com.

دامنه هایی مانند org ،net.  و com. المللی هستند. به طور کلی، هر دامنه ای به جز دامنه ir. بین المللی میباشد. انتقال دامنه های بین المللی شامل قوانینی هستند که به بررسی آنها میپردازیم.

خواندن این مقاله  ویدیو کار با بخش دیدگاه های وردپرس

قوانین انتقال دامنه های بین المللی

یکی از این قوانین گذشتن مدت زمان ۶۰ روز روز از خرید تمدید و یا انتقال دامنه است. بعد از گذشت دو ماه، با مدیر پروژه خود برای انتقال دامنه خود هماهنگ کنید .  بعد از انتقال دامنه ، مسئولیت تمدید سالیانه دامنه به عهده کارفرما خواهد بود. جهت انتقال دامنه، از مدیر پروژه خود درخواست کنید تا قفل انتقال دامنه را برای شما باز کند. برای مدیریت و انتقال دامنه ها، احتیاج به ثبت نام در سایت  میهن‌وب هاست میباشد.

نحوه انتقال دامنه های com.

بعد از ورود به سایت میهن‌وب هاست، وارد بخش تکمیل اطلاعات شوید و اطلاعات صحیح خود را وارد کنید. شخص درخواست کننده انتقال، میبایست به صورت کامل و صحیح اطلاعات فردی خود را وارد کند. بعد از ثبت نام و تکمیل اطلاعات شخصی کاربر در سایت میهن وب هاست، احتیاج به ارسال تیکت برای انتقال دامنه میباشد. بعد از ورود به سایت میهن وب هاست، روی گزینه مرکز ارتباط و زیرمجموعه ارسال درخواست پشتیبانی کلیک کنید. در صفحه ای که به آن منتقل شده اید، امکان مشخص کردن موضوع پشتیبانی وجود دارد. برای ارسال تیکت موضوع دامنه را انتخاب کنید. همچنین در فیلد متن پذیر این امکان وجود دارد که درخواست و سطح کاربری خود را مشخص کنید. در متن پیام ارسالی، قید کنید که قفل انتقال نیز باز شده است. همراه با متن تیکت، شناسه کاربری که مدیر پروژه برای شما ارسال کرده است را به صورت یک فایل text همراه پیام ارسال کنید.

 ایجاد حساب در سایت میهن‌وب هاست و انتقال دامنه

بعد از ارسال تیکت درخواست انتقال دامنه، منتظر پاسخ بخش پشتیبانی میمانیم. بعد از تایید تیکت، سایت میهن‌وب هاست برای شما  حساب کاربری ایجاد خواهد کرد. برای ادامه روال انتقال دامنه بین المللی برای شما صورت حسابی ارسال میشود. که این صورت حساب بر خلاف سایت nic.ir هم بابت تمدید دامنه و هم برای انتقال دامنه شما میباشد. این پیام به صورت تیکت برای شما ارسال می گردد که در سایت میهن وب هاست قسمت مرکز ارتباط زیرمجموعه مشاهده درخواست های پشتیبان قابل مشاهده می باشد.

خواندن این مقاله  ویدیو آموزشی بررسی تاریخ انقضا دامنه

پاسخ به تیکت ها و اتمام مراحل انتقال

بعد از ورود به بخش مرکز ارتباط در قسمت پاسخ داده شده، امکان مشاهده پاسخ تیکت های ارسالی میباشد. همچنین در صورتی که مشکل و یا ایراداتی در انتقال دامنه شما وجود داشته باشد، برای شما تیکت ارسال میگردد. درصورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با دامنه، مدیر پروژه خود را در جریان امور قرار بدهید. بعد از پرداخت صورتحساب ها در بخش صورتحساب های من، انتقال شما به پایان می‌رسد. ثبت انتقال دامنه شما ممکن است که تا یک هفته به طول بیانجامد. پس از پایان انتقال دامنه بین المللی، از مدیر پروژه خود درخواست کنید تا انتقال دامنه شما را پی گیری کند. همچنین در سایت میهن وب هاست از قسمت دامنه های من، دامنه مورد نظر خود را مدیریت و مشاهده کنید.

انتقال هاست به ناحیه کاربری خود

عملیات انتقال مالکیت هاست، بعد از تسویه حساب طراحی وب سایت صورت میپذیرد. پس از انتقال، مسئولیت تمدید سالیانه هاست پست به عهده کارفرما میباشد. جهت انتقال مالکیت هاست، در سایت میهن‌وب هاست ثبت نام  و درخواست انتقال مالکیت را به پشتیبانی ارسال کنید. همچنین مدیر پروژه، باید از فرایند انتقال هاست اطلاع داشته باشد.  هنگام تکمیل فرم انتقال، از درستی اطلاعات مطمئن باشید. پس از انتقال موفقیت آمیز هاست، مدیر پروژه به شما اطلاع خواهد داد. همچنین در سایت ارائه دهنده، میتوانید موفقیت آمیز بودن انتقال هاست را از طریق مدیریت سرویس ها، گزینه سرویسهای من  مشاهده کنید. همچنین برای دیدن هاست و دامنه خود، پنل شرکت ارائه دهنده سرویس خود را به صورت مداوم چک کنید.  در صورت عدم تمدید و از بین رفتن اطلاعات شما، شرکت طراحی وب مسئولیتی ندارد. جهت سلامت و صحت هاست، برای گرفتن فایل پشتیبان اقدام کنید. برای ایجاد نسخه پشتیبان، از قسمت مرکز ارتباط و ارسال تیکت درخواست گرفتن فایل پشتیبان، در سایت ارائه دهنده هاست اقدام کنید.

موفق باشید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ویدیو آموزشی انتقال مالکیت دامنه و هاست سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مشاوره رایگان و ثبت سفارشات
جهت تماس کارشناسان دالین وب، شماره تماس و بازه زمانی مناسب خود را وارد کنید.

...The Future is Yours